Leegloop duurt voort: Club ziet opnieuw vaste waarde gaan

door
Leegloop duurt voort: Club ziet opnieuw vaste waarde gaan

Club Brugge staat aan de vooravond van een heuse machtswissel. Zo raakte eind vorige maand bekend dat Vincent Mannaert eind dit seizoen na jarenlange dienst afzwaait als CEO. In zijn zog zijn er echter nog meer belangrijke krachten die voor een andere uitdaging kiezen.

Sinds de club in handen kwam van de tandem Mannaert-Bart Verhaeghe, beleefde Blauw-Zwart zowel sportief als financieel een glorieperiode. Maar in de voorbije jaren kwamen steeds meer signalen naar buiten dat er veranderingen aan de top op til zijn. Zo kwam eerst een deel van de aandelen in de Amerikaanse handen van Orkila Capital, vervolgens was er de mislukte beursgang.

Begin dit jaar raakte dan weer bekend dat het bestuur beroep heeft gedaan op zakenbank Raine Group om nieuwe investeerders of zelfs overnemers te vinden. Een volledige verkoop is inmiddels echter van de baan, al blijven nieuwe geldschieters welkom. En eind vorige maand maakte Club dan weer bekend dat Mannaert na het seizoen stopt als CEO.

LEES OOK: 'Hommeles bij Anderlecht: miljoenenaankoop naar uitgang'

Ook hoofd scoutingscel vertrekt

De succesvolle manager liet zelf verstaan dat hij nood heeft aan een nieuwe uitdaging. Er wordt momenteel dan ook gezocht naar geschikte opvolging. Daarbij zouden de functies van Mannaert gesplitst worden. In afwachting van een nieuwe dagelijkse manager én sportief directeur, zijn er echter nog meer belangrijke krachten die andere oorden opzoeken.

Sales manager Lucas Tampere kondigde bijvoorbeeld al aan dat hij zich op andere professionele doelen zal storten. En nu heeft ook Kjell Fort via zijn LinkendIn-account laten weten dat hij de meervoudige landskampioen weldra verlaat. In de voorbije 4.5 jaren was hij aan de slag als coördinator van het Brugse scoutings-departement.

Betrokken bij grote transfers

In die hoedanigheid was Fort, die eerder actief was bij consultancy-kantoor BDO, betrokken bij verschillende grote inkomende transfers van Blauw-Zwart. Daarmee droeg hij zijn steentje bij aan het behalen van verschillende prijzen. Maar nu kiest hij dus voor een nieuw avontuur. "Ik ben het bestuur enorm dankbaar voor het vertrouwen om mij het scouting-departement te laten leiden in de voorbije vijf seizoenen. Bedankt Club Brugge voor deze ongelooflijke rit", klinkt het in zijn mededeling.

De scouting van Club hoort bij de absolute top van België ...

Meest recent

‘Standard grijpt in na deceptie: winterse toptransfers’

Standard Luik is met grote ambities aan het seizoen gestart, maar de Rouches staan voorlopig in de ...

8
8
Union schrikt: Hubert verrast enorm tegen Galatasaray

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Galatasaray. De Turkse landskampioen is de grote ...

22
22
'Hommeles bij Anderlecht: miljoenenaankoop naar uitgang'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

107
107
Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

181
181
'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

123
123
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

195
195
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

462
462
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

322
322
Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

283
283
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

308
308
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

202
202
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

315
315
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

267
267
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

517
517
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

567
567
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

379
379
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

526
526
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

332
332
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

358
358
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

83
83
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

372
372
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

301
301
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

236
236
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

395
395
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

150
150

Meer sportnieuws