Pijnlijke details bekend van VAR-blunder Club Brugge

door
Pijnlijke details bekend van VAR-blunder Club Brugge

Club Brugge zag zondagmiddag een einde komen aan zijn zegereeks, want het raakte op het veld van KV Mechelen niet verder dan een 0-0. Het had echter ook anders kunnen en eigenlijk moeten lopen. Club zag immers twee goals afgekeurd worden en vooral dat tweede doelpunt deed veel stof opwaaien.

In de tweede helft leek Igor Thiago Blauw-Zwart alsnog te gaan verlossen door een voorzet van Nusa tegen de touwen te koppen. Het feestje ging echter niet door, want de lijnrechter had buitenspel gesignaleerd en de VAR kwam ook niet tussen.

LEES OOK: Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

Details afgekeurde goal Club bekend

Een vreemde beslissing, want op de herhalingen van de fase leek Thiago nochtans onside te staan. Dat de VAR geen kik gaf, deed dan ook wenkbrauwen fronsen. Na de wedstrijd kwam het Referee Department dan ook snel met een mea culpa.

In een statement lieten zijn weten dat de goal van Thiago inderdaad goedgekeurd had moeten worden. Het klonk daarbij dat de VAR door 'een menselijke fout' niet tussengekomen zou zijn. Nu raken ook de bijzonder pijnlijke details van die menselijke fout bekend.

VAR had Walsh niet gezien

Het Laatste Nieuws weet namelijk precies waarom de VAR niet tussenkwam. Volgens de krant hadden VAR Kevin Van Damme en zijn assistenten bij het bekijken van de herhaling domweg niet opgemerkt dat Sandy Walsh nog bovenin het beeld stond en zo het buitenspel ophief. Daarom was hun oordeel dat Thiago 'duidelijk buitenspel' stond en dat het niet eens nodig was om een lijn te trekken.

Pas toen het spel al een tijd hervat was merkte het VAR-trio bij het herbekijken van de beelden hun fout op. Dan was het natuurlijk echter veel te laat om nog iets aan de situatie te veranderen. Bij Club kopen ze er natuurlijk maar weinig mee.

Moet deze blunder gevolgen hebben voor de betrokken VARs?

Meest recent

‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

3
3
Club Brugge krijgt driedubbele mokerslag tegen STVV

Club Brugge en Sint-Truiden VV bekampen elkaar op Stayen en Blauw-Zwart kreeg nog voor rust een ...

59
59
Kompany haalt ongezien uit en breekt records met Bayern

Vincent Kompany zit op een roze wolk bij Bayern München. De Belgische oefenmeester won midweeks ...

36
36
Ex-Antwerp-speler duwt Saelemaekers kopje onder

AC Milan nam het in eigen huis op tegen Udinese. Bij de thuisploeg speelden Koni De Winter en Alexis ...

5
5
Standard krijgt ferme uppercut van Westerlo

Standard Luik nam het in Sclessin op tegen Westelro namens de Europe Play-Offs. De Rouches kregen ...

26
26
'Anderlecht slaat toe: droomtransfer in stroomversnelling'

De eindsprint van het seizoen loopt, maar achter de schermen werkt Anderlecht ook aan volgend jaar. ...

182
182
Kompany verbreekt 54 jaar oud record bij Bayern München

Vincent Kompany is op jonge leeftijd al uitgegroeid tot een van de beste trainers in Europa. Hij ...

155
155
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

173
173
Leko maakt basisploeg bij Club Brugge bekend

Om 20u45 nemen STVV en Club Brugge het tegen elkaar op. Vooral Blauw-Zwart moet tonen dat het ...

67
67
Arsenal met enorme zorgen: Arteta luidt alarmbel

Arsenal maakt zich grote zorgen. De Gunners verloren met 1-2 van Bournemouth en dat is zeer hard ...

23
23
Genk-fan Luca Brecel breekt stilte met pittige onthulling

Na zijn historische wereldtitel leek de wereld aan zijn voeten te liggen, maar voor Luca Brecel ...

42
42
Zeleni komt met zeer straf transferverhaal over Union SG

Union SG haalde in januari Besfort Zeneli voor heel wat miljoenen euro's naar het Dudenpark. De ...

27
27
Neymar mee naar het WK? Ancelotti schept duidelijkheid

Brazilië trekt voor het eerst sinds lange tijd niet als favoriet naar een WK. De Brazilianen ...

29
29
Euvrard ziet pijnpunt bij Standard: "Is niet normaal"

Standard hoopt tegen KVC Westerlo een volgende zege te boeken. De fans lopen niet warm voor de ...

53
53
Cercle Brugge na vlotte zege bijna zeker van het behoud

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er twee belangrijke degradatieduels op het ...

73
73
Bayern München kan de titel nu al ruiken in de Bundesliga

In de Bundesliga en Premier League stonden er een aantal matchen op het programma. In Duitsland was ...

29
29
Van Gucht en Valentine zorgen voor flinke opschudding

Opnieuw zorgt Ruben Van Gucht voor ophef, dit keer niet door zijn werk op televisie maar door ...

71
71
Taravel geeft oorzaak voor blessures Camara

RSC Anderlecht weet wat het morgen moet doen tegen AA Gent: winnen. De Brusselaars moeten het weer ...

69
69
De Mil bijzonder misnoegd: "Waar halen ze het?!

AA Gent heeft sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck twee keer de Champions' Play-Offs gehaald. ...

111
111
Anderlecht hoopt op uitgaande transfer: "Alles is mogelijk"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer een stevige schoonmaak volgen. De Brusselaars hopen een aantal ...

162
162
'Juventus gaat voor zes absolute knaltransfers'

Juventus is al jaren op de dool. De Oude Dame wil daar verandering in gaan brengen. De Italiaanse ...

57
57
Weldra transferdeal tussen AA Gent en Cercle Brugge?

Het is april en dan begint de transfermolen inzake transfers steeds meer te draaien. De Belgische ...

252
252
Arsenal met grote zorgen na nieuwe optater

Arsenal wil dit jaar na ruim 20 jaar eindelijk nog eens landskampioen worden. De Gunners hoopten ...

36
36
'Standard kan eindelijk cashen: twee hete transferdossiers'

Standard is een club die de komende jaren weer aansluiting wil vinden met de Belgische subtop. De ...

82
82
'Anderlecht, opgelet: twee clubs strijden om Lukaku'

Ze spreken het bij RSC Anderlecht niet uit, maar uiteraard dromen ze door de huidige situatie van ...

208
208

Meer sportnieuws