Anderlecht en Standard grijpen draconisch in na wangedrag fans

door
Anderlecht en Standard grijpen draconisch in na wangedrag fans

Afgelopen donderdag werd het bekerduel tussen RSC Anderlecht en Standard tijdelijk stilgelegd na wangedrag van de supporters. En dat zoveelste incident blijft niet zonder gevolgen. Zo leggen beide clubs een behoorlijk extreme maatregel op.

De onderlinge confrontaties tussen beide erfrivalen staan op het veld doorgaans garant voor het nodige spektakel en suspense. Maar jammer genoeg liep het ook al meermaals mis tussen beide supportersclans. En afgelopen donderdag was het opnieuw van dat.

In de slotminuten werd vanuit het bezoekende vak immers met zitjes gegooid richting de thuisaanhang. Een aantal van die voorwerpen belandde ook op het veld. Daarnaast werd ook met vuurwerk gegooid tussen beide vakken. Uiteindelijk werd de match zelfs tijdelijk stopgezet.

LEES OOK: Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

Zware gevolgen na incidenten

Na een afkoelingsperiode kon de bekerwedstrijd weliswaar afgewerkt worden, maar wederom moet een zwarte pagina toegevoegd worden aan het dikke boek met incidenten tussen de aanhang van Anderlecht en Standard. Dit keer bleef het echter niet zonder gevolgen.

Zo werd beslist dat de onderlinge competitiematch van zondagavond zonder bezoekende supporters zou worden afgewerkt. En dat zal ook in de komende confrontaties het geval zijn. Volgens La Dernière Heure werd immers beslist om deze maatregel door te trekken.

Anderhalf jaar geen bezoekende fans

Beide ploegen zouden overeengekomen zijn om geen uitfans meer toe te laten tot het einde van het seizoen 2024-2025. De aanhang van Paars-Wit zal dus ook niet welkom zijn in Luik. Sowieso gaat het dan om minstens de twee onderlinge duels in de reguliere competitie van volgend seizoen. Daar kunnen echter ook nog eventuele matchen in de Play-Offs en beker bovenop komen. Na het komende seizoen zou de maatregel geëvalueerd worden. Standard en Anderlecht zouden op die manier hopen om één of meerdere matchen achter gesloten deuren te vermijden.

Begrijpelijke beslissing?

Meest recent

Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

51
51
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

66
66
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

17
17
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

129
129
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

401
401
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

22
22
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

60
60
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

30
30
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

166
166
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

69
69
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

110
110
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

104
104
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

107
107
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

99
99
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

261
261
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

34
34
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

271
271
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

166
166
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

139
139
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

188
188
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

151
151
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

111
111
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

291
291
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

408
408
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

54
54

Meer sportnieuws