Witte rook bij KV Oostende: nieuwe eigenaars bekend

door
Witte rook bij KV Oostende: nieuwe eigenaars bekend

De onverhoopte kwalificatie voor de kwartfinale van de Croky Cup betekent een lichtpunt in donkere tijden voor KV Oostende, dat op de rand van het faillissement staat. Al krijgt het nu alsnog een ultieme reddingsboei toegeworpen.

De Tijd meldt namelijk dat er vrijdag witte rook opsteeg aan de kust, waar de eigendomsstructuur wordt hertekend. In dat kader wordt onder andere Mikhail Ponomarev aan boord gehaald, hoewel de Russische Duitser naar verluidt geen onbesproken figuur is.

LEES OOK: Radja aangeslagen: walgelijke uitspraken Beerschot-fans onthuld

Twee nieuwkomers

In voetbalmiddens was hij als financier of aandeelhouder reeds betrokken bij clubs als Fortuna Düsseldorf en Bournemouth. Ponomarev is samen met Chien Lee, Paul Conway en The Seelig Group een van de vier partijen die KV Oostende in handen krijgt.

Die eerste twee liepen reeds rond aan 't zeetje, waar de lokale ondernemer Frank Dierckens in het kapitaal blijft. Ponomarev en de Amerikaanse zakenman Chip Seelig, actief in filmfinanciering via zijn groep TSG Entertainment, zijn dus de nieuwe gezichten.

Nieuwe lening

Hun eerste betrachting wordt om de financiële situatie van het nummer 14 in de Challenger Pro League te verbeteren. Bepaalde aandeelhouders deden volgens de krant daarom alvast al afstand van leningen ter waarde van zo'n 2,5 miljoen, een goede start.

Hoeveel schulden er nu nog op de balans staan is weliswaar niet meteen duidelijk. KV Oostende zou alleszins een nieuwe lening aangaan om haar spelers te kunnen betalen. Afwachten of het allemaal zal volstaan om de club alsnog uit het slop te trekken.

Gelooft u dat KVO zich nog kan redden?

Meest recent

Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

29
29
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

13
13
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

46
46
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

13
13
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

41
41
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

85
85
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

37
37
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

164
164
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

17
17
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

67
67
Franky Van der Elst compleet verrast: woorden raken diep

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

75
75
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

136
136
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

159
159
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

118
118
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

73
73
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

62
62
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

114
114
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

78
78
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

336
336
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

381
381
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

351
351
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

25
25
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

113
113
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

250
250
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

118
118

Meer sportnieuws