Westerlo heeft diamant die steeds meer gegadigden lokt

214 stemmen
Westerlo heeft diamant die steeds meer gegadigden lokt

KVC Westerlo kent een dramatisch seizoen. De zege tegen KV Kortrijk deed heel de club zeer veel deugd. De weg naar boven lijkt ingezet, maar het wordt nog een heel lang seizoen. Eén speler toont zich ondanks het povere seizoen van de Kemphanen.

KVC Westerlo haalde een jaar geleden Griffin Yow zo goed als gratis naar de Kempen. Hij kwam over van D.C. United. De flankaanvaller moest zich eerst aanpassen, wat zeker niet vanzelfsprekend was. Toch toonde hij zich bij de beloften, waar hij de goals en assists aan elkaar wist te rijgen.

LEES OOK: Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Yow maakt indruk bij Westerlo

Aan het einde van het seizoen kreeg hij van Jonas De Roeck kansen in de Europe play-offs. Hij mocht 5 keer invallen en speelde 26 minuten. In de voorbereiding was de Amerikaan bijzonder sterk en het was voor de speler een grote tegenvaller dat hij net dan een knieblessure opliep. Daardoor was hij een tweetal maanden buiten strijd. 

Onze redactie had Yow voor het seizoen nog bestempeld als een speler die dit seizoen wel eens zou kunnen doorbreken en dat maakt hij ondertussen waar. Hij wist in de laatste zeven competitiewedstrijden zich danig in de kijker te spelen. Met zijn snelle dribbels werd hij al snel een gesel voor de tegenstanders. Hij leverde ook statistieken af met 2 goals en 2 assists. Hij is goed voor een goal of assist om de 109 minuten. Een zeer goed gemiddelde. 

Interesse neemt toe

Een goede waardemeter om te kijken wanneer een jong talent uit zeer goed hout is gesneden, is om te kijken of hij kan overleven in een moeilijke periode. Yow deed dat met verve. Bij Westerlo was een deel van de spelersgroep De Roeck beu, afgelopen zomer waren die geluiden er al, maar ondanks de tweespalt in de groep wist Yow het hoofd boven water te houden.

Zo was hij tegen Anderlecht veruit de beste Kemphaan. Volgens onze bronnen zaten toen twee grote clubs uit de MLS in de tribune voor hem. In de VS krijgen de MLS-clubs via een speciale regelgeving omtrent de salary cap meer middelen om spelers van 21 jaar of jonger terug naar de MLS te halen.

Yow, die ook zeer dicht bij het Amerikaans nationaal elftal staat, speelt zich dus stilaan in de kijker. Ook Belgische topclubs houden hem stilaan in de gaten. Hij heeft nog een contract tot medio 2026. Het staat nu al vast dat Westerlo een mooie winst gaat boeken als de jonge Amerikaan zich op deze manier verder gaat blijven manifesteren.

Claudio Reulens

Een speler met een grote toekomst?

Meest recent

'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

120
120
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

198
198
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

47
47
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

149
149
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

83
83
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

73
73
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

157
157
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

254
254
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

360
360
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

189
189
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

547
547
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

61
61
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

341
341
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

251
251
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

374
374
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

250
250
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

174
174
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

224
224
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

173
173
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

67
67
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

653
653
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

103
103
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

52
52
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

293
293
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

113
113

Meer sportnieuws