'Club Brugge vangt bot: match tegen Mechelen niet herspeeld'

door
'Club Brugge vangt bot: match tegen Mechelen niet herspeeld'

Club Brugge bleef zondag steken op een brilscore tegen KV Mechelen. Nochtans leek Igor Thiago ongeveer een kwartier voor tijd de nul van het bord te vegen. Alleen stak de VAR daar een stokje door, met heel wat commotie tot gevolg.

Het doelpunt van de Braziliaan werd afgekeurd wegens vermeend buitenspel, maar uit de beelden bleek achteraf dat daar geen sprake van was. Kort na de match gaf het Referee Department reeds toe dat Nicolas Laforge zijn assistenten in Tubeke het omwille van "een menselijke fout" nalieten om een buitenspellijn te trekken.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

Geen dwaling

In de wekelijkse terugblik op het weekend zal er straks ongetwijfeld wel nog een extra woordje uitleg worden verschaft. Intussen besloot men in Jan Breydel echter om zelf alvast actie te ondernemen. In een officieel statement oppert Club dat de wedstrijd wegens een bepalende professioneel-technische fout moet worden herspeeld.

De kans dat Blauw-Zwart, dat tevens nog pleit voor een vrijgave van de VAR-communicatie, haar slag thuishaalt lijkt evenwel bijzonder gering. Het Laatste Nieuws stelt tenslotte dat de blunder van het arbitragekorps wellicht niet zal worden gecatalogiseerd als de zogenaamde 'scheidsrechterlijke dwaling' die daarvoor benodigd is.

Slaagkans miniem

Hoewel de omschrijving niet helemaal gepast lijkt zou het gaan om een 'verkeerde interpretatie' of beoordelingsfout, waartegen erg weinig te beginnen valt. Met uitzondering van Virton-Beerschot in 2020 zijn er bovendien nauwelijks precedenten in het recente verleden. Club zou zelf dan ook beseffen dat de slaagkans erg miniem is.

Eenzelfde geluid bij Het Nieuwsblad, al klinkt het daar wel dat Club zich op basis van artikel B6.121 in het bondsreglement toch sterk maakt dat het over een waterdicht dossier beschikt. Advocaten die de krant contacteerde achten het niettemin onwaarschijnlijk dat de wedstrijd zal worden herspeeld. Wordt ongetwijfeld nog vervolgd. 

Vindt u dat de match moet worden herspeeld?

Meest recent

Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

33
33
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

24
24
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

9
9
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

16
16
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

32
32
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

161
161
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

155
155
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

67
67
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

295
295
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

107
107
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

195
195
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

103
103
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

87
87
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

72
72
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

62
62
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

247
247
Simeone spreekt Leko resoluut tegen: messen zijn geslepen

Club Brugge kijkt dinsdagavond Atlético Madrid recht in de ogen namens de Champions League. ...

133
133
De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne ligt al een tijdje in de lappenmand. De Belgische supporters houden alvast hun hart ...

126
126
Ajax kruipt uit de put en deelt straffe cijfers

Ajax kende heel donkere jaren. PSV nam sportief de fakkel over en financieel was het ook ...

38
38
Courtois investeert in Belgische club: twee clubs genoemd

Thibaut Courtois investeerde onlangs in de Franse club Le Mans. Ondertussen raakte ook bekend dat ...

361
361
KRC Genk heeft prijs: rechtsachter tekent contract

KRC Genk is een club waar jeugddoorstroming zeer belangrijk is. De Limburgers blijven inzetten op de ...

163
163
Diego Moreira haalt ferm uit na glansrol: ex-club afgemaakt

Diego Moreira speelde afgelopen speeldag in de Ligue 1 een geweldige wedstrijd. De Rode Duivel was ...

46
46
Hoeveel kans heeft Club tegen Atlético? Opta velt oordeel

Club Brugge neemt het dinsdagavond op tegen Atlético Madrid in de terugwedstrijd van de ...

87
87
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

435
435
Herman Brusselmans ontsnapt opnieuw aan veroordeling

In de rechtbank van Gent keek Herman Brusselmans vandaag opnieuw de justitie in de ogen, in een zaak ...

49
49

Meer sportnieuws