Referee Department geeft toe: goal Club onterecht ontnomen

door
Referee Department geeft toe: goal Club onterecht ontnomen

Club Brugge zag zondagmiddag een einde komen aan zijn reeks van opeenvolgende zeges. Zo bleef Blauw-Zwart op een 0-0-gelijkspel steken tegen KV Mechelen. Maar Club mag zich bestolen voelen: een geldig doelpunt werd immers toch afgekeurd.

In de eerste helft zagen de Bruggelingen al een eerste treffer door de neus geboord worden. Hans Vanaken wist de bal van dichtbij binnen te werken, maar bij de voorbereidende actie van Casper Nielsen zou de bal over de achterlijn zijn gegaan. De herhalingen leken dat ook te bevestigen. 

LEES OOK: Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Ook Thiago teruggefloten

In het Brugse kamp was men dan ook vooral ontevreden over de tweede afgekeurde goal. In de tweede periode leek Igor Thiago immers voor de bevrijding te zorgen met een harde kopbal. Maar de lijnrechter had buitenspel vastgesteld en de VAR besloot om niet in te grijpen.

Bij Club klonk de kritiek op die beslissing dan ook luid. "Als je zulke fouten maakt, dan kunnen we beter stoppen met de VAR", mopperde coach Ronny Deila. "Of de kleine baklijn was scheef geschilderd, of het was altijd een geldig doelpunt", voegde Simon Mignolet daar cynisch aan toe.

Menselijke fout bij VAR

En de Brugse onvrede blijkt nu ook terecht. Zondagavond kwam het Professional Refereeing Department immers met een officiële reactie. Normaal gezien doen de scheidsrechtersbazen dit pas tijdens de wekelijks terugblik op maandag, maar blijkbaar was de fase zo frappant dat nu al een reactie werd gegeven op 'X'.

Zo geeft het PRD openlijk toe dat de treffer wel goedgekeurd moest worden. "De VAR had moeten tussenkomen toen het doelpunt van Club Brugge afgekeurd werd voor buitenspel. Door een menselijke fout van de VAR werd het doelpunt onterecht afgekeurd", klinkt het.

Club moet verdere stappen ondernemen ...

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

144
144
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

85
85
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

43
43
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

26
26
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

20
20
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

158
158
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

62
62
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

113
113
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

163
163
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

117
117
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

13
13
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

427
427
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

19
19
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

152
152
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

90
90
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

126
126
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

47
47
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

228
228
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

264
264
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

44
44
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

144
144
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

87
87
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

364
364
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

88
88
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

133
133

Meer sportnieuws