Vrancken duidt gigantisch pijnpunt aan bij Genk

door
Vrancken duidt gigantisch pijnpunt aan bij Genk

KRC Genk trekt zondag naar KAS Eupen. De Limburgers willen in de Oostkantons iets rechtzetten na de pijnlijke uitschakeling tegen KV Oostende in de Croky Cup. Wouter Vrancken blikte vooruit op zijn persbabbel.

Genk blijft zo zeer wisselvallig presteren dit seizoen. Dat levert een voorlopige zevende plaats op, toch onder de verwachtingen in de Cegeka Arena. Tegen de Panda's moet het er nog eens op zijn, beseffen ze in Genk.

LEES OOK: Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

"We doen het onszelf aan"

"Ik ben er heel ontgoocheld over, maar ik blijf rustig", kwam Vrancken terug op de bekeruitschakeling. "Het heeft geen zin om te panikeren. We hebben al veel klappen gehad dit seizoen."

"Als je kijkt naar het veldspel en het aantal gecreëerde kansen is het verschil met vorig seizoen niet heel groot", nuanceert hij. "We schieten onszelf al te vaak in de eigen voet. Rode kaarten, een gebrek aan efficiëntie, ... Je pakt niet de punten die je verdient en verwacht. Dan wordt de perceptie negatief. Dat doen we onszelf aan", duidt hij de Genkse pijnpunten aan.

Vrancken houdt vast aan systeem

Vrancken is niet van plan om het systeem helemaal om te gooien. "Door mijn ervaring bij KV Mechelen weet ik dat het heel belangrijk is dat je heel veel geloof hebt in wat je aan het doen bent", aldus de Genk-coach. "Wel kun je details aanpassen, zoals we een paar weken geleden hebben gedaan."

Genk staat voor een pittige eindejaarsperiode. Na Eupen speelt het tegen KV Kortrijk, en daarna volgen toppers tegen RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC. Hoe ziet de Genkse wereld eruit bij de jaarwisseling?

Wint Genk bij Eupen?

Meest recent

Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

28
28
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

37
37
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

34
34
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

52
52
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

50
50
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

213
213
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

53
53
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

224
224
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

96
96
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

40
40
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

64
64
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

333
333
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

138
138
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

374
374
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

474
474
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

309
309
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

122
122
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

134
134
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

194
194
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

332
332
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

322
322
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

282
282
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

138
138
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

904
904
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

473
473

Meer sportnieuws