'Anderlecht zet door: Fredberg vol voor oude bekende'

door
'Anderlecht zet door: Fredberg vol voor oude bekende'

RSC Anderlecht blijft vlot meedraaien aan de top van de Jupiler Pro League en staat comfortabel op de tweede plaats. Ondertussen zijn de Brusselaars al volop bezig met het ontrollen van hun winterse transferplannen. Zo is er extra versterking onderweg naar het Lotto Park.

Paars-Wit toonde zich nochtans al bijzonder slagkrachtig tijdens de voorbije zomermercato. CEO Sports Jesper Fredberg haalde toen alles uit de kast en voorzag zijn landgenoot Brian Riemer van een aanzienlijk versterkte selectie. In totaal haalde de Deen bijna een volledig elftal aan verse krachten in huis.

LEES OOK: Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Concurrentie Vertonghen en Debast

Die aanpak werpt nu ook zijn vruchten af gezien de sportieve resultaten. Maar de selectie staat nog niet volledig op punt. Achter het duo Jan Vertonghen en Zeno Debast zijn de opties erg beperkt in het centrum van de defensie. En dus wil men in januari, na het aantrekken van spits Keisuke Goto, ook een extra verdediger halen.

Anderlecht mikt daarbij op een defensieve kracht die in de komende maanden vrede neemt met een rol als doublure voor Vertonghen en Debast, maar die ook meteen klaarstaat om over te nemen indien één van de twee titularissen uitvalt. Daarvoor zou Fredberg zijn vizier hebben gericht op zijn ex-club.

Ervaren kracht bij Viborg

Paars-Wit zet weliswaar in op meerdere targets, maar vooral de naam van Nicolas Bürgy. De voormalige jeugd-international van Zwitserland is momenteel aan de slag bij Viborg FF, de vorige werkgever van Fredberg. Op zijn 28ste beschikt hij alvast over voldoende ervaring.

Bovendien gaat Bürgy komende zomer zijn laatste contractjaar in, waar voor RSCA een gunstige invloed kan hebben op de transfersom. Transferwatcher Sacha Tavolieri laat alvast weten dat de interesse van de Brusselaars concreet is. Voorlopig is niet duidelijk of er ook al een eerste bod werd gelanceerd.

Met zijn huidige kern moet Anderlecht al kampioen kunnen worden ...

Meest recent

Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

128
128
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

136
136
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

252
252
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

168
168
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

270
270
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

264
264
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

65
65
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

440
440
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

274
274
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

84
84
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

66
66
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

165
165
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

536
536
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

276
276
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

63
63
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

98
98
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

68
68
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

39
39
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

436
436
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

370
370
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

138
138
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

31
31
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

216
216
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

136
136
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

78
78

Meer sportnieuws