Anderlecht-fans over de schreef: "Wie zijn die figuren?"

door
Anderlecht-fans over de schreef:

Zondagavond stonden RSC Anderlecht en Standard voor de tweede keer op enkele dagen tijd tegenover mekaar. Door de gebeurtenissen van afgelopen donderdag werd de wedstrijd zonder uitsupporters afgewerkt. Maar dit keer toonden enkele leden van de thuisaanhang zich van hun kleinste kant.

Net zoals in de bekermatch van enkele dagen geleden was het Anderlecht dat in eigen huis op voorsprong kon komen. Anders Dreyer ontsnapte netjes aan de buitenspelval en legde de 1-0 binnen. Een domper voor Standard, dat behoorlijk degelijk aan de partij was begonnen.

LEES OOK: Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Voorwerpen op veld gegooid

Nochtans konden de Rouches in het Lotto Park niet op de vocale steun van hun achterban rekenen. Afgelopen donderdag hadden de Luikse supporters het te bont gemaakt door onder meer met vuurwerk en stoeltjes naar de thuisvakken en op het veld te gooien. Hierdoor werden geen bezoekende fans toegelaten zondagavond.

Desondanks kwam het opnieuw tot wantoestanden. Toen Hayao Kawabe een corner wou nemen, werd de Japanse middenvelder immers bekogeld met enkele projectielen. scheidsrechter Jonathan Lardot liet het spel vervolgens even stil leggen en nam beide aanvoerders bij zich om een waarschuwing te uiten.

Kawabe neemt revanche

RSCA-kapitein Jan Vertonghen maande de supporters aan tot kalmte en vervolgens kon het spel ook weer hervat worden zondere verdere escalaties. De kritiek op dit gedrag was echter scherp. "Nu zijn er geen uitsupporters en zitten daar toch weer 'debielen' in die hoek die het nodig vinden om dingen te gooien op de spelers. Wie zijn die figuren?" sakkerde Eleven-commentator Aster Nzeyimana.

Ook op de sociale media waren de reacties navenant. Kawabe kon in het slot van de eerste helft wel zijn revanche nemen. Zo scoorde hij de gelijkmaker, waarna hij ostentatief de handen achter de oren hield richting het bewuste vak.

Een match moest stilgelegd worden bij zo'n gebeurtenissen ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

12
12
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

5
5
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

35
35
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

76
76
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

80
80
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

73
73
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

111
111
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

225
225
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

16
16
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

373
373
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

691
691
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

137
137
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

21
21
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

89
89
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

89
89
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

113
113
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

472
472
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

281
281
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

135
135
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

116
116
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

436
436
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

617
617
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

329
329
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

145
145
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

111
111

Meer sportnieuws