Ontslag Glen De Boeck: 'Opmerkelijke details lekken uit'

door
Ontslag Glen De Boeck: 'Opmerkelijke details lekken uit'

Zeggen dat KV Kortrijk bezig is aan een woelig seizoen is stilaan een understatement. Woensdag zette het al voor de tweede keer dit seizoen zijn trainer op straat, want een dag na de uitschakeling in de beker moest Glen De Boeck opkrassen. Nochtans was hij amper twee maanden aan de slag in het Guldensporenstadion.

De voorbije weken slaagde Kortrijk er niet in om nog wedstrijden te winnen, maar desondanks kwam het toch als een verrassing dat De Boeck na amper negen matchen als hoofdcoach weer moest opstappen. In een korte reactie liet hij uitschijnen dat er meer aan de hand was. "Mijn ontslag heeft niks met voetbal te maken", verklaarde hij onder meer.

De Boeck maakte zichzelf onmogelijk

Die woorden lijken op zijn minst ook deels waar te zijn. Het Laatste Nieuws laat weten dat de tegenvallende resultaten ook hun rol speelden in zijn ontslag, maat dat De Boeck zichzelf vooral op korte tijd al onmogelijk gemaakt had in Kortrijk.

Onder meer zijn manifesteringsdrang viel niet in goede aarde bij het bestuur. Vlak voor zijn ontslag stond hij nog in de spotlights na een interview in HUMO, dat hij zonder toestemming van de club gegeven had. Daarin reageerde hij opnieuw gepikeerd over de grapjes die over zijn jassen gemaakt werden.

Spanningen met spelersgroep

Er waren echter nog meer zaken die voor wrevel zorgden. Zo stelde hij achter de rug van het bestuur een mental coach aan en bleken er toch ook spanningen te zijn met de spelersgroep. Dat hij Abdelkahar Kadri zijn aanvoerdersband afnam, viel uiteraard niet in goede aarde bij het goudhaantje en zijn entourage.

Een andere druppel was dat De Boeck voor de levensbelangrijke wedstrijd in Eupen niet eens afreisde met zijn spelersgroep. Hij verklaarde dat hij later moest vertrekken omdat zijn vriendin aan het werk was en hij dus voor haar katten moest zorgen. Ook dat viel in de kleedkamer niet in goede aarde.

Kan je het ontslag van De Boeck begrijpen?

Meest recent

Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

15
15
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

99
99
Keert Leon Bailey terug naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

57
57
Solden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

65
65
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

151
151
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

41
41
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

241
241
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

263
263
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

51
51
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

290
290
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

149
149
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

135
135
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

91
91
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

211
211
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

86
86
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

159
159
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1341
1341
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

72
72
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

88
88
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

597
597
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

260
260
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

128
128
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

174
174
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

151
151
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

34
34

Meer sportnieuws