Pijnlijke details bekend van VAR-blunder Club Brugge

door
Pijnlijke details bekend van VAR-blunder Club Brugge

Club Brugge zag zondagmiddag een einde komen aan zijn zegereeks, want het raakte op het veld van KV Mechelen niet verder dan een 0-0. Het had echter ook anders kunnen en eigenlijk moeten lopen. Club zag immers twee goals afgekeurd worden en vooral dat tweede doelpunt deed veel stof opwaaien.

In de tweede helft leek Igor Thiago Blauw-Zwart alsnog te gaan verlossen door een voorzet van Nusa tegen de touwen te koppen. Het feestje ging echter niet door, want de lijnrechter had buitenspel gesignaleerd en de VAR kwam ook niet tussen.

LEES OOK: Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

Details afgekeurde goal Club bekend

Een vreemde beslissing, want op de herhalingen van de fase leek Thiago nochtans onside te staan. Dat de VAR geen kik gaf, deed dan ook wenkbrauwen fronsen. Na de wedstrijd kwam het Referee Department dan ook snel met een mea culpa.

In een statement lieten zijn weten dat de goal van Thiago inderdaad goedgekeurd had moeten worden. Het klonk daarbij dat de VAR door 'een menselijke fout' niet tussengekomen zou zijn. Nu raken ook de bijzonder pijnlijke details van die menselijke fout bekend.

VAR had Walsh niet gezien

Het Laatste Nieuws weet namelijk precies waarom de VAR niet tussenkwam. Volgens de krant hadden VAR Kevin Van Damme en zijn assistenten bij het bekijken van de herhaling domweg niet opgemerkt dat Sandy Walsh nog bovenin het beeld stond en zo het buitenspel ophief. Daarom was hun oordeel dat Thiago 'duidelijk buitenspel' stond en dat het niet eens nodig was om een lijn te trekken.

Pas toen het spel al een tijd hervat was merkte het VAR-trio bij het herbekijken van de beelden hun fout op. Dan was het natuurlijk echter veel te laat om nog iets aan de situatie te veranderen. Bij Club kopen ze er natuurlijk maar weinig mee.

Moet deze blunder gevolgen hebben voor de betrokken VARs?

Meest recent

Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

6
6
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

100
100
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

93
93
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

87
87
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

88
88
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

74
74
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

16
16
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

131
131
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

38
38
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

80
80
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

232
232
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

114
114
Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

375
375
JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

144
144
Club of Union dé titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

359
359
'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

De Rode Duivels blazen dinsdag verzamelen in Tubeke in aanloop naar hun stage in de VS. Voor een ...

120
120
Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

De kaarten zijn geschud in de Jupiler Pro League, de plekjes in de verschillende Play-Offs zijn ...

229
229
Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen, de clubs kunnen even tot rust komen in ...

125
125
Mokerslag Anderlecht: zo reageert Coucke op Cercle-fiasco

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgesloten met een pijnlijke ...

545
545
"Ongelooflijk" - Garcia wild van 'genie' bij Rode Duivels

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

173
173
'Eerste zomeraanwinst: Standard op zucht van JPL-uitblinker'

Standard zal in de komende weken via de Europe Play-Offs alsnog trachten om een Europees ticket af ...

262
262
Drama rond Lukaku ontploft: Conte grijpt genadeloos in

Het signaal van Conte kon bijna niet harder zijn voor Romelu Lukaku. Terwijl Napoli blijft winnen, ...

197
197
'Hayen zet orde op zaken: eerste slachtoffer in vizier'

KRC Genk heeft een absolute rotweek achter de rug. Daags na de Europese uitschakeling in Freiburg, ...

392
392
Hommeles bij Duivels: ophef rond één naam in selectie

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

353
353
Nieuwe TD op komst: Anderlecht dropt belangrijke hint

Nu het seizoen even onderbroken wordt door de nationale ploegen, hebben de clubs tijd om zich te ...

468
468

Meer sportnieuws