Ontslag Glen De Boeck: 'Opmerkelijke details lekken uit'

door
Ontslag Glen De Boeck: 'Opmerkelijke details lekken uit'

Zeggen dat KV Kortrijk bezig is aan een woelig seizoen is stilaan een understatement. Woensdag zette het al voor de tweede keer dit seizoen zijn trainer op straat, want een dag na de uitschakeling in de beker moest Glen De Boeck opkrassen. Nochtans was hij amper twee maanden aan de slag in het Guldensporenstadion.

De voorbije weken slaagde Kortrijk er niet in om nog wedstrijden te winnen, maar desondanks kwam het toch als een verrassing dat De Boeck na amper negen matchen als hoofdcoach weer moest opstappen. In een korte reactie liet hij uitschijnen dat er meer aan de hand was. "Mijn ontslag heeft niks met voetbal te maken", verklaarde hij onder meer.

LEES OOK: Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

De Boeck maakte zichzelf onmogelijk

Die woorden lijken op zijn minst ook deels waar te zijn. Het Laatste Nieuws laat weten dat de tegenvallende resultaten ook hun rol speelden in zijn ontslag, maat dat De Boeck zichzelf vooral op korte tijd al onmogelijk gemaakt had in Kortrijk.

Onder meer zijn manifesteringsdrang viel niet in goede aarde bij het bestuur. Vlak voor zijn ontslag stond hij nog in de spotlights na een interview in HUMO, dat hij zonder toestemming van de club gegeven had. Daarin reageerde hij opnieuw gepikeerd over de grapjes die over zijn jassen gemaakt werden.

Spanningen met spelersgroep

Er waren echter nog meer zaken die voor wrevel zorgden. Zo stelde hij achter de rug van het bestuur een mental coach aan en bleken er toch ook spanningen te zijn met de spelersgroep. Dat hij Abdelkahar Kadri zijn aanvoerdersband afnam, viel uiteraard niet in goede aarde bij het goudhaantje en zijn entourage.

Een andere druppel was dat De Boeck voor de levensbelangrijke wedstrijd in Eupen niet eens afreisde met zijn spelersgroep. Hij verklaarde dat hij later moest vertrekken omdat zijn vriendin aan het werk was en hij dus voor haar katten moest zorgen. Ook dat viel in de kleedkamer niet in goede aarde.

Kan je het ontslag van De Boeck begrijpen?

Meest recent

'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

5
5
Kermis op Old Trafford: Engelse pers pakt Lammens aan

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

54
54
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

153
153
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

228
228
'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

322
322
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

127
127
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

254
254
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

329
329
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

319
319
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

302
302
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

383
383
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

496
496
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

650
650
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

238
238
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

35
35
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

657
657
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

313
313
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1421
1421
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

482
482
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

461
461
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

441
441
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

321
321
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

551
551
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

215
215
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

394
394

Meer sportnieuws