Westerlo heeft diamant die steeds meer gegadigden lokt

door
Westerlo heeft diamant die steeds meer gegadigden lokt

KVC Westerlo kent een dramatisch seizoen. De zege tegen KV Kortrijk deed heel de club zeer veel deugd. De weg naar boven lijkt ingezet, maar het wordt nog een heel lang seizoen. Eén speler toont zich ondanks het povere seizoen van de Kemphanen.

KVC Westerlo haalde een jaar geleden Griffin Yow zo goed als gratis naar de Kempen. Hij kwam over van D.C. United. De flankaanvaller moest zich eerst aanpassen, wat zeker niet vanzelfsprekend was. Toch toonde hij zich bij de beloften, waar hij de goals en assists aan elkaar wist te rijgen.

LEES OOK: 'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

Yow maakt indruk bij Westerlo

Aan het einde van het seizoen kreeg hij van Jonas De Roeck kansen in de Europe play-offs. Hij mocht 5 keer invallen en speelde 26 minuten. In de voorbereiding was de Amerikaan bijzonder sterk en het was voor de speler een grote tegenvaller dat hij net dan een knieblessure opliep. Daardoor was hij een tweetal maanden buiten strijd. 

Onze redactie had Yow voor het seizoen nog bestempeld als een speler die dit seizoen wel eens zou kunnen doorbreken en dat maakt hij ondertussen waar. Hij wist in de laatste zeven competitiewedstrijden zich danig in de kijker te spelen. Met zijn snelle dribbels werd hij al snel een gesel voor de tegenstanders. Hij leverde ook statistieken af met 2 goals en 2 assists. Hij is goed voor een goal of assist om de 109 minuten. Een zeer goed gemiddelde. 

Interesse neemt toe

Een goede waardemeter om te kijken wanneer een jong talent uit zeer goed hout is gesneden, is om te kijken of hij kan overleven in een moeilijke periode. Yow deed dat met verve. Bij Westerlo was een deel van de spelersgroep De Roeck beu, afgelopen zomer waren die geluiden er al, maar ondanks de tweespalt in de groep wist Yow het hoofd boven water te houden.

Zo was hij tegen Anderlecht veruit de beste Kemphaan. Volgens onze bronnen zaten toen twee grote clubs uit de MLS in de tribune voor hem. In de VS krijgen de MLS-clubs via een speciale regelgeving omtrent de salary cap meer middelen om spelers van 21 jaar of jonger terug naar de MLS te halen.

Yow, die ook zeer dicht bij het Amerikaans nationaal elftal staat, speelt zich dus stilaan in de kijker. Ook Belgische topclubs houden hem stilaan in de gaten. Hij heeft nog een contract tot medio 2026. Het staat nu al vast dat Westerlo een mooie winst gaat boeken als de jonge Amerikaan zich op deze manier verder gaat blijven manifesteren.

Claudio Reulens

Een speler met een grote toekomst?

Meest recent

Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

1
1
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

28
28
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

19
19
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

13
13
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

32
32
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

23
23
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

41
41
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

55
55
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

60
60
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

135
135
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

470
470
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

131
131
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

24
24
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

17
17
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

196
196
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

241
241
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

177
177
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

442
442
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

257
257
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

149
149
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

687
687
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

123
123
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

152
152
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

50
50
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

53
53

Meer sportnieuws