Rode Romelu: Italiaanse pers fileert turbulent optreden Lukaku

door
Rode Romelu: Italiaanse pers fileert turbulent optreden Lukaku

In de Italiaanse Serie A heeft AS Roma zondagavond opnieuw beslag gelegd op de vierde plaats. De troepen van José Mourinho hadden daarvoor voldoende aan een 1-1-gelijkspel tegen ACF Fiorentina. En daarbij was een hoofdrol weggelegd voor Romelu Lukaku.

Na de nederlagen van onder meer SSC Napoli en AC Milan eerder dit weekend, konden de Romeinen op eigen veld een gouden zaak doen. Maar daarvoor moest wel iets geraapt worden tegen Fiorentina. In de eerste helft droeg Lukaku ook zijn steentje bij: zo wist de Rode Duivel na amper zes minuten de score te openen.

Die treffer bleek echter niet voldoende voor de drie punten. In de tweede periode pakte Nikola Zalewski rood namens de thuisploeg, waarna Fiorentina langszij kon komen. En in de slotfase torpedeerde Lukaku letterlijk de kansen op een overwinning. Zo pakte hij zelf een rode kaart na een onbezonnen tackle.

LEES OOK: Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Opdracht Mourinho

Voor de spits was het nog maar de eerste rechtstreekse rode kaart in zijn carrière. Maar dus wel eentje met de nodige gevolgen. In de Italiaanse pers wordt dan ook met gemengde gevoelens op zijn prestatie gereageerd. "Geweldig doelpunt in de zesde minuut. Maar die overtreding op Kouamé die hem rood opleverde, was werkelijk zinloos", schrijf de Italiaanse tak van Eurosport.

Bij La Repubblica wijst men dan weer naar Lukaku's trainer. "Had Mourinho hem maar niet aangemaand om druk te zetten ... . De opdracht van de coach resulteerde in een run van 60 meter met een zware fout op Kouamé die hem rood kostte. Na zes minuten scoorde hij wel, vervolgens wachtte een eenzaam duel met de Viola-defensie." La Gazzetta dello Sport had het over een 'ruige ingreep'.

Belgische Pasquale Bruno

Il Messagero gaf hem uiteindelijk een 6 op 10 voor zijn optreden, net zoals het medium Leggo. "Het doelpunt van de spits was een belangrijk punt waard. Maar vervolgens kwam de Pasquale Bruno (een bikkelharde oud-verdediger die regelmatig kaarten pakte, red.) in hem boven waardoor Roma werd teruggebracht tot 9 man." Bij TuttoMercatoWeb tot slot zag men hoe Lukaku grotendeels alleen stond in de aanval, maar in het slot de remmen verloor.

Lukaku hoort bij de drie beste spitsen in de Serie A ...

Meest recent

'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

63
63
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

55
55
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

159
159
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

123
123
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

72
72
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

53
53
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

69
69
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

86
86
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

55
55
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

165
165
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

77
77
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

130
130
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

130
130
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

399
399
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

322
322
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

464
464
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

396
396
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

325
325
Degryse keihard voor Duivel: “Hij is zwakste van allemaal”

De Rode Duivels hadden een goed gevoel na de klinkende 2-5-zege tegen de Verenigde Staten, maar dat ...

365
365
'Real lacht in vuistje: miljoenenkorting op deal'

Real Madrid voerde de voorbije jaren al een stevige verjonging van zijn elftal door en de ...

103
103
'Bikkelharde strijd: 7 Duivels voor één WK-ticket'

De Rode Duivels speelden woensdag in de vroege ochtend 1-1 gelijk tegen Mexico en rondden daarmee ...

223
223
Straffe wending rond Lukaku? "Marc Coucke, bel nu!"

De komende dagen lijken bepalend te gaan worden voor de toekomst van Romelu Lukaku, zowel op korte ...

323
323
'Inter in actie: Chivu vraagt persoonlijk om Rode Duivel'

Zes Belgen droegen ooit het shirt van Inter, met Romelu Lukaku als laatste in het seizoen 2022/23. ...

76
76
Wereldtopper voor Duivels: "Hij wordt één van de besten"

De Rode Duivels sloten dinsdagnacht hun stage in de Verenigde Staten af met een gelijkspel tegen ...

134
134
Nieuw probleem voor competitieformat duikt op

De voorbije dagen barstte de discussie omtrent het competitieformat van de Jupiler Pro League en ...

196
196

Meer sportnieuws