Kranten streng voor 'passieve' topaanwinst Anderlecht

472
Kranten streng voor 'passieve' topaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht is bezig aan een goed seizoen tot dusver, maar twee topmatchen op één week winnen blijkt toch nog wat te hoog gegrepen. Zo bleef Paars-Wit zondag tegen Standard op 2-2 steken in zijn tweede 'Clasico' op enkele dagen tijd. Enkele spelers maakten dan ook geen al te beste beurt.

Achterin bijvoorbeeld, had Jan Vertonghen een lastige avond tegenover woelwater Wilfried Kanga. En ook Ludwig Augustinsson zag behoorlijk af, al werd de Zweedse back aan zijn linkerkant wel regelmatig aan zijn lot overgelaten en kwam hij tegen een overtal te staan. 

Op het middenveld begon Yari Verschaeren dan weer sterk aan de match. Maar hij deemsterde vervolgens logischerwijs weg, het blijft opvallend dat hij na een maandenlange revalidatie plots twee keer op enkele dagen tijd in de basis startte. Mario Stroeykens had op zijn beurt één van zijn mindere matchen dit seizoen.

LEES OOK: Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Meer duiken mag

Daarnaast werd ook weer met een kritische blik naar Kasper Schmeichel gekeken. Bij tegengoals viel het Deense sluitstuk weinig te verwijten, maar te vaak geeft hij een steriele indruk. Zijn ploeg hoogstpersoonlijk in een match houden heeft Schmeichel dit seizoen bovendien nog niet gedaan. 

In de kranten zijn de commentaren dan ook redelijk streng. Bij de beoordelingen van SudPresse krijgt hij bijvoorbeeld slechts een 5 op 10. Net zoals bij Het Nieuwsblad. "Geen mens die de omvang van een goal beter kan inschatten dan Kasper Schmeichel. Hij kijkt naar de bal en die vliegt er (meestal) naast. Eens wat meer duiken mag. Bij de twee tegengoals had hij wel geen verhaal. Schoten recht op hem, pakt hij wel", klinkt het.

Anticiperen op aanvallers

Ook La Dernière Heure is niet helemaal overtuigd. "Hij kon niets doen aan de goals van Kawabe en Kanga, maar we wachten nog steeds op het moment waarin hij zijn eerste punten pakt voor Anderlecht. Hij was vaak te passief", aldus het Waalse medium. Analist René Vandereycken, die eerder al in de bres sprong voor Schmeichel, meent echter te weten waarom de Deen zo 'passief' lijkt. "Hij zet geregeld een stapje in de richting van waar hij denkt dat de bal zal belanden. Dat pakt soms prima uit. Maar dat is niet altijd zichtbaar op tv omdat de camera de bal volgt en hij vaak die stap dan al gezet heeft. Dat heeft dus niets met zijn lichaamsbouw te maken", aldus de ex-bondscoach bij Het Nieuwsblad.

Welke doelman liet dit seizoen de beste indruk op u achter?

Meest recent

Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

7
7
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

9
9
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

29
29
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

18
18
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

56
56
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

123
123
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

34
34
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

125
125
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

39
39
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

258
258
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

52
52
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

227
227
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

165
165
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

427
427
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

23
23
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

302
302
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

390
390
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

329
329
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

411
411
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

207
207
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

376
376
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

392
392
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

380
380
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

224
224
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

696
696

Meer sportnieuws