Boskamp doet boekje open over 'belachelijke' De Boeck

door
Boskamp doet boekje open over 'belachelijke' De Boeck

Glen De Boeck was opgetogen dat hij na vier jaar eindelijk weer aan de slag kon als trainer in de Jupiler Pro League, maar zijn avontuur bij KV Kortrijk heeft amper twee maanden geduurd. Johan Boskamp neemt het op voor de ex-verdediger.

LEES OOK: Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De Boeck: "Ik word belachelijk gemaakt"

Woensdag werd De Boeck alweer aan de deur gezet na een 5 op 21 in de competitie en de uitschakeling in de beker door RWDM. Het was een zeer opmerkelijke en drastische beslissing van KV Kortrijk en die deed dan ook het nodige stof opwaaien. De timing was ook opmerkelijk, want De Boeck stond nog maar net met grote interviews in alle kranten en in HUMO.

Daarin deed hij enkele frappante uitspraken en die werden hem niet in dank afgenomen. "Ik word belachelijk gemaakt", sneerde hij bij Radio 1. "Ik las gisteren dat ik lastig deed over preisoep. Ik kan je verzekeren: als iemand daar niet moeilijk over zou doen, ben ik het wel. Mensen begonnen dingen te verzinnen die niet klopten."

De veelbesproken jas van De Boeck

De Boeck werd de voorbije weken ook verweten dat hij zichzelf te weinig kon relativeren, nadat er in Extra Time enkele grapjes gemaakt waren over zijn opvallende zilverkleurige jas. Daarop reageerde hij giftig en in HUMO rakelde hij de kwestie ook weer op, net toen ze weer gaan liggen was.

"Het is belangrijker dat je geen mensen belachelijk maakt", vindt De Boeck echter. "Jij doet toch ook aan wat je wilt? Ik voelde me een klein kindje op school met een bril die "brillenkast" genoemd werd. Mensen beoordeelden me niet om wat ik deed, maar om wat ik aandeed. Dat gaat om respect, een basiswaarde in het leven."

Boskamp neemt het op voor De Boeck

Johan Boskamp vond de kritiek en het hoongelach richting De Boeck erover. “Al dat gezeik over zijn jassie. Laat die man toch aantrekken wat hij zelf wil”, zei de Nederlander aan Het Belang van Limburg. “In tegenstelling tot een andere ex-voetballer had hij tenminste nog íets aan.” ( schatert )

“Dat is Glen. Een gouden jongen, met het hart op de tong. Had hij beter moeten weten? Misschien. Als je in de krant verkondigt dat iedereen jaloers op je is, dan toon je je natuurlijk niet van je meest bescheiden kant. Maar ik blijf het raar vinden dat hij omwille van dat soort randzaken is ontslagen. Het draait toch om het voetbal?”

Heeft Boskamp gelijk?

Meest recent

Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

22
22
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

15
15
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

132
132
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

12
12
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

9
9
Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Cercle Brugge sluit zijn kalenderjaar af met een lastige opdracht, want vrijdag komt Union op bezoek ...

63
63
'Club Brugge onderhandelt keihard: 35 miljoen'

Club Brugge gaat vrijdagnamiddag in Genk op zoek naar een mooie afsluiter van 2025. Daarna kan het ...

142
142
Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

153
153
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

65
65
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

555
555
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

117
117
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

369
369
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

85
85
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

413
413
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

409
409
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

132
132
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

466
466
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

302
302
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

499
499
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

579
579
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

447
447
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

193
193
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

267
267
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

386
386
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

246
246

Meer sportnieuws