Standard dempt paars-witte vreugde: 'Clasico' eindigt onbeslist

door
Standard dempt paars-witte vreugde: 'Clasico' eindigt onbeslist

Standard heeft zondagavond ietwat revanche genomen voor de bekeruitschakeling van enkele dagen eerder. Zo wisten de Luikenaars een punt te veroveren op het veld van RSC Anderlecht. Nadat beide rivalen elk één keer op voorsprong waren gekomen, eindigde een pittig duel uiteindelijk op 2-2.

Na het wangedrag van de Standard-aanhang in de bekermatch, werd het onderlinge competitieduel afgewerkt zonder bezoekende supporters. Maar ondanks het gebrek aan vocale steun begonnen de Luikenaars zeker niet onaardig aan de match. Na een eerste kansje voor Dolberg, namen de Rouches de match in handen.

Voor Anderlecht was het een wake up-call na de goede resultaten van de voorbije weken. Maar toch was het de thuisploeg die als eerste kon toeslaan. Op aangeven van Verschaeren deed Dreyer andermaal de netten trillen. Even dreigde zijn doelpunt afgekeurd te worden wegens buitenspel, maar de VAR stak daar een stokje voor.

LEES OOK: Consternatie alom: Telenet en Proximus reageren op DAZN

Standard draait match om

Een flinke opdoffer voor Standard en niet veel later volgde nog eentje: zo moest aanvoerder Vanheusden de strijd vroegtijdig staken met een blessure. Desondanks konden de Rouches de rug rechten. Kawabe had eerder nog het doelhout doen trillen, maar in de extra tijd van de eerste helft mikte de Japanner wel raak.

Na de pauze drukte Standard het gaspedaal nog wat dieper in. Kanga zag zijn poging eerst nog voorlangs gaan, maar op aangeven van Alzate maakte de spits er vervolgens toch 1-2 van. Het Lotto Park moest even collectief slikken, coach Riemer besloot dan ook om in te grijpen en voerde drie wissels door.

Dreyer en Bodart beslissend

Die verse krachten rendeerden ook. Anderlecht nam de match stevig in handen en kreeg ook loon naar werken. Na handspel van Fossey ging de bal immers op de stip. Man in vorm Dreyer nam die elfmeter gretig in ontvangst. Vervolgens deed RSCA nog een gooi naar de zege, dat was echter buiten een sterke Bodart gerekend.

In de zeven minuten extra tijd ging de match nog alle kanten uit. Hoefkens had bij Standard nog een drietal aanvallende krachten in de strijd gegooid en mikte volop op de zege, maar ook Paars-Wit wou meer dan een punt. Toch vielen uiteindelijk geen doelpunten meer: 2-2 na een behoorlijk aangename partij.

Wie verdiende overwinning volgens u het meest?

Meest recent

DAZN-bom eist slachtoffer: Parys out bij Pro League?

Clubs die vrezen voor hun recurrente inkomsten, fans die mogelijk in de kou blijven staan: de ...

21
21
Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

4
4
Union SG bestolen in Galatasaray? "Waarom niet?!"

Union SG heeft zijn eerste 45 minuten op het veld van Galatasaray achter de rug. De Brusselaars ...

55
55
Annelien bekent aan Deschacht: "Moet echt kokhalzen"

Annelien Coorevits en Olivier Deschacht waren jarenlang een van de meest besproken showbizzkoppels ...

31
31
Beerschot doorgelicht: eigenaars geven nieuwe ambities prijs

Er is weer rust en positiviteit rondom Beerschot. De Kielse Ratten spelen voluit mee voor promotie ...

67
67
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

36
36
'Manchester ontploft: onverwachte keeperbom rond Lammens'

Bij Manchester United lijkt eindelijk alles goed te zitten met Senne Lammens in doel: clean sheets, ...

219
219
Breuk met DAZN: twee alternatieven voor Pro League

DAZN dropte dinsdag een bom van formaat door het contract met de Pro League op te zeggen. Zowel op ...

318
318
De 11 namen: Hubert hakt opvallende knopen door bij Union

Terwijl de heisa rond DAZN de nationale krantenkoppen domineert zouden we haast vergeten dat er ook ...

20
20
Storm rond Brusselmans: BV gaat los na knetterende rel

Herman Brusselmans staat opnieuw in de schijnwerpers. In zijn recente column nam de ...

102
102
DAZN voert druk op: Belgisch voetbal van de buis?

Na een ellenlange soap is de kogel door kerk. DAZN liet dinsdag weten het contract met de Pro League ...

192
192
Koude oorlog met DAZN: Pro League onderneemt actie

Halfweg de reguliere competitie is de bom gebarsten. Na een maandenlange impasse liet DAZN zopas ...

423
423
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

197
197
Hayen duidelijk over beschikbaarheid Tzolis én Mignolet

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de selectie ...

181
181
'Bom bij Real: Courtois in de clinch met ploegmakkers'

Het is hommeles bij Real Madrid. Ondanks behoorlijke resultaten van Xabi Alonso bij De Koninklijke ...

246
246
Consternatie alom: Telenet en Proximus reageren op DAZN

DAZN lijkt niet van plan de oorlog met de Pro League te stoppen. De rechtenhouder van het Belgische ...

1647
1647
Einde van Gheysens? Antwerp-supporters schieten in actie

Royal Antwerp FC zit in de gevarenzone. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk in eigen huis onderuit ...

277
277
Club houdt hart vast: Forbs reageert op bliksemvertrek

Carlos Forbs is dit seizoen één van de aangename verrassingen bij Club Brugge. De ...

484
484
DAZN stampt tegen schenen: fans massaal in opstand

De situatie tussen DAZN, de Pro League en de telecomproviders is volledig geëscaleerd. De ...

1032
1032
Club Brugge meldt grote verrassing voor Sporting

Club Brugge kijkt namens de Champions League recht in de ogen van Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de ...

231
231
Explosieve onrust bij Antwerp: iets veel groters mis

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old greep na de ...

326
326
DAZN-oorlog catastrofaal: dit zijn de enorme gevolgen

De DAZN-oorlog tussen de Pro League en de Belgische telecomproviders is compleet ontploft. De ...

729
729
El Ouahdi troeft Union af, ook El Hadj krijgt prijs

Zakaria El Ouahdi van KRC Genk en Ait El Hadj van Union SG zijn in de prijzen gevallen. Tijdens ...

48
48
Drama Belgisch voetbal: DAZN verbreekt per direct contract

De oorlog tussen DAZN en de Pro League heeft een hoogtepunt bereikt. Het Laatste Nieuws laat weten ...

585
585
TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Club Brugge, goudmijn Anderlecht’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

252
252

Meer sportnieuws