Hoefkens ziet Standard "gigantische stap voorwaarts" zetten

door
Hoefkens ziet Standard

Standard is er zondagavond in geslaagd om toch een beetje revanche te nemen op zijn aartsrivaal voor de uitschakeling in de Croky Cup van vorige donderdag. De Rouches wisten in de competitie immers wel Anderlecht in bedwang te houden in het Lotto Park. Ze keerden deze keer terug met een 2-2-gelijkspel op zak.

LEES OOK: Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Hoefkens baalt van penalty

Standard kwam een pak beter voor de dag dan drie dagen geleden en wist het Anderlecht knap lastig te maken. Het zette een achterstand zelfs nog om in een voorsprong, maar dankzij een strafschop van Dreyer wist Anderlecht toch nog een punt uit de brand te slepen.

Die strafschop zat Carl Hoefkens achteraf wel in de maag. "Als voetballiefhebber ga ik die penalty's nooit aanvaarden. Het is een moeilijke fase, ik weet het niet", verklaarde de Standard-coach bij Sporza. "Ik erger me meer aan zaken die eraan voorafgingen. De fout van Ngoy vond ik heel bizar, 40 seconden terugkeren op een foutdie gebeurd is, vind ik ook heel bizar. Het zijn een aantal dingen waar ik me vragen bij stel, dat is lastig om te aanvaarden."

Grote stap voorwaarts voor Standard

Maar Hoefkens kon wel zeer tevreden zijn over de algemene prestatie van zijn ploeg. "We waren vandaag iets efficiënter dan donderdag. De manier waarop wij hier komen spelen is heel moedig, met veel hoge druk. Anderlecht had daar geen oplossing voor, op twee fases na", stelde hij vast. "We zijn bezig aan een proces en dat is met vallen en opstaan. Vandaag hebben we een gigantische stap voorwaarts gezet."

Enkel de beloning in het klassement ontbreekt nog voor Standard. Na zeventien speeldagen moeten ze nog steeds vrede nemen met een negende plaats in de rangschikking en Play-Off I raakt alsmaar verder weg. Ze hebben nu al zes punten achterstand op de zesde plaats.

Gaat Standard de goede richting uit?

Meest recent

Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

185
185
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

11
11
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

20
20
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

172
172
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

112
112
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

81
81
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

86
86
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

88
88
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

23
23
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

810
810
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

92
92
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

48
48
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

300
300
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

687
687
Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Steven Defour heeft sinds zijn afscheid bij KV Mechelen, nu dik twee jaar geleden, gekozen voor de ...

113
113
Kompany na alle ophef: "Ik neem er afstand van"

Vincent Kompany krijgen ze niet snel gek. De trainer van Bayern München kreeg de nodige vragen ...

79
79
'Code rood bij KRC Genk: sterkhouder richting uitgang'

KRC Genk lijkt deze mercato een topspeler te verliezen. De Premier League lijkt steeds harder te ...

380
380
'Antwerp vindt akkoord: miljoenen voor sterkhouder'

Royal Antwerp FC blijft alles verkopen wat verkoopbaar is. De Great Old staat volgens Sky Sports ...

568
568
'Belgische topclub(s) zetten zinnen op goalgetter'

De Belgische topclubs zijn op zoek naar versterking. Eén speler geniet de nodige interesse, ...

253
253
'STVV slaat toe en laat JPL-topclub verweesd achter'

STVV wil alles op alles zetten om zijn plaats in de top zes te behouden én de toekomst voor ...

506
506
Stijnen zet puntjes op de i omtrent Nainggolan-soap

Er was de afgelopen dagen heel veel te doen over Radja Nainggolan. Patro Eisden wil hem dolgraag ...

92
92
Spectaculaire Courtois-uitspraken: "Het is officieel ..."

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

151
151
Vandenbempt laat in kaarten kijken: favorietenlijstje Gouden Schoen

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

167
167
Ruben Van Gucht breekt alle taboes: "Het is te klein"

Er is zelden een week dat Ruben Van Gucht niet in het nieuws verschijnt. De VRT-man kwam de ...

56
56
'Kompany lonkt naar JPL: smaakmaker hoog op lijstje'

Voor Bayern München zit de winterstop erop, zondag hervat de Duitse kampioen met een thuismatch ...

244
244

Meer sportnieuws