Westerlo heeft diamant die steeds meer gegadigden lokt

door
Westerlo heeft diamant die steeds meer gegadigden lokt

KVC Westerlo kent een dramatisch seizoen. De zege tegen KV Kortrijk deed heel de club zeer veel deugd. De weg naar boven lijkt ingezet, maar het wordt nog een heel lang seizoen. Eén speler toont zich ondanks het povere seizoen van de Kemphanen.

KVC Westerlo haalde een jaar geleden Griffin Yow zo goed als gratis naar de Kempen. Hij kwam over van D.C. United. De flankaanvaller moest zich eerst aanpassen, wat zeker niet vanzelfsprekend was. Toch toonde hij zich bij de beloften, waar hij de goals en assists aan elkaar wist te rijgen.

LEES OOK: Transfervuurwerk bij Westerlo: drie prangende dossiers

Yow maakt indruk bij Westerlo

Aan het einde van het seizoen kreeg hij van Jonas De Roeck kansen in de Europe play-offs. Hij mocht 5 keer invallen en speelde 26 minuten. In de voorbereiding was de Amerikaan bijzonder sterk en het was voor de speler een grote tegenvaller dat hij net dan een knieblessure opliep. Daardoor was hij een tweetal maanden buiten strijd. 

Onze redactie had Yow voor het seizoen nog bestempeld als een speler die dit seizoen wel eens zou kunnen doorbreken en dat maakt hij ondertussen waar. Hij wist in de laatste zeven competitiewedstrijden zich danig in de kijker te spelen. Met zijn snelle dribbels werd hij al snel een gesel voor de tegenstanders. Hij leverde ook statistieken af met 2 goals en 2 assists. Hij is goed voor een goal of assist om de 109 minuten. Een zeer goed gemiddelde. 

Interesse neemt toe

Een goede waardemeter om te kijken wanneer een jong talent uit zeer goed hout is gesneden, is om te kijken of hij kan overleven in een moeilijke periode. Yow deed dat met verve. Bij Westerlo was een deel van de spelersgroep De Roeck beu, afgelopen zomer waren die geluiden er al, maar ondanks de tweespalt in de groep wist Yow het hoofd boven water te houden.

Zo was hij tegen Anderlecht veruit de beste Kemphaan. Volgens onze bronnen zaten toen twee grote clubs uit de MLS in de tribune voor hem. In de VS krijgen de MLS-clubs via een speciale regelgeving omtrent de salary cap meer middelen om spelers van 21 jaar of jonger terug naar de MLS te halen.

Yow, die ook zeer dicht bij het Amerikaans nationaal elftal staat, speelt zich dus stilaan in de kijker. Ook Belgische topclubs houden hem stilaan in de gaten. Hij heeft nog een contract tot medio 2026. Het staat nu al vast dat Westerlo een mooie winst gaat boeken als de jonge Amerikaan zich op deze manier verder gaat blijven manifesteren.

Claudio Reulens

🔥 Populair bij onze lezers

'Drummen bij Anderlecht: Renard-aankoop in vieze papieren'
'Drummen bij Anderlecht: Renard-aankoop in vieze papieren'

Een speler met een grote toekomst?

Meest recent

'AA Gent is het beu en laat transfer schieten'

AA Gent moet dringend in actie schieten op de transfermarkt. De teller staat bij de Buffalo's nog ...

61
61
Italianen in shock door eerste trainingsfoto's De Bruyne

Voor Kevin De Bruyne begon dinsdag een nieuw hoofdstuk in zijn carrière. Na maar liefst tien ...

277
277
'Uittocht Charleroi komt op gang: 2 vertrekkers in de maak'

De start van het nieuwe Belgische voetbalseizoen nadert met rasse schreden. Komend weekend is er al ...

21
21
Romano meldt volgende transfer voor Jonge Duivel

De transfermolen begint in de grote competities alsmaar meer op gang te komen en dat betekent dat er ...

33
33
'Union jubelt: oplossing voor uitzichtloze situatie'

Binnen minder dan een week gaat het seizoen van landskampioen Union al officieel van start, maar er ...

54
54
'Club Brugge verrast compleet met vergeten international'

Club Brugge lijkt dicht bij zijn derde aanwinst van de zomer te staan. Het had nog dringend nood aan ...

694
694
'Ronaldo flirt met shocktransfer naar Italië’

Cristiano Ronaldo blijft ook op zijn 40ste van onschatbare waarde voor zowel Al-Nassr als de ...

280
280
'Rode Duivel maakt Bundesliga gek met toptransfer'

De voorbije jaren drukten alsmaar meer Belgen hun stempel in de Bundesliga. Vincent Kompany loodste ...

120
120
'Transfer Meijer klapt: Feyenoord pikt andere Belg op'

Feyenoord moest vorig seizoen vrede nemen met een derde plaats in de Eredivisie, waardoor het nog ...

109
109
'Na Forbs volgt nóg een topaanwinst bij Club Brugge'

In aanloop naar de supercup van komende zondag, blijft Club Brugge zich roeren op de ...

1043
1043
Dolberg én Simic weg? Anderlecht maakt statement

RSC Anderlecht beleefde tot dusver een vruchtbare transferperiode aan inkomende zijde. Maar het ...

538
538
'Emi Martinez laat bommetje vallen in Premier League'

De zomermercato van 2025 leverde al enkele spectaculaire toptransfers op, maar de meeste doelmannen ...

121
121
‘Vandenhaute woest: Club 'steelt' droomtransfer’

Wouter Vandenhaute had grootse plannen en gooide vorig seizoen stevig geld tegen de transfer van een ...

1479
1479
Poolse wals bij Dender: derde zomeraanwinst binnen

Binnen minder dan twee weken trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich weer van start. ...

151
151
'Renard doet schokkende onthulling bij Anderlecht'

Olivier Renard is bezig aan zijn eerste tussenseizoen als sportief directeur bij RSC Anderlecht en ...

479
479
'Kompany zet Bayern in lichterlaaie: 100 miljoen klaar'

De spelers van Bayern München genieten momenteel van een welverdiende vakantie na een lang en ...

165
165
'Club Brugge keert kar: nieuwe twist in Jashari-soap'

Dé soap van de transferzomer is in ons land ongetwijfeld de flirt van Ardon Jashari met AC ...

1325
1325
'Witte rook: AA Gent heeft tweede zomeraanwinst te pakken'

Ivan Leko en de fans moesten even op hun honger blijven zitten, maar nu lijkt AA Gent eindelijk weer ...

348
348
Ine Beyen duikt op met bekende oud-voetballer

Het leven van onze BV's staat hier vaak in de schijnwerpers, in Nederland is dat nog een tikkeltje ...

901
901
'Anderlecht vindt oplossing voor overbodige miscast'

Vooral centraal achterin kan Besnik Hasi gerust nog wat vers bloed gebruiken, maar RSC Anderlecht ...

345
345
'Overmars droomt van hereniging met oude Ajax-ster'

De voorbije weken viel er weinig transfernieuws te rapen op de Bosuil, maar dat blijkt louter stilte ...

321
321
'AA Gent richt pijlen op oude bekende: Cercle op de loer'

AA Gent haalde met Wilfred Kanga tot dusver nog maar één nieuwkomer in huis, maar nu ...

442
442
'Done deal: Club Brugge heeft nieuwe flankaanvaller beet'

In de onderhandelingen met Inter omtrent Aleksander Stankovic zit er momenteel weinig schot in de ...

1084
1084
'Renard vangt bot: toptarget stuurt Anderlecht wandelen'

Om de brede kern uit te dunnen, en liefst nog wat centen in het laatje te brengen, maakt RSC ...

542
542
'Kink in de kabel: Club Brugge loopt blauwtje in Milaan'

Tot nader order blijft Ardon Jashari gewoon op post bij Club Brugge, waar de Speler van het Jaar ...

1101
1101

Meer sportnieuws