'Anderlecht en Standard moeten puntenaftrek vrezen'

door
'Anderlecht en Standard moeten puntenaftrek vrezen'

De donkere periode lijkt stilaan achter de rug voor Anderlecht, dat klaar lijkt om terug mee te doen voor de prijzen. Puntenverlies omwille van extra-sportieve redenen kunnen de Brusselaars dan ook missen als kiespijn. Toch hangt er Paars-Wit een rampscenario boven het hoofd.

Na een paar barre jaren herleeft ook het Lotto Park, al gaan de supporters helaas af en toe ook hun boekje te buiten. Zo belandden er zondag tegen Standard opnieuw een aantal projectielen op het terrein. Door de ongeregeldheden van enkele dagen eerder besloten de Rouches nochtans om hun eigen fans te weren.

LEES OOK: OHL vecht tegen vorm, Leko voert wissels door bij KAA Gent

Gesloten deuren

Intussen kwam de twee aartsrivalen uit eigen initatief overeen om de zogenaamde Clasico's tot eind volgend seizoen zonder bezoekende aanhang af te werken. Een draconische maatregel die moet helpen om de gemoederen te bedaren en erger te voorkomen, al komt die inspanning helaas misschien toch net iets te laat.

Eerder geraakte reeds bekend dat zowel Anderlecht als Standard, die allebei nog een voorwaardelijke straf hadden openstaan vanwege eerdere incidenten tussen beide clans, een sactie van een of meerdere matchen achter gesloten deuren riskeren. Daar dreigt het evenwel niet bij te blijven, zo merkt Het Nieuwsblad op.

Puntenaftrek?

Volgens de krant werden er op maandag tijdens de vergadering van het Bondsparket tenslotte ook een aantal opties op tafel gelegd die nooit eerder uitgesproken zijn, inclusief een puntenaftrek. In een interview met de Waalse radio hintte Manu Leroy, de CEO ad-interim van de KBVB, vorige vrijdag al op die mogelijkheid.

Zelf zou de bond zulk een sanctie wel liefst vermijden, bovendien is er daarvoor momenteel nog geen juridisch kader voorzien. Al biedt de regelgeving van de FIFA mogelijk een omweg. Het feit dat de straf impact zou hebben op een andere competitie dan die waarin de feiten plaatsvonden blijkt dan weer minder van belang.

Goodwill

Hoe dan ook wil de KBVB streng ingrijpen nu de vele verwittigingen in dovemansoren blijken te vallen, waarbij het sluiten van de tribunes wel nog steeds de meest waarschijnlijke optie blijft. Tot slot oppert de krant dat zowel Anderlecht en Standard nu vooral goodwill willen creëren om de voetbalbond iets milder te stemmen.

Puntenaftrek zou een goede straf zijn

Meest recent

'Rodri weg: Man City heeft lijstje met drie opvolgers'

Manchester City is al bezig met de opvolging van Rodri. De Engelse topclub is volop de spelersmarkt ...

12
12
Club Brugge koestert hoop: "Dan hopelijk nieuw stadion"

Als het van Club Brugge afhangt, dan beginnen ze morgen al met het bouwen van het nieuwe stadion. ...

169
169
KV Kortrijk glundert in topper, RSCA Futures houden stand

KV Kortrijk heeft de topper in de Challenger Pro League tegen Beerschot naar zijn hand gezet. De ...

72
72
Van Crombrugge snoeihard na zege: "Beneden alle peil"

KRC Genk won gevleid met 0-1 op het veld van KVC Westerlo. Daan Heymans en Thorsten Fink benadrukten ...

101
101
Mazzu laat Den Dreef daveren, nachtmerrie voor Ivan Leko

Felice Mazzu had zich geen mooiere start kunnen wensen bij OH Leuven. In zijn eerste ...

44
44
Raadsel bij Anderlecht: waarom blinkt grote naam niet uit?

Bij RSC Anderlecht missen ze ervaren smaakmakers die kar trekken. De Brusselaars hopen al elf ...

142
142
Charai weet niet wat hij ziet: "Onbegrijpelijk!"

KVC Westerlo verloor met 0-1 van KRC Genk. De prestatie van de Kemphanen was zeker niet slecht. ...

41
41
Fink looft uitblinker: "Hij steekt weer in een goede vorm"

KRC Genk is weer beter bezig; Ze wisten al zeven matchen op rij niet meer te verliezen. Ze wonnen ...

100
100
Uitblinker dankzij Hasi: "Veel vertrouwen in mij"

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen KV Mechelen. Paars-Wit won met 3-1, maar pakweg een ...

61
61
Heymans: "Daarom is dit een héél belangrijke zege"

KRC Genk recht de rug. Ze wonnen met 0-1 op het veld van KVC Westerlo, al was het zeker geen ...

81
81
‘Oplossing in chaos bij Anderlecht: Hasi vindt sleutel’

RSC Anderlecht lag de afgelopen weken zwaar onder vuur. Ook coach Besnik Hasi kreeg de wind van ...

204
204
Bayern meldt recordwinst: “Kompany brengt iets speciaals”

Bayern München was afgelopen zomermercato erg stil op de transfermarkt. De Duitse grootmacht ...

132
132
Thriller in Kuipje: Genk ontsnapt na Westerlo’s doelhoutpech

Racing Genk trok deze namiddag nipt aan het langste eind tegen een strijdvaardig Westerlo in Het ...

39
39
OHL vecht tegen vorm, Leko voert wissels door bij KAA Gent

Oud-Heverlee Leuven neemt het op tegen KAA Gent namens de 13e speeldag van de Jupiler Pro League. ...

70
70
Uppercut Anderlecht: KV Mechelen duidt grote oorzaak aan

RSC Anderlecht heeft KV Mechelen een regelrechte uppercut verkocht. Beide clubs staan op een zucht ...

198
198
Gert Verhulst vs Marc Coucke: Onverwachte clash zindert na

Gert Verhulst en Marc Coucke hoeven geen introductie meer. De ene bouwde met Studio 100 een ...

60
60
Hasi reageert erg verrassend op uitbarsting Bertaccini

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen in de Jupiler Pro League. Voor een Besnik Hasi onder druk ...

139
139
Van Dijk haalt ferm uit bij Liverpool: “Ronduit belachelijk”

Liverpool werd afgelopen seizoen landskampioen onder Arne Slot, maar dit seizoen loopt het voor geen ...

37
37
Ontslag Wils bij Antwerp? ‘De Roeck beslist mee over lot’

Stef Wils staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. The Great Old staat in de Jupiler Pro League ...

343
343
“Kippenvel” – stadion ontploft laatste keer voor Mertens

Dries Mertens nam vorig seizoen afscheid van Galatasaray, maar de 38-jarige voormalige Rode Duivel ...

178
178
Kana trekt aan alarmbel: Anderlecht-spelers grijpen in

RSC Anderlecht kon in de competitie nog eens overtuigend winnen. KV Mechelen werd met 3-1 opzijgezet ...

318
318
Westerlo wil deceptie doorspoelen, Fink hakt knopen door

Westerlo ging in de Croky Cup als enige eersteklasser onderuit. De Kemphanen verloren van ...

23
23
Celine Van Ouytsel breekt stilzwijgen: "Een bastaard!"

Celine Van Ouytsel is zonder twijfel één van de knapste vrouwen van het land én ...

202
202
Benito Raman snoeihard voor ploegmakker

KV Mechelen ging onderuit tegen RSC Anderlecht in de Jupiler Pro League. In het Lotto Park werd het ...

213
213
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht stunt, Club Brugge pakt weer cash’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

349
349

Meer sportnieuws