Pijnlijke details bekend van VAR-blunder Club Brugge

door
Pijnlijke details bekend van VAR-blunder Club Brugge

Club Brugge zag zondagmiddag een einde komen aan zijn zegereeks, want het raakte op het veld van KV Mechelen niet verder dan een 0-0. Het had echter ook anders kunnen en eigenlijk moeten lopen. Club zag immers twee goals afgekeurd worden en vooral dat tweede doelpunt deed veel stof opwaaien.

In de tweede helft leek Igor Thiago Blauw-Zwart alsnog te gaan verlossen door een voorzet van Nusa tegen de touwen te koppen. Het feestje ging echter niet door, want de lijnrechter had buitenspel gesignaleerd en de VAR kwam ook niet tussen.

LEES OOK: KV Mechelen heeft aanwinst beet: Lierse steigert

Details afgekeurde goal Club bekend

Een vreemde beslissing, want op de herhalingen van de fase leek Thiago nochtans onside te staan. Dat de VAR geen kik gaf, deed dan ook wenkbrauwen fronsen. Na de wedstrijd kwam het Referee Department dan ook snel met een mea culpa.

In een statement lieten zijn weten dat de goal van Thiago inderdaad goedgekeurd had moeten worden. Het klonk daarbij dat de VAR door 'een menselijke fout' niet tussengekomen zou zijn. Nu raken ook de bijzonder pijnlijke details van die menselijke fout bekend.

VAR had Walsh niet gezien

Het Laatste Nieuws weet namelijk precies waarom de VAR niet tussenkwam. Volgens de krant hadden VAR Kevin Van Damme en zijn assistenten bij het bekijken van de herhaling domweg niet opgemerkt dat Sandy Walsh nog bovenin het beeld stond en zo het buitenspel ophief. Daarom was hun oordeel dat Thiago 'duidelijk buitenspel' stond en dat het niet eens nodig was om een lijn te trekken.

Pas toen het spel al een tijd hervat was merkte het VAR-trio bij het herbekijken van de beelden hun fout op. Dan was het natuurlijk echter veel te laat om nog iets aan de situatie te veranderen. Bij Club kopen ze er natuurlijk maar weinig mee.

Moet deze blunder gevolgen hebben voor de betrokken VARs?

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

57
57
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

64
64
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

110
110
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

202
202
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

196
196
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

62
62
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

420
420
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

51
51
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

127
127
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

432
432
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

138
138
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

221
221
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

160
160
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

162
162
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

361
361
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

498
498
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

124
124
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

673
673
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

331
331
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

219
219
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

338
338
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

282
282
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1066
1066
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

482
482
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

334
334

Meer sportnieuws