'Anderlecht en Standard moeten puntenaftrek vrezen'

1091 stemmen
'Anderlecht en Standard moeten puntenaftrek vrezen'

De donkere periode lijkt stilaan achter de rug voor Anderlecht, dat klaar lijkt om terug mee te doen voor de prijzen. Puntenverlies omwille van extra-sportieve redenen kunnen de Brusselaars dan ook missen als kiespijn. Toch hangt er Paars-Wit een rampscenario boven het hoofd.

Na een paar barre jaren herleeft ook het Lotto Park, al gaan de supporters helaas af en toe ook hun boekje te buiten. Zo belandden er zondag tegen Standard opnieuw een aantal projectielen op het terrein. Door de ongeregeldheden van enkele dagen eerder besloten de Rouches nochtans om hun eigen fans te weren.

LEES OOK: Standard komt met transfernieuws op de proppen

Gesloten deuren

Intussen kwam de twee aartsrivalen uit eigen initatief overeen om de zogenaamde Clasico's tot eind volgend seizoen zonder bezoekende aanhang af te werken. Een draconische maatregel die moet helpen om de gemoederen te bedaren en erger te voorkomen, al komt die inspanning helaas misschien toch net iets te laat.

Eerder geraakte reeds bekend dat zowel Anderlecht als Standard, die allebei nog een voorwaardelijke straf hadden openstaan vanwege eerdere incidenten tussen beide clans, een sactie van een of meerdere matchen achter gesloten deuren riskeren. Daar dreigt het evenwel niet bij te blijven, zo merkt Het Nieuwsblad op.

Puntenaftrek?

Volgens de krant werden er op maandag tijdens de vergadering van het Bondsparket tenslotte ook een aantal opties op tafel gelegd die nooit eerder uitgesproken zijn, inclusief een puntenaftrek. In een interview met de Waalse radio hintte Manu Leroy, de CEO ad-interim van de KBVB, vorige vrijdag al op die mogelijkheid.

Zelf zou de bond zulk een sanctie wel liefst vermijden, bovendien is er daarvoor momenteel nog geen juridisch kader voorzien. Al biedt de regelgeving van de FIFA mogelijk een omweg. Het feit dat de straf impact zou hebben op een andere competitie dan die waarin de feiten plaatsvonden blijkt dan weer minder van belang.

Goodwill

Hoe dan ook wil de KBVB streng ingrijpen nu de vele verwittigingen in dovemansoren blijken te vallen, waarbij het sluiten van de tribunes wel nog steeds de meest waarschijnlijke optie blijft. Tot slot oppert de krant dat zowel Anderlecht en Standard nu vooral goodwill willen creëren om de voetbalbond iets milder te stemmen.

Puntenaftrek zou een goede straf zijn

Meest recent

'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

7
7
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

16
16
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

23
23
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

70
70
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

102
102
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

42
42
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

30
30
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

53
53
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

316
316
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

326
326
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

217
217
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

181
181
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

216
216
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

454
454
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

128
128
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

74
74
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

120
120
'Anderlecht drukt door: bod van negen miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

550
550
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

107
107
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

377
377
Senegal is op zijn hoede voor drie Rode Duivels

België neemt het vanavond om 22u op tegen Senegal. De Rode Duivels krijgen een zeer taaie ...

199
199
'Anderlecht gelinkt aan zeer verrassende transfer'

RSC Anderlecht speurt rond naar versterking. De Brusselaars worden de afgelopen dagen met steeds ...

201
201
Antwerp houdt hart vast voor doemscenario: "Dit wil níémand"

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

342
342
Benito Raman doet schokkende onthulling rond AA Gent

Benito Raman heeft uitgepakt met een verhaal dat bij heel wat voetbalfans de wenkbrauwen zal doen ...

340
340
Opstelling Duivels: Vandenbempt voorspelt drastische ingreep

Indien de Rode Duivels straks willen spreken over een geslaagd WK, zullen ze zich woensdag toch ...

175
175

Meer sportnieuws