Standard grijpt hard in: geen Luikse fans in Clasico zondag

door
Standard grijpt hard in: geen Luikse fans in Clasico zondag

De achtste finales van de Croky Cup kenden donderdagavond hun apotheose met een topaffiche tussen Anderlecht en Standard. Helaas werd voor de zoveelste keer in de Clasico de aandacht van het sportieve weggetrokken door het wangedrag van de fans.

De voorbije jaren was het bij vrijwel elke confrontatie tussen de twee aartsrivalen prijs met incidenten tussen de supportersclans en dat was donderdag in het Lotto Park niet anders. Vijf minuten voor tijd moest de wedstrijd een dikke tien minuten stilgelegd worden omdat de meegereisde fans van Standard het te bont maakten.

LEES OOK: Hoe Kompany meer en meer de Cruijff van België is

Fans Standard maken het te bont

Ze begonnen zitjes los te rukken en gooiden die op het veld en richting de fans van Anderlecht. Hetzelfde gebeurde ook met vuurpijlen. Scheidsrechter Van Driessche stuurde daarop de spelers naar binnen en pas nadat de rust terugkeerde, kon de match uitgespeeld worden.

Het werd meteen duidelijk dat de incidenten zware gevolgen zouden hebben voor Standard en de club grijpt nu ook zelf in. In een statement laten ze weten dat ze hun eigen fans verbieden om zondag naar Anderlecht af te zakken, wanneer er een herhaling van de Clasico in de competitie op het programma staat.

Standard verbiedt eigen fans op zondag

"Standard de Liège veroordeelt met klem de incidenten die tussen beide supportersclans hebben plaatsgevonden tijdens de match Anderlecht - Standard op donderdag 7 december", klinkt het in Luik.

"Na deze incidenten heeft Standard beslist om preventieve en repressieve maatregelen te nemen en zijn supporters niet toe te laten om zondag 10 december af te zakken naar Anderlecht. De club zal de feiten de komende dagen verder in detail bestuderen voordat er beslist zal worden over nieuwe maatregelen."

Goede maatregel van Standard?

Meest recent

VAR-geluk voor Club? Analisten fileren afgekeurde goal Union

In de Champions' Play-Offs werd zondagavond de titelkraker tussen Union SG en Club Brugge afgewerkt. ...

20
20
Gent-fans spuwen titularis uit: scherp statement De Mil

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

63
63
'PSG nóg sterker: nieuwe smaakmaker naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

97
97
Vanaken naast basiself in titelkraker: Leko geeft verklaring

Club Brugge wil zondagavond beslagen leggen op de leidersplaats in de Champions' Play-Offs. Daarvoor ...

102
102
Beslissing in Play-Downs: zware nederlaag doet Dender das om

Na amper drie speeldagen in de beslissing in de Relegation Play-Offs al gevallen. Zo is FCV Dender ...

93
93
Enorme verrassing: Vanaken op bank in grote titelclash

De strijd om het kampioenschap in de Jupiler Pro League bereikt zondagavond een eerste kookpunt. Zo ...

188
188
In extremis vreugde-uitbarsting Liverpool, Milan weer tweede

In de Premier League ligt de strijd om de Champions League-tickets stilaan in een beslissende plooi. ...

17
17
Verschaeren druipt af: Boeckx verklaart opvallende wissel

Door de blessure van Mario Stroeykens, mocht Yari Verschaeren zaterdagavond al snel invallend bij ...

243
243
'Met bonus van 13 miljoen: zomerse topaanwinst voor Club'

Terwijl Ivan Leko en zijn troepen volop strijden om het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

367
367
Miljoenenaankoop Genk in vergeetput: bliksemvertrek dreigt

KRC Genk boekte zaterdagavond een belangrijke overwinning op het veld van KVC Westerlo. Naast ...

284
284
Dankzij VAR en Roef: Gent en STVV blijven zegeloos in PO's

Na drie speeldagen blijven AA Gent en STVV nog steeds zonder overwinning achter in de Champions' ...

77
77
Eerste grote titelclash in JPL: "Dan zijn zíj́ de kampioen"

Zondagavond is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

448
448
Optater Anderlecht: Stroeykens krijgt zwaar eerste verdict

RSC Anderlecht wil zich in de Champions' Play-Offs verzekeren van een plek in de top vier, maar ...

240
240
Analist voorspelt: nieuwe Thiago-transfer bij Club?

Club Brugge zal komende zomer cashen op verschillende van zijn sterkhouders. Na zijn puike ...

372
372
Invloed Kompany: drastische beslissing Bayern-kleedkamer

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Duitse titelstrijd. Indien het Bayern München van ...

82
82
"Dramatisch" - pijnlijke 3 op 10 in basisploeg Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond opnieuw het maximum aan resultaat uit een mindere prestatie ...

189
189
Union of Club? "Voor hen is deze clash het belangrijkste"

De zenuwen in de Champions' Play-Offs staan zondagavond hooggespannen. Voor de eerste keer in deze ...

97
97
Ongeziene dominantie: Beveren pakt ook déze prijzen in CPL

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

200
200
Hoe Kompany meer en meer de Cruijff van België is

Vincent Kompany is net 40 jaar geworden en nu al heeft hij als coach Europa weten te ...

67
67
Vanderbiest onthult schokkende details uit verleden

Fred Vanderbiest beleefde met KV Mechelen een moeilijke start van de Champions’ Play-Offs. Met ...

57
57
Gouden mogelijkheid bij Club Brugge: grijpt hij eindelijk zijn kans?

Bij Club Brugge heb je uiteraard zoals bij elke club dragende en dienende spelers. Eén van ...

214
214
TRANSFERUURTJE: RSCA shopt bij Ajax, schoonmaak bij Real

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

180
180
Euvrard streng voor Standard na winst in Waalse derby

Standard Luik won met 1-2 op het veld van Sporting Charleroi in de Waalse Derby. Een beladen ...

83
83
Mourinho weer naar grootmacht? Portugees reageert gevat

José Mourinho heeft al heel wat watertjes doorzwommen en de Portugees is één ...

68
68
Marc Coucke slaat keihard terug na ongezien debacle

Marc Coucke kende niet meteen zijn beste maanden. Op sportief vlak kende Anderlecht (andermaal) een ...

179
179

Meer sportnieuws