Rode Romelu: Italiaanse pers fileert turbulent optreden Lukaku

door
Rode Romelu: Italiaanse pers fileert turbulent optreden Lukaku

In de Italiaanse Serie A heeft AS Roma zondagavond opnieuw beslag gelegd op de vierde plaats. De troepen van José Mourinho hadden daarvoor voldoende aan een 1-1-gelijkspel tegen ACF Fiorentina. En daarbij was een hoofdrol weggelegd voor Romelu Lukaku.

Na de nederlagen van onder meer SSC Napoli en AC Milan eerder dit weekend, konden de Romeinen op eigen veld een gouden zaak doen. Maar daarvoor moest wel iets geraapt worden tegen Fiorentina. In de eerste helft droeg Lukaku ook zijn steentje bij: zo wist de Rode Duivel na amper zes minuten de score te openen.

Die treffer bleek echter niet voldoende voor de drie punten. In de tweede periode pakte Nikola Zalewski rood namens de thuisploeg, waarna Fiorentina langszij kon komen. En in de slotfase torpedeerde Lukaku letterlijk de kansen op een overwinning. Zo pakte hij zelf een rode kaart na een onbezonnen tackle.

LEES OOK: Napoli-conflict: clubboegbeeld benoemt 'enige fout' Lukaku

Opdracht Mourinho

Voor de spits was het nog maar de eerste rechtstreekse rode kaart in zijn carrière. Maar dus wel eentje met de nodige gevolgen. In de Italiaanse pers wordt dan ook met gemengde gevoelens op zijn prestatie gereageerd. "Geweldig doelpunt in de zesde minuut. Maar die overtreding op Kouamé die hem rood opleverde, was werkelijk zinloos", schrijf de Italiaanse tak van Eurosport.

Bij La Repubblica wijst men dan weer naar Lukaku's trainer. "Had Mourinho hem maar niet aangemaand om druk te zetten ... . De opdracht van de coach resulteerde in een run van 60 meter met een zware fout op Kouamé die hem rood kostte. Na zes minuten scoorde hij wel, vervolgens wachtte een eenzaam duel met de Viola-defensie." La Gazzetta dello Sport had het over een 'ruige ingreep'.

Belgische Pasquale Bruno

Il Messagero gaf hem uiteindelijk een 6 op 10 voor zijn optreden, net zoals het medium Leggo. "Het doelpunt van de spits was een belangrijk punt waard. Maar vervolgens kwam de Pasquale Bruno (een bikkelharde oud-verdediger die regelmatig kaarten pakte, red.) in hem boven waardoor Roma werd teruggebracht tot 9 man." Bij TuttoMercatoWeb tot slot zag men hoe Lukaku grotendeels alleen stond in de aanval, maar in het slot de remmen verloor.

Lukaku hoort bij de drie beste spitsen in de Serie A ...

Meest recent

"Niet meer terug naar RSCA" - Goto reageert na heftige opstoot

Hij heeft lange tijd droog gestaan, maar donderdagavond kon Keisuke Goto eindelijk nog eens een ...

104
104
Kompany kent tegenstander bekerfinale, doelpuntenkermis PSV

Vincent Kompany weet welke ploeg hij met Bayern München zal treffen in de finale van de Duitse ...

8
8
Potjes koken over: Anderlecht-spelers pakken Goto hard aan

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een erg dure nederlaag geslikt en verloor met 2-0 van directe ...

373
373
'PSG blijft gaan: versterking voor monsterlijk middenveld'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

30
30
Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Is de derde plaats nu echt weg voor Anderlecht? Op Stayen deed de recordkampioen alvast een heel ...

108
108
PO's CPL: Patro incasseert late tik, Lommel droomt van JPL

Lange tijd leek het Limburg boven vanavond in de Play-Offs van de Challenger Pro League. Lommel nam ...

52
52
Bekerfinale tóch op TV? Zenders verenigen zich tegen DAZN

Op 14 mei werken RSC Anderlecht en Union SG de finale van de Croky Cup af. Maar in tegenstelling tot ...

137
137
Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

52
52
"Partijdigheid" - Anderlecht-fans viseren arbitrage op STVV

Donderdagavond werd de midweekspeeldag in de Champions' Play-Offs afgerond met een interessant duel. ...

177
177
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

238
238
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

269
269
Napoli-conflict: clubboegbeeld benoemt 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

130
130
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

50
50
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

481
481
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

194
194
KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

543
543
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

297
297
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

291
291
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

159
159
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

268
268
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

258
258
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

133
133
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

437
437
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

419
419
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

236
236

Meer sportnieuws