Boskamp doet boekje open over 'belachelijke' De Boeck

door
Boskamp doet boekje open over 'belachelijke' De Boeck

Glen De Boeck was opgetogen dat hij na vier jaar eindelijk weer aan de slag kon als trainer in de Jupiler Pro League, maar zijn avontuur bij KV Kortrijk heeft amper twee maanden geduurd. Johan Boskamp neemt het op voor de ex-verdediger.

LEES OOK: Binnenkort ‘nieuwe Vanhaezebrouck’ in de Jupiler Pro League?

De Boeck: "Ik word belachelijk gemaakt"

Woensdag werd De Boeck alweer aan de deur gezet na een 5 op 21 in de competitie en de uitschakeling in de beker door RWDM. Het was een zeer opmerkelijke en drastische beslissing van KV Kortrijk en die deed dan ook het nodige stof opwaaien. De timing was ook opmerkelijk, want De Boeck stond nog maar net met grote interviews in alle kranten en in HUMO.

Daarin deed hij enkele frappante uitspraken en die werden hem niet in dank afgenomen. "Ik word belachelijk gemaakt", sneerde hij bij Radio 1. "Ik las gisteren dat ik lastig deed over preisoep. Ik kan je verzekeren: als iemand daar niet moeilijk over zou doen, ben ik het wel. Mensen begonnen dingen te verzinnen die niet klopten."

De veelbesproken jas van De Boeck

De Boeck werd de voorbije weken ook verweten dat hij zichzelf te weinig kon relativeren, nadat er in Extra Time enkele grapjes gemaakt waren over zijn opvallende zilverkleurige jas. Daarop reageerde hij giftig en in HUMO rakelde hij de kwestie ook weer op, net toen ze weer gaan liggen was.

"Het is belangrijker dat je geen mensen belachelijk maakt", vindt De Boeck echter. "Jij doet toch ook aan wat je wilt? Ik voelde me een klein kindje op school met een bril die "brillenkast" genoemd werd. Mensen beoordeelden me niet om wat ik deed, maar om wat ik aandeed. Dat gaat om respect, een basiswaarde in het leven."

Boskamp neemt het op voor De Boeck

Johan Boskamp vond de kritiek en het hoongelach richting De Boeck erover. “Al dat gezeik over zijn jassie. Laat die man toch aantrekken wat hij zelf wil”, zei de Nederlander aan Het Belang van Limburg. “In tegenstelling tot een andere ex-voetballer had hij tenminste nog íets aan.” ( schatert )

“Dat is Glen. Een gouden jongen, met het hart op de tong. Had hij beter moeten weten? Misschien. Als je in de krant verkondigt dat iedereen jaloers op je is, dan toon je je natuurlijk niet van je meest bescheiden kant. Maar ik blijf het raar vinden dat hij omwille van dat soort randzaken is ontslagen. Het draait toch om het voetbal?”

Heeft Boskamp gelijk?

Meest recent

Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

29
29
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

20
20
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

40
40
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

213
213
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

86
86
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

121
121
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

199
199
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

124
124
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

84
84
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

37
37
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

96
96
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

283
283
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

922
922
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

99
99
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

80
80
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

92
92
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

356
356
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

500
500
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

403
403
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

740
740
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

214
214
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

272
272
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

546
546
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

377
377
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

291
291

Meer sportnieuws