'Anderlecht zet door: Fredberg vol voor oude bekende'

door
'Anderlecht zet door: Fredberg vol voor oude bekende'

RSC Anderlecht blijft vlot meedraaien aan de top van de Jupiler Pro League en staat comfortabel op de tweede plaats. Ondertussen zijn de Brusselaars al volop bezig met het ontrollen van hun winterse transferplannen. Zo is er extra versterking onderweg naar het Lotto Park.

Paars-Wit toonde zich nochtans al bijzonder slagkrachtig tijdens de voorbije zomermercato. CEO Sports Jesper Fredberg haalde toen alles uit de kast en voorzag zijn landgenoot Brian Riemer van een aanzienlijk versterkte selectie. In totaal haalde de Deen bijna een volledig elftal aan verse krachten in huis.

LEES OOK: Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

Concurrentie Vertonghen en Debast

Die aanpak werpt nu ook zijn vruchten af gezien de sportieve resultaten. Maar de selectie staat nog niet volledig op punt. Achter het duo Jan Vertonghen en Zeno Debast zijn de opties erg beperkt in het centrum van de defensie. En dus wil men in januari, na het aantrekken van spits Keisuke Goto, ook een extra verdediger halen.

Anderlecht mikt daarbij op een defensieve kracht die in de komende maanden vrede neemt met een rol als doublure voor Vertonghen en Debast, maar die ook meteen klaarstaat om over te nemen indien één van de twee titularissen uitvalt. Daarvoor zou Fredberg zijn vizier hebben gericht op zijn ex-club.

Ervaren kracht bij Viborg

Paars-Wit zet weliswaar in op meerdere targets, maar vooral de naam van Nicolas Bürgy. De voormalige jeugd-international van Zwitserland is momenteel aan de slag bij Viborg FF, de vorige werkgever van Fredberg. Op zijn 28ste beschikt hij alvast over voldoende ervaring.

Bovendien gaat Bürgy komende zomer zijn laatste contractjaar in, waar voor RSCA een gunstige invloed kan hebben op de transfersom. Transferwatcher Sacha Tavolieri laat alvast weten dat de interesse van de Brusselaars concreet is. Voorlopig is niet duidelijk of er ook al een eerste bod werd gelanceerd.

Met zijn huidige kern moet Anderlecht al kampioen kunnen worden ...

Meest recent

KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

35
35
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

223
223
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

133
133
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

36
36
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

84
84
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

239
239
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

48
48
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

25
25
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

15
15
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

143
143
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

167
167
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

129
129
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

798
798
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

154
154
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

45
45
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

121
121
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

351
351
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

246
246
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

38
38
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

598
598
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

627
627
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

187
187
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

379
379
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

809
809
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

107
107

Meer sportnieuws