Standard dempt paars-witte vreugde: 'Clasico' eindigt onbeslist

door
Standard dempt paars-witte vreugde: 'Clasico' eindigt onbeslist

Standard heeft zondagavond ietwat revanche genomen voor de bekeruitschakeling van enkele dagen eerder. Zo wisten de Luikenaars een punt te veroveren op het veld van RSC Anderlecht. Nadat beide rivalen elk één keer op voorsprong waren gekomen, eindigde een pittig duel uiteindelijk op 2-2.

Na het wangedrag van de Standard-aanhang in de bekermatch, werd het onderlinge competitieduel afgewerkt zonder bezoekende supporters. Maar ondanks het gebrek aan vocale steun begonnen de Luikenaars zeker niet onaardig aan de match. Na een eerste kansje voor Dolberg, namen de Rouches de match in handen.

Voor Anderlecht was het een wake up-call na de goede resultaten van de voorbije weken. Maar toch was het de thuisploeg die als eerste kon toeslaan. Op aangeven van Verschaeren deed Dreyer andermaal de netten trillen. Even dreigde zijn doelpunt afgekeurd te worden wegens buitenspel, maar de VAR stak daar een stokje voor.

LEES OOK: Leko krijgt meteen forse waarschuwing bij Club Brugge

Standard draait match om

Een flinke opdoffer voor Standard en niet veel later volgde nog eentje: zo moest aanvoerder Vanheusden de strijd vroegtijdig staken met een blessure. Desondanks konden de Rouches de rug rechten. Kawabe had eerder nog het doelhout doen trillen, maar in de extra tijd van de eerste helft mikte de Japanner wel raak.

Na de pauze drukte Standard het gaspedaal nog wat dieper in. Kanga zag zijn poging eerst nog voorlangs gaan, maar op aangeven van Alzate maakte de spits er vervolgens toch 1-2 van. Het Lotto Park moest even collectief slikken, coach Riemer besloot dan ook om in te grijpen en voerde drie wissels door.

Dreyer en Bodart beslissend

Die verse krachten rendeerden ook. Anderlecht nam de match stevig in handen en kreeg ook loon naar werken. Na handspel van Fossey ging de bal immers op de stip. Man in vorm Dreyer nam die elfmeter gretig in ontvangst. Vervolgens deed RSCA nog een gooi naar de zege, dat was echter buiten een sterke Bodart gerekend.

In de zeven minuten extra tijd ging de match nog alle kanten uit. Hoefkens had bij Standard nog een drietal aanvallende krachten in de strijd gegooid en mikte volop op de zege, maar ook Paars-Wit wou meer dan een punt. Toch vielen uiteindelijk geen doelpunten meer: 2-2 na een behoorlijk aangename partij.

Wie verdiende overwinning volgens u het meest?

Meest recent

Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

97
97
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

25
25
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

54
54
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

259
259
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

104
104
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

41
41
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

157
157
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

310
310
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

77
77
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

658
658
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

141
141
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

315
315
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

116
116
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

156
156
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

357
357
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

517
517
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

860
860
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

296
296
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

143
143
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

106
106
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

190
190
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

289
289
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

143
143

Meer sportnieuws