Standard grijpt hard in: geen Luikse fans in Clasico zondag

541 stemmen
Standard grijpt hard in: geen Luikse fans in Clasico zondag

De achtste finales van de Croky Cup kenden donderdagavond hun apotheose met een topaffiche tussen Anderlecht en Standard. Helaas werd voor de zoveelste keer in de Clasico de aandacht van het sportieve weggetrokken door het wangedrag van de fans.

De voorbije jaren was het bij vrijwel elke confrontatie tussen de twee aartsrivalen prijs met incidenten tussen de supportersclans en dat was donderdag in het Lotto Park niet anders. Vijf minuten voor tijd moest de wedstrijd een dikke tien minuten stilgelegd worden omdat de meegereisde fans van Standard het te bont maakten.

LEES OOK: Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Fans Standard maken het te bont

Ze begonnen zitjes los te rukken en gooiden die op het veld en richting de fans van Anderlecht. Hetzelfde gebeurde ook met vuurpijlen. Scheidsrechter Van Driessche stuurde daarop de spelers naar binnen en pas nadat de rust terugkeerde, kon de match uitgespeeld worden.

Het werd meteen duidelijk dat de incidenten zware gevolgen zouden hebben voor Standard en de club grijpt nu ook zelf in. In een statement laten ze weten dat ze hun eigen fans verbieden om zondag naar Anderlecht af te zakken, wanneer er een herhaling van de Clasico in de competitie op het programma staat.

Standard verbiedt eigen fans op zondag

"Standard de Liège veroordeelt met klem de incidenten die tussen beide supportersclans hebben plaatsgevonden tijdens de match Anderlecht - Standard op donderdag 7 december", klinkt het in Luik.

"Na deze incidenten heeft Standard beslist om preventieve en repressieve maatregelen te nemen en zijn supporters niet toe te laten om zondag 10 december af te zakken naar Anderlecht. De club zal de feiten de komende dagen verder in detail bestuderen voordat er beslist zal worden over nieuwe maatregelen."

Goede maatregel van Standard?

Meest recent

'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

7
7
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

31
31
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

45
45
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

143
143
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

14
14
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

396
396
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

352
352
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

58
58
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

346
346
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

352
352
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

170
170
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

191
191
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

392
392
'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

538
538
Attractie bij Rode Duivels: "Voor hem komt men naar stadion"

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

149
149
Geen Kane, Mbappé of Yamal: 'Dit is de beste speler op WK'

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

329
329
Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

102
102
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

699
699
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

135
135
'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

134
134
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

398
398
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

57
57
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

97
97
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

144
144
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

292
292

Meer sportnieuws