Deze 5 talenten staan op rand van doorbraak in Jupiler Pro League

580 stemmen
Deze 5 talenten staan op rand van doorbraak in Jupiler Pro League

Elk seizoen staan er nieuwe talenten op in de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws zette enkele jonge gasten in de kijker die een goede voorbereiding hebben afgewerkt en die misschien wel eens zouden kunnen verrassen. Vijf spelers die die nog geen of amper minuten maakten in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: 'Westerlo kent ongeziene mercato: wéér miljoenensom'

Josue Kongolo

KRC Genk kende geen onaardige voorbereiding en de 17-jarige centrale verdediger Josue Kongolo deed het bijzonder goed. Hij behoorde zeker bij de betere verdedigers, maar zat opvallend genoeg niet in de 25-koppige selectie voor het treffen met Servette en ook niet in de selectie voor de match tegen RWDM. Jammer. Kongolo, die acht jaar geleden overkwam van Lierse, lijkt vooral Mujaid Sadick het vuur aan de schenen te gaan leggen. Die laatste kende een matig seizoen en zijn voorbereiding was ook niet overtuigend. Kongolo zal eerst minuten vergaren bij Jong Genk en als hij dan kan overtuigen, lonkt mogelijk de A-ploeg.

Vrancken was alvast lovend. "Wat hij in deze voorbereiding heeft laten zien is ongelooflijk. Dat hij er nu nog bij is, was initieel echt niet de bedoeling. Maar als je ziet hoe hij zich ontwikkelt… (Blaast) Hij maakt soms nog jeugdfoutjes, maar tegen Burnley speelde hij gewoon vlekkeloos", zei Vrancken in Het Belang van Limburg.

Tristan Degreef

Bij Anderlecht hadden we Ethan Butera normaal in dit lijstje gezet, maar de linksvoetige verdediger zijn toekomst is een vraagteken. Hij herstelt nog steeds van een zware knieblessure, zijn revalidatie liep vertraging op, en hij vraagt momenteel véél te veel geld voor een contractverlenging. Indien topfit, en bijgetekend, had hij aanspraak kunnen maken op een basisplaats als linksachter. Dat is nu niet het geval. In de voorbereiding toonde de 18-jarige Tristan Degreef zich. De jonge aanvallende middenvelder, die vooral via de linkerflank zijn kans kreeg, charmeerde.

Degreef is een echte RSCA-speler – technisch verzorgd en een lefgozer – maar wel iemand die fysiek nog stappen moet zetten. Toch laat hij zich zeker gelden in de duels, ondanks zijn frêle lichaamsbouw. Degreef zal sowieso veel spelen bij de Futures, maar dat hij tegen Ajax al mocht invallen voor Anders Dreyer zegt veel. Net als het feit dat hij een van de 9! Neerpede-producten is in de wedstrijdselectie voor de match tegen Union SG. Op de aanvallende flanken is er voorlopig amper weelde bij de Brusselaars. Misschien een opening voor de jonge Degreef?

Fedde Leysen

Union SG sloeg een grote slag door Fedde Leysen, ook op de radar van Genk en Antwerp, naar het Dudenpark te halen. Leysen is krachtig, zeker niet traag en iemand met een goede inspeelpass. Wesley Sonck vergeleek hem inzake stijl al met Jan Vertonghen. Leysen kan als linksachter uit de voeten, maar ambieert toch vooral een meer centrale positie. "Als ik mag kiezen, dan speel ik centraal. Ik vind dat ik daar aan de bal het best tot mijn recht kom. Ik speel vanuit de passing en ik houd er wel van om die balletjes strak naar de back of de flankaanvaller te spelen, of uit te pakken met crosspasses. Maar ik heb er uiteraard geen probleem mee om als linksachter te spelen. Mijn grootte en mijn voetballend vermogen zijn toch mijn sterke punten", zei hij enkele maanden geleden aan onze redactie.

Na het vertrek van Siebe Van der Heyden ligt hij in balans met Koki Machida, maar Leysen zal zeker minuten maken. De 19-jarige verdediger is een speler om in de gaten te houden.

Griffin Yow

Wat een pech. Griffin Yow, vanaf januari werkelijk outstanding met een 30 goals en assists (gecombineerd) bij de beloften van Westerlo, kende een zéér sterke voorbereiding. Jonas De Roeck had lof voor de 20-jarige Amerikaan. Hij was tevreden met de progressie die de jongeling maakte en speelkansen lagen zeker in het verschiet. Als flankaanvaller kan hij het komende seizoen zeker furore maken.

Yow liep echter een knieblessure op en volgens onze bronnen zal hij 8-10 weken buiten strijd zijn. Een domper, maar een jaar na zijn komst is Yow naast het veld helemaal aangepast. De overstap van de VS naar België – van Washington naar de Kempen – was niet eenvoudig, maar ondertussen voelt hij zich goed in België. Klaar om dit seizoen helemaal door te breken.

Kyriani Sabbe

Kan Club Brugge binnenkort uitpakken met een defensie die compleet van eigen bodem is? De kans bestaat zeker. Maxim De Cuyper, Jorne Spileers en Brandon Mechele werden opgeleid in Brugge en zullen aan het seizoen beginnen. Op rechts wordt Tajon Buchanan uitgespeeld, maar de Canadees is absoluut geen zuivere rechtsachter. Bovendien bestaat de kans dat hij nog andere oorden opzoekt, maar dan zal er wellicht een andere rechtsachter komen.

Bij Club Brugge hebben ze met Kyriani Sabbe echter een 18-jarige parel achter de hand. Die maakte al indruk op Simon Mignolet. “Ik zie wat ik zie”, was hij best wel onder de indruk in Het Laatste Nieuws. Sabbe speelde vorig seizoen 130 minuten voor het eerste elftal en 30 matchen voor Club NXT. Kan hij dit seizoen doorbreken onder Ronny Deila? Het talent is alvast aanwezig en wie weet kan Club Brugge binnenkort uitpakken met een Brugse defensie volledig ‘Made in Bruges’.

CR

Wie gaat er volgens jou het snelst doorbreken?

Meest recent

'Afscheid na 183 matchen: Duitsers kloppen aan bij Club'

Met Simon Mignolet (pensioen) en Aleksandar Stankovic (terug naar Internazionale) zag Club Brugge in ...

129
129
'Versterking Anderlecht: 23-jarige flankaanvaller in vizier'

De selectie van RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Tubeke, waar coach Vitor Bruno zijn troepen ...

81
81
'Transferbom Arsenal, United dokt 50 miljoen aan Chelsea'

Door het wereldkampioenschap gaat het nieuwe seizoen in de Premier League pas eind augustus weer van ...

31
31
'Nieuwe trainer Genk: grote namen en oude bekenden op lijst'

Hoewel de voorbereiding inmiddels op toerental draait, moet KRC Genk op zoek naar een nieuwe ...

400
400
'Balogun-bom zindert na: Infantino in vieze papieren'

Uiteindelijk maakte het op het veld geen verschil, maar de affaire rond Folarin Balogun heeft heel ...

500
500
Kritiek uit Waalse hoek: positie Mechele weer onder druk?

De Rode Duivels hebben zich na een memorabele wedstrijd tegen de Verenigde Staten geplaatst voor de ...

332
332
'Club wil fors uitpakken: nieuwe middenvelder uit Serie A'

Bij landskampioen Club Brugge draait de voorbereiding inmiddels op volle toeren, maar het is ...

308
308
'Bondscoach Nederland: topkandidaat open voor de job'

Het WK 2026 draaide uiteindelijk uit op een grote deceptie voor Nederland. Uiteindelijk kostte het ...

170
170
'Anderlecht onder stoom: zes miljoen voor nieuwe spelmaker'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

631
631
Vanaken of De Bruyne tegen Spanje? "Ik zou hém opstellen"

De Rode Duivels strijden aanstaande vrijdag tegen Spanje voor een plek in de halve finales van het ...

557
557
Stunt in de maak: Club Brugge aast op WK-sensatie

Club Brugge wil opnieuw verrassen op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft volgens lokale bronnen een ...

740
740
'Duivels stappen voor clash met Spanje wéér naar FIFA'

Het zat er de voorbije dagen bovenarms op tussen de Belgische en wereldvoetbalbond. De beslissing ...

476
476
'Nieuwe wending: Union heeft recordtransfer voor grijpen'

Voor Union is het alweer een zeer drukke transferzomer. De bekerwinnaar was tot dusver vooral zeer ...

100
100
Frankrijk is de VS niet: FIFA stuurt Les Bleus wandelen

Er was de voorbije dagen heel wat ophef rond de beslissing van de FIFA om de schorsing van Folarin ...

214
214
Juventus pakt uit met alweer Belgisch talent

Juventus kwam de voorbije jaren bijzonder graag naar België om jonge talenten binnen te halen. ...

71
71
'Union schrikt: Khalaili-deal op losse schroeven'

Voor Union wordt het deze zomer weer business as usual: het zal zijn beste spelers zien vertrekken. ...

84
84
'Titanenstrijd om Tresoldi: Club neemt standpunt in'

Bij Club Brugge lijkt er op dit moment stilte voor de storm te heersen. De verwachting is dat het ...

475
475
Genk wint tweede oefenwedstrijd: twee grote verrassingen

KRC Genk hoopt zich na een tegenvallend seizoen in de komende jaargang te herpakken. Woensdag hebben ...

219
219
'Stroomversnelling op komst in dossier Tzolis'

Club Brugge begon zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen met een overwinning tegen KV Kortrijk, ...

262
262
'Gheysens op hete kolen: nieuwe deadline Antwerp bekend'

Antwerp vertoeft momenteel op stage in Duitsland om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen, ...

357
357
‘Warleson weg: Cercle Brugge kijkt naar bekende naam’

Cercle Brugge staat op het punt afscheid te nemen van doelman Warleson. Da Braziliaan gaat naar het ...

225
225
‘Eriksen onderzocht na nieuwe hartproblemen’

Vorige maand was het vlak voor het WK even schrikken. Christian Eriksen ging naar de grond en het ...

80
80
Balogun bijt van zich af na Duivelse pandoering

De commotie rond Folarin Balogun voor de clash tegen de Rode Duivels zorgde voor een storm. De ...

371
371
‘De Cat naar nieuwe club: vangt Anderlecht toch meer?’

Nathan De Cat heeft na een topseizoen bij RSC Anderlecht een knaltransfer beet. De middenvelder ...

458
458
Amerikaanse ‘tweeling’ Lukaku briest: “Kan niet naar buiten”

Romelu Lukaku heeft een dubbelganger rondlopen in de Verenigde Staten. Voormalige American ...

42
42

Meer sportnieuws