'Superdeal Real Madrid: toptransfer voor amper 8 miljoen'

456 stemmen
'Superdeal Real Madrid: toptransfer voor amper 8 miljoen'

Wie het klassement na 16 speeldagen in La Liga voor het seizoen correct voorspeld had, werd allicht voor gek verklaard. Zo is het Girona FC dat momenteel aan de leiding staat in de Spaanse topklasse. En ook Real Madrid zou wel eens kunnen profiteren van dat enorme succes.

Girona is één van de zusterclubs uit de uitgebreide 'City Football Group', met daarin onder andere ook Manchester City en Lommel SK. De Catalanen kunnen dus wel rekenen op de nodige financiële ondersteuning en sportieve expertise. Maar dan nog mag het sprookje niet onderschat worden.

Twee seizoenen geleden was de club immers nog op tweede niveau actief. En in de voorbije jaargang werd ze slechts 10de in La Liga. Maar na de straffe zege van zondagavond op het veld van titelverdediger FC Barcelona, staat Girona momenteel alleen aan de leiding met 41 punten. Dat zijn er slechts 8 minder dan vorig seizoen na 38 speeldagen.

LEES OOK: 'Perez pakt uit: eerste 4 zomeraanwinsten Real zijn bekend'

Sensatie op de linksback

Erg knap werk dus van coach Míchel en de rest van de sportieve omkadering. Want hoewel de Catalanen via de 'City Football Group' logischerwijs enkele spelers van de andere zusterclubs ter beschikking stelde, zijn het zeker niet de grootste namen die er momenteel spelen. Míchel slaagt er echter in om verschillende spelers boven zichzelf te laten uitstijgen.

Eén van die voorbeelden is Miguel Gutiérrez. De 22-jarige vleugelback is een jeugdproduct van Real Madrid, maar had daar weinig uitzicht op een doorbraak bij de eerste ploeg. In de zomer van 2022 verkaste hij dan ook naar Girona. En daar is hij dit seizoen uitgegroeid tot één van de betere vleugelspelers op de Spaanse velden.

Gouden zaak Real Madrid

Zondag scoorde hij nog een puike goal tegen Barcelona (zie video onderaan). De naam van Gutiérrez staat inmiddels dan ook op de scoutingslijstjes van verschillende Europese clubs. Maar vooral Real Madrid lijkt een gouden zaak te hebben gedaan. Volgens AS heeft de Koninklijke een terugkoopoptie, waardoor ze hem voor 'slechts' 8 miljoen euro kunnen terughalen. Voor andere clubs zou hij inmiddels een veelvoud kosten. Zelfs als Real geen plannen zou hebben met Gutiérrez, kunnen ze alsnog de optie lichten en hem vervolgens met winst doorverkopen.

Girona wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

63
63
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

6
6
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

14
14
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

23
23
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

41
41
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

38
38
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

164
164
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

204
204
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

297
297
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

304
304
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

317
317
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

139
139
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

166
166
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

73
73
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

366
366
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

425
425
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

33
33
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

94
94
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

205
205
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

80
80
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

128
128
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

99
99
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

635
635
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

299
299
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

411
411
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

229
229

Meer sportnieuws