Riemer stelt "structureel probleem" vast bij Anderlecht

door
Riemer stelt

Anderlecht rekende donderdag nog vrij vlot af met Standard in de Croky Cup, maar in de competitie kreeg die prestatie geen vervolg. Drie dagen later wisten de Rouches hun grote rivaal immers wel een loer te draaien en kwamen ze een punt wegkapen in het Lotto Park. Anderlecht moest vrede nemen met een 2-2.

Daarmee doet Paars-Wit een slechte zaak, want het ziet zijn achterstand op leider Union weer oplopen tot zes punten. Het begon nochtans goed en kwam na 21 minuten op voorsprong via Dreyer. Standard toonde zich deze keer echter een pak weerbaarder en wist de scheve situatie helemaal om te keren.

LEES OOK: Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Riemer zag één positief punt

Kawabe vlak voor rust en Kanga vroeg in de tweede helft maakten het Lotto Park heel erg stil. In het slotkwartier kon Dreyer vanop de stip alsnog een punt redden.

Brian Riemer kon niet tevreden zijn, maar zag toch iets positief. "We speelden niet goed, maar op basis van de expected goals hadden we toch moeten winnen", stelde hij immers vast bij Het Nieuwsblad. Daar stopte het goede nieuws echter.

Structureel probleem bij Anderlecht

De coach zag vooral dat zijn ploeg niet goed verdedigde. "We waren te traag en hebben veel te makkelijk goals weggegeven. Er was een structureel probleem waarvan zij hebben geprofiteerd: ze kwamen er veel te makkelijk door op de flanken en centraal konden we hun bewegingen onvoldoende volgen", klonk het scherp.

"We weten hoe goed onze centrale verdedigers normaal zijn. We hadden een mindere dag, maar het mag niet dat het niveauverschil tussen onze beste dag en een mindere dag zo groot is", stuurde Riemer toch een stevige waarschuwing naar zijn spelers.

Is de kritiek van Riemer terecht?

Meest recent

Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

5
5
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

23
23
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

20
20
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

76
76
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

75
75
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

43
43
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

98
98
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

145
145
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

203
203
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

78
78
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

473
473
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

138
138
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

160
160
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

319
319
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

138
138
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

142
142
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

74
74
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

111
111
Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

332
332
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

249
249
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

163
163
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

131
131
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

170
170
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

260
260
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

38
38

Meer sportnieuws