Pijnlijke details bekend van VAR-blunder Club Brugge

door
Pijnlijke details bekend van VAR-blunder Club Brugge

Club Brugge zag zondagmiddag een einde komen aan zijn zegereeks, want het raakte op het veld van KV Mechelen niet verder dan een 0-0. Het had echter ook anders kunnen en eigenlijk moeten lopen. Club zag immers twee goals afgekeurd worden en vooral dat tweede doelpunt deed veel stof opwaaien.

In de tweede helft leek Igor Thiago Blauw-Zwart alsnog te gaan verlossen door een voorzet van Nusa tegen de touwen te koppen. Het feestje ging echter niet door, want de lijnrechter had buitenspel gesignaleerd en de VAR kwam ook niet tussen.

LEES OOK: “Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Details afgekeurde goal Club bekend

Een vreemde beslissing, want op de herhalingen van de fase leek Thiago nochtans onside te staan. Dat de VAR geen kik gaf, deed dan ook wenkbrauwen fronsen. Na de wedstrijd kwam het Referee Department dan ook snel met een mea culpa.

In een statement lieten zijn weten dat de goal van Thiago inderdaad goedgekeurd had moeten worden. Het klonk daarbij dat de VAR door 'een menselijke fout' niet tussengekomen zou zijn. Nu raken ook de bijzonder pijnlijke details van die menselijke fout bekend.

VAR had Walsh niet gezien

Het Laatste Nieuws weet namelijk precies waarom de VAR niet tussenkwam. Volgens de krant hadden VAR Kevin Van Damme en zijn assistenten bij het bekijken van de herhaling domweg niet opgemerkt dat Sandy Walsh nog bovenin het beeld stond en zo het buitenspel ophief. Daarom was hun oordeel dat Thiago 'duidelijk buitenspel' stond en dat het niet eens nodig was om een lijn te trekken.

Pas toen het spel al een tijd hervat was merkte het VAR-trio bij het herbekijken van de beelden hun fout op. Dan was het natuurlijk echter veel te laat om nog iets aan de situatie te veranderen. Bij Club kopen ze er natuurlijk maar weinig mee.

Moet deze blunder gevolgen hebben voor de betrokken VARs?

Meest recent

Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

66
66
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club in stroomversnelling'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

331
331
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

50
50
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

155
155
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

82
82
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

12
12
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

181
181
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

443
443
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

348
348
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

36
36
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

702
702
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

952
952
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

58
58
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

176
176
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

263
263
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

412
412
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

231
231
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

232
232
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

66
66
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

726
726
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

92
92
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

450
450
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

108
108
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

124
124
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

986
986

Meer sportnieuws