'Anderlecht en Standard moeten puntenaftrek vrezen'

door
'Anderlecht en Standard moeten puntenaftrek vrezen'

De donkere periode lijkt stilaan achter de rug voor Anderlecht, dat klaar lijkt om terug mee te doen voor de prijzen. Puntenverlies omwille van extra-sportieve redenen kunnen de Brusselaars dan ook missen als kiespijn. Toch hangt er Paars-Wit een rampscenario boven het hoofd.

Na een paar barre jaren herleeft ook het Lotto Park, al gaan de supporters helaas af en toe ook hun boekje te buiten. Zo belandden er zondag tegen Standard opnieuw een aantal projectielen op het terrein. Door de ongeregeldheden van enkele dagen eerder besloten de Rouches nochtans om hun eigen fans te weren.

LEES OOK: Francky Dury blikt terug op Anderlecht: "Gewoon geflikt"

Gesloten deuren

Intussen kwam de twee aartsrivalen uit eigen initatief overeen om de zogenaamde Clasico's tot eind volgend seizoen zonder bezoekende aanhang af te werken. Een draconische maatregel die moet helpen om de gemoederen te bedaren en erger te voorkomen, al komt die inspanning helaas misschien toch net iets te laat.

Eerder geraakte reeds bekend dat zowel Anderlecht als Standard, die allebei nog een voorwaardelijke straf hadden openstaan vanwege eerdere incidenten tussen beide clans, een sactie van een of meerdere matchen achter gesloten deuren riskeren. Daar dreigt het evenwel niet bij te blijven, zo merkt Het Nieuwsblad op.

Puntenaftrek?

Volgens de krant werden er op maandag tijdens de vergadering van het Bondsparket tenslotte ook een aantal opties op tafel gelegd die nooit eerder uitgesproken zijn, inclusief een puntenaftrek. In een interview met de Waalse radio hintte Manu Leroy, de CEO ad-interim van de KBVB, vorige vrijdag al op die mogelijkheid.

Zelf zou de bond zulk een sanctie wel liefst vermijden, bovendien is er daarvoor momenteel nog geen juridisch kader voorzien. Al biedt de regelgeving van de FIFA mogelijk een omweg. Het feit dat de straf impact zou hebben op een andere competitie dan die waarin de feiten plaatsvonden blijkt dan weer minder van belang.

Goodwill

Hoe dan ook wil de KBVB streng ingrijpen nu de vele verwittigingen in dovemansoren blijken te vallen, waarbij het sluiten van de tribunes wel nog steeds de meest waarschijnlijke optie blijft. Tot slot oppert de krant dat zowel Anderlecht en Standard nu vooral goodwill willen creëren om de voetbalbond iets milder te stemmen.

Puntenaftrek zou een goede straf zijn

Meest recent

'Club zonder Onyedika: Leko broedt op riskant plannetje'

Om de 1/8ste finales van de Champions League te halen, zal Club Brugge dinsdagavond moeten afrekenen ...

17
17
Lammens heerst bij United: Engelsen door het dolle heen

Senne Lammens is bezig aan een sterk eerste seizoen als doelman van Manchester United. En de Rode ...

78
78
‘Anderlecht davert: nieuw topduo met coach én nieuwe TD’

Anderlecht schudt de boel opnieuw door elkaar. Na het ontslag van Besnik Hasi en van Olivier Renard ...

206
206
Hoogspanning in Madrid: Prestianni-soap bereikt kookpunt

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

163
163
Atlético vs. Club: 'Opvallende naam in Brugse basiself'

Club Brugge staat dinsdagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

123
123
Anderlecht speelt met vuur: vertrek Hazard in de maak?

RSC Anderlecht boekte zondag een broodnodige overwinning op het veld van Zulte Waregem. Paars-Wit ...

123
123
United pakt vierde plek: 'briljante' Lammens grote held

Manchester United heeft maandagavond een uitstekende zaak gedaan. De Mancunians konden beslag leggen ...

100
100
'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

216
216
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

185
185
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

286
286
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

522
522
'Dilemma bij Club Brugge: man-in-vorm op de bank?'

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

168
168
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

88
88
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

822
822
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

384
384
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

342
342
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

891
891
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

152
152
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

349
349
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

124
124
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

230
230
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

376
376
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

37
37
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

236
236
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

363
363

Meer sportnieuws