'Club Brugge pakt uit: opvolger Vincent Mannaert bekend'

door
'Club Brugge pakt uit: opvolger Vincent Mannaert bekend'

Club Brugge neemt na het seizoen afscheid van CEO Vincent Mannaert. Om zijn sportieve takenpakket over te nemen, zou Blauw-Zwart echter al een opvolger hebben gevonden. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat de Nederlander john de Jong aan de slag gaat als 'CEO Sports'.

Mannaert kreeg in 2011 de touwtjes in handen bij een Club Brugge, dat toen al enkele jaren aan sukkelen was. Zijn start verliep ietwat stroef, maar aan de zijde van voorzitter Bart Verhaeghe groeide hij uit tot één van de meest succesvolle sportbestuurders in ons land. Zo liet hij Blauw-Zwart evolueren tot een modern en winstgevend bedrijf.

Ook de sportieve resultaten spreken voor zich. Met Mannaert in de cockpit kroonde Club zich vijf keer tot landskampioen. Daar komen nog een Belgische beker, een viertal Supercups en verschillende geslaagde Europese campagnes bovenop. Op de transfermarkt liet hij zich zo nu en dan betrappen op een slipper, maar wist de CEO vooral een pak financiële meerwaarde te creëren.

Nederlander uit PSV-school

Dat uiterst succesvolle hoofdstuk in de clubgeschiedenis loopt binnen enkele maanden dus ten einde. Mannaert gaf zelf aan dat het tijd is voor een nieuwe uitdaging na jaren in deze veeleisende functie. Om hem op te volgen raakte eerder al bekend dat Club het takenpakket zou splitsen in een CEO voor de dagdagelijkse leiding en een sportieve verantwoordelijke.

En voor die laatste functie zou men nu dus een geschikte kandidaat hebben gevonden. Tomas Taecke, Club Brugge-watchter van Het Laatste Nieuws, is er namelijk van overtuigd dat John de Jong de sportieve touwtjes in handen zal krijgen bij de meervoudige landskampioen.

Onderhandelingen bijna rond

De Nederlander heeft al de nodige ervaring als voetbalbestuurder opgedaan in eigen land bij PSV. Bij de Eredivisie-topclub schopte hij het vanuit de scountingscel tot technisch manager. In 2022 werd hij echter aan de kant geschoven in Eindhoven en sindsdien zit hij zonder job. Daar zou echter snel verandering in komen.

Volgens HLN zijn de onderhandelingen inmiddels grotendeels achter de rug en kreeg De Jong al een rondleiding op het basecamp in Westkappelle. Als alles goed verloopt zou hij in januari al aan de slag gaan zodat hij zich nog enkele maanden onder de vleugels van Mannaert kan inwerken.

POLL: Club had voor een Belg moeten gaan ...

Meest recent

'Toekomst De Bruyne krijgt vorm: concrete gesprekken lopen'

Kevin De Bruyne toonde vrijdagavond dat hij nog lang niet versleten is en kroonde zich namens ...

15
15
TU: 'Anderlecht wil sterhouder Standard, Liverpool lonkt naar Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

69
69
Vertonghen gooit alle kaarten voor bekerfinale op tafel

Jan Vertonghen viel tegen Royal Antwerp FC al in en de verdediger lijkt ook klaar voor de ...

76
76
Fink is duidelijk: monstertransfer naar Manchester City?

Thorsten Fink was uitstekend begonnen bij KRC Genk. De Duitse oefenmeester loodste de Limburgse ...

100
100
Uitdaging na Patro Eisden: Stijn Stijnen dropt grote hint

Patro Eisden en Lokeren-Temse staan tegenover elkaar in de Promotie Play-Offs. Stijn Stijnen gaf een ...

114
114
Rits onthult enorme Anderlecht-boost voor Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge in de bekerfinale. Paars-Wit heeft veel ...

257
257
Bliksemterugkeer? Wat Lukaku naar Hasi stuurde, zegt veel

Romelu Lukaku brak op 16-jarige leeftijd door bij RSC Anderlecht en maakte vervolgens de overstap ...

499
499
Promovendus Zulte Waregem pakt uit met ferme stunt

Sven Vandenbroeck heeft het dan toch maar mooi geflikt met Zulte Waregem. De voormalig coach van SK ...

341
341
Kompany wil twee KRC Genk-goudhaantjes, Fink reageert

Vincent Kompany kent de Jupiler Pro League uiteraard nog goed van zijn tijd als trainer bij RSC ...

170
170
Antwerp verbreekt samenwerking: 'Lucratieve deal op komst'

Antwerp speelt voorlopig een seizoen met twee gezichten: prima voor nieuwjaar, slabakkend in 2025. ...

214
214
Club Brugge-Anderlecht: vermoedelijke 11 bekerfinale bekend

Zondag staat met RSC Anderlecht versus Club Brugge de moeder aller bekerfinales op het programma. ...

211
211
'Dolberg naar Club Brugge? Vanhaezebrouck velt oordeel'

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma, en dus wordt er ...

458
458
'Anderlecht shopt in Genk: derde zomeraanwinst in aantocht?'

RSC Anderlecht lijkt zich tot de best of the rest te kronen in de Champions' Play-Offs, want de ...

278
278
'Absolute droomtransfer El Khannouss'

In Engelse Premier League is niet enkel de kampioen inmiddels bekend, de drie degradanten staan ...

252
252
"Mijn buikgevoel zegt ..." - Boskamp verbaast met voorspelling bekerfinale

Zondagavond is het zover, dan wordt op de Heizel bepaald wie Union SG opvolgt als bekerwinnaar. Club ...

705
705
Fink dropt duidelijke hint: 'JPL-transfer voor Genk'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor het kampioenschap. Maar ongeacht de uitkomst van de ...

422
422
Uitspraak De Bruyne doet City verbleken: "Ploegmaats zeiden me ..."

Kevin De Bruyne heeft zich vrijdagavond andermaal van goudwaarde getoond namens Manchester City. In ...

531
531
Vertrek bij verlies bekerfinale? Hasi speelt open kaart

RSC Anderlecht kan zondag in de bekerfinale tegen Club Brugge zijn eerste grote prijs sinds 2017 ...

311
311
'Kassa kassa Club: Liverpool zet sterkhouder bovenaan verlanglijst'

Club Brugge is bezig aan sterk seizoen tot dusver en maakte onder meer indruk in de Champions ...

619
619
Opvallend akkefietje Dender: "Hij had ballen aan zijn lijf"

FCV Dender is er niet in geslaagd om voor de tweede keer in de Europe Play-Offs te winnen van KVC ...

91
91

Meer sportnieuws