'Anderlecht zet door: Fredberg vol voor oude bekende'

487 stemmen
'Anderlecht zet door: Fredberg vol voor oude bekende'

RSC Anderlecht blijft vlot meedraaien aan de top van de Jupiler Pro League en staat comfortabel op de tweede plaats. Ondertussen zijn de Brusselaars al volop bezig met het ontrollen van hun winterse transferplannen. Zo is er extra versterking onderweg naar het Lotto Park.

Paars-Wit toonde zich nochtans al bijzonder slagkrachtig tijdens de voorbije zomermercato. CEO Sports Jesper Fredberg haalde toen alles uit de kast en voorzag zijn landgenoot Brian Riemer van een aanzienlijk versterkte selectie. In totaal haalde de Deen bijna een volledig elftal aan verse krachten in huis.

LEES OOK: Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Concurrentie Vertonghen en Debast

Die aanpak werpt nu ook zijn vruchten af gezien de sportieve resultaten. Maar de selectie staat nog niet volledig op punt. Achter het duo Jan Vertonghen en Zeno Debast zijn de opties erg beperkt in het centrum van de defensie. En dus wil men in januari, na het aantrekken van spits Keisuke Goto, ook een extra verdediger halen.

Anderlecht mikt daarbij op een defensieve kracht die in de komende maanden vrede neemt met een rol als doublure voor Vertonghen en Debast, maar die ook meteen klaarstaat om over te nemen indien één van de twee titularissen uitvalt. Daarvoor zou Fredberg zijn vizier hebben gericht op zijn ex-club.

Ervaren kracht bij Viborg

Paars-Wit zet weliswaar in op meerdere targets, maar vooral de naam van Nicolas Bürgy. De voormalige jeugd-international van Zwitserland is momenteel aan de slag bij Viborg FF, de vorige werkgever van Fredberg. Op zijn 28ste beschikt hij alvast over voldoende ervaring.

Bovendien gaat Bürgy komende zomer zijn laatste contractjaar in, waar voor RSCA een gunstige invloed kan hebben op de transfersom. Transferwatcher Sacha Tavolieri laat alvast weten dat de interesse van de Brusselaars concreet is. Voorlopig is niet duidelijk of er ook al een eerste bod werd gelanceerd.

Met zijn huidige kern moet Anderlecht al kampioen kunnen worden ...

Meest recent

Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

3
3
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

16
16
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

23
23
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

13
13
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

36
36
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

50
50
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

48
48
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

124
124
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

243
243
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

879
879
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

197
197
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

97
97
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

190
190
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

101
101
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

285
285
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

110
110
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

561
561
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

558
558
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

431
431
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

990
990
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

236
236
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

295
295
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

460
460
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

60
60
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

608
608

Meer sportnieuws