Deze 5 talenten staan op rand van doorbraak in Jupiler Pro League

580
Deze 5 talenten staan op rand van doorbraak in Jupiler Pro League

Elk seizoen staan er nieuwe talenten op in de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws zette enkele jonge gasten in de kijker die een goede voorbereiding hebben afgewerkt en die misschien wel eens zouden kunnen verrassen. Vijf spelers die die nog geen of amper minuten maakten in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 9 bekend

Josue Kongolo

KRC Genk kende geen onaardige voorbereiding en de 17-jarige centrale verdediger Josue Kongolo deed het bijzonder goed. Hij behoorde zeker bij de betere verdedigers, maar zat opvallend genoeg niet in de 25-koppige selectie voor het treffen met Servette en ook niet in de selectie voor de match tegen RWDM. Jammer. Kongolo, die acht jaar geleden overkwam van Lierse, lijkt vooral Mujaid Sadick het vuur aan de schenen te gaan leggen. Die laatste kende een matig seizoen en zijn voorbereiding was ook niet overtuigend. Kongolo zal eerst minuten vergaren bij Jong Genk en als hij dan kan overtuigen, lonkt mogelijk de A-ploeg.

Vrancken was alvast lovend. "Wat hij in deze voorbereiding heeft laten zien is ongelooflijk. Dat hij er nu nog bij is, was initieel echt niet de bedoeling. Maar als je ziet hoe hij zich ontwikkelt… (Blaast) Hij maakt soms nog jeugdfoutjes, maar tegen Burnley speelde hij gewoon vlekkeloos", zei Vrancken in Het Belang van Limburg.

Tristan Degreef

Bij Anderlecht hadden we Ethan Butera normaal in dit lijstje gezet, maar de linksvoetige verdediger zijn toekomst is een vraagteken. Hij herstelt nog steeds van een zware knieblessure, zijn revalidatie liep vertraging op, en hij vraagt momenteel véél te veel geld voor een contractverlenging. Indien topfit, en bijgetekend, had hij aanspraak kunnen maken op een basisplaats als linksachter. Dat is nu niet het geval. In de voorbereiding toonde de 18-jarige Tristan Degreef zich. De jonge aanvallende middenvelder, die vooral via de linkerflank zijn kans kreeg, charmeerde.

Degreef is een echte RSCA-speler – technisch verzorgd en een lefgozer – maar wel iemand die fysiek nog stappen moet zetten. Toch laat hij zich zeker gelden in de duels, ondanks zijn frêle lichaamsbouw. Degreef zal sowieso veel spelen bij de Futures, maar dat hij tegen Ajax al mocht invallen voor Anders Dreyer zegt veel. Net als het feit dat hij een van de 9! Neerpede-producten is in de wedstrijdselectie voor de match tegen Union SG. Op de aanvallende flanken is er voorlopig amper weelde bij de Brusselaars. Misschien een opening voor de jonge Degreef?

Fedde Leysen

Union SG sloeg een grote slag door Fedde Leysen, ook op de radar van Genk en Antwerp, naar het Dudenpark te halen. Leysen is krachtig, zeker niet traag en iemand met een goede inspeelpass. Wesley Sonck vergeleek hem inzake stijl al met Jan Vertonghen. Leysen kan als linksachter uit de voeten, maar ambieert toch vooral een meer centrale positie. "Als ik mag kiezen, dan speel ik centraal. Ik vind dat ik daar aan de bal het best tot mijn recht kom. Ik speel vanuit de passing en ik houd er wel van om die balletjes strak naar de back of de flankaanvaller te spelen, of uit te pakken met crosspasses. Maar ik heb er uiteraard geen probleem mee om als linksachter te spelen. Mijn grootte en mijn voetballend vermogen zijn toch mijn sterke punten", zei hij enkele maanden geleden aan onze redactie.

Na het vertrek van Siebe Van der Heyden ligt hij in balans met Koki Machida, maar Leysen zal zeker minuten maken. De 19-jarige verdediger is een speler om in de gaten te houden.

Griffin Yow

Wat een pech. Griffin Yow, vanaf januari werkelijk outstanding met een 30 goals en assists (gecombineerd) bij de beloften van Westerlo, kende een zéér sterke voorbereiding. Jonas De Roeck had lof voor de 20-jarige Amerikaan. Hij was tevreden met de progressie die de jongeling maakte en speelkansen lagen zeker in het verschiet. Als flankaanvaller kan hij het komende seizoen zeker furore maken.

Yow liep echter een knieblessure op en volgens onze bronnen zal hij 8-10 weken buiten strijd zijn. Een domper, maar een jaar na zijn komst is Yow naast het veld helemaal aangepast. De overstap van de VS naar België – van Washington naar de Kempen – was niet eenvoudig, maar ondertussen voelt hij zich goed in België. Klaar om dit seizoen helemaal door te breken.

Kyriani Sabbe

Kan Club Brugge binnenkort uitpakken met een defensie die compleet van eigen bodem is? De kans bestaat zeker. Maxim De Cuyper, Jorne Spileers en Brandon Mechele werden opgeleid in Brugge en zullen aan het seizoen beginnen. Op rechts wordt Tajon Buchanan uitgespeeld, maar de Canadees is absoluut geen zuivere rechtsachter. Bovendien bestaat de kans dat hij nog andere oorden opzoekt, maar dan zal er wellicht een andere rechtsachter komen.

Bij Club Brugge hebben ze met Kyriani Sabbe echter een 18-jarige parel achter de hand. Die maakte al indruk op Simon Mignolet. “Ik zie wat ik zie”, was hij best wel onder de indruk in Het Laatste Nieuws. Sabbe speelde vorig seizoen 130 minuten voor het eerste elftal en 30 matchen voor Club NXT. Kan hij dit seizoen doorbreken onder Ronny Deila? Het talent is alvast aanwezig en wie weet kan Club Brugge binnenkort uitpakken met een Brugse defensie volledig ‘Made in Bruges’.

CR

Wie gaat er volgens jou het snelst doorbreken?

Meest recent

Jagiellonia op hoede voor RSCA-speler: "Gevaarlijke pion"

Youssouf Sylla kijkt met bijzondere belangstelling uit naar de Europa League-confrontatie tussen ...

16
16
Club-Lens: Gillet plakt percentage op Brugse zegekansen

Club Brugge wordt door de meeste waarnemers getipt als favoriet voor het Champions League-duel van ...

20
20
Courtois openhartig: straffe WK-onthulling én afspraak Van Bommel

Thibaut Courtois staat zondagavond andermaal oog in oog met FC Barcelona in 'El Clasisco'. In ...

39
39
'Monstertransfer Erling Haaland: drie grootmachten in gevecht'

Manchester City had Erling Haaland dinsdagavond niet nodig om in de Champions League met ...

89
89
Europees op TV: hier kijk je Anderlecht, Gent, Union én STVV

Donderdag wacht weer een drukke voetbalavond met een volledige speeldag in de Europa én ...

98
98
‘Italië kookt: Tresoldi maakt meest gehate transfer'

Na zijn hattrick in San Siro is Nicolò Tresoldi de man van het moment in Italië. Maar ...

178
178
Hommeles bij Anderlecht: Bruno krijgt veeg uit de pan

De spanning bij RSC Anderlecht is opnieuw bijzonder hoog aan het oplopen. Daarbij komt ook Vitor ...

301
301
De Bruyne verbaast bij Napoli: Italiaanse pers maakt U-bocht

In de Champions League heeft SSC Napoli dinsdagavond een cruciale zege geboekt tegen Bodo/Glimt: ...

185
185
Club-Lens: Leko hakt laatste zware knoop door in basisploeg

Een week na de straffe stunt in Milaan, moet Club Brugge opnieuw vol aan de bak in de Champions ...

142
142
Koppen lopen: deze topclubs sturen mannetje naar Club-Lens

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond opnieuw voor een belangrijke wedstrijd. Zo ...

377
377
Plooien gladgestreken? Allegri looft De Bruyne

De voorbije week stonden de Italiaanse kranten vol van de 'vete' tussen Kevin De Bruyne en ...

73
73
Flick doet goudeerlijke uitspraak na nederlaag tegen PSG

De voetballiefhebber werd dinsdagavond verwend in de Champions Leauge, met maar liefst 40 doelpunten ...

90
90
PSG wint spektakelstuk tegen Barça, knappe assist KDB

Het is dinsdag een spectaculaire avond geworden in de Champions League. Dé kraker was ...

57
57
Turken kijken met nieuwe bondscoach Rode Duivels in de ogen

De Rode Duivels staan er na vier wedstrijden vrij goed voor in de Nations League. Ze staan na vier ...

56
56
'Club siddert: grootmacht gaat in januari voor Tresoldi'

Club Brugge bijft ook na het vertrek van verschillende sterkhouders vorige zomer gewoon indruk ...

262
262
Volgend seizoen Genkse nummer 1? Leysen geeft hint

Vorig weekend liet KRC Genk geen steek vallen in de Croky Cup, want het ging gewoon met 0-2 winnen ...

136
136
Club kijkt oude bekende in ogen: "Lens is favoriet"

Club Brugge hoopt woensdag opnieuw een resultaat neer te kunnen zetten in de Champions League na de ...

431
431
Fenerbahçe met grote domper, Dortmund komt goed weg

In de Champions League stonden er twee matchen op het programma in de vooravond. Om 18u45 gaf ...

53
53
Union SG wint jackpot "20 à 25 miljoen euro"

De naam van Relebohile Mofokeng begint steeds nadrukkelijker rond te zingen op de Europese ...

72
72
'Arne Slot lokt interesse van Premier League-club'

Arne Slot lijkt niet van plan om lang aan de zijlijn te blijven staan. Volgens De Telegraaf staat ...

52
52
Coach RC Lens looft Club-smaakmaker: "Een topper"

Club Brugge is favoriet voor het treffen met RC Lens. AS Monaco en Olympique Marseille werden al ...

158
158
Van Hazard tot Ivanovic: ex-JPL'ers hun rapport bij Lens

RC Lens is morgen de tegenstander van Club Brugge in de Champions League. De Belgische landskampioen ...

135
135
'Club Brugge stelt Tresoldi teleur: droomtransfer van tafel'

Een exit in januari is onbespreekbaar, maar nadien wordt Nicolo Tresoldi stilaan onhoudbaar voor ...

369
369
Belgische toptrainers in vieze papieren: terug naar JPL?

Tot dusver maakt de Jupiler Pro League zijn reputatie als trainerskerkhof niet echt waar, want na ...

220
220
'Club-grootverdiener forceert breuk: JPL-club staat klaar'

Hij kreeg bij Club Brugge een topcontract tot 2029, maar komt dit seizoen niet aan spelen toe. Deze ...

602
602

Meer sportnieuws