'Club Brugge vangt bot: match tegen Mechelen niet herspeeld'

637
'Club Brugge vangt bot: match tegen Mechelen niet herspeeld'

Club Brugge bleef zondag steken op een brilscore tegen KV Mechelen. Nochtans leek Igor Thiago ongeveer een kwartier voor tijd de nul van het bord te vegen. Alleen stak de VAR daar een stokje door, met heel wat commotie tot gevolg.

Het doelpunt van de Braziliaan werd afgekeurd wegens vermeend buitenspel, maar uit de beelden bleek achteraf dat daar geen sprake van was. Kort na de match gaf het Referee Department reeds toe dat Nicolas Laforge zijn assistenten in Tubeke het omwille van "een menselijke fout" nalieten om een buitenspellijn te trekken.

LEES OOK: Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

Geen dwaling

In de wekelijkse terugblik op het weekend zal er straks ongetwijfeld wel nog een extra woordje uitleg worden verschaft. Intussen besloot men in Jan Breydel echter om zelf alvast actie te ondernemen. In een officieel statement oppert Club dat de wedstrijd wegens een bepalende professioneel-technische fout moet worden herspeeld.

De kans dat Blauw-Zwart, dat tevens nog pleit voor een vrijgave van de VAR-communicatie, haar slag thuishaalt lijkt evenwel bijzonder gering. Het Laatste Nieuws stelt tenslotte dat de blunder van het arbitragekorps wellicht niet zal worden gecatalogiseerd als de zogenaamde 'scheidsrechterlijke dwaling' die daarvoor benodigd is.

Slaagkans miniem

Hoewel de omschrijving niet helemaal gepast lijkt zou het gaan om een 'verkeerde interpretatie' of beoordelingsfout, waartegen erg weinig te beginnen valt. Met uitzondering van Virton-Beerschot in 2020 zijn er bovendien nauwelijks precedenten in het recente verleden. Club zou zelf dan ook beseffen dat de slaagkans erg miniem is.

Eenzelfde geluid bij Het Nieuwsblad, al klinkt het daar wel dat Club zich op basis van artikel B6.121 in het bondsreglement toch sterk maakt dat het over een waterdicht dossier beschikt. Advocaten die de krant contacteerde achten het niettemin onwaarschijnlijk dat de wedstrijd zal worden herspeeld. Wordt ongetwijfeld nog vervolgd. 

Vindt u dat de match moet worden herspeeld?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

15
15
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

13
13
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

12
12
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

35
35
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

126
126
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

37
37
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

91
91
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

53
53
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

179
179
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

60
60
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

172
172
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

26
26
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

83
83
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

906
906
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

50
50
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

156
156
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

871
871
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

47
47
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

152
152
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

132
132
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

295
295
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws