'Anderlecht en Standard moeten puntenaftrek vrezen'

1091
'Anderlecht en Standard moeten puntenaftrek vrezen'

De donkere periode lijkt stilaan achter de rug voor Anderlecht, dat klaar lijkt om terug mee te doen voor de prijzen. Puntenverlies omwille van extra-sportieve redenen kunnen de Brusselaars dan ook missen als kiespijn. Toch hangt er Paars-Wit een rampscenario boven het hoofd.

Na een paar barre jaren herleeft ook het Lotto Park, al gaan de supporters helaas af en toe ook hun boekje te buiten. Zo belandden er zondag tegen Standard opnieuw een aantal projectielen op het terrein. Door de ongeregeldheden van enkele dagen eerder besloten de Rouches nochtans om hun eigen fans te weren.

LEES OOK: Standard Luik krijgt serieuze tik: “Heel pijnlijk”

Gesloten deuren

Intussen kwam de twee aartsrivalen uit eigen initatief overeen om de zogenaamde Clasico's tot eind volgend seizoen zonder bezoekende aanhang af te werken. Een draconische maatregel die moet helpen om de gemoederen te bedaren en erger te voorkomen, al komt die inspanning helaas misschien toch net iets te laat.

Eerder geraakte reeds bekend dat zowel Anderlecht als Standard, die allebei nog een voorwaardelijke straf hadden openstaan vanwege eerdere incidenten tussen beide clans, een sactie van een of meerdere matchen achter gesloten deuren riskeren. Daar dreigt het evenwel niet bij te blijven, zo merkt Het Nieuwsblad op.

Puntenaftrek?

Volgens de krant werden er op maandag tijdens de vergadering van het Bondsparket tenslotte ook een aantal opties op tafel gelegd die nooit eerder uitgesproken zijn, inclusief een puntenaftrek. In een interview met de Waalse radio hintte Manu Leroy, de CEO ad-interim van de KBVB, vorige vrijdag al op die mogelijkheid.

Zelf zou de bond zulk een sanctie wel liefst vermijden, bovendien is er daarvoor momenteel nog geen juridisch kader voorzien. Al biedt de regelgeving van de FIFA mogelijk een omweg. Het feit dat de straf impact zou hebben op een andere competitie dan die waarin de feiten plaatsvonden blijkt dan weer minder van belang.

Goodwill

Hoe dan ook wil de KBVB streng ingrijpen nu de vele verwittigingen in dovemansoren blijken te vallen, waarbij het sluiten van de tribunes wel nog steeds de meest waarschijnlijke optie blijft. Tot slot oppert de krant dat zowel Anderlecht en Standard nu vooral goodwill willen creëren om de voetbalbond iets milder te stemmen.

Puntenaftrek zou een goede straf zijn

Meest recent

Vitor Bruno grijpt weer in: vijf wissels in basisploeg

RSC Anderlecht wil de extra lange interland-periode met een goed gevoel inzetten. En dus moeten de ...

10
10
'Dilemma voor Kompany: transferdeal van 40 miljoen'

Bayern München heeft de interland-break ingezet met een klinkende 7-0-overwinning tegen Union ...

13
13
Club casht zwaar in 2027: víj́f sterkhouders nu al grof wild

Net geen 100 miljoen euro. Zoveel verdiende Club Brugge afgelopen zomer met de verkoop van spelers. ...

144
144
Drama voor AA Gent: keihard verdict Ngom bekend

Met 19 op 21 kan AA Gent met een uitstekend rapport de interland-periode induiken. Maar vrijdagavond ...

190
190
TU: 'Real maakt Courtois-statement; pittige Lukaku-uitspraak'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

103
103
Marc Coucke duikt naakt op en doet zelfs Amerika ontploffen

Marc Coucke dook deze week op in een wel heel opvallende context. Tijdens Happy Hour op VTM liep de ...

32
32
Standard Luik krijgt serieuze tik: “Heel pijnlijk”

Standard Luik leek op weg naar een gelijkspel tegen leider KAA Gent, maar een kleine tien minuten ...

67
67
Lavia ontketent Chelsea-oorlog: legende reageert furieus

Romeo Lavia was goed aan het seizoen begonnen. De middenvelder is blessurevrij, begon in de basis ...

98
98
Frustratie loopt erg hoog op: Euvrard briest op ref

Standard Luik ging onderuit tegen KAA Gent na een kopbaldoelpunt van Christian Burgess. De Rouches ...

122
122
KAA Gent-goudhaantje staat op: trots op eerste selectie

KAA Gent won met 2-1 van Standard Luik. De Buffalo’s zijn uitstekend aan het seizoen begonnen ...

76
76
Club wrijft zich in de handen: “Naar absolute top”

Club Brugge kende een drukke zomermercato met heel wat inkomende en uitgaande transfers. Zo ging ...

338
338
Burgess neemt voortouw bij KAA Gent: “Over limiet pushen"

KAA Gent blijft vriend en vijand verbazen in de Jupiler Pro League. Na de zege tegen Standard Luik ...

72
72
Uitblinker bij Beerschot: "Voel me goed in mijn vel"

Bij Beerschot zijn ze goed aan het seizoen begonnen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten ...

60
60
Vanderbiest haalt schouders op: "Dat interesseert mij niet"

KV Mechelen neemt het vanavond op tegen Lommel SK. Een nederlaag is absoluut uit den boze. Trainer ...

149
149
De zoektocht van Bruno: 5 spelers voor één positie

Bij RSC Anderlecht krijgt de basisploeg stilaan vorm. Er zijn nog weinig knopen door te hakken. Op ...

253
253
Adedeji-Sternberg tóch naar Club? Leko spreekt heldere taal

KRC Genk gaat zondagavond op bezoek bij Club Brugge. Voor Noah Adedeji-Sternberg wordt dat sowieso ...

672
672
Keuze Van Bommel onder vuur: "Hij móést in selectie zitten"

Aanstaande maandag blazen de Rode Duivels voor het eerst sinds het WK verzamelen. Vrijdag maakte ...

411
411
Boskamp stomverbaasd door Anderlecht: "Begrijp er niets van"

RSC Anderlecht speelde woensdag tegen Olympique Lyon (1-2-nederlaag) weer een uiterst wisselvallige ...

424
424
‘Leko breekt zijn woord: Vanaken vliegt eruit’

Hans Vanaken beleefde zondag een opvallende avond bij Club Brugge. De aanvoerder bleef tegen Antwerp ...

1026
1026
Eerst selectie Van Bommel: dit zijn de grootste verliezers

De eerste selectie van Mark van Bommel als bondscoach van België is een feit. Het werd een al ...

260
260
Meer kwaliteit? Opvallende vaststelling bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft meer kwaliteit in de kern dan vorig jaar. Dat ziet iedereen, alleen moet de ...

252
252
De Meyer reageert: "Ja, er was kritiek van de fans"

STVV is degelijk begonnen aan het seizoen. Het is nog wat wisselvallig, maar de Truienaars staan ...

64
64
Union SG gaat voor stunt: Schoofs en Patris geven ambities prijs

Union SG is op dit moment de beste Belgische ploeg. Ze staan mee aan de leiding in de Jupiler Pro ...

99
99
Aanwinsten bezorgen AA Gent straffe 19 op 21

Om 20u45 begonnen AA Gent en Standard aan hun onderlinge treffen. De Buffalo's hoopten achtervolgers ...

177
177
Bayern München trakteert fans op absolute monsterscore

Bayern München kwam in de Bundesliga nog niet echt op toerental. De troepen van Vincent Kompany ...

101
101

Meer sportnieuws