'Barça drukt door: transfergesprekken met La Liga-sensatie'

door
'Barça drukt door: transfergesprekken met La Liga-sensatie'

FC Barcelona wil zich volgende week tegen Antwerp FC verzekeren van groepswinst in de Champions League. Vervolgens ligt de focus op de La Liga-topper van komend weekend tegen Atlético Madrid. Ondertussen wordt achter de schermen echter ook al aan versterking gewerkt.

Onder leiding van coach Xavi Hernandez kon Barça vorig seizoen weer beslag leggen op de Spaanse landstitel. Maar de Catalanen zagen vervolgens een belangrijke kracht uit de kampioenenploeg verdwijnen. Zo besloot clubboegbeeld Sergio Busquets om Lionel Messi te volgen naar Inter Miami CF.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

Versterking op middenveld

Xavi wou dan ook dolgraag een directe vervanger voor zijn metronoom op het middenveld. Door de financiële situatie waren de middelen echter beperkt en koos men voor een low-budget oplossing. Zo werd jeugdproduct Oriol Romeu voor een bescheiden som teruggehaald bij Girona FC.

Naar volgend seizoen toe zou Xavi echter toch een nieuwe controlerende middenvelder willen die meer neigt naar de kwaliteiten van Busquets. Martin Zubimendi (Real Sociedad) werd bijvoorbeeld al genoemd. Ook Bayern München-sterkhouder Joshua Kimmich staat naar verluidt op de verlanglijst.

Aanvaller La Liga-revelatie

Maar niet enkel voor het middenveld wordt gespeurd naar vers bloed, ook in de aanvalslinie kan nog wat versterking gebruiken. En daarvoor zou men lonken naar Girona FC, de grote revelatie tot dusver in La Liga. Zo meldt SPORT dat de Catalanen hun zinnen hebben gezet op Savinho.

Deze 19-jarige flankaanvaller wordt momenteel door Girona gehuurd van zusterclub Troyes. Dit seizoen was de Braziliaan al goed voor 5 goals en 4 assists namens de huidige nummer twee uit de Primera Division. Savinho zou inmiddels ook al een gesprek hebben gehad met de clubleiding van Barcelona en staat open voor een transfer.

Barça doet dit seizoen weer mee voor de CL-eindzege ...

Meest recent

Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

0
0
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

20
20
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

42
42
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

176
176
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

45
45
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

133
133
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

27
27
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

95
95
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

119
119
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

120
120
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

268
268
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

100
100
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

77
77
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

325
325
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

71
71
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

134
134
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

143
143
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

318
318
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

388
388
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

138
138
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

118
118
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

139
139
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

484
484
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

505
505
De Bruyne op voorpagina: groot nieuws vanuit Napels

Na maanden van afwezigheid, staat Kevin De Bruyne voor zijn grote comeback bij SSC Napoli. De ...

140
140

Meer sportnieuws