Rode Romelu: Italiaanse pers fileert turbulent optreden Lukaku

167 stemmen
Rode Romelu: Italiaanse pers fileert turbulent optreden Lukaku

In de Italiaanse Serie A heeft AS Roma zondagavond opnieuw beslag gelegd op de vierde plaats. De troepen van José Mourinho hadden daarvoor voldoende aan een 1-1-gelijkspel tegen ACF Fiorentina. En daarbij was een hoofdrol weggelegd voor Romelu Lukaku.

Na de nederlagen van onder meer SSC Napoli en AC Milan eerder dit weekend, konden de Romeinen op eigen veld een gouden zaak doen. Maar daarvoor moest wel iets geraapt worden tegen Fiorentina. In de eerste helft droeg Lukaku ook zijn steentje bij: zo wist de Rode Duivel na amper zes minuten de score te openen.

Die treffer bleek echter niet voldoende voor de drie punten. In de tweede periode pakte Nikola Zalewski rood namens de thuisploeg, waarna Fiorentina langszij kon komen. En in de slotfase torpedeerde Lukaku letterlijk de kansen op een overwinning. Zo pakte hij zelf een rode kaart na een onbezonnen tackle.

LEES OOK: 'Club maakt zich sterk: gepeperd prijskaartje Tresoldi'

Opdracht Mourinho

Voor de spits was het nog maar de eerste rechtstreekse rode kaart in zijn carrière. Maar dus wel eentje met de nodige gevolgen. In de Italiaanse pers wordt dan ook met gemengde gevoelens op zijn prestatie gereageerd. "Geweldig doelpunt in de zesde minuut. Maar die overtreding op Kouamé die hem rood opleverde, was werkelijk zinloos", schrijf de Italiaanse tak van Eurosport.

Bij La Repubblica wijst men dan weer naar Lukaku's trainer. "Had Mourinho hem maar niet aangemaand om druk te zetten ... . De opdracht van de coach resulteerde in een run van 60 meter met een zware fout op Kouamé die hem rood kostte. Na zes minuten scoorde hij wel, vervolgens wachtte een eenzaam duel met de Viola-defensie." La Gazzetta dello Sport had het over een 'ruige ingreep'.

Belgische Pasquale Bruno

Il Messagero gaf hem uiteindelijk een 6 op 10 voor zijn optreden, net zoals het medium Leggo. "Het doelpunt van de spits was een belangrijk punt waard. Maar vervolgens kwam de Pasquale Bruno (een bikkelharde oud-verdediger die regelmatig kaarten pakte, red.) in hem boven waardoor Roma werd teruggebracht tot 9 man." Bij TuttoMercatoWeb tot slot zag men hoe Lukaku grotendeels alleen stond in de aanval, maar in het slot de remmen verloor.

Lukaku hoort bij de drie beste spitsen in de Serie A ...

Meest recent

Standard slikt stevige transferdomper

Standard beleeft een zeer drukke transferzomer. Zowel aan inkomende als uitgaande zijde beweegt er ...

0
0
Boskamp scherp voor Courtois: "Vond ik maar raar"

De uitschakeling van de Rode Duivels op het WK zindert twee dagen later nog steeds na. De manier ...

34
34
'Stroomversnelling op komst in dossiers Trossard én Tzolis'

Het WK is in zijn eindfase beland en dat betekent dat de transfermarkt stilaan onder stoom kan ...

49
49
'Straffe stoot: zo wist Club Sommer te overtuigen'

Het heeft er alle schijn van dat Club Brugge in blijde verwachting is van zijn eerste echte ...

221
221
STVV-coach klopt op tafel: "Enkel dat mist nog"

Bij STVV moeten ze deze zomer een nieuwe start nemen na een topseizoen. Succescoach Wouter Vrancken ...

47
47
Ciman ziet zeer gunstig teken voor toekomst Rode Duivels

Het WK zit erop voor de Rode Duivels, nadat ze vrijdag in de kwartfinale strandden tegen Spanje. ...

84
84
'Club is helemaal los: Sommer én piepjonge spits binnen'

Bij Club Brugge komt de mercato deze zomer wat trager op gang dan gebruikelijk. Doorgaan is ...

344
344
'Club strijd met Ajax om nieuwe Scandinavische slag'

Bij Club Brugge lijkt er stilte voor de storm te heersen op het vlak van transfers. Met Cheveyo ...

181
181
'Genk verbaast met aanwinst van 10 miljoen'

Het is voor KRC Genk een woelige zomer. Het verloor met Nicky Hayen plots zijn trainer en moest dus ...

341
341
'Topclub zet Lucas Stassin op verlanglijstje'

Lucas Stassin is op zoek naar een nieuwe club. De Belgische aanvaller wil terug op het hoogste ...

88
88
'KRC Genk heeft verrassende opvolger Hayen bijna beet'

KRC Genk zag Nicky Hayen naar Burnley vertrekken. De Engelsen betaalden één miljoen ...

493
493
‘Club Brugge vangt grote vis: WK-held moet komen’

Club Brugge wil toeslaan op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft een opvallende WK-held in het vizier ...

970
970
Bosz looft Belg: "Kan zijn seizoen worden bij PSV"

PSV heeft een grote traditie van Belgische spelers. De Nederlandse landskampioen lijkt op weg om een ...

72
72
Vanderhaeghe en Van der Elst maken rapport van Garcia

Rudi Garcia deed het goed als bondscoach van de Rode Duivels op het WK. Daar kan niémand ...

282
282
'SK Beveren pakt uit met ex-speler van Arsenal'

SK Beveren was voorlopig niet echt actief op de transfermarkt, maar daar komt verandering in. ...

119
119
Herman Brusselmans haalt vernietigend uit naar Rode Duivels

Waar heel wat supporters nog met gemengde gevoelens terugblikken op het WK van de Rode Duivels, laat ...

290
290
'Recorddeal krijgt vorm: grote doorbraak rond Karetsas'

Ligt de toekomst van Konstaninos Karetsas in de Bundesliga? Volgens de laatste berichten heeft de ...

193
193
'Transferakkoord bereikt: Trossard kiest opvallend avontuur'

Leandro Trossard kan terugblikken op een geslaagd WK 2026. Maar alvorens hij vakantie neemt na een ...

312
312
"Dé ontgoocheling van WK" - Rode Duivel krijgt volle laag

Het wereldkampioenschap van de Rode Duivels is gestrand in de kwartfinales. En dus worden volop ...

476
476
Rudi Garcia weg als bondscoach? Pijnlijke details duiken op

Nu het wereldkampioenschap erop zit voor de Rode Duivels, kan de KBVB een evaluatie maken van het ...

879
879
De Ketelaere verovert opnieuw alle Belgische harten

Enkele dagen na de uitschakeling op het WK laat Charles De Ketelaere opnieuw van zich horen. Niet ...

284
284
Standard doet weer zaken in JPL, Charleroi shopt in CPL

Binnen minder dan een maand is het weer zover, dan trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League ...

197
197
'Nieuwe flankaanvaller Club: vizier op Brazilië gericht'

Club Brugge wil de selectie van coach Ivan Leko in de komende weken versterken met enkele directe ...

590
590
'Uittocht Anderlecht: volgende vertrekker al genoemd'

Op donderdag 23 juli begint RSC Anderlecht aan zijn nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

509
509
'Enrique wordt verwend: PSG klopt aan bij Barcelona'

Paris Saint-Germain kroonde zich de voorbije twee seizoenen tot Champions League-winnaar. Die ...

114
114

Meer sportnieuws