Riemer looft speler: "Hij trekt een ploeg mee"

306 stemmen
Riemer looft speler:

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen Standard. De Brusselaars wonnen donderdag nog met 2-0 van de Rouches in de Beker van België. Trainer Brian Riemer zal grotendeels hetzelfde team opstellen. Eén speler is uitgegroeid tot een onmisbare pion in het elftal.

LEES OOK: 'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

Delaney maakt indruk op Riemer

Thomas Delaney is een vaste waarde bij Anderlecht. De 32-jarige Deen is een van de eerste spelers die Riemer neerschrijft in zijn team. De ervaren middenvelder zorgt voor balans in de ploeg en met zijn coaching en duelkracht is hij ook enorm belangrijk.

Delaney wordt gehuurd van Sevilla, met aankoopoptie. De kans lijkt heel groot te zijn dat Anderlecht verder wil blijven doen met hem. Riemer had op zijn persbabbel afgelopen week alvast veel lof voor hem.

Zeker van een basisplaats

“Delaney trekt een ploeg mee. Je kan geen 11 Delaney’s opstellen, maar ook geen 11 spelers als Verschaeren. Mario, Yari, Theo, Killian en Zeno leren veel van spelers als Rits, Delaney en Vertonghen. Zij maken de jonge spelers ook beter. Zij kunnen leunen op die ervaren pionnen. Delaney is een heel belangrijke speler voor onze ploeg", verklaarde de coach van Anderlecht.

Met Rits en Delaney heeft Anderlecht een ervaren blok op het middenveld. Daarvoor strijden jonkies als Stroeykens, Leoni en Verschaeren voor een derde plaats op het middenveld. Tegen Standard zal Stroeykens, bijzonder goed op dreef, wellicht die centrale rol innemen. Tenzij hij naar links trekt om Hazard te vervangen, en Leoni centraal in het team komt.

Moet Delaney altijd starten?

Meest recent

Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

9
9
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

6
6
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

55
55
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

97
97
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

120
120
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

89
89
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

24
24
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

85
85
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

94
94
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

86
86
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

112
112
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

197
197
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

38
38
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

145
145
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

317
317
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

372
372
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

347
347
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

65
65
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

65
65
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

332
332
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

196
196
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

113
113
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

127
127
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

90
90
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

55
55

Meer sportnieuws