KV Mechelen moet 5 miljoen euro betalen voor droomtransfer

door
KV Mechelen moet 5 miljoen euro betalen voor droomtransfer

KV Mechelen beleeft niet zijn makkelijkste seizoen. Het moet voorlopig vrede nemen met een tiende plaats, ook al kocht het toch vooral in met het oog op een plaats in de subtop. Daarbij wist Malinwa ook een groot talent te strikken.

Ze wisten immers de 19-jarige Norman Bassette weg te halen bij SM Caen. De Belgische jeugdinternational bij de U20 was nochtans gegeerd. Zo was algemeen geweten dat ook Club Brugge aan zijn mouw trok, maar bij RTBF geeft Bassette aan dat hij het project in Mechelen verkoos.

LEES OOK: KV Mechelen heeft aanwinst beet: Lierse steigert

KV Mechelen moet 5 miljoen betalen

De jonge spits deed ook nog een andere onthulling over zijn toekomst. KV Mechelen huurt hem dit seizoen van Caen en beschikt ook over een aankoopoptie. Bassette laat weten dat door die optie hij in de zomer voor 5 miljoen euro definitief de overstap naar Malinwa kan maken.

Dat lijkt toch een zeer hoog bedrag te zijn voor de club en dus lijkt de kans eerder klein dat Bassette volgend seizoen nog Achter de Kazerne te zien zal zijn. Hij lijkt zelf wel graag te willen blijven, maar mogelijk zal hij straks toch weer op zoek moeten naar een nieuwe club.

Bassette wil niet terug naar Caen

Eén ding is wel zeker: Bassette wil niet terug naar Caen. "Ik hoop dat ik me hier kan tonen en vertrekken. Want zonder neerbuigend te willen doen over de Ligue 2: de Belgische eerste klasse is toch nog een ander niveau", vertelt hij. "Er ligt hier veel meer ruimte en er wordt meer gevoetbald."

Misschien kan Club in de zomer dus een nieuwe poging wagen bij Bassette. Ze volgen de jonge speler al sinds hij als 17-jarige furore maakte in de Coupe Gambardella, een prestigieus Frans jeugdtoernooi. Ze probeerden toen al om hem bij Caen weg te halen, net als FC Porto, Torino en Parma, maar kregen nul op het rekest.

Zal KV Mechelen hem definitief kunnen halen?

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

105
105
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

110
110
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

143
143
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

243
243
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

211
211
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

72
72
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

497
497
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

60
60
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

142
142
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

458
458
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

145
145
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

242
242
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

163
163
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

168
168
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

375
375
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

533
533
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

126
126
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

696
696
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

332
332
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

222
222
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

346
346
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

288
288
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1092
1092
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

490
490
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

340
340

Meer sportnieuws