Referee Department geeft toe: goal Club onterecht ontnomen

door
Referee Department geeft toe: goal Club onterecht ontnomen

Club Brugge zag zondagmiddag een einde komen aan zijn reeks van opeenvolgende zeges. Zo bleef Blauw-Zwart op een 0-0-gelijkspel steken tegen KV Mechelen. Maar Club mag zich bestolen voelen: een geldig doelpunt werd immers toch afgekeurd.

In de eerste helft zagen de Bruggelingen al een eerste treffer door de neus geboord worden. Hans Vanaken wist de bal van dichtbij binnen te werken, maar bij de voorbereidende actie van Casper Nielsen zou de bal over de achterlijn zijn gegaan. De herhalingen leken dat ook te bevestigen. 

LEES OOK: Ultieme revanche KV Mechelen: vroeg doelpunt nekt Charleroi

Ook Thiago teruggefloten

In het Brugse kamp was men dan ook vooral ontevreden over de tweede afgekeurde goal. In de tweede periode leek Igor Thiago immers voor de bevrijding te zorgen met een harde kopbal. Maar de lijnrechter had buitenspel vastgesteld en de VAR besloot om niet in te grijpen.

Bij Club klonk de kritiek op die beslissing dan ook luid. "Als je zulke fouten maakt, dan kunnen we beter stoppen met de VAR", mopperde coach Ronny Deila. "Of de kleine baklijn was scheef geschilderd, of het was altijd een geldig doelpunt", voegde Simon Mignolet daar cynisch aan toe.

Menselijke fout bij VAR

En de Brugse onvrede blijkt nu ook terecht. Zondagavond kwam het Professional Refereeing Department immers met een officiële reactie. Normaal gezien doen de scheidsrechtersbazen dit pas tijdens de wekelijks terugblik op maandag, maar blijkbaar was de fase zo frappant dat nu al een reactie werd gegeven op 'X'.

Zo geeft het PRD openlijk toe dat de treffer wel goedgekeurd moest worden. "De VAR had moeten tussenkomen toen het doelpunt van Club Brugge afgekeurd werd voor buitenspel. Door een menselijke fout van de VAR werd het doelpunt onterecht afgekeurd", klinkt het.

Club moet verdere stappen ondernemen ...

Meest recent

STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

3
3
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

33
33
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

18
18
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

89
89
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

34
34
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

27
27
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

136
136
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

302
302
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

298
298
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

77
77
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

243
243
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

301
301
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

53
53
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

123
123
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

109
109
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

243
243
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

140
140
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

139
139
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

54
54
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

203
203
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

606
606
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

491
491
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

100
100
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

372
372
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

1959
1959

Meer sportnieuws