Rode Romelu: Italiaanse pers fileert turbulent optreden Lukaku

door
Rode Romelu: Italiaanse pers fileert turbulent optreden Lukaku

In de Italiaanse Serie A heeft AS Roma zondagavond opnieuw beslag gelegd op de vierde plaats. De troepen van José Mourinho hadden daarvoor voldoende aan een 1-1-gelijkspel tegen ACF Fiorentina. En daarbij was een hoofdrol weggelegd voor Romelu Lukaku.

Na de nederlagen van onder meer SSC Napoli en AC Milan eerder dit weekend, konden de Romeinen op eigen veld een gouden zaak doen. Maar daarvoor moest wel iets geraapt worden tegen Fiorentina. In de eerste helft droeg Lukaku ook zijn steentje bij: zo wist de Rode Duivel na amper zes minuten de score te openen.

Die treffer bleek echter niet voldoende voor de drie punten. In de tweede periode pakte Nikola Zalewski rood namens de thuisploeg, waarna Fiorentina langszij kon komen. En in de slotfase torpedeerde Lukaku letterlijk de kansen op een overwinning. Zo pakte hij zelf een rode kaart na een onbezonnen tackle.

LEES OOK: 'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

Opdracht Mourinho

Voor de spits was het nog maar de eerste rechtstreekse rode kaart in zijn carrière. Maar dus wel eentje met de nodige gevolgen. In de Italiaanse pers wordt dan ook met gemengde gevoelens op zijn prestatie gereageerd. "Geweldig doelpunt in de zesde minuut. Maar die overtreding op Kouamé die hem rood opleverde, was werkelijk zinloos", schrijf de Italiaanse tak van Eurosport.

Bij La Repubblica wijst men dan weer naar Lukaku's trainer. "Had Mourinho hem maar niet aangemaand om druk te zetten ... . De opdracht van de coach resulteerde in een run van 60 meter met een zware fout op Kouamé die hem rood kostte. Na zes minuten scoorde hij wel, vervolgens wachtte een eenzaam duel met de Viola-defensie." La Gazzetta dello Sport had het over een 'ruige ingreep'.

Belgische Pasquale Bruno

Il Messagero gaf hem uiteindelijk een 6 op 10 voor zijn optreden, net zoals het medium Leggo. "Het doelpunt van de spits was een belangrijk punt waard. Maar vervolgens kwam de Pasquale Bruno (een bikkelharde oud-verdediger die regelmatig kaarten pakte, red.) in hem boven waardoor Roma werd teruggebracht tot 9 man." Bij TuttoMercatoWeb tot slot zag men hoe Lukaku grotendeels alleen stond in de aanval, maar in het slot de remmen verloor.

Lukaku hoort bij de drie beste spitsen in de Serie A ...

Meest recent

Ultieme revanche KV Mechelen: vroeg doelpunt nekt Charleroi

KV Mechelen heeft zondagmiddag op gepaste wijze revanche genomen voor de bekeruitschakeling. In een ...

10
10
Westerlo-Anderlecht: Hasi gooit middenveld overhoop

RSC Anderlecht krijgt zondagnamiddag een uitgelezen kans om tweede te worden in de Jupiler Pro ...

76
76
Smets: "Hij is één van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond uit de beker van België na verlengingen tegen RSC Anderlecht. ...

37
37
'Verhaeghe niet tevreden: spanning bij management Club'

Slechts enkele dagen na de bekerkwalificatie in Leuven, kreeg Club Brugge een nieuwe tegenvaller te ...

384
384
Vader Yamal wéér in opspraak: security moet ingrijpen

Lamine Yamal is één van de grootste voetbaltalenten ter wereld en heeft het potentieel ...

49
49
Eén zware terugval bij Anderlecht: basisplaats in gevaar

RSC Anderlecht blijft de goede resultaten opstapelen en kan zondagavond opnieuw een uitstekende zaak ...

310
310
Enorme JPL-verrassing: "Maar beginnen weer vanaf nul"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

131
131
Kansje voor Club? Arsenal met extra domper naar Brugge

De 3-2-nederlaag op STVV was niet bepaald een geslaagde generale repetitie voor Club Brugge op het ...

156
156
Straf werk! Antwerp deelt ultieme teaser voor opening tribune

In de Jupiler Pro League zijn de ogen zondagavond gericht op Deurne-Noord. Antwerp FC krijgt dan ...

192
192
Struikelblok Duivels: "Dan heb je niets te zoeken op WK"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

304
304
TRANSFERUURTJE: 'Extra jackpot Club, toptransfer Karetsas'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

178
178
Hubert lijnrecht tegenover Leko en co: “Bizarre controverse”

Union SG en KAA Gent deelden de punten, maar toch waren het de Buffalo’s die zich bestolen ...

166
166
Vetlesen briest: groot probleem voor Club Brugge

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. In de competitie kampen Nicky Hayen en consorten ...

355
355
Opvallende terugkeer bij Anderlecht? “Altijd mijn droom”

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Westerlo. Paars-Wit zit in een goede flow en kan weer een ...

294
294
‘Ramos wil naar WK: sensationele Europese comeback’

Sergio Ramos is al een tijdje naar de achtergrond verdwenen, maar een Europese terugkeer van de ...

83
83
Atalanta in shock: De Ketelaere volledig door het lint

Atalanta kreeg in de Serie A een verrassende mokerslag. Hellas Verona won met 3-1 en vooral voor ...

160
160
Crisis bij Club Brugge? Hayen reageert verrassend

Club Brugge verloor in het slot van Sint-Truiden VV en zag de Kanaries zo naar de tweede plaats ...

334
334
Oosting pakt uit met opvallende KRC Genk-uitspraak

Royal Antwerp FC neemt het op tegen KRC Genk. De Great Old hoopt zijn nieuwe tribune in te weiden ...

303
303
'Kompany diep geraakt: City-droom spat uiteen'

Voor Vincent Kompany is Manchester City nog altijd de club van zijn leven. Jarenlang leek het bijna ...

255
255
Hubert ontkent 'probleem': "Ben ik het niet mee eens"

Union SG heeft het moeilijker en moeilijker om resultaten over de streep te trekken. Tegen Zulte ...

54
54
Emotionele klap: breuk Amy raakt Wesley Sonck diep

Amy Sonck verraste haar volgers met nieuws over een onverwachte breuk, maar achter de schermen was ...

194
194
Hayen ontdekt 'nieuw' wapen bij Club Brugge

Club Brugge verloor weer en pakt zo een 3 op 12. Het zakt stilaan weg in de Jupiler Pro League. ...

440
440
Hasi met 'ongeziene' weelde: duo terug in de ploeg?

RSC Anderlecht is bijzonder goed bezig. Besnik Hasi heeft de richtinggevende matchen tegen Union SG ...

235
235
‘Club Brugge steelt transfershow: 8,5M voor toptarget’

Club Brugge lijkt klaar om zot te doen op de mercato voor een 18-jarige middenvelder uit de ...

456
456
STVV in extase: "Wat kan ik nog zeggen?"

STVV wist met 3-2 te winnen van Club Brugg en staat tot minstens 17u45 vandaag tweede in de Jupiler ...

209
209

Meer sportnieuws