Anderlecht-fans over de schreef: "Wie zijn die figuren?"

door
Anderlecht-fans over de schreef:

Zondagavond stonden RSC Anderlecht en Standard voor de tweede keer op enkele dagen tijd tegenover mekaar. Door de gebeurtenissen van afgelopen donderdag werd de wedstrijd zonder uitsupporters afgewerkt. Maar dit keer toonden enkele leden van de thuisaanhang zich van hun kleinste kant.

Net zoals in de bekermatch van enkele dagen geleden was het Anderlecht dat in eigen huis op voorsprong kon komen. Anders Dreyer ontsnapte netjes aan de buitenspelval en legde de 1-0 binnen. Een domper voor Standard, dat behoorlijk degelijk aan de partij was begonnen.

LEES OOK: KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

Voorwerpen op veld gegooid

Nochtans konden de Rouches in het Lotto Park niet op de vocale steun van hun achterban rekenen. Afgelopen donderdag hadden de Luikse supporters het te bont gemaakt door onder meer met vuurwerk en stoeltjes naar de thuisvakken en op het veld te gooien. Hierdoor werden geen bezoekende fans toegelaten zondagavond.

Desondanks kwam het opnieuw tot wantoestanden. Toen Hayao Kawabe een corner wou nemen, werd de Japanse middenvelder immers bekogeld met enkele projectielen. scheidsrechter Jonathan Lardot liet het spel vervolgens even stil leggen en nam beide aanvoerders bij zich om een waarschuwing te uiten.

Kawabe neemt revanche

RSCA-kapitein Jan Vertonghen maande de supporters aan tot kalmte en vervolgens kon het spel ook weer hervat worden zondere verdere escalaties. De kritiek op dit gedrag was echter scherp. "Nu zijn er geen uitsupporters en zitten daar toch weer 'debielen' in die hoek die het nodig vinden om dingen te gooien op de spelers. Wie zijn die figuren?" sakkerde Eleven-commentator Aster Nzeyimana.

Ook op de sociale media waren de reacties navenant. Kawabe kon in het slot van de eerste helft wel zijn revanche nemen. Zo scoorde hij de gelijkmaker, waarna hij ostentatief de handen achter de oren hield richting het bewuste vak.

Een match moest stilgelegd worden bij zo'n gebeurtenissen ...

Meest recent

Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

6
6
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

64
64
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

43
43
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

191
191
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

48
48
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

164
164
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

217
217
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

124
124
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

208
208
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

525
525
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

185
185
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

25
25
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

448
448
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

189
189
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

424
424
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

35
35
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

61
61
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

270
270
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

276
276
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

84
84
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

287
287
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

280
280
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

127
127
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

593
593
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

399
399

Meer sportnieuws