Anderlecht-fans over de schreef: "Wie zijn die figuren?"

door
Anderlecht-fans over de schreef:

Zondagavond stonden RSC Anderlecht en Standard voor de tweede keer op enkele dagen tijd tegenover mekaar. Door de gebeurtenissen van afgelopen donderdag werd de wedstrijd zonder uitsupporters afgewerkt. Maar dit keer toonden enkele leden van de thuisaanhang zich van hun kleinste kant.

Net zoals in de bekermatch van enkele dagen geleden was het Anderlecht dat in eigen huis op voorsprong kon komen. Anders Dreyer ontsnapte netjes aan de buitenspelval en legde de 1-0 binnen. Een domper voor Standard, dat behoorlijk degelijk aan de partij was begonnen.

LEES OOK: 'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Voorwerpen op veld gegooid

Nochtans konden de Rouches in het Lotto Park niet op de vocale steun van hun achterban rekenen. Afgelopen donderdag hadden de Luikse supporters het te bont gemaakt door onder meer met vuurwerk en stoeltjes naar de thuisvakken en op het veld te gooien. Hierdoor werden geen bezoekende fans toegelaten zondagavond.

Desondanks kwam het opnieuw tot wantoestanden. Toen Hayao Kawabe een corner wou nemen, werd de Japanse middenvelder immers bekogeld met enkele projectielen. scheidsrechter Jonathan Lardot liet het spel vervolgens even stil leggen en nam beide aanvoerders bij zich om een waarschuwing te uiten.

Kawabe neemt revanche

RSCA-kapitein Jan Vertonghen maande de supporters aan tot kalmte en vervolgens kon het spel ook weer hervat worden zondere verdere escalaties. De kritiek op dit gedrag was echter scherp. "Nu zijn er geen uitsupporters en zitten daar toch weer 'debielen' in die hoek die het nodig vinden om dingen te gooien op de spelers. Wie zijn die figuren?" sakkerde Eleven-commentator Aster Nzeyimana.

Ook op de sociale media waren de reacties navenant. Kawabe kon in het slot van de eerste helft wel zijn revanche nemen. Zo scoorde hij de gelijkmaker, waarna hij ostentatief de handen achter de oren hield richting het bewuste vak.

Een match moest stilgelegd worden bij zo'n gebeurtenissen ...

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

71
71
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

23
23
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

212
212
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

85
85
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

192
192
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

127
127
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

141
141
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

342
342
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

229
229
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

119
119
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

268
268
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

59
59
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

146
146
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

135
135
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

75
75
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

268
268
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

264
264
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

419
419
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

63
63
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

207
207
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

97
97
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

332
332
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

153
153
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

551
551

Meer sportnieuws