Leegloop duurt voort: Club ziet opnieuw vaste waarde gaan

door
Leegloop duurt voort: Club ziet opnieuw vaste waarde gaan

Club Brugge staat aan de vooravond van een heuse machtswissel. Zo raakte eind vorige maand bekend dat Vincent Mannaert eind dit seizoen na jarenlange dienst afzwaait als CEO. In zijn zog zijn er echter nog meer belangrijke krachten die voor een andere uitdaging kiezen.

Sinds de club in handen kwam van de tandem Mannaert-Bart Verhaeghe, beleefde Blauw-Zwart zowel sportief als financieel een glorieperiode. Maar in de voorbije jaren kwamen steeds meer signalen naar buiten dat er veranderingen aan de top op til zijn. Zo kwam eerst een deel van de aandelen in de Amerikaanse handen van Orkila Capital, vervolgens was er de mislukte beursgang.

Begin dit jaar raakte dan weer bekend dat het bestuur beroep heeft gedaan op zakenbank Raine Group om nieuwe investeerders of zelfs overnemers te vinden. Een volledige verkoop is inmiddels echter van de baan, al blijven nieuwe geldschieters welkom. En eind vorige maand maakte Club dan weer bekend dat Mannaert na het seizoen stopt als CEO.

LEES OOK: Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Ook hoofd scoutingscel vertrekt

De succesvolle manager liet zelf verstaan dat hij nood heeft aan een nieuwe uitdaging. Er wordt momenteel dan ook gezocht naar geschikte opvolging. Daarbij zouden de functies van Mannaert gesplitst worden. In afwachting van een nieuwe dagelijkse manager én sportief directeur, zijn er echter nog meer belangrijke krachten die andere oorden opzoeken.

Sales manager Lucas Tampere kondigde bijvoorbeeld al aan dat hij zich op andere professionele doelen zal storten. En nu heeft ook Kjell Fort via zijn LinkendIn-account laten weten dat hij de meervoudige landskampioen weldra verlaat. In de voorbije 4.5 jaren was hij aan de slag als coördinator van het Brugse scoutings-departement.

Betrokken bij grote transfers

In die hoedanigheid was Fort, die eerder actief was bij consultancy-kantoor BDO, betrokken bij verschillende grote inkomende transfers van Blauw-Zwart. Daarmee droeg hij zijn steentje bij aan het behalen van verschillende prijzen. Maar nu kiest hij dus voor een nieuw avontuur. "Ik ben het bestuur enorm dankbaar voor het vertrouwen om mij het scouting-departement te laten leiden in de voorbije vijf seizoenen. Bedankt Club Brugge voor deze ongelooflijke rit", klinkt het in zijn mededeling.

De scouting van Club hoort bij de absolute top van België ...

Meest recent

Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

60
60
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

116
116
UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

48
48
Trieste aftocht: Sporting geeft zwak Club pak voor de broek

Club Brugge zal tijdens de drie resterende speeldagen nog vol aan de bak moeten om de League Phase ...

92
92
Domper op bloedvorm: misnoegde Trossard sjokt van veld

Leandro Trossard is de laatste weken uitstekend in vorm bij Arsenal FC. Woensdagavond startte de ...

32
32
Club krijgt klappen in Lissabon: "Hij is dé zwakke schakel"

In de Champions League dreigt Club Brugge een flinke kater te gaan oplopen. Op het veld van Sporting ...

266
266
Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

186
186
Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Het Belgische clubvoetbal rekent momenteel af met een heuse crisis. Rechtenhouder DAZN heeft het ...

252
252
Union verbluft Europa: "Heksenketel ongemakkelijk stil"

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

263
263
Uitslagen UCL: Pocognoli vloekt ondanks monumentale blunder

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli heeft woensdag twee dure punten verspeeld in de ...

34
34
Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

171
171
Sporting-Club Brugge: grote favoriet nu al bekend

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

343
343
Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

155
155
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

217
217
Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Donderdag mag KRC Genk weer aan de bak in de Europa League. Daarin krijgt het voor zijn vijfde ...

58
58
Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd ...

68
68
Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Antwerp wacht zondag een aartsmoeilijke uitwedstrijd tegen Club Brugge. De Great Old zal die ...

162
162
Pro League stapt naar rechtbank in DAZN-conflict

Er heerste de voorbije maanden al grote onzekerheid over de toekomst van het televisiecontract voor ...

154
154
DAZN-bom: één fatale clausule verplettert Belgisch voetbal

Eén zinnetje in de tender, zogezegd om de fan te beschermen, dreigt nu het hele Belgische ...

420
420
'Strijd om David helemaal los: 3 Engelse clubs all-in'

Vorig seizoen ontpopte Promise David zich tot dé revelatie bij Union. In deze jaargang heeft ...

69
69
'Renard-aankoop in lastig parket bij Anderlecht'

Olivier Renard is intussen zowat een jaar aan de slag als sportief directeur bij Anderlecht. Zijn ...

153
153
Union prijkt dankzij transfers in zeer straf lijstje

Union blijft maar indruk maken. Dinsdagavond zorgde het voor een nieuwe stunt in de Champions League ...

47
47
Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Benfica won dinsdagavond met 0-2 op het veld van Ajax. Bij de Amsterdammers kwamen drie Belgen in ...

132
132
Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Topclubs als KRC Genk, Standard, Royal Antwerp FC en AA Gent stellen tot op heden toch teleur in de ...

174
174
KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

KRC Genk neemt het donderdag op tegen FC Basel in de Europa League. De Limburgers kunnen mits een ...

299
299

Meer sportnieuws