Deze 5 talenten staan op rand van doorbraak in Jupiler Pro League

580
Deze 5 talenten staan op rand van doorbraak in Jupiler Pro League

Elk seizoen staan er nieuwe talenten op in de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws zette enkele jonge gasten in de kijker die een goede voorbereiding hebben afgewerkt en die misschien wel eens zouden kunnen verrassen. Vijf spelers die die nog geen of amper minuten maakten in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Voetbalbond maakt scheidsrechters speeldag 8 bekend

Josue Kongolo

KRC Genk kende geen onaardige voorbereiding en de 17-jarige centrale verdediger Josue Kongolo deed het bijzonder goed. Hij behoorde zeker bij de betere verdedigers, maar zat opvallend genoeg niet in de 25-koppige selectie voor het treffen met Servette en ook niet in de selectie voor de match tegen RWDM. Jammer. Kongolo, die acht jaar geleden overkwam van Lierse, lijkt vooral Mujaid Sadick het vuur aan de schenen te gaan leggen. Die laatste kende een matig seizoen en zijn voorbereiding was ook niet overtuigend. Kongolo zal eerst minuten vergaren bij Jong Genk en als hij dan kan overtuigen, lonkt mogelijk de A-ploeg.

Vrancken was alvast lovend. "Wat hij in deze voorbereiding heeft laten zien is ongelooflijk. Dat hij er nu nog bij is, was initieel echt niet de bedoeling. Maar als je ziet hoe hij zich ontwikkelt… (Blaast) Hij maakt soms nog jeugdfoutjes, maar tegen Burnley speelde hij gewoon vlekkeloos", zei Vrancken in Het Belang van Limburg.

Tristan Degreef

Bij Anderlecht hadden we Ethan Butera normaal in dit lijstje gezet, maar de linksvoetige verdediger zijn toekomst is een vraagteken. Hij herstelt nog steeds van een zware knieblessure, zijn revalidatie liep vertraging op, en hij vraagt momenteel véél te veel geld voor een contractverlenging. Indien topfit, en bijgetekend, had hij aanspraak kunnen maken op een basisplaats als linksachter. Dat is nu niet het geval. In de voorbereiding toonde de 18-jarige Tristan Degreef zich. De jonge aanvallende middenvelder, die vooral via de linkerflank zijn kans kreeg, charmeerde.

Degreef is een echte RSCA-speler – technisch verzorgd en een lefgozer – maar wel iemand die fysiek nog stappen moet zetten. Toch laat hij zich zeker gelden in de duels, ondanks zijn frêle lichaamsbouw. Degreef zal sowieso veel spelen bij de Futures, maar dat hij tegen Ajax al mocht invallen voor Anders Dreyer zegt veel. Net als het feit dat hij een van de 9! Neerpede-producten is in de wedstrijdselectie voor de match tegen Union SG. Op de aanvallende flanken is er voorlopig amper weelde bij de Brusselaars. Misschien een opening voor de jonge Degreef?

Fedde Leysen

Union SG sloeg een grote slag door Fedde Leysen, ook op de radar van Genk en Antwerp, naar het Dudenpark te halen. Leysen is krachtig, zeker niet traag en iemand met een goede inspeelpass. Wesley Sonck vergeleek hem inzake stijl al met Jan Vertonghen. Leysen kan als linksachter uit de voeten, maar ambieert toch vooral een meer centrale positie. "Als ik mag kiezen, dan speel ik centraal. Ik vind dat ik daar aan de bal het best tot mijn recht kom. Ik speel vanuit de passing en ik houd er wel van om die balletjes strak naar de back of de flankaanvaller te spelen, of uit te pakken met crosspasses. Maar ik heb er uiteraard geen probleem mee om als linksachter te spelen. Mijn grootte en mijn voetballend vermogen zijn toch mijn sterke punten", zei hij enkele maanden geleden aan onze redactie.

Na het vertrek van Siebe Van der Heyden ligt hij in balans met Koki Machida, maar Leysen zal zeker minuten maken. De 19-jarige verdediger is een speler om in de gaten te houden.

Griffin Yow

Wat een pech. Griffin Yow, vanaf januari werkelijk outstanding met een 30 goals en assists (gecombineerd) bij de beloften van Westerlo, kende een zéér sterke voorbereiding. Jonas De Roeck had lof voor de 20-jarige Amerikaan. Hij was tevreden met de progressie die de jongeling maakte en speelkansen lagen zeker in het verschiet. Als flankaanvaller kan hij het komende seizoen zeker furore maken.

Yow liep echter een knieblessure op en volgens onze bronnen zal hij 8-10 weken buiten strijd zijn. Een domper, maar een jaar na zijn komst is Yow naast het veld helemaal aangepast. De overstap van de VS naar België – van Washington naar de Kempen – was niet eenvoudig, maar ondertussen voelt hij zich goed in België. Klaar om dit seizoen helemaal door te breken.

Kyriani Sabbe

Kan Club Brugge binnenkort uitpakken met een defensie die compleet van eigen bodem is? De kans bestaat zeker. Maxim De Cuyper, Jorne Spileers en Brandon Mechele werden opgeleid in Brugge en zullen aan het seizoen beginnen. Op rechts wordt Tajon Buchanan uitgespeeld, maar de Canadees is absoluut geen zuivere rechtsachter. Bovendien bestaat de kans dat hij nog andere oorden opzoekt, maar dan zal er wellicht een andere rechtsachter komen.

Bij Club Brugge hebben ze met Kyriani Sabbe echter een 18-jarige parel achter de hand. Die maakte al indruk op Simon Mignolet. “Ik zie wat ik zie”, was hij best wel onder de indruk in Het Laatste Nieuws. Sabbe speelde vorig seizoen 130 minuten voor het eerste elftal en 30 matchen voor Club NXT. Kan hij dit seizoen doorbreken onder Ronny Deila? Het talent is alvast aanwezig en wie weet kan Club Brugge binnenkort uitpakken met een Brugse defensie volledig ‘Made in Bruges’.

CR

Wie gaat er volgens jou het snelst doorbreken?

Meest recent

Boeckx vergelijkt met Rudi Garcia: “Bange wezels”

Na het WK werd Rudi Garcia ontslagen bij de Rode Duivels en Mark van Bommel werd aangesteld als de ...

0
0
"Mijn hart gaat bloeden" Rik Verheye ziet pijnlijk scenario

Rik Verheye lijkt steeds meer op twee verschillende terreinen zijn droom na te jagen. Terwijl hij ...

5
5
Van Bommel beschimpt na zeperd: “Welke nationale trots?”

België staat in de Nations League-groepsfase op een derde plek. Na twee overwinningen en twee ...

13
13
Lat ligt hoog: ‘Fundamenteel voor toekomst Rode Duivels’

Er wordt niet enkel naar de Rode Duivels gekeken, maar ook de Jonge Duivels staan voor een ...

10
10
Teklak begrijpt niets van wissel Van Bommel: “Waarom?!”

Mark van Bommel startte tegen Frankrijk met een verrassende opstelling. Zo kreeg Maarten Vandevoordt ...

69
69
Oordeel over Rode Duivels: gouden raad voor Van Bommel

De eerste vier interlands voor Mark van Bommel zijn achter de rug. De Rode Duivels wonnen van ...

29
29
Degryse ziet keuzeflater: “We misten hem tegen Frankrijk”

Na de 4-1 nederlaag van de Rode Duivels tegen Frankrijk vellen de analisten hun oordeel over de ...

108
108
KAA Gent grijpt in na zure interlandsoap en blessure Vergara

KAA Gent zit met de handen in het haar. Josué Vergara viel tijdens de interlandbreak ...

46
46
Waalse komiek kleineert Vanaken: “Mobiliteit van parkeermeter”

De Rode Duivels gingen roemloos onderuit tegen Frankrijk in de Nations League. Dodi Lukebakio zette ...

221
221
Vandenbempt trekt grote ogen bij Duivels: “Serieuze kloof”

De Rode Duivels gingen met de billen bloot in het Stade de France. Frankrijk zette een achterstand ...

138
138
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en KAA Gent strijden, Club vreest’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

238
238
Rode Duivels lopen mis: toptalent verklaart opvallende keuze

De afgelopen jaren zagen de Rode Duivels heel wat talenten voor een ander land kiezen. Vincent ...

101
101
Van Bommel lyrisch over Rode Duivel: “Veel beter dan ik”

De Rode Duivels gingen met 4-1 onderuit tegen Frankrijk. Na twee nederlagen tegen de Zinedine Zidane ...

188
188
Ongezien: racisme, spugen en vechtpartij in Nations League

Er werden niet enkel Nations League-wedstrijd afgewerkt in Europa, maar ook namens de Concacaf. ...

44
44
Keuzes Van Bommel bij Rode Duivels ferm in vraag gesteld

Mark van Bommel heeft zijn vuurdoop bij de Rode Duivels achter de rug. De bondscoach pakte een zes ...

481
481
Turken maken Montella af: enorme ontslagvergoeding

Turkije staat laatste in Groep 1 van Divisie A van de Nations League. Met nul punten lijkt ...

152
152
Lukebakio zucht en briest na Franse pandoering

De Rode Duivels eindigden het eerste interlandblok onder Mark van Bommel met zes punten uit vier ...

66
66
Gent houdt hart vast: droomdebuut eindigt in blessure

AA Gent heeft een geweldig eerste luik van het seizoen achter de rug. In de komende weken wordt het ...

82
82
Franse pers hard voor Duivels: "Zijn basisplaats was fiasco"

Frankrijk zal nog een tijdje het zwarte beest van de Rode Duivels bleven. Maandag leken ze komaf te ...

384
384
Sibierski aan de slag: nu al víér wintertransfers Anderlecht

Bij RSC Anderlecht kwam de XXL-interlandperiode welgekomen. Coach Vitor Bruno kreeg nog een ...

647
647
'Kompany vloekt: Engelsen brengen droomtransfer in gevaar'

Bayern München maakt zich op voor een stevig tweede luik van het seizoen. Ondertussen is de ...

84
84
Vanaken mee ten onder in Parijs: "Wereldtop te hoog gegrepen"

Lange tijd hielden ze de schijn hoog op en ze hebben er ook flink voor geknokt. Maar uiteindelijk ...

432
432
Vandenbempt benoemt Belgische uitblinkers: "Van wereldklasse"

Het heeft niet mogen zijn voor de Rode Duivels. Maandagavond stonden ze tot de 77ste minuut nochtans ...

218
218
"Amper aan de bal" - Belgische kranten streng voor minste Duivel

De Rode Duivels hebben maandagavond de kans laten liggen om de leidersplaats te grijpen in hun ...

1126
1126
'Club Brugge slaat toe: 'nieuwe Lewandowski' op komst'

Club Brugge heeft een nieuwe spits op het oog. In Zwitserland valt zijn naam al in één ...

381
381

Meer sportnieuws