Referee Department geeft toe: goal Club onterecht ontnomen

door
Referee Department geeft toe: goal Club onterecht ontnomen

Club Brugge zag zondagmiddag een einde komen aan zijn reeks van opeenvolgende zeges. Zo bleef Blauw-Zwart op een 0-0-gelijkspel steken tegen KV Mechelen. Maar Club mag zich bestolen voelen: een geldig doelpunt werd immers toch afgekeurd.

In de eerste helft zagen de Bruggelingen al een eerste treffer door de neus geboord worden. Hans Vanaken wist de bal van dichtbij binnen te werken, maar bij de voorbereidende actie van Casper Nielsen zou de bal over de achterlijn zijn gegaan. De herhalingen leken dat ook te bevestigen. 

LEES OOK: 'KVM neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Ook Thiago teruggefloten

In het Brugse kamp was men dan ook vooral ontevreden over de tweede afgekeurde goal. In de tweede periode leek Igor Thiago immers voor de bevrijding te zorgen met een harde kopbal. Maar de lijnrechter had buitenspel vastgesteld en de VAR besloot om niet in te grijpen.

Bij Club klonk de kritiek op die beslissing dan ook luid. "Als je zulke fouten maakt, dan kunnen we beter stoppen met de VAR", mopperde coach Ronny Deila. "Of de kleine baklijn was scheef geschilderd, of het was altijd een geldig doelpunt", voegde Simon Mignolet daar cynisch aan toe.

Menselijke fout bij VAR

En de Brugse onvrede blijkt nu ook terecht. Zondagavond kwam het Professional Refereeing Department immers met een officiële reactie. Normaal gezien doen de scheidsrechtersbazen dit pas tijdens de wekelijks terugblik op maandag, maar blijkbaar was de fase zo frappant dat nu al een reactie werd gegeven op 'X'.

Zo geeft het PRD openlijk toe dat de treffer wel goedgekeurd moest worden. "De VAR had moeten tussenkomen toen het doelpunt van Club Brugge afgekeurd werd voor buitenspel. Door een menselijke fout van de VAR werd het doelpunt onterecht afgekeurd", klinkt het.

Club moet verdere stappen ondernemen ...

Meest recent

Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

5
5
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

80
80
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

162
162
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

328
328
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

132
132
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

451
451
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

244
244
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

96
96
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

98
98
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

400
400
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

397
397
Verbazend ontslag bij Esssevee: Vandenbroeck prikt terug

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

480
480
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

576
576
Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

237
237
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

895
895
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

479
479
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

136
136
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

261
261
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

206
206
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

142
142
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

121
121
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

289
289
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

178
178
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

658
658
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

320
320

Meer sportnieuws