Deze 5 talenten staan op rand van doorbraak in Jupiler Pro League

580
Deze 5 talenten staan op rand van doorbraak in Jupiler Pro League

Elk seizoen staan er nieuwe talenten op in de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws zette enkele jonge gasten in de kijker die een goede voorbereiding hebben afgewerkt en die misschien wel eens zouden kunnen verrassen. Vijf spelers die die nog geen of amper minuten maakten in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Nikola Storm weet het zeker: “Zij worden kampioen”

Josue Kongolo

KRC Genk kende geen onaardige voorbereiding en de 17-jarige centrale verdediger Josue Kongolo deed het bijzonder goed. Hij behoorde zeker bij de betere verdedigers, maar zat opvallend genoeg niet in de 25-koppige selectie voor het treffen met Servette en ook niet in de selectie voor de match tegen RWDM. Jammer. Kongolo, die acht jaar geleden overkwam van Lierse, lijkt vooral Mujaid Sadick het vuur aan de schenen te gaan leggen. Die laatste kende een matig seizoen en zijn voorbereiding was ook niet overtuigend. Kongolo zal eerst minuten vergaren bij Jong Genk en als hij dan kan overtuigen, lonkt mogelijk de A-ploeg.

Vrancken was alvast lovend. "Wat hij in deze voorbereiding heeft laten zien is ongelooflijk. Dat hij er nu nog bij is, was initieel echt niet de bedoeling. Maar als je ziet hoe hij zich ontwikkelt… (Blaast) Hij maakt soms nog jeugdfoutjes, maar tegen Burnley speelde hij gewoon vlekkeloos", zei Vrancken in Het Belang van Limburg.

Tristan Degreef

Bij Anderlecht hadden we Ethan Butera normaal in dit lijstje gezet, maar de linksvoetige verdediger zijn toekomst is een vraagteken. Hij herstelt nog steeds van een zware knieblessure, zijn revalidatie liep vertraging op, en hij vraagt momenteel véél te veel geld voor een contractverlenging. Indien topfit, en bijgetekend, had hij aanspraak kunnen maken op een basisplaats als linksachter. Dat is nu niet het geval. In de voorbereiding toonde de 18-jarige Tristan Degreef zich. De jonge aanvallende middenvelder, die vooral via de linkerflank zijn kans kreeg, charmeerde.

Degreef is een echte RSCA-speler – technisch verzorgd en een lefgozer – maar wel iemand die fysiek nog stappen moet zetten. Toch laat hij zich zeker gelden in de duels, ondanks zijn frêle lichaamsbouw. Degreef zal sowieso veel spelen bij de Futures, maar dat hij tegen Ajax al mocht invallen voor Anders Dreyer zegt veel. Net als het feit dat hij een van de 9! Neerpede-producten is in de wedstrijdselectie voor de match tegen Union SG. Op de aanvallende flanken is er voorlopig amper weelde bij de Brusselaars. Misschien een opening voor de jonge Degreef?

Fedde Leysen

Union SG sloeg een grote slag door Fedde Leysen, ook op de radar van Genk en Antwerp, naar het Dudenpark te halen. Leysen is krachtig, zeker niet traag en iemand met een goede inspeelpass. Wesley Sonck vergeleek hem inzake stijl al met Jan Vertonghen. Leysen kan als linksachter uit de voeten, maar ambieert toch vooral een meer centrale positie. "Als ik mag kiezen, dan speel ik centraal. Ik vind dat ik daar aan de bal het best tot mijn recht kom. Ik speel vanuit de passing en ik houd er wel van om die balletjes strak naar de back of de flankaanvaller te spelen, of uit te pakken met crosspasses. Maar ik heb er uiteraard geen probleem mee om als linksachter te spelen. Mijn grootte en mijn voetballend vermogen zijn toch mijn sterke punten", zei hij enkele maanden geleden aan onze redactie.

Na het vertrek van Siebe Van der Heyden ligt hij in balans met Koki Machida, maar Leysen zal zeker minuten maken. De 19-jarige verdediger is een speler om in de gaten te houden.

Griffin Yow

Wat een pech. Griffin Yow, vanaf januari werkelijk outstanding met een 30 goals en assists (gecombineerd) bij de beloften van Westerlo, kende een zéér sterke voorbereiding. Jonas De Roeck had lof voor de 20-jarige Amerikaan. Hij was tevreden met de progressie die de jongeling maakte en speelkansen lagen zeker in het verschiet. Als flankaanvaller kan hij het komende seizoen zeker furore maken.

Yow liep echter een knieblessure op en volgens onze bronnen zal hij 8-10 weken buiten strijd zijn. Een domper, maar een jaar na zijn komst is Yow naast het veld helemaal aangepast. De overstap van de VS naar België – van Washington naar de Kempen – was niet eenvoudig, maar ondertussen voelt hij zich goed in België. Klaar om dit seizoen helemaal door te breken.

Kyriani Sabbe

Kan Club Brugge binnenkort uitpakken met een defensie die compleet van eigen bodem is? De kans bestaat zeker. Maxim De Cuyper, Jorne Spileers en Brandon Mechele werden opgeleid in Brugge en zullen aan het seizoen beginnen. Op rechts wordt Tajon Buchanan uitgespeeld, maar de Canadees is absoluut geen zuivere rechtsachter. Bovendien bestaat de kans dat hij nog andere oorden opzoekt, maar dan zal er wellicht een andere rechtsachter komen.

Bij Club Brugge hebben ze met Kyriani Sabbe echter een 18-jarige parel achter de hand. Die maakte al indruk op Simon Mignolet. “Ik zie wat ik zie”, was hij best wel onder de indruk in Het Laatste Nieuws. Sabbe speelde vorig seizoen 130 minuten voor het eerste elftal en 30 matchen voor Club NXT. Kan hij dit seizoen doorbreken onder Ronny Deila? Het talent is alvast aanwezig en wie weet kan Club Brugge binnenkort uitpakken met een Brugse defensie volledig ‘Made in Bruges’.

CR

Wie gaat er volgens jou het snelst doorbreken?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

14
14
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

11
11
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

10
10
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

30
30
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

116
116
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

24
24
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

36
36
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

87
87
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

53
53
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

176
176
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

60
60
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

171
171
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

26
26
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

81
81
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

893
893
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

50
50
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

156
156
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

858
858
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

47
47
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

151
151
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

131
131
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

295
295
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws