Standard dempt paars-witte vreugde: 'Clasico' eindigt onbeslist

door
Standard dempt paars-witte vreugde: 'Clasico' eindigt onbeslist

Standard heeft zondagavond ietwat revanche genomen voor de bekeruitschakeling van enkele dagen eerder. Zo wisten de Luikenaars een punt te veroveren op het veld van RSC Anderlecht. Nadat beide rivalen elk één keer op voorsprong waren gekomen, eindigde een pittig duel uiteindelijk op 2-2.

Na het wangedrag van de Standard-aanhang in de bekermatch, werd het onderlinge competitieduel afgewerkt zonder bezoekende supporters. Maar ondanks het gebrek aan vocale steun begonnen de Luikenaars zeker niet onaardig aan de match. Na een eerste kansje voor Dolberg, namen de Rouches de match in handen.

Voor Anderlecht was het een wake up-call na de goede resultaten van de voorbije weken. Maar toch was het de thuisploeg die als eerste kon toeslaan. Op aangeven van Verschaeren deed Dreyer andermaal de netten trillen. Even dreigde zijn doelpunt afgekeurd te worden wegens buitenspel, maar de VAR stak daar een stokje voor.

LEES OOK: Hoofd Hasi op kapblok: 'ideale opvolger' wordt genoemd

Standard draait match om

Een flinke opdoffer voor Standard en niet veel later volgde nog eentje: zo moest aanvoerder Vanheusden de strijd vroegtijdig staken met een blessure. Desondanks konden de Rouches de rug rechten. Kawabe had eerder nog het doelhout doen trillen, maar in de extra tijd van de eerste helft mikte de Japanner wel raak.

Na de pauze drukte Standard het gaspedaal nog wat dieper in. Kanga zag zijn poging eerst nog voorlangs gaan, maar op aangeven van Alzate maakte de spits er vervolgens toch 1-2 van. Het Lotto Park moest even collectief slikken, coach Riemer besloot dan ook om in te grijpen en voerde drie wissels door.

Dreyer en Bodart beslissend

Die verse krachten rendeerden ook. Anderlecht nam de match stevig in handen en kreeg ook loon naar werken. Na handspel van Fossey ging de bal immers op de stip. Man in vorm Dreyer nam die elfmeter gretig in ontvangst. Vervolgens deed RSCA nog een gooi naar de zege, dat was echter buiten een sterke Bodart gerekend.

In de zeven minuten extra tijd ging de match nog alle kanten uit. Hoefkens had bij Standard nog een drietal aanvallende krachten in de strijd gegooid en mikte volop op de zege, maar ook Paars-Wit wou meer dan een punt. Toch vielen uiteindelijk geen doelpunten meer: 2-2 na een behoorlijk aangename partij.

Wie verdiende overwinning volgens u het meest?

Meest recent

Hoofd Hasi op kapblok: 'ideale opvolger' wordt genoemd

Besnik Hasi blijft tot nader orde de hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Maar als het komende zondag ...

29
29
Grove transferblunder Genk: "Hij is nu al een miskoop"

KRC Genk is bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, enkel de Europese campagne is een ...

49
49
Politie vreest ergste: forse ingreep voor Club-Marseille

Woensdag wordt de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

62
62
‘Anderlecht ruikt stunt: JPL-topcoach staat te trappelen’

Anderlecht liet zondagavond opnieuw steken vallen, en dat voelde je meteen in de tribunes. De ...

387
387
Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

Het contrast kon bijna niet groter zijn. Terwijl RSC Anderlecht maandag een crisisoverleg hield ...

126
126
Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Opvallend tafereel zondag in de vernieuwde tribune 2 van de Bosuil. Tijdens de match tegen Charleroi ...

114
114
Malaise Anderlecht: ultimatum Hasi, sterkhouders op matje

RSC Anderlecht trekt komende zondag met het mes op de keel naar Standard. Loopt het in Luik opnieuw ...

132
132
Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

382
382
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

176
176
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

119
119
Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

769
769
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

881
881
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

435
435
Zulte Waregem heeft beet: derde winteraanwinst binnen

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

108
108
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

416
416
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

748
748
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

143
143
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

744
744
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

200
200
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

202
202
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

449
449
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

217
217
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

369
369
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

451
451
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

23
23

Meer sportnieuws