Deze 5 talenten staan op rand van doorbraak in Jupiler Pro League

580
Deze 5 talenten staan op rand van doorbraak in Jupiler Pro League

Elk seizoen staan er nieuwe talenten op in de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws zette enkele jonge gasten in de kijker die een goede voorbereiding hebben afgewerkt en die misschien wel eens zouden kunnen verrassen. Vijf spelers die die nog geen of amper minuten maakten in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Westerlo wrijft zich in de handen met nieuwe aanvalsleider

Josue Kongolo

KRC Genk kende geen onaardige voorbereiding en de 17-jarige centrale verdediger Josue Kongolo deed het bijzonder goed. Hij behoorde zeker bij de betere verdedigers, maar zat opvallend genoeg niet in de 25-koppige selectie voor het treffen met Servette en ook niet in de selectie voor de match tegen RWDM. Jammer. Kongolo, die acht jaar geleden overkwam van Lierse, lijkt vooral Mujaid Sadick het vuur aan de schenen te gaan leggen. Die laatste kende een matig seizoen en zijn voorbereiding was ook niet overtuigend. Kongolo zal eerst minuten vergaren bij Jong Genk en als hij dan kan overtuigen, lonkt mogelijk de A-ploeg.

Vrancken was alvast lovend. "Wat hij in deze voorbereiding heeft laten zien is ongelooflijk. Dat hij er nu nog bij is, was initieel echt niet de bedoeling. Maar als je ziet hoe hij zich ontwikkelt… (Blaast) Hij maakt soms nog jeugdfoutjes, maar tegen Burnley speelde hij gewoon vlekkeloos", zei Vrancken in Het Belang van Limburg.

Tristan Degreef

Bij Anderlecht hadden we Ethan Butera normaal in dit lijstje gezet, maar de linksvoetige verdediger zijn toekomst is een vraagteken. Hij herstelt nog steeds van een zware knieblessure, zijn revalidatie liep vertraging op, en hij vraagt momenteel véél te veel geld voor een contractverlenging. Indien topfit, en bijgetekend, had hij aanspraak kunnen maken op een basisplaats als linksachter. Dat is nu niet het geval. In de voorbereiding toonde de 18-jarige Tristan Degreef zich. De jonge aanvallende middenvelder, die vooral via de linkerflank zijn kans kreeg, charmeerde.

Degreef is een echte RSCA-speler – technisch verzorgd en een lefgozer – maar wel iemand die fysiek nog stappen moet zetten. Toch laat hij zich zeker gelden in de duels, ondanks zijn frêle lichaamsbouw. Degreef zal sowieso veel spelen bij de Futures, maar dat hij tegen Ajax al mocht invallen voor Anders Dreyer zegt veel. Net als het feit dat hij een van de 9! Neerpede-producten is in de wedstrijdselectie voor de match tegen Union SG. Op de aanvallende flanken is er voorlopig amper weelde bij de Brusselaars. Misschien een opening voor de jonge Degreef?

Fedde Leysen

Union SG sloeg een grote slag door Fedde Leysen, ook op de radar van Genk en Antwerp, naar het Dudenpark te halen. Leysen is krachtig, zeker niet traag en iemand met een goede inspeelpass. Wesley Sonck vergeleek hem inzake stijl al met Jan Vertonghen. Leysen kan als linksachter uit de voeten, maar ambieert toch vooral een meer centrale positie. "Als ik mag kiezen, dan speel ik centraal. Ik vind dat ik daar aan de bal het best tot mijn recht kom. Ik speel vanuit de passing en ik houd er wel van om die balletjes strak naar de back of de flankaanvaller te spelen, of uit te pakken met crosspasses. Maar ik heb er uiteraard geen probleem mee om als linksachter te spelen. Mijn grootte en mijn voetballend vermogen zijn toch mijn sterke punten", zei hij enkele maanden geleden aan onze redactie.

Na het vertrek van Siebe Van der Heyden ligt hij in balans met Koki Machida, maar Leysen zal zeker minuten maken. De 19-jarige verdediger is een speler om in de gaten te houden.

Griffin Yow

Wat een pech. Griffin Yow, vanaf januari werkelijk outstanding met een 30 goals en assists (gecombineerd) bij de beloften van Westerlo, kende een zéér sterke voorbereiding. Jonas De Roeck had lof voor de 20-jarige Amerikaan. Hij was tevreden met de progressie die de jongeling maakte en speelkansen lagen zeker in het verschiet. Als flankaanvaller kan hij het komende seizoen zeker furore maken.

Yow liep echter een knieblessure op en volgens onze bronnen zal hij 8-10 weken buiten strijd zijn. Een domper, maar een jaar na zijn komst is Yow naast het veld helemaal aangepast. De overstap van de VS naar België – van Washington naar de Kempen – was niet eenvoudig, maar ondertussen voelt hij zich goed in België. Klaar om dit seizoen helemaal door te breken.

Kyriani Sabbe

Kan Club Brugge binnenkort uitpakken met een defensie die compleet van eigen bodem is? De kans bestaat zeker. Maxim De Cuyper, Jorne Spileers en Brandon Mechele werden opgeleid in Brugge en zullen aan het seizoen beginnen. Op rechts wordt Tajon Buchanan uitgespeeld, maar de Canadees is absoluut geen zuivere rechtsachter. Bovendien bestaat de kans dat hij nog andere oorden opzoekt, maar dan zal er wellicht een andere rechtsachter komen.

Bij Club Brugge hebben ze met Kyriani Sabbe echter een 18-jarige parel achter de hand. Die maakte al indruk op Simon Mignolet. “Ik zie wat ik zie”, was hij best wel onder de indruk in Het Laatste Nieuws. Sabbe speelde vorig seizoen 130 minuten voor het eerste elftal en 30 matchen voor Club NXT. Kan hij dit seizoen doorbreken onder Ronny Deila? Het talent is alvast aanwezig en wie weet kan Club Brugge binnenkort uitpakken met een Brugse defensie volledig ‘Made in Bruges’.

CR

Wie gaat er volgens jou het snelst doorbreken?

Meest recent

OHL in vieze papieren na pandoering in Beveren

OH Leuven zit stilaan in zeer vieze papieren. Het blijft achter met een nul op vijftien nadat het nu ...

39
39
RSCA-fans begrijpen niets van ingreep Bruno: "Rampzalig"

RSC Anderlecht heeft zondagavond een meer dan verdienstelijke wedstrijd gespeeld. Maar uiteindelijk ...

55
55
Niemand echt tevreden: Anderlecht en Genk gelijk na intense clash

De topper van het weekend in de Jupiler Pro League heeft geen doelpunten en dus ook geen winnaar ...

228
228
Crisis loert bij puntenloos Kortrijk: "Het is simpel ..."

KV Kortrijk leek zondagnamiddag uitgerekend in de derby tegen Zulte Waregem op weg naar zijn eerste ...

122
122
‘Kompany heeft eigen Bayern-speler compleet genaaid’

Vincent Kompany sprak zijn vertrouwen in Jonas Urbig openlijk uit, maar achter de schermen speelde ...

55
55
Arsenal wint Londense clash: Tzolis beslissend tegen Chelsea

In de Premier League telt Arsenal FC na drie speeldagen nog steeds het maximum van de punten. De ...

58
58
"Geen hol waard" - Anderlecht-aanwinst valt uit de toon

RSC Anderlecht stond zondagavond voor een op papier lastige opdracht. Zo kreeg de recordkampioen het ...

190
190
Nieuwe doel voor swingend Gent: "Zullen we alles aan doen"

AA Gent blijft de successen maar opstapelen in dit prille seizoen. Zondagmiddag legden de Buffalo's ...

139
139
Barça deelt pak slaag uit; pandoering bij debuut El Ouahdi

FC Barcelona lijkt helemaal klaar voor de start van zijn Champions League-campagne. In La Liga ...

114
114
Buitenkans voor Club: Villa met grote zorgen naar Brugge

Aanstaande dinsdag wordt de League Phase van de Champions League op gang getrapt. Club Brugge komt ...

504
504
Kortrijk in rouw: Zulte Waregem wint derby na ongelooflijk slot

KV Kortrijk blijft ook na vijf speeldagen puntenloos in de kelder van het klassement staan. In de ...

131
131
Opstellingen: Bruno verrast iedereen, Genk met basisdebutant

Traditiegetrouw wordt zondagavond de topper van de speeldag in de Jupiler Pro League afgewerkt. Zo ...

162
162
In extremis optater United-Belgen; AZ domineert Eredivisie

In de Engelse Premier League is Manchester United er niet in geslaagd zijn eerste uitzege van het ...

33
33
Vanaken bejubelt Club-aanwinst: "Daar staat hij voor"

Club Brugge wist vrijdagavond de volle buit te pakken op het veld van promovendus Lommel SK. Erg ...

380
380
Zure degradatie bij Genk: "Maar hij is een topkerel"

KRC Genk haalde in het tussenseizoen verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

371
371
Onder Belgische coach: Vardy rondt ophefmakende transfer af

De zomermercato mag dan wel voorbij zijn, transfervrije spelers kunnen nog steeds tekenen bij een ...

88
88
Vermeeren meteen titularis: kranten beoordelen grote rentree

Royal Antwerp FC zorgde in het slot van de transferperiode voor een stunt door Arthur Vermeeren ...

284
284
15 op 15! Ook Cercle valt ten prooi aan Gentse machine

AA Gent blijft voorlopig hoge toppen scheren in de Jupiler Pro League. Zondagmiddag gingen de ...

178
178
Club klaar voor Champions League: Jan Breydel loopt storm

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. De enige Belgische deelnemer, ...

590
590
'Bayern onderneemt rigoureus actie na Real-flirt Olise'

Bayern München slaagde tijdens de voorbije mercato erin om zijn sterkhouders aan boord te ...

381
381
Boskamp voorspelt gloednieuwe naam bij Rode Duivels

Het werd een erg interessante transferperiode voor kersvers bondscoach Mark van Bommel. ...

304
304
Gebeten hond bij Club: titularis gooit basisplek te grabbel

Club Brugge heeft zich vrijdagavond herpakt na de slipper op het veld van AA Gent. Tenminste toch ...

763
763
Vitor Bruno grijpt in: Anderlecht met basisdebutant?

RSC Anderlecht staat zondagavond opnieuw voor een stevige uitdaging. De recordkampioen krijgt immers ...

582
582
Gouden Bal 2026: Mourinho ziet maar één kandidaat

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

318
318
'Saudi's slaan fors toe in JPL: transfer van 13.5 miljoen'

In de meeste Europese landen is de mercato inmiddels gesloten, clubs uit Saudi-Arabië mogen ...

134
134

Meer sportnieuws