Kranten streng voor 'passieve' topaanwinst Anderlecht

472 stemmen
Kranten streng voor 'passieve' topaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht is bezig aan een goed seizoen tot dusver, maar twee topmatchen op één week winnen blijkt toch nog wat te hoog gegrepen. Zo bleef Paars-Wit zondag tegen Standard op 2-2 steken in zijn tweede 'Clasico' op enkele dagen tijd. Enkele spelers maakten dan ook geen al te beste beurt.

Achterin bijvoorbeeld, had Jan Vertonghen een lastige avond tegenover woelwater Wilfried Kanga. En ook Ludwig Augustinsson zag behoorlijk af, al werd de Zweedse back aan zijn linkerkant wel regelmatig aan zijn lot overgelaten en kwam hij tegen een overtal te staan. 

Op het middenveld begon Yari Verschaeren dan weer sterk aan de match. Maar hij deemsterde vervolgens logischerwijs weg, het blijft opvallend dat hij na een maandenlange revalidatie plots twee keer op enkele dagen tijd in de basis startte. Mario Stroeykens had op zijn beurt één van zijn mindere matchen dit seizoen.

LEES OOK: Anderlecht kent volgende opdracht in Europa League

Meer duiken mag

Daarnaast werd ook weer met een kritische blik naar Kasper Schmeichel gekeken. Bij tegengoals viel het Deense sluitstuk weinig te verwijten, maar te vaak geeft hij een steriele indruk. Zijn ploeg hoogstpersoonlijk in een match houden heeft Schmeichel dit seizoen bovendien nog niet gedaan. 

In de kranten zijn de commentaren dan ook redelijk streng. Bij de beoordelingen van SudPresse krijgt hij bijvoorbeeld slechts een 5 op 10. Net zoals bij Het Nieuwsblad. "Geen mens die de omvang van een goal beter kan inschatten dan Kasper Schmeichel. Hij kijkt naar de bal en die vliegt er (meestal) naast. Eens wat meer duiken mag. Bij de twee tegengoals had hij wel geen verhaal. Schoten recht op hem, pakt hij wel", klinkt het.

Anticiperen op aanvallers

Ook La Dernière Heure is niet helemaal overtuigd. "Hij kon niets doen aan de goals van Kawabe en Kanga, maar we wachten nog steeds op het moment waarin hij zijn eerste punten pakt voor Anderlecht. Hij was vaak te passief", aldus het Waalse medium. Analist René Vandereycken, die eerder al in de bres sprong voor Schmeichel, meent echter te weten waarom de Deen zo 'passief' lijkt. "Hij zet geregeld een stapje in de richting van waar hij denkt dat de bal zal belanden. Dat pakt soms prima uit. Maar dat is niet altijd zichtbaar op tv omdat de camera de bal volgt en hij vaak die stap dan al gezet heeft. Dat heeft dus niets met zijn lichaamsbouw te maken", aldus de ex-bondscoach bij Het Nieuwsblad.

Welke doelman liet dit seizoen de beste indruk op u achter?

Meest recent

'Leko klopt op tafel: code rood bij Club Brugge'

Het succes dreigt deze zomer weer zijn tol te eisen bij Club Brugge, waar tal van sterkhouders op ...

53
53
'Club in blijde verwachting: Tzolis-tijdslijn bekend'

Bij Club Brugge hebben ze geduld moeten oefenen, maar nu kunnen ze eindelijk hun transfers beginnen ...

108
108
Anderlecht kent volgende opdracht in Europa League

Voor Anderlecht begint het seizoen al deze week, want donderdag moeten ze al aan de bak in de tweede ...

152
152
'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'

Nu het WK ten einde is, kan de internationale transfermarkt eindelijk helemaal op gang komen. Dat ...

242
242
Voormalig Rode Duivel getroffen door dubbele tragedie

Soms slaat het noodlot twee keer toe in amper enkele dagen tijd. Ex Rode Duivel Philippe Vande Walle ...

26
26
Straffe Rodri schaart zich in historisch kwartet

Het WK kende zondagavond zijn apotheose met de finale tussen Spanje en Argentinië, waarbij La ...

27
27
'Done deal: Genk heeft recordtransfer helemaal beet'

Bij KRC Genk staan er nog enkele zeer spraakmakende transfers op til. De Limburgers zien wellicht ...

429
429
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat stevig toe, Antwerp verkoopt'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

334
334
Otamendi scheldt Rodri de huid vol: “Huilen bij de refs”

Spanje versloeg Argentinië na verlengingen in de WK-finale. La Roja is aldus wereldkampioen, ...

274
274
‘Club Brugge sluit verrassende transferdeal met JPL-club’

Het is een drukke transferzomer voor Club Brugge. De Belgische landskampioen vreest het vertrek van ...

688
688
‘Union baalt van knaltransfer Scherpen: vervanger in vizier’

Union SG verliest elk seizoen sterkhouders, maar toch staat de Brusselse club telkens mee bovenaan. ...

153
153
‘Cercle verliest publiekslieveling: beperkte transfersom’

Cercle Brugge hoopt komend seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. Afgelopen ...

157
157
Groot drama Spaanse viering: 13-jarige jongen overleden

La Roja is wereldkampioen en dat werd uiteraard ook in Spanje gevierd. Daar kwam echter dramatisch ...

0
0
Antwerp-fans sneren na overname ferm naar Beerschot

Royal Antwerp FC heeft officieel afscheid genomen van Paul Gheysens. Het consortium van Wouter ...

571
571
Nieuwe beelden duiken op: Olmo krijgt zware klappen

De WK-finale tussen Spanje en Argentinië krijgt een erg zure nasmaak. Tijdens de wedstrijd ...

704
704
Harde realiteit Trump en Infantino tijdens finale: “Tragisch"

Spanje is wereldkampioen na een zenuwslopende finale tegen Argentinië, maar alle aandacht ging ...

346
346
STVV pakt uit met nieuwe Japanner: “Ideale nummer 10”

Sint-Truiden VV heeft sinds de overname een Japanse invasie en die duurt ook dit seizoen voort. De ...

78
78
'Recordtransfer Karetsas: grootmacht zorgt voor wending'

Coach Jess Thorup stoomt zijn troepen momenteel voor de competitieopener tegen Zulte Waregem. ...

409
409
Club Brugge onder druk: Yaremchuk-record aan diggelen?

Club Brugge is opnieuw bezig aan een erg lucratieve transferzomer. Het heeft er alle schijn van dat ...

923
923
Half Time Show zwáár onder vuur: "Het was waardeloos"

De finale van het WK 2026 ging zoals verwacht gepaard met de typische glitter en glamour. De FIFA ...

209
209
Ongezien! Trump zorgt voor bizar moment op WK-uitreiking

Zestien jaar na hun triomf in Zuid-Afrika, heeft Spanje zich voor de tweede keer tot wereldkampioen ...

322
322
Argentinië met grond gelijk gemaakt: "Schande voor het voetbal"

Argentinië kreeg zondagavond een uitgelezen kans om zich voor de twee keer op rij tot ...

710
710
Leko enorm in de problemen na peperdure Vasovic-deal

De komst van Andrej Vasovic lijkt op papier goed nieuws voor Club Brugge. In werkelijkheid bezorgt ...

450
450
'Volgende Duivel verzilvert WK: transfer van ruim 30 mil'

Youri Tielemans trok naar Manchester United, Thomas Meunier koos Sunderland en Leandro Trossard ...

362
362
Individuele prijzen WK 2026: géén Gouden Bal voor Messi

Het wereldkampioenschap 2026 zit er sinds zondagavond op. Na een ware marathon van liefst 104 ...

140
140

Meer sportnieuws