Kranten streng voor 'passieve' topaanwinst Anderlecht

472
Kranten streng voor 'passieve' topaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht is bezig aan een goed seizoen tot dusver, maar twee topmatchen op één week winnen blijkt toch nog wat te hoog gegrepen. Zo bleef Paars-Wit zondag tegen Standard op 2-2 steken in zijn tweede 'Clasico' op enkele dagen tijd. Enkele spelers maakten dan ook geen al te beste beurt.

Achterin bijvoorbeeld, had Jan Vertonghen een lastige avond tegenover woelwater Wilfried Kanga. En ook Ludwig Augustinsson zag behoorlijk af, al werd de Zweedse back aan zijn linkerkant wel regelmatig aan zijn lot overgelaten en kwam hij tegen een overtal te staan. 

Op het middenveld begon Yari Verschaeren dan weer sterk aan de match. Maar hij deemsterde vervolgens logischerwijs weg, het blijft opvallend dat hij na een maandenlange revalidatie plots twee keer op enkele dagen tijd in de basis startte. Mario Stroeykens had op zijn beurt één van zijn mindere matchen dit seizoen.

LEES OOK: Lammens plots in vieze papieren bij Manchester United

Meer duiken mag

Daarnaast werd ook weer met een kritische blik naar Kasper Schmeichel gekeken. Bij tegengoals viel het Deense sluitstuk weinig te verwijten, maar te vaak geeft hij een steriele indruk. Zijn ploeg hoogstpersoonlijk in een match houden heeft Schmeichel dit seizoen bovendien nog niet gedaan. 

In de kranten zijn de commentaren dan ook redelijk streng. Bij de beoordelingen van SudPresse krijgt hij bijvoorbeeld slechts een 5 op 10. Net zoals bij Het Nieuwsblad. "Geen mens die de omvang van een goal beter kan inschatten dan Kasper Schmeichel. Hij kijkt naar de bal en die vliegt er (meestal) naast. Eens wat meer duiken mag. Bij de twee tegengoals had hij wel geen verhaal. Schoten recht op hem, pakt hij wel", klinkt het.

Anticiperen op aanvallers

Ook La Dernière Heure is niet helemaal overtuigd. "Hij kon niets doen aan de goals van Kawabe en Kanga, maar we wachten nog steeds op het moment waarin hij zijn eerste punten pakt voor Anderlecht. Hij was vaak te passief", aldus het Waalse medium. Analist René Vandereycken, die eerder al in de bres sprong voor Schmeichel, meent echter te weten waarom de Deen zo 'passief' lijkt. "Hij zet geregeld een stapje in de richting van waar hij denkt dat de bal zal belanden. Dat pakt soms prima uit. Maar dat is niet altijd zichtbaar op tv omdat de camera de bal volgt en hij vaak die stap dan al gezet heeft. Dat heeft dus niets met zijn lichaamsbouw te maken", aldus de ex-bondscoach bij Het Nieuwsblad.

Welke doelman liet dit seizoen de beste indruk op u achter?

Meest recent

Standard houdt weerbarstige Kadavers af in Croky Cup

Na een moeilijke wedstrijd heeft Standard de volgende ronde van de Croky Cup bereikt. De Rouches ...

4
4
Croky Cup: Cercle overleeft Hasseltse storm, Westerlo op roze wolk

Voorlopig is er nog geen sprake van stuntwerk in de Croky Cup. Sporting Hasselt greep zijn momenten ...

5
5
Luis Enrique zet Enzo Maresca stevig op zijn plaats

De spectaculaire Champions League-clash tussen Manchester City en Paris Saint-Germain zorgde niet ...

11
11
KRC Genk mag dromen: "Ik blijf zo lang het moet"

Bij KRC Genk hebben ze heel veel kapitaal op het veld staan. Eén van de parels van de club ...

33
33
Albert "Met hem speelde Lukaku misschien al voor RSCA"

RSC Anderlecht lijkt weer de weg naar boven te hebben ingezet. De Brusselaars waren onder Vincent ...

103
103
Thorup kondigt basiswissel aan: "Hij verdient die kans"

KRC Genk moet in de Beker van België aan de bak in en tegen Virton. Trainer Jess Thorup wil na ...

60
60
Monstertransfer Liverpool overtuigt niet: "Geen 140 miljoen waard"

Bradley Barcola heeft zijn start bij Liverpool nog niet helemaal gemist, maar overtuigen doet de ...

25
25
De Meyer krijgt steun: "Zij staan nog achter hem"

STVV win met 2-0 van Iberia in de Conference League. In de Jupiler Pro League begonnen ze goed, maar ...

12
12
KV Kortrijk grijpt in: volgend ontslag is een feit

KV Kortrijk is slecht begonnen aan het seizoen. Dramatisch in de Jupiler Pro League en ook al uit de ...

116
116
Schande in Istanbul: beerput rond Lukaku gaat open

Romelu Lukaku wilde op Villa Park in de basis starten. Hij kreeg 21 minuten, toen het al 4-0 stond. ...

272
272
Druk neemt toe bij Standard: "Van levensbelang"

Standard staat onder druk. De Rouches moéten zich vanavond kwalificeren in de Croky Cup tegen ...

27
27
Friis looft Hasselt: "Uitzonderlijke kwaliteiten"

Cercle Brugge lijkt om het behoud te moeten vechten. Lars Friis moet ook stilaan gaan winnen, anders ...

29
29
Standard onder druk: eerste cruciale match al een feit

Standard begon aardig aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant. De Rouches moeten ...

40
40
Compper speelt open kaart: vijf voor twaalf bij Antwerp

Na de schamele een op 18 hangen er alsmaar meer donkere wolken boven de Bosuil, waar het stilaan ...

46
46
Bruno trekt conclusies: Anderlecht-trio valt door de mand

RSC Anderlecht moet de knop snel omdraaien na de late opdoffer in Zagreb, want zondag is het terug ...

305
305
Leko roteert: Club Brugge onthult Croky Cup-selectie

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de stunt in San Siro, want in de Croky Cup ...

586
586
Antwerp stelt ultimatum: Compper stevent af op C4

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat in de voorbije zes competitiematchen amper ...

121
121
Jackpot bij Ruben Van Gucht: 'Geldgeheimen bloot op tafel'

Een avondje aan tafel schuiven op televisie kan meer opleveren dan je zou denken. Zeker als je ...

61
61
Croky Cup: uitzendschema en aanduidingen refs bekend

Dit weekend ruimt het competitievoetbal eventjes plaats voor de Croky Cup. In de zestiende finales ...

699
699
Leko houdt adem in: drie twijfelgevallen bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na de stunt tegen Inter, al kwam die er uiteraard niet zonder slag ...

290
290
Bob Peeters kan het niet aanzien: "Moet dit nu echt?"

Soms zegt een blik meer dan duizend woorden. Dat werd nogmaals duidelijk bij een opvallend moment ...

85
85
Ongelofelijke blunder AA Gent? Hoongelach bij Brugse fans

Eén opvallend detail was genoeg om de sociale media aan het praten te krijgen. Terwijl Club ...

238
238
Oulare weer naar JPL? Opmerkelijke uitdaging lonkt

KSK Heist neemt het in de beker op tegen Royal Antwerp FC. Een mooie affiche die nog mooier had ...

85
85
Real Madrid-bom ontploft: “Nazi-achtige werkwijze”

Real Madrid is in Spanje in het oog van de storm terechtgekomen. Terwijl De Koninklijke midweeks een ...

122
122
Kompany slaat ferm op tafel bij Bayern na Viking-stunt

Bayern München was de grote favoriet tegen Champions League-debutant Viking, maar het draaide ...

64
64

Meer sportnieuws