Standard dempt paars-witte vreugde: 'Clasico' eindigt onbeslist

249
Standard dempt paars-witte vreugde: 'Clasico' eindigt onbeslist

Standard heeft zondagavond ietwat revanche genomen voor de bekeruitschakeling van enkele dagen eerder. Zo wisten de Luikenaars een punt te veroveren op het veld van RSC Anderlecht. Nadat beide rivalen elk één keer op voorsprong waren gekomen, eindigde een pittig duel uiteindelijk op 2-2.

Na het wangedrag van de Standard-aanhang in de bekermatch, werd het onderlinge competitieduel afgewerkt zonder bezoekende supporters. Maar ondanks het gebrek aan vocale steun begonnen de Luikenaars zeker niet onaardig aan de match. Na een eerste kansje voor Dolberg, namen de Rouches de match in handen.

Voor Anderlecht was het een wake up-call na de goede resultaten van de voorbije weken. Maar toch was het de thuisploeg die als eerste kon toeslaan. Op aangeven van Verschaeren deed Dreyer andermaal de netten trillen. Even dreigde zijn doelpunt afgekeurd te worden wegens buitenspel, maar de VAR stak daar een stokje voor.

LEES OOK: HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard draait match om

Een flinke opdoffer voor Standard en niet veel later volgde nog eentje: zo moest aanvoerder Vanheusden de strijd vroegtijdig staken met een blessure. Desondanks konden de Rouches de rug rechten. Kawabe had eerder nog het doelhout doen trillen, maar in de extra tijd van de eerste helft mikte de Japanner wel raak.

Na de pauze drukte Standard het gaspedaal nog wat dieper in. Kanga zag zijn poging eerst nog voorlangs gaan, maar op aangeven van Alzate maakte de spits er vervolgens toch 1-2 van. Het Lotto Park moest even collectief slikken, coach Riemer besloot dan ook om in te grijpen en voerde drie wissels door.

Dreyer en Bodart beslissend

Die verse krachten rendeerden ook. Anderlecht nam de match stevig in handen en kreeg ook loon naar werken. Na handspel van Fossey ging de bal immers op de stip. Man in vorm Dreyer nam die elfmeter gretig in ontvangst. Vervolgens deed RSCA nog een gooi naar de zege, dat was echter buiten een sterke Bodart gerekend.

In de zeven minuten extra tijd ging de match nog alle kanten uit. Hoefkens had bij Standard nog een drietal aanvallende krachten in de strijd gegooid en mikte volop op de zege, maar ook Paars-Wit wou meer dan een punt. Toch vielen uiteindelijk geen doelpunten meer: 2-2 na een behoorlijk aangename partij.

Wie verdiende overwinning volgens u het meest?

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

16
16
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

97
97
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

106
106
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

136
136
KV Kortijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

34
34
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

181
181
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

73
73
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

27
27
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

25
25
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

22
22
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

26
26
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

91
91
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

76
76
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

52
52
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

27
27
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

25
25
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

32
32
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

121
121
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

41
41
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

246
246
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

106
106
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

210
210
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

82
82
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

72
72

Meer sportnieuws