Westerlo heeft diamant die steeds meer gegadigden lokt

214
Westerlo heeft diamant die steeds meer gegadigden lokt

KVC Westerlo kent een dramatisch seizoen. De zege tegen KV Kortrijk deed heel de club zeer veel deugd. De weg naar boven lijkt ingezet, maar het wordt nog een heel lang seizoen. Eén speler toont zich ondanks het povere seizoen van de Kemphanen.

KVC Westerlo haalde een jaar geleden Griffin Yow zo goed als gratis naar de Kempen. Hij kwam over van D.C. United. De flankaanvaller moest zich eerst aanpassen, wat zeker niet vanzelfsprekend was. Toch toonde hij zich bij de beloften, waar hij de goals en assists aan elkaar wist te rijgen.

LEES OOK: Westerlo raast door en heeft volgende speler te pakken

Yow maakt indruk bij Westerlo

Aan het einde van het seizoen kreeg hij van Jonas De Roeck kansen in de Europe play-offs. Hij mocht 5 keer invallen en speelde 26 minuten. In de voorbereiding was de Amerikaan bijzonder sterk en het was voor de speler een grote tegenvaller dat hij net dan een knieblessure opliep. Daardoor was hij een tweetal maanden buiten strijd. 

Onze redactie had Yow voor het seizoen nog bestempeld als een speler die dit seizoen wel eens zou kunnen doorbreken en dat maakt hij ondertussen waar. Hij wist in de laatste zeven competitiewedstrijden zich danig in de kijker te spelen. Met zijn snelle dribbels werd hij al snel een gesel voor de tegenstanders. Hij leverde ook statistieken af met 2 goals en 2 assists. Hij is goed voor een goal of assist om de 109 minuten. Een zeer goed gemiddelde. 

Interesse neemt toe

Een goede waardemeter om te kijken wanneer een jong talent uit zeer goed hout is gesneden, is om te kijken of hij kan overleven in een moeilijke periode. Yow deed dat met verve. Bij Westerlo was een deel van de spelersgroep De Roeck beu, afgelopen zomer waren die geluiden er al, maar ondanks de tweespalt in de groep wist Yow het hoofd boven water te houden.

Zo was hij tegen Anderlecht veruit de beste Kemphaan. Volgens onze bronnen zaten toen twee grote clubs uit de MLS in de tribune voor hem. In de VS krijgen de MLS-clubs via een speciale regelgeving omtrent de salary cap meer middelen om spelers van 21 jaar of jonger terug naar de MLS te halen.

Yow, die ook zeer dicht bij het Amerikaans nationaal elftal staat, speelt zich dus stilaan in de kijker. Ook Belgische topclubs houden hem stilaan in de gaten. Hij heeft nog een contract tot medio 2026. Het staat nu al vast dat Westerlo een mooie winst gaat boeken als de jonge Amerikaan zich op deze manier verder gaat blijven manifesteren.

Claudio Reulens

Een speler met een grote toekomst?

Meest recent

Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

55
55
‘Valse start Jesse Bisiwu: verdict bij Barça bekend’

Jesse Bisiwu maakte deze zomer de verrassende overstap van Club Brugge naar FC Barcelona. Nog voor ...

63
63
Charleroi stelt supertalent met geweldig filmpje voor

Sporting Charleroi heeft op de valreep nog een transfer afgerond. De Carolo’s zijn uitstekend ...

14
14
KV Kortrijk pakt uit met Anderlecht-talent

KV Kortrijk heeft op de slotdag van de zomermercato nog uitgepakt met een Anderlecht-talent. De ...

61
61
Anderlecht-fans komen plots met woest statement

RSC Anderlecht is behoorlijk aan het seizoen begonnen. Vooral de Europese kwalificatie voor de ...

249
249
José Mourinho slaat keihard terug op Vincent Kompany

José Mourinho is dit seizoen weer de hoofdtrainer van Real Madrid. De Portugese oefenmeester ...

223
223
Antwerp maakt nog last minute-vertrekker bekend

Royal Antwerp FC is bijna klaar op de zomermercato. Terwijl The Great Old nadrukkelijk in verband ...

126
126
‘Antwerp op zucht van stunt: groen licht Vermeeren’

Zien we Arthur Vermeeren binnenkort weer op de Bosuil? De middenvelder brak op jonge leeftijd door ...

330
330
STVV blijft gaan: Belgisch toptalent is elfde zomertransfer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

38
38
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht niet klaar, stunts Antwerp en OHL’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dag bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

293
293
‘Grote verrassing: Mirisola trekt naar JPL-club’

KRC Genk wil op het slot van de zomermercato nog enkele deals afsluiten. Uitgaand wordt Robin ...

264
264
‘Enorme transferdomper: nog één Bertaccini-oplossing’

Adriano Bertaccini wil weg bij RSC Anderlecht en ook Paars-Wit wil de aanvaller lozen. Onder Vitor ...

411
411
'El Hadj blaast zélf transfer af ondanks akkoord Union'

Het slot van de zomermercato zit vol verrassingen. Ook bij Union SG is er een transfersoap van ...

221
221
Cercle krijgt nog nieuwe doelman van Monaco

Cercle Brugge is aan zijn seizoen begonnen met een twee op twaalf en had wellicht toch op meer ...

37
37
Genk heeft opvolger El Ouahdi helemaal binnen

Bij KRC Genk moesten ze in allerijl nog op zoek naar een extra versterking, want ze zagen deze week ...

86
86
Drukke dag Anderlecht: Bruno beoordeelt nieuwkomers

Anderlecht was woensdag zeer druk in de weer op de transfermarkt. Met Andrew Omobamidele, Oleg ...

509
509
'OHL wil ex-speler Club, Japanner voor Charleroi'

Donderdag is ook in België Deadline Day en dus zijn heel wat clubs nog druk in de weer. Bij OH ...

68
68
STVV strikt WK-ganger als ultieme attractie

Bij STVV hebben ze op de valreep ook nog enkele versterkingen aangetrokken. De Kanaries konden nog ...

68
68
'Anderlecht heeft aanwinst 11 klaar: één struikelblok'

Het was dinsdag een zeer drukke dag bij Anderlecht, want dat haalde maar liefst drie nieuwkomers ...

429
429
Anderlecht is gewaarschuwd: "We gaan er onze kans"

KV Kortrijk staat na drie wedstrijden met lege handen, maar volgens coach Michiel Jonckheere vertelt ...

356
356
Fans Anderlecht hoopvol en hebben grote lof voor één man

RSC Anderlecht deed tien zomertransfers. Dat waren er dus een stuk meer dan de vier à vijf ...

384
384
STVV zwaar onder de indruk: "Het blijft een machine"

Union SG won makkelijk met 0-3 van STVV. Daar deed Frédéric De Meyer toch enkele ...

269
269
Meedogenloze De Cat-ingreep na droomdebuut

Nathan De Cat kende een droomstart bij Hoffenheim, maar één week later ziet zijn ...

265
265
AA Gent laat alsnog een speler de club verlaten

AA Gent heeft nog een speler laten vertrekken. De Buffalo's bereikten een akkoord met het ...

142
142
Lommel stunt met transfer, vertrekker bij Club NXT

PEC Zwolle en FC Eindhoven hebben nog zaken gedaan met Belgische clubs. De twee Nederlandse ploegen ...

95
95

Meer sportnieuws