Westerlo heeft diamant die steeds meer gegadigden lokt

door
Westerlo heeft diamant die steeds meer gegadigden lokt

KVC Westerlo kent een dramatisch seizoen. De zege tegen KV Kortrijk deed heel de club zeer veel deugd. De weg naar boven lijkt ingezet, maar het wordt nog een heel lang seizoen. Eén speler toont zich ondanks het povere seizoen van de Kemphanen.

KVC Westerlo haalde een jaar geleden Griffin Yow zo goed als gratis naar de Kempen. Hij kwam over van D.C. United. De flankaanvaller moest zich eerst aanpassen, wat zeker niet vanzelfsprekend was. Toch toonde hij zich bij de beloften, waar hij de goals en assists aan elkaar wist te rijgen.

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Yow maakt indruk bij Westerlo

Aan het einde van het seizoen kreeg hij van Jonas De Roeck kansen in de Europe play-offs. Hij mocht 5 keer invallen en speelde 26 minuten. In de voorbereiding was de Amerikaan bijzonder sterk en het was voor de speler een grote tegenvaller dat hij net dan een knieblessure opliep. Daardoor was hij een tweetal maanden buiten strijd. 

Onze redactie had Yow voor het seizoen nog bestempeld als een speler die dit seizoen wel eens zou kunnen doorbreken en dat maakt hij ondertussen waar. Hij wist in de laatste zeven competitiewedstrijden zich danig in de kijker te spelen. Met zijn snelle dribbels werd hij al snel een gesel voor de tegenstanders. Hij leverde ook statistieken af met 2 goals en 2 assists. Hij is goed voor een goal of assist om de 109 minuten. Een zeer goed gemiddelde. 

Interesse neemt toe

Een goede waardemeter om te kijken wanneer een jong talent uit zeer goed hout is gesneden, is om te kijken of hij kan overleven in een moeilijke periode. Yow deed dat met verve. Bij Westerlo was een deel van de spelersgroep De Roeck beu, afgelopen zomer waren die geluiden er al, maar ondanks de tweespalt in de groep wist Yow het hoofd boven water te houden.

Zo was hij tegen Anderlecht veruit de beste Kemphaan. Volgens onze bronnen zaten toen twee grote clubs uit de MLS in de tribune voor hem. In de VS krijgen de MLS-clubs via een speciale regelgeving omtrent de salary cap meer middelen om spelers van 21 jaar of jonger terug naar de MLS te halen.

Yow, die ook zeer dicht bij het Amerikaans nationaal elftal staat, speelt zich dus stilaan in de kijker. Ook Belgische topclubs houden hem stilaan in de gaten. Hij heeft nog een contract tot medio 2026. Het staat nu al vast dat Westerlo een mooie winst gaat boeken als de jonge Amerikaan zich op deze manier verder gaat blijven manifesteren.

Claudio Reulens

Een speler met een grote toekomst?

Meest recent

Engelse pers zet bepalende Trossard in de bloemetjes

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

15
15
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

37
37
Kompany verovert het voetbal: "Ooit FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

16
16
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

94
94
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

194
194
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

276
276
Toekomst Kompany: sterke man Bayern doet straffe uitspraak

Vincent Kompany kan dinsdagavond geschiedenis schrijven als coach van Bayern München als hij ...

83
83
'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

143
143
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

21
21
'Kassa kassa bij Club: Juventus klopt aan voor topdeal'

Club Brugge zal komende zomer verschillende sterkhouders zien vertrekken. En daarvoor neemt het ...

281
281
Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Anderlecht kijkt naar Frankrijk om zijn aanval te versterken. De Brusselaars zien een jonge ...

242
242
Grote bron van ergernis Genk-bestuur: zware gevolgen in PO's

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

235
235
Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

180
180
'Taravel onder druk: groot slachtoffer voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

364
364
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

79
79
Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

106
106
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

117
117
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

63
63
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

115
115
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

96
96
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

302
302
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

101
101
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

41
41
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

270
270
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

399
399

Meer sportnieuws