Vrancken duidt gigantisch pijnpunt aan bij Genk

door
Vrancken duidt gigantisch pijnpunt aan bij Genk

KRC Genk trekt zondag naar KAS Eupen. De Limburgers willen in de Oostkantons iets rechtzetten na de pijnlijke uitschakeling tegen KV Oostende in de Croky Cup. Wouter Vrancken blikte vooruit op zijn persbabbel.

Genk blijft zo zeer wisselvallig presteren dit seizoen. Dat levert een voorlopige zevende plaats op, toch onder de verwachtingen in de Cegeka Arena. Tegen de Panda's moet het er nog eens op zijn, beseffen ze in Genk.

LEES OOK: Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

"We doen het onszelf aan"

"Ik ben er heel ontgoocheld over, maar ik blijf rustig", kwam Vrancken terug op de bekeruitschakeling. "Het heeft geen zin om te panikeren. We hebben al veel klappen gehad dit seizoen."

"Als je kijkt naar het veldspel en het aantal gecreëerde kansen is het verschil met vorig seizoen niet heel groot", nuanceert hij. "We schieten onszelf al te vaak in de eigen voet. Rode kaarten, een gebrek aan efficiëntie, ... Je pakt niet de punten die je verdient en verwacht. Dan wordt de perceptie negatief. Dat doen we onszelf aan", duidt hij de Genkse pijnpunten aan.

Vrancken houdt vast aan systeem

Vrancken is niet van plan om het systeem helemaal om te gooien. "Door mijn ervaring bij KV Mechelen weet ik dat het heel belangrijk is dat je heel veel geloof hebt in wat je aan het doen bent", aldus de Genk-coach. "Wel kun je details aanpassen, zoals we een paar weken geleden hebben gedaan."

Genk staat voor een pittige eindejaarsperiode. Na Eupen speelt het tegen KV Kortrijk, en daarna volgen toppers tegen RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC. Hoe ziet de Genkse wereld eruit bij de jaarwisseling?

Wint Genk bij Eupen?

Meest recent

'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

6
6
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

11
11
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

81
81
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

64
64
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

264
264
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

21
21
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

178
178
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

103
103
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

53
53
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

109
109
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

236
236
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

184
184
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

22
22
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

61
61
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

120
120
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

463
463
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

95
95
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

698
698
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

696
696
'Hoefkens krijgt sensationele aanwinst bij NAC'

Enkele weken geleden werd Carl Hoefkens nog nadrukkelijk gelinkt aan KRC Genk, maar de trainer ...

116
116
'Nieuwe tegenvaller Lukaku: Napoli grijpt in'

Het is bij Napoli nog niet het jaar van de Rode Duivels geweest. Kevin De Bruyne viel eind oktober ...

168
168
TRANSFERUURTJE: 'Belgische knaltransfer Kerk; Benteke naar Anderlecht?'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

462
462
Gokschandaal escaleert: storm in voetbalwereld

Het gokschandaal in Turkije houdt de gemoederen bezig. Eerder werd al bekendgemaakt dat een ...

139
139
Grootste ontdekking van Garcia: “Stabiliteit bij Duivels”

De voetbalfans kijken al reikhalzend uit naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

161
161
Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

Yves Vanderhaeghe werd een kleine twee maanden geleden verrassend aangesteld als nieuwe T1 van ...

80
80

Meer sportnieuws