Hoefkens ziet Standard "gigantische stap voorwaarts" zetten

173
Hoefkens ziet Standard

Standard is er zondagavond in geslaagd om toch een beetje revanche te nemen op zijn aartsrivaal voor de uitschakeling in de Croky Cup van vorige donderdag. De Rouches wisten in de competitie immers wel Anderlecht in bedwang te houden in het Lotto Park. Ze keerden deze keer terug met een 2-2-gelijkspel op zak.

LEES OOK: Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Hoefkens baalt van penalty

Standard kwam een pak beter voor de dag dan drie dagen geleden en wist het Anderlecht knap lastig te maken. Het zette een achterstand zelfs nog om in een voorsprong, maar dankzij een strafschop van Dreyer wist Anderlecht toch nog een punt uit de brand te slepen.

Die strafschop zat Carl Hoefkens achteraf wel in de maag. "Als voetballiefhebber ga ik die penalty's nooit aanvaarden. Het is een moeilijke fase, ik weet het niet", verklaarde de Standard-coach bij Sporza. "Ik erger me meer aan zaken die eraan voorafgingen. De fout van Ngoy vond ik heel bizar, 40 seconden terugkeren op een foutdie gebeurd is, vind ik ook heel bizar. Het zijn een aantal dingen waar ik me vragen bij stel, dat is lastig om te aanvaarden."

Grote stap voorwaarts voor Standard

Maar Hoefkens kon wel zeer tevreden zijn over de algemene prestatie van zijn ploeg. "We waren vandaag iets efficiënter dan donderdag. De manier waarop wij hier komen spelen is heel moedig, met veel hoge druk. Anderlecht had daar geen oplossing voor, op twee fases na", stelde hij vast. "We zijn bezig aan een proces en dat is met vallen en opstaan. Vandaag hebben we een gigantische stap voorwaarts gezet."

Enkel de beloning in het klassement ontbreekt nog voor Standard. Na zeventien speeldagen moeten ze nog steeds vrede nemen met een negende plaats in de rangschikking en Play-Off I raakt alsmaar verder weg. Ze hebben nu al zes punten achterstand op de zesde plaats.

Gaat Standard de goede richting uit?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

47
47
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

48
48
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

42
42
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

34
34
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

14
14
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

66
66
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

139
139
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

131
131
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

285
285
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

266
266
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

118
118
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

125
125
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

221
221
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

180
180
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

253
253
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

313
313
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

214
214
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

227
227
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

112
112
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

100
100
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

256
256
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

140
140
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

246
246
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

990
990

Meer sportnieuws