Standard dempt paars-witte vreugde: 'Clasico' eindigt onbeslist

door
Standard dempt paars-witte vreugde: 'Clasico' eindigt onbeslist

Standard heeft zondagavond ietwat revanche genomen voor de bekeruitschakeling van enkele dagen eerder. Zo wisten de Luikenaars een punt te veroveren op het veld van RSC Anderlecht. Nadat beide rivalen elk één keer op voorsprong waren gekomen, eindigde een pittig duel uiteindelijk op 2-2.

Na het wangedrag van de Standard-aanhang in de bekermatch, werd het onderlinge competitieduel afgewerkt zonder bezoekende supporters. Maar ondanks het gebrek aan vocale steun begonnen de Luikenaars zeker niet onaardig aan de match. Na een eerste kansje voor Dolberg, namen de Rouches de match in handen.

Voor Anderlecht was het een wake up-call na de goede resultaten van de voorbije weken. Maar toch was het de thuisploeg die als eerste kon toeslaan. Op aangeven van Verschaeren deed Dreyer andermaal de netten trillen. Even dreigde zijn doelpunt afgekeurd te worden wegens buitenspel, maar de VAR stak daar een stokje voor.

LEES OOK: Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Standard draait match om

Een flinke opdoffer voor Standard en niet veel later volgde nog eentje: zo moest aanvoerder Vanheusden de strijd vroegtijdig staken met een blessure. Desondanks konden de Rouches de rug rechten. Kawabe had eerder nog het doelhout doen trillen, maar in de extra tijd van de eerste helft mikte de Japanner wel raak.

Na de pauze drukte Standard het gaspedaal nog wat dieper in. Kanga zag zijn poging eerst nog voorlangs gaan, maar op aangeven van Alzate maakte de spits er vervolgens toch 1-2 van. Het Lotto Park moest even collectief slikken, coach Riemer besloot dan ook om in te grijpen en voerde drie wissels door.

Dreyer en Bodart beslissend

Die verse krachten rendeerden ook. Anderlecht nam de match stevig in handen en kreeg ook loon naar werken. Na handspel van Fossey ging de bal immers op de stip. Man in vorm Dreyer nam die elfmeter gretig in ontvangst. Vervolgens deed RSCA nog een gooi naar de zege, dat was echter buiten een sterke Bodart gerekend.

In de zeven minuten extra tijd ging de match nog alle kanten uit. Hoefkens had bij Standard nog een drietal aanvallende krachten in de strijd gegooid en mikte volop op de zege, maar ook Paars-Wit wou meer dan een punt. Toch vielen uiteindelijk geen doelpunten meer: 2-2 na een behoorlijk aangename partij.

Wie verdiende overwinning volgens u het meest?

Meest recent

Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

0
0
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

25
25
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

95
95
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

139
139
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

17
17
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

131
131
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

13
13
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

37
37
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

186
186
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

51
51
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

34
34
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

93
93
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

152
152
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

31
31
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

96
96
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

125
125
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

105
105
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

174
174
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

504
504
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

469
469
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

351
351
Commotie op Bosuil: Van der Elst gaat volledig los na dé fase

De kop is eraf in de Europe Play-Offs. Leider KRC Genk trapte de nacompetitie vrijdagavond op gang ...

661
661
'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs alsnog een Europees ticket af te dwingen, maar mikt ...

277
277
"Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd

De Champions' Play-Offs barsten zaterdagavond helemaal los. Hoewel het door de puntenverdeling in ...

855
855
Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

622
622

Meer sportnieuws