'Anderlecht zet door: Fredberg vol voor oude bekende'

door
'Anderlecht zet door: Fredberg vol voor oude bekende'

RSC Anderlecht blijft vlot meedraaien aan de top van de Jupiler Pro League en staat comfortabel op de tweede plaats. Ondertussen zijn de Brusselaars al volop bezig met het ontrollen van hun winterse transferplannen. Zo is er extra versterking onderweg naar het Lotto Park.

Paars-Wit toonde zich nochtans al bijzonder slagkrachtig tijdens de voorbije zomermercato. CEO Sports Jesper Fredberg haalde toen alles uit de kast en voorzag zijn landgenoot Brian Riemer van een aanzienlijk versterkte selectie. In totaal haalde de Deen bijna een volledig elftal aan verse krachten in huis.

LEES OOK: 'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

Concurrentie Vertonghen en Debast

Die aanpak werpt nu ook zijn vruchten af gezien de sportieve resultaten. Maar de selectie staat nog niet volledig op punt. Achter het duo Jan Vertonghen en Zeno Debast zijn de opties erg beperkt in het centrum van de defensie. En dus wil men in januari, na het aantrekken van spits Keisuke Goto, ook een extra verdediger halen.

Anderlecht mikt daarbij op een defensieve kracht die in de komende maanden vrede neemt met een rol als doublure voor Vertonghen en Debast, maar die ook meteen klaarstaat om over te nemen indien één van de twee titularissen uitvalt. Daarvoor zou Fredberg zijn vizier hebben gericht op zijn ex-club.

Ervaren kracht bij Viborg

Paars-Wit zet weliswaar in op meerdere targets, maar vooral de naam van Nicolas Bürgy. De voormalige jeugd-international van Zwitserland is momenteel aan de slag bij Viborg FF, de vorige werkgever van Fredberg. Op zijn 28ste beschikt hij alvast over voldoende ervaring.

Bovendien gaat Bürgy komende zomer zijn laatste contractjaar in, waar voor RSCA een gunstige invloed kan hebben op de transfersom. Transferwatcher Sacha Tavolieri laat alvast weten dat de interesse van de Brusselaars concreet is. Voorlopig is niet duidelijk of er ook al een eerste bod werd gelanceerd.

Met zijn huidige kern moet Anderlecht al kampioen kunnen worden ...

Meest recent

Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

1
1
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

42
42
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

77
77
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

233
233
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

89
89
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

58
58
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

498
498
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

141
141
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

31
31
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

568
568
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

122
122
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

228
228
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

388
388
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

690
690
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

882
882
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

194
194
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

51
51
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

129
129
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

156
156
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

184
184
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

121
121
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

99
99
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

259
259
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

303
303
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

129
129

Meer sportnieuws