Anderlecht-fans over de schreef: "Wie zijn die figuren?"

door
Anderlecht-fans over de schreef:

Zondagavond stonden RSC Anderlecht en Standard voor de tweede keer op enkele dagen tijd tegenover mekaar. Door de gebeurtenissen van afgelopen donderdag werd de wedstrijd zonder uitsupporters afgewerkt. Maar dit keer toonden enkele leden van de thuisaanhang zich van hun kleinste kant.

Net zoals in de bekermatch van enkele dagen geleden was het Anderlecht dat in eigen huis op voorsprong kon komen. Anders Dreyer ontsnapte netjes aan de buitenspelval en legde de 1-0 binnen. Een domper voor Standard, dat behoorlijk degelijk aan de partij was begonnen.

LEES OOK: Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Voorwerpen op veld gegooid

Nochtans konden de Rouches in het Lotto Park niet op de vocale steun van hun achterban rekenen. Afgelopen donderdag hadden de Luikse supporters het te bont gemaakt door onder meer met vuurwerk en stoeltjes naar de thuisvakken en op het veld te gooien. Hierdoor werden geen bezoekende fans toegelaten zondagavond.

Desondanks kwam het opnieuw tot wantoestanden. Toen Hayao Kawabe een corner wou nemen, werd de Japanse middenvelder immers bekogeld met enkele projectielen. scheidsrechter Jonathan Lardot liet het spel vervolgens even stil leggen en nam beide aanvoerders bij zich om een waarschuwing te uiten.

Kawabe neemt revanche

RSCA-kapitein Jan Vertonghen maande de supporters aan tot kalmte en vervolgens kon het spel ook weer hervat worden zondere verdere escalaties. De kritiek op dit gedrag was echter scherp. "Nu zijn er geen uitsupporters en zitten daar toch weer 'debielen' in die hoek die het nodig vinden om dingen te gooien op de spelers. Wie zijn die figuren?" sakkerde Eleven-commentator Aster Nzeyimana.

Ook op de sociale media waren de reacties navenant. Kawabe kon in het slot van de eerste helft wel zijn revanche nemen. Zo scoorde hij de gelijkmaker, waarna hij ostentatief de handen achter de oren hield richting het bewuste vak.

Een match moest stilgelegd worden bij zo'n gebeurtenissen ...

Meest recent

Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

68
68
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

86
86
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

25
25
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

128
128
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

193
193
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

219
219
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

462
462
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

95
95
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

455
455
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

528
528
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

279
279
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

167
167
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

63
63
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

173
173
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

73
73
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

87
87
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

241
241
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

677
677
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

115
115
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

196
196
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

299
299
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

252
252
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

151
151
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

43
43
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

125
125

Meer sportnieuws