'Club Brugge vangt bot: match tegen Mechelen niet herspeeld'

637 stemmen
'Club Brugge vangt bot: match tegen Mechelen niet herspeeld'

Club Brugge bleef zondag steken op een brilscore tegen KV Mechelen. Nochtans leek Igor Thiago ongeveer een kwartier voor tijd de nul van het bord te vegen. Alleen stak de VAR daar een stokje door, met heel wat commotie tot gevolg.

Het doelpunt van de Braziliaan werd afgekeurd wegens vermeend buitenspel, maar uit de beelden bleek achteraf dat daar geen sprake van was. Kort na de match gaf het Referee Department reeds toe dat Nicolas Laforge zijn assistenten in Tubeke het omwille van "een menselijke fout" nalieten om een buitenspellijn te trekken.

LEES OOK: 'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Geen dwaling

In de wekelijkse terugblik op het weekend zal er straks ongetwijfeld wel nog een extra woordje uitleg worden verschaft. Intussen besloot men in Jan Breydel echter om zelf alvast actie te ondernemen. In een officieel statement oppert Club dat de wedstrijd wegens een bepalende professioneel-technische fout moet worden herspeeld.

De kans dat Blauw-Zwart, dat tevens nog pleit voor een vrijgave van de VAR-communicatie, haar slag thuishaalt lijkt evenwel bijzonder gering. Het Laatste Nieuws stelt tenslotte dat de blunder van het arbitragekorps wellicht niet zal worden gecatalogiseerd als de zogenaamde 'scheidsrechterlijke dwaling' die daarvoor benodigd is.

Slaagkans miniem

Hoewel de omschrijving niet helemaal gepast lijkt zou het gaan om een 'verkeerde interpretatie' of beoordelingsfout, waartegen erg weinig te beginnen valt. Met uitzondering van Virton-Beerschot in 2020 zijn er bovendien nauwelijks precedenten in het recente verleden. Club zou zelf dan ook beseffen dat de slaagkans erg miniem is.

Eenzelfde geluid bij Het Nieuwsblad, al klinkt het daar wel dat Club zich op basis van artikel B6.121 in het bondsreglement toch sterk maakt dat het over een waterdicht dossier beschikt. Advocaten die de krant contacteerde achten het niettemin onwaarschijnlijk dat de wedstrijd zal worden herspeeld. Wordt ongetwijfeld nog vervolgd. 

Vindt u dat de match moet worden herspeeld?

Meest recent

'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

33
33
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

21
21
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

100
100
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

96
96
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

60
60
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

166
166
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

403
403
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

108
108
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

256
256
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

175
175
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

351
351
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

81
81
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

556
556
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

48
48
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

233
233
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

51
51
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

241
241
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

410
410
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

921
921
Trieste Senegalezen bijten op hun tong over strafschop

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finale van het WK, maar flirtten woensdagavond ...

513
513
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

169
169
Mechele: "Gebeurden dingen die ik nog nooit zag"

België had het ongeveer 55 minuten héél lastig met de snelle aanvallen van ...

494
494
Zet de wekker maar: België speelt op deze datum tegen de VS

De Rode Duivels wisten met 3-2 te winnen van Senegal na een ronduit epische partij in Seattle. Een ...

275
275
Degryse scherp voor twee matige sterren bij de Rode Duivels

België won met 3-2 van Senegal. Het werd een waanzinnige partij, maar uiteraard ging er ook ...

778
778
Garcia: "Ik wil in de Belgische geschiedenisboeken komen"

Rudi Garcia was uiteraard een zéér gelukkige trainer na de 3-2-zege tegen Senegal. De ...

199
199

Meer sportnieuws