Anderlecht-fans over de schreef: "Wie zijn die figuren?"

door
Anderlecht-fans over de schreef:

Zondagavond stonden RSC Anderlecht en Standard voor de tweede keer op enkele dagen tijd tegenover mekaar. Door de gebeurtenissen van afgelopen donderdag werd de wedstrijd zonder uitsupporters afgewerkt. Maar dit keer toonden enkele leden van de thuisaanhang zich van hun kleinste kant.

Net zoals in de bekermatch van enkele dagen geleden was het Anderlecht dat in eigen huis op voorsprong kon komen. Anders Dreyer ontsnapte netjes aan de buitenspelval en legde de 1-0 binnen. Een domper voor Standard, dat behoorlijk degelijk aan de partij was begonnen.

LEES OOK: Enorme mokerslag AA Gent: "In de kleedkamer ..."

Voorwerpen op veld gegooid

Nochtans konden de Rouches in het Lotto Park niet op de vocale steun van hun achterban rekenen. Afgelopen donderdag hadden de Luikse supporters het te bont gemaakt door onder meer met vuurwerk en stoeltjes naar de thuisvakken en op het veld te gooien. Hierdoor werden geen bezoekende fans toegelaten zondagavond.

Desondanks kwam het opnieuw tot wantoestanden. Toen Hayao Kawabe een corner wou nemen, werd de Japanse middenvelder immers bekogeld met enkele projectielen. scheidsrechter Jonathan Lardot liet het spel vervolgens even stil leggen en nam beide aanvoerders bij zich om een waarschuwing te uiten.

Kawabe neemt revanche

RSCA-kapitein Jan Vertonghen maande de supporters aan tot kalmte en vervolgens kon het spel ook weer hervat worden zondere verdere escalaties. De kritiek op dit gedrag was echter scherp. "Nu zijn er geen uitsupporters en zitten daar toch weer 'debielen' in die hoek die het nodig vinden om dingen te gooien op de spelers. Wie zijn die figuren?" sakkerde Eleven-commentator Aster Nzeyimana.

Ook op de sociale media waren de reacties navenant. Kawabe kon in het slot van de eerste helft wel zijn revanche nemen. Zo scoorde hij de gelijkmaker, waarna hij ostentatief de handen achter de oren hield richting het bewuste vak.

Een match moest stilgelegd worden bij zo'n gebeurtenissen ...

Meest recent

Enorme mokerslag AA Gent: "In de kleedkamer ..."

AA Gent heeft zijn deelname aan de Champions' Play-Offs zelf te grabbel gegooid. Na twee ...

3
3
'Napoli met verstomming geslagen: De Bruyne verbaast bij terugkeer'

SSC Napoli boekte afgelopen weekend een cruciale zege na een doelpunt van Romelu Lukaku in de extra ...

38
38
Walgelijk incident na Chaleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

395
395
Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Nog drie speeldagen te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. De strijd ...

232
232
‘Club Brugge op z'n kop: ongehoorde toptransfer barst los'

Club Brugge weet dat er deze zomer opnieuw stevig aan de ploeg zal worden getrokken. Maar wat nu op ...

225
225
Dikke streep door Genkse rekening: "Zie enkel nadelen"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

226
226
'Trainerswending bij Anderlecht: witte rook op komst'

Met een 5-1-overwinning tegen OH Leuven, zette RSC Anderlecht afgelopen weekend een gigantische stap ...

393
393
Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Nog exact 101 dagen en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. Maar de ...

122
122
Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

47
47
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

73
73
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

335
335
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

43
43
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

16
16
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

464
464
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

413
413
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

40
40
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

81
81
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

292
292
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

256
256
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

209
209
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

40
40
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

304
304
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

158
158
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

365
365
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

289
289

Meer sportnieuws