Referee Department geeft toe: goal Club onterecht ontnomen

door
Referee Department geeft toe: goal Club onterecht ontnomen

Club Brugge zag zondagmiddag een einde komen aan zijn reeks van opeenvolgende zeges. Zo bleef Blauw-Zwart op een 0-0-gelijkspel steken tegen KV Mechelen. Maar Club mag zich bestolen voelen: een geldig doelpunt werd immers toch afgekeurd.

In de eerste helft zagen de Bruggelingen al een eerste treffer door de neus geboord worden. Hans Vanaken wist de bal van dichtbij binnen te werken, maar bij de voorbereidende actie van Casper Nielsen zou de bal over de achterlijn zijn gegaan. De herhalingen leken dat ook te bevestigen. 

LEES OOK: Eerste wintertransfer: KV Mechelen berooft rivaal

Ook Thiago teruggefloten

In het Brugse kamp was men dan ook vooral ontevreden over de tweede afgekeurde goal. In de tweede periode leek Igor Thiago immers voor de bevrijding te zorgen met een harde kopbal. Maar de lijnrechter had buitenspel vastgesteld en de VAR besloot om niet in te grijpen.

Bij Club klonk de kritiek op die beslissing dan ook luid. "Als je zulke fouten maakt, dan kunnen we beter stoppen met de VAR", mopperde coach Ronny Deila. "Of de kleine baklijn was scheef geschilderd, of het was altijd een geldig doelpunt", voegde Simon Mignolet daar cynisch aan toe.

Menselijke fout bij VAR

En de Brugse onvrede blijkt nu ook terecht. Zondagavond kwam het Professional Refereeing Department immers met een officiële reactie. Normaal gezien doen de scheidsrechtersbazen dit pas tijdens de wekelijks terugblik op maandag, maar blijkbaar was de fase zo frappant dat nu al een reactie werd gegeven op 'X'.

Zo geeft het PRD openlijk toe dat de treffer wel goedgekeurd moest worden. "De VAR had moeten tussenkomen toen het doelpunt van Club Brugge afgekeurd werd voor buitenspel. Door een menselijke fout van de VAR werd het doelpunt onterecht afgekeurd", klinkt het.

Club moet verdere stappen ondernemen ...

Meest recent

‘Benteke-bom slaat in: grote schok bij Anderlecht’

Bij de naam Christian Benteke schoten in Neerpede meteen alle emoties alle kanten op. Supporters ...

35
35
‘Aandeelhouder Union zwaar in opspraak: problemen op komst?'

In het voetbal gebeuren er achter de schermen veel zaken die men liefst niet in het openbaar ziet. ...

13
13
Verschaeren toch kritisch, Heynen baalt als een stekker

RSC Anderlecht won met 1-3 van KRC Genk en zit in de kwartfinales van de Croky Cup, waar ze AA Gent ...

42
42
DAZN trekt van leer én geeft duidelijkheid aan kijkers

DAZN en de Pro League liggen op ramkoers. Er is nog een grote onduidelijkheid over de rest van het ...

76
76
Fink geeft dé reden voor bekeruitschakeling KRC Genk

KRC Genk ging na verlengingen met 1-3 onderuit tegen RSC Anderlecht, waar de wisselspelers met hun ...

109
109
Hasi ziet kantelmoment in Genk: "Moet hen bedanken"

RSC Anderlecht kende een geweldige week. We haalden nog aan dat het richtinggevend was. Paars-Wit ...

130
130
Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

419
419
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

299
299
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

207
207
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

41
41
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

276
276
'Lewandowski overvalt Barça met grote transferwending'

De toekomst van FC Barcelona-steraanvaller Robert Lewandowski blijft de gemoederen bedaren in ...

145
145
Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

754
754
Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Vincent Kompany scheert dit seizoen hoge toppen met zijn Bayern München. De Belgische trainer ...

535
535
Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

De Jupiler Pro League blijft in woelig weer verkeren. De storm rond de mediarechten woedt nog volop ...

635
635
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

121
121
'OM in shock: transferstunt Vermeeren na 90 minuten bank'

Arthur Vermeeren is eindelijk baas op het middenveld van Marseille, en dan zat hij ineens 90 minuten ...

559
559
Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Donderdagavond worden de twee laatste tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. ...

69
69
Vreemd moment in bekerzege Club: "Grijze zone?"

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

527
527
'Alarm bij Club: wintervertrek steunpilaar plots erg concreet'

Club Brugge zou in januari onder meer een extra flankaanvaller willen aantrekken. Maar Blauw-Zwart ...

364
364
Loting WK : ontdek de meest waarschijnlijke tegenstanders van de Duivels

Vrijdagavond zijn de ogen van de voetbalwereld op de Amerikaanse hoofdstad Washington DC gericht. ...

291
291
'Duits succes bezorgt El Khannouss nieuwe miljoenenklepper'

Verschillende oude bekenden uit het Belgische voetbal maken ook dit seizoen opnieuw het mooie weer ...

179
179
Anderlecht met voeten op grond: titelambities in koelkast?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

389
389
Blessuregolf in Brugge: Club duidt 'schuldige' aan

Dankzij een 1-2 zege tegen OH Leuven blijft Club Brugge al zeker tot na nieuwjaar op drie fronten ...

396
396
Nieuwe twist in DAZN-soap: VRT en VTM op vinkenslag

Het conflict tussen (ex-)rechtenhouder DAZN en de Pro League omtrent het tv-contract blijft de ...

560
560

Meer sportnieuws