'Anderlecht en Standard moeten puntenaftrek vrezen'

door
'Anderlecht en Standard moeten puntenaftrek vrezen'

De donkere periode lijkt stilaan achter de rug voor Anderlecht, dat klaar lijkt om terug mee te doen voor de prijzen. Puntenverlies omwille van extra-sportieve redenen kunnen de Brusselaars dan ook missen als kiespijn. Toch hangt er Paars-Wit een rampscenario boven het hoofd.

Na een paar barre jaren herleeft ook het Lotto Park, al gaan de supporters helaas af en toe ook hun boekje te buiten. Zo belandden er zondag tegen Standard opnieuw een aantal projectielen op het terrein. Door de ongeregeldheden van enkele dagen eerder besloten de Rouches nochtans om hun eigen fans te weren.

LEES OOK: Euvrard onthult: “Puntjes op de i tijdens de rust”

Gesloten deuren

Intussen kwam de twee aartsrivalen uit eigen initatief overeen om de zogenaamde Clasico's tot eind volgend seizoen zonder bezoekende aanhang af te werken. Een draconische maatregel die moet helpen om de gemoederen te bedaren en erger te voorkomen, al komt die inspanning helaas misschien toch net iets te laat.

Eerder geraakte reeds bekend dat zowel Anderlecht als Standard, die allebei nog een voorwaardelijke straf hadden openstaan vanwege eerdere incidenten tussen beide clans, een sactie van een of meerdere matchen achter gesloten deuren riskeren. Daar dreigt het evenwel niet bij te blijven, zo merkt Het Nieuwsblad op.

Puntenaftrek?

Volgens de krant werden er op maandag tijdens de vergadering van het Bondsparket tenslotte ook een aantal opties op tafel gelegd die nooit eerder uitgesproken zijn, inclusief een puntenaftrek. In een interview met de Waalse radio hintte Manu Leroy, de CEO ad-interim van de KBVB, vorige vrijdag al op die mogelijkheid.

Zelf zou de bond zulk een sanctie wel liefst vermijden, bovendien is er daarvoor momenteel nog geen juridisch kader voorzien. Al biedt de regelgeving van de FIFA mogelijk een omweg. Het feit dat de straf impact zou hebben op een andere competitie dan die waarin de feiten plaatsvonden blijkt dan weer minder van belang.

Goodwill

Hoe dan ook wil de KBVB streng ingrijpen nu de vele verwittigingen in dovemansoren blijken te vallen, waarbij het sluiten van de tribunes wel nog steeds de meest waarschijnlijke optie blijft. Tot slot oppert de krant dat zowel Anderlecht en Standard nu vooral goodwill willen creëren om de voetbalbond iets milder te stemmen.

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"
38

Puntenaftrek zou een goede straf zijn

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

107
107
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

1
1
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

38
38
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

75
75
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

18
18
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

218
218
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

155
155
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

147
147
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

26
26
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

104
104
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

99
99
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

37
37
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

122
122
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

76
76
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

318
318
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

76
76
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

86
86
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

163
163
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

326
326
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

137
137
Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Ondanks wisselvallige play-offs ligt KRC Genk nog steeds op koers om in de barrages te strijden voor ...

230
230
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

723
723
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

67
67
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

442
442
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

141
141
Vandenbempt snoeihard voor AA Gent en Anderlecht

AA Gent - Anderlecht eindigde op 1-1. Het was een wedstrijd met te weinig goed voetbal en toch wat ...

274
274

Meer sportnieuws