'Wervelende Openda maakt groot slachtoffer bij Leipzig'

212
'Wervelende Openda maakt groot slachtoffer bij Leipzig'

Een aantal Belgen in buitenlandse loondienst liet zich dit seizoen al behoorlijk opmerken op het Europese toneel. Zo ook Loïs Openda, die uitstekend van start is gegaan bij RB Leipzig. Zijn goede prestaties leiden nu zelfs het vertrek van een grote naam in.

Na een geslaagde huurbeurt aan het Nederlandse Vitesse, vertrok de 23-jarige spits in de zomer van 2022 definitief bij Club Brugge en waagde hij zich aan een avontuur bij de Noord-Franse club RC Lens. Dat bleek een uitstekende keuze.

Openda sloot zijn eerste seizoen in de Ligue 1 af met 21 doelpunten op de teller en hielp 'sang et or' zo aan een fraaie tweede plaats in de eindstand. Toch besloot hij de Champions League in te duiken met een andere club. Na amper één jaar volgde echter al een nieuwe transfer.

LEES OOK: 'Bakayoko op straat gezet? Club grijpt keihard in'

Vliegende start in Bundesliga

RB Leipzig verbrak afgelopen zomer zelfs zijn clubrecord om de Openda naar de Bundesliga te halen en telde zo'n 40 miljoen euro neer voor zijn komst. Voorlopig blijkt de pijlsnelle aanvaller die investering echter meer dan waard.

De aanvaller heeft inmiddels 21 wedstrijden op de teller staan namens zijn Duitse werkgever. Daarin was hij goed voor liefst 14 doelpunten en 3 assists. En die knappe prestaties leiden nu ook tot een vertrek van één van zijn concurrenten.

Werner kan beschikken

Zo meldt BILD dat Timo Werner in januari mag beschikken. Iets wat inmiddels bevestigd werd door sportief directeur Rouven Schröder. Werner heeft nochtans meer dan 50 interlands bij Duitsland op de teller en scoorde al ruim 110 goals namens Leipzig. Maar mede door de straffe prestaties van Openda komt hij dit seizoen weinig actie.

In januari zal hij dan ook verhuurd worden om zich in de kijker te gaan spelen met oog op een EK-selectie. De bedoeling zou wel zijn dat hij in de zomer terugkeert naar Leipzig. Manchester United wordt alvast genoemd als mogelijke bestemming.

Openda is een zekerheid in de EK-selectie ...

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

32
32
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

16
16
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

16
16
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

41
41
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

155
155
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

40
40
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

97
97
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

55
55
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

189
189
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

62
62
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

177
177
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

28
28
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

83
83
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

931
931
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

52
52
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

164
164
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

918
918
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

49
49
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

153
153
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

133
133
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

302
302
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

107
107

Meer sportnieuws