Kranten streng voor 'passieve' topaanwinst Anderlecht

door
Kranten streng voor 'passieve' topaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht is bezig aan een goed seizoen tot dusver, maar twee topmatchen op één week winnen blijkt toch nog wat te hoog gegrepen. Zo bleef Paars-Wit zondag tegen Standard op 2-2 steken in zijn tweede 'Clasico' op enkele dagen tijd. Enkele spelers maakten dan ook geen al te beste beurt.

Achterin bijvoorbeeld, had Jan Vertonghen een lastige avond tegenover woelwater Wilfried Kanga. En ook Ludwig Augustinsson zag behoorlijk af, al werd de Zweedse back aan zijn linkerkant wel regelmatig aan zijn lot overgelaten en kwam hij tegen een overtal te staan. 

Op het middenveld begon Yari Verschaeren dan weer sterk aan de match. Maar hij deemsterde vervolgens logischerwijs weg, het blijft opvallend dat hij na een maandenlange revalidatie plots twee keer op enkele dagen tijd in de basis startte. Mario Stroeykens had op zijn beurt één van zijn mindere matchen dit seizoen.

LEES OOK: Schmeichel in zwaar drama: einde nabij?

Meer duiken mag

Daarnaast werd ook weer met een kritische blik naar Kasper Schmeichel gekeken. Bij tegengoals viel het Deense sluitstuk weinig te verwijten, maar te vaak geeft hij een steriele indruk. Zijn ploeg hoogstpersoonlijk in een match houden heeft Schmeichel dit seizoen bovendien nog niet gedaan. 

In de kranten zijn de commentaren dan ook redelijk streng. Bij de beoordelingen van SudPresse krijgt hij bijvoorbeeld slechts een 5 op 10. Net zoals bij Het Nieuwsblad. "Geen mens die de omvang van een goal beter kan inschatten dan Kasper Schmeichel. Hij kijkt naar de bal en die vliegt er (meestal) naast. Eens wat meer duiken mag. Bij de twee tegengoals had hij wel geen verhaal. Schoten recht op hem, pakt hij wel", klinkt het.

Anticiperen op aanvallers

Ook La Dernière Heure is niet helemaal overtuigd. "Hij kon niets doen aan de goals van Kawabe en Kanga, maar we wachten nog steeds op het moment waarin hij zijn eerste punten pakt voor Anderlecht. Hij was vaak te passief", aldus het Waalse medium. Analist René Vandereycken, die eerder al in de bres sprong voor Schmeichel, meent echter te weten waarom de Deen zo 'passief' lijkt. "Hij zet geregeld een stapje in de richting van waar hij denkt dat de bal zal belanden. Dat pakt soms prima uit. Maar dat is niet altijd zichtbaar op tv omdat de camera de bal volgt en hij vaak die stap dan al gezet heeft. Dat heeft dus niets met zijn lichaamsbouw te maken", aldus de ex-bondscoach bij Het Nieuwsblad.

Welke doelman liet dit seizoen de beste indruk op u achter?

Meest recent

Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

23
23
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

33
33
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

31
31
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

32
32
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

89
89
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

23
23
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

34
34
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

217
217
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

163
163
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

153
153
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

116
116
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

95
95
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

18
18
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

157
157
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

53
53
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

94
94
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

277
277
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

128
128
Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

423
423
JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

151
151
Club of Union dé titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

385
385
'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

De Rode Duivels blazen dinsdag verzamelen in Tubeke in aanloop naar hun stage in de VS. Voor een ...

124
124
Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

De kaarten zijn geschud in de Jupiler Pro League, de plekjes in de verschillende Play-Offs zijn ...

243
243
Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen, de clubs kunnen even tot rust komen in ...

130
130
Mokerslag Anderlecht: zo reageert Coucke op Cercle-fiasco

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgesloten met een pijnlijke ...

572
572

Meer sportnieuws