Vrancken duidt gigantisch pijnpunt aan bij Genk

468 stemmen
Vrancken duidt gigantisch pijnpunt aan bij Genk

KRC Genk trekt zondag naar KAS Eupen. De Limburgers willen in de Oostkantons iets rechtzetten na de pijnlijke uitschakeling tegen KV Oostende in de Croky Cup. Wouter Vrancken blikte vooruit op zijn persbabbel.

Genk blijft zo zeer wisselvallig presteren dit seizoen. Dat levert een voorlopige zevende plaats op, toch onder de verwachtingen in de Cegeka Arena. Tegen de Panda's moet het er nog eens op zijn, beseffen ze in Genk.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

"We doen het onszelf aan"

"Ik ben er heel ontgoocheld over, maar ik blijf rustig", kwam Vrancken terug op de bekeruitschakeling. "Het heeft geen zin om te panikeren. We hebben al veel klappen gehad dit seizoen."

"Als je kijkt naar het veldspel en het aantal gecreëerde kansen is het verschil met vorig seizoen niet heel groot", nuanceert hij. "We schieten onszelf al te vaak in de eigen voet. Rode kaarten, een gebrek aan efficiëntie, ... Je pakt niet de punten die je verdient en verwacht. Dan wordt de perceptie negatief. Dat doen we onszelf aan", duidt hij de Genkse pijnpunten aan.

Vrancken houdt vast aan systeem

Vrancken is niet van plan om het systeem helemaal om te gooien. "Door mijn ervaring bij KV Mechelen weet ik dat het heel belangrijk is dat je heel veel geloof hebt in wat je aan het doen bent", aldus de Genk-coach. "Wel kun je details aanpassen, zoals we een paar weken geleden hebben gedaan."

Genk staat voor een pittige eindejaarsperiode. Na Eupen speelt het tegen KV Kortrijk, en daarna volgen toppers tegen RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC. Hoe ziet de Genkse wereld eruit bij de jaarwisseling?

Wint Genk bij Eupen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

74
74
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

17
17
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

61
61
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

19
19
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

138
138
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

28
28
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

249
249
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

91
91
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

215
215
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

93
93
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

156
156
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

172
172
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

81
81
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

36
36
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

95
95
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

248
248
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

673
673
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

173
173
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

228
228
'Napoli hakt knoop door over De Bruyne en Lukaku'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

156
156
'Perez laat transferbom ontploffen: bod van 150 miljoen'

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

119
119
'WK wordt goudmijn voor Club Brugge'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

208
208
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

1089
1089
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

155
155
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

330
330
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

113
113

Meer sportnieuws