Hoefkens ziet Standard "gigantische stap voorwaarts" zetten

door
Hoefkens ziet Standard

Standard is er zondagavond in geslaagd om toch een beetje revanche te nemen op zijn aartsrivaal voor de uitschakeling in de Croky Cup van vorige donderdag. De Rouches wisten in de competitie immers wel Anderlecht in bedwang te houden in het Lotto Park. Ze keerden deze keer terug met een 2-2-gelijkspel op zak.

Hoefkens baalt van penalty

Standard kwam een pak beter voor de dag dan drie dagen geleden en wist het Anderlecht knap lastig te maken. Het zette een achterstand zelfs nog om in een voorsprong, maar dankzij een strafschop van Dreyer wist Anderlecht toch nog een punt uit de brand te slepen.

Die strafschop zat Carl Hoefkens achteraf wel in de maag. "Als voetballiefhebber ga ik die penalty's nooit aanvaarden. Het is een moeilijke fase, ik weet het niet", verklaarde de Standard-coach bij Sporza. "Ik erger me meer aan zaken die eraan voorafgingen. De fout van Ngoy vond ik heel bizar, 40 seconden terugkeren op een foutdie gebeurd is, vind ik ook heel bizar. Het zijn een aantal dingen waar ik me vragen bij stel, dat is lastig om te aanvaarden."

Grote stap voorwaarts voor Standard

Maar Hoefkens kon wel zeer tevreden zijn over de algemene prestatie van zijn ploeg. "We waren vandaag iets efficiënter dan donderdag. De manier waarop wij hier komen spelen is heel moedig, met veel hoge druk. Anderlecht had daar geen oplossing voor, op twee fases na", stelde hij vast. "We zijn bezig aan een proces en dat is met vallen en opstaan. Vandaag hebben we een gigantische stap voorwaarts gezet."

Enkel de beloning in het klassement ontbreekt nog voor Standard. Na zeventien speeldagen moeten ze nog steeds vrede nemen met een negende plaats in de rangschikking en Play-Off I raakt alsmaar verder weg. Ze hebben nu al zes punten achterstand op de zesde plaats.

POLL: Gaat Standard de goede richting uit?

Meest recent

Standard verrast: dit ‘vergeten’ talent blijft tot 2028

Bij Standard blijft er heel wat onzekerheid heersen naar volgend seizoen toe. Het blijft wachten op ...

4
4
Kuyt doet boekje open: schrijnende situatie Beerschot

Zaterdag krijgt Beerschot het bezoek van Cercle Brugge. Met die wedstrijd zet het een punt achter ...

33
33
'AA Gent verrast: doelpuntenmachine moet vertrekken'

Bij AA Gent bleek de voorbije weken en maanden dat er nog veel werk aan de winkel is. De prestaties ...

92
92
'Club wrijft zich in de handen: goudhaantje blijft'

Er lijkt Club Brugge een zeer drukke transferzomer te wachten te staan. Door de sterke prestaties in ...

223
223
'Peperdure transfer Barça: ideale aanvulling op Yamal'

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League na een sensationeel tweeluik tegen ...

124
124
Tóch vertrek bij Genk? Vader Karetsas doet boekje open

KRC Genk lijkt dan toch naast de landstitel te grijpen, maar legde in de voorbije maanden wel een ...

395
395
'Arsenal richt zicht na CL-uitschakeling op sterkhouder Club'

Arsenal FC sneuvelde woensdagavond in de halve finales van de Champions League. Om volgend seizoen ...

325
325
Engelse finale in Europa League, Chelsea treft Real Betis

De Europa League krijgt dit seizoen een volledige Engelse finale. Manchester United en Tottenham ...

81
81
Ballon d'Or 2025: nieuwe favoriet na halve finales UCL

De ontknoping van het seizoen nadert zijn climax in zowat alle grote competities. Zo zijn sinds deze ...

157
157
Cercle-coach haalt messcherp uit: "Dit pik ik niet!"

Komend weekend valt het doek over de Play-Downs. De twee directe degradanten zijn inmiddels bepaald, ...

260
260
Club-fans voeren druk op: deadline burgemeester Anderlecht

De verwerpelijke incidenten in de marge van de bekerfinale blijven nazinderen. Het gemeentebestuur ...

290
290
Kopzorgen Garcia: volgende steunpilaar Duivels valt uit

Binnen een maandje blazen de Rode Duivels verzamelen voor hun eerste WK-kwalificatieduels. In ...

146
146
'Ommekeer compleet: De Bruyne vol voor Europese topclub'

Nog drie competitieduels en één bekerfinale, dan zit de uiterst succesvolle passage ...

401
401
Oorzaak voor instorting Genk: "Ze wijzen naar penalty's, maar ..."

Het heeft er alle schijn van dat de winnaar van de reguliere competitie ook dit jaar naast de ...

341
341
Nieuwe vaste waarde bij Duivels? "Hij is een blijver"

Binnen een maandje is het zover, dan beginnen de Rode Duivels aan het kwalificatiecampagne voor het ...

493
493
Magie voor 2 miljoen? Club Brugge ruikt gouden kans

Club Brugge toont concrete interesse in Leo Scienza, een 26-jarige Braziliaanse winger van ...

453
453
'Vertrek Vandenhaute zadelt Anderlecht met groot probleem op'

RSC Anderlecht zal andermaal een seizoen afsluiten zonder grote prijs. Bij een deel van de achterban ...

818
818
'Real schiet in actie: transferdeal van 58 miljoen'

Komend weekend staat de vierde Clasico van het seizoen op het programma. Real Madrid moet dan winnen ...

142
142
Fink de mist in bij KRC Genk: "Vreemde communicatie"

Na een pijnlijke 1 op 15 lijkt KRC Genk volledig uit de titelstrijd geslagen. Coach Thorsten Fink ...

471
471
Gent laat Anderlecht stof happen: nieuwe spits binnen

AA Gent gaat op sportief vlak door een moeilijke periode en dreigt het grote kneusje van de ...

244
244

Meer sportnieuws