Pijnlijke details bekend van VAR-blunder Club Brugge

door
Pijnlijke details bekend van VAR-blunder Club Brugge

Club Brugge zag zondagmiddag een einde komen aan zijn zegereeks, want het raakte op het veld van KV Mechelen niet verder dan een 0-0. Het had echter ook anders kunnen en eigenlijk moeten lopen. Club zag immers twee goals afgekeurd worden en vooral dat tweede doelpunt deed veel stof opwaaien.

In de tweede helft leek Igor Thiago Blauw-Zwart alsnog te gaan verlossen door een voorzet van Nusa tegen de touwen te koppen. Het feestje ging echter niet door, want de lijnrechter had buitenspel gesignaleerd en de VAR kwam ook niet tussen.

LEES OOK: KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

Details afgekeurde goal Club bekend

Een vreemde beslissing, want op de herhalingen van de fase leek Thiago nochtans onside te staan. Dat de VAR geen kik gaf, deed dan ook wenkbrauwen fronsen. Na de wedstrijd kwam het Referee Department dan ook snel met een mea culpa.

In een statement lieten zijn weten dat de goal van Thiago inderdaad goedgekeurd had moeten worden. Het klonk daarbij dat de VAR door 'een menselijke fout' niet tussengekomen zou zijn. Nu raken ook de bijzonder pijnlijke details van die menselijke fout bekend.

VAR had Walsh niet gezien

Het Laatste Nieuws weet namelijk precies waarom de VAR niet tussenkwam. Volgens de krant hadden VAR Kevin Van Damme en zijn assistenten bij het bekijken van de herhaling domweg niet opgemerkt dat Sandy Walsh nog bovenin het beeld stond en zo het buitenspel ophief. Daarom was hun oordeel dat Thiago 'duidelijk buitenspel' stond en dat het niet eens nodig was om een lijn te trekken.

Pas toen het spel al een tijd hervat was merkte het VAR-trio bij het herbekijken van de beelden hun fout op. Dan was het natuurlijk echter veel te laat om nog iets aan de situatie te veranderen. Bij Club kopen ze er natuurlijk maar weinig mee.

Moet deze blunder gevolgen hebben voor de betrokken VARs?

Meest recent

Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

2
2
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

14
14
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

12
12
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

72
72
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

51
51
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

188
188
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

279
279
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

77
77
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

139
139
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

308
308
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

149
149
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

320
320
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

134
134
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

320
320
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

311
311
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

286
286
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

561
561
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

586
586
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

103
103
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

208
208
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

554
554
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

560
560
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

330
330
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

270
270
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

81
81

Meer sportnieuws