Referee Department geeft toe: goal Club onterecht ontnomen

door
Referee Department geeft toe: goal Club onterecht ontnomen

Club Brugge zag zondagmiddag een einde komen aan zijn reeks van opeenvolgende zeges. Zo bleef Blauw-Zwart op een 0-0-gelijkspel steken tegen KV Mechelen. Maar Club mag zich bestolen voelen: een geldig doelpunt werd immers toch afgekeurd.

In de eerste helft zagen de Bruggelingen al een eerste treffer door de neus geboord worden. Hans Vanaken wist de bal van dichtbij binnen te werken, maar bij de voorbereidende actie van Casper Nielsen zou de bal over de achterlijn zijn gegaan. De herhalingen leken dat ook te bevestigen. 

LEES OOK: Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

Ook Thiago teruggefloten

In het Brugse kamp was men dan ook vooral ontevreden over de tweede afgekeurde goal. In de tweede periode leek Igor Thiago immers voor de bevrijding te zorgen met een harde kopbal. Maar de lijnrechter had buitenspel vastgesteld en de VAR besloot om niet in te grijpen.

Bij Club klonk de kritiek op die beslissing dan ook luid. "Als je zulke fouten maakt, dan kunnen we beter stoppen met de VAR", mopperde coach Ronny Deila. "Of de kleine baklijn was scheef geschilderd, of het was altijd een geldig doelpunt", voegde Simon Mignolet daar cynisch aan toe.

Menselijke fout bij VAR

En de Brugse onvrede blijkt nu ook terecht. Zondagavond kwam het Professional Refereeing Department immers met een officiële reactie. Normaal gezien doen de scheidsrechtersbazen dit pas tijdens de wekelijks terugblik op maandag, maar blijkbaar was de fase zo frappant dat nu al een reactie werd gegeven op 'X'.

Zo geeft het PRD openlijk toe dat de treffer wel goedgekeurd moest worden. "De VAR had moeten tussenkomen toen het doelpunt van Club Brugge afgekeurd werd voor buitenspel. Door een menselijke fout van de VAR werd het doelpunt onterecht afgekeurd", klinkt het.

Club moet verdere stappen ondernemen ...

Meest recent

UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

8
8
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

6
6
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

57
57
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

95
95
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

54
54
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

28
28
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

197
197
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

343
343
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

551
551
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

290
290
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

95
95
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

105
105
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

395
395
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

159
159
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

247
247
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

105
105
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

268
268
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

461
461
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

195
195
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

68
68
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

570
570
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

112
112
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

117
117
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

66
66

Meer sportnieuws