Leegloop duurt voort: Club ziet opnieuw vaste waarde gaan

710 stemmen
Leegloop duurt voort: Club ziet opnieuw vaste waarde gaan

Club Brugge staat aan de vooravond van een heuse machtswissel. Zo raakte eind vorige maand bekend dat Vincent Mannaert eind dit seizoen na jarenlange dienst afzwaait als CEO. In zijn zog zijn er echter nog meer belangrijke krachten die voor een andere uitdaging kiezen.

Sinds de club in handen kwam van de tandem Mannaert-Bart Verhaeghe, beleefde Blauw-Zwart zowel sportief als financieel een glorieperiode. Maar in de voorbije jaren kwamen steeds meer signalen naar buiten dat er veranderingen aan de top op til zijn. Zo kwam eerst een deel van de aandelen in de Amerikaanse handen van Orkila Capital, vervolgens was er de mislukte beursgang.

Begin dit jaar raakte dan weer bekend dat het bestuur beroep heeft gedaan op zakenbank Raine Group om nieuwe investeerders of zelfs overnemers te vinden. Een volledige verkoop is inmiddels echter van de baan, al blijven nieuwe geldschieters welkom. En eind vorige maand maakte Club dan weer bekend dat Mannaert na het seizoen stopt als CEO.

LEES OOK: Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Ook hoofd scoutingscel vertrekt

De succesvolle manager liet zelf verstaan dat hij nood heeft aan een nieuwe uitdaging. Er wordt momenteel dan ook gezocht naar geschikte opvolging. Daarbij zouden de functies van Mannaert gesplitst worden. In afwachting van een nieuwe dagelijkse manager én sportief directeur, zijn er echter nog meer belangrijke krachten die andere oorden opzoeken.

Sales manager Lucas Tampere kondigde bijvoorbeeld al aan dat hij zich op andere professionele doelen zal storten. En nu heeft ook Kjell Fort via zijn LinkendIn-account laten weten dat hij de meervoudige landskampioen weldra verlaat. In de voorbije 4.5 jaren was hij aan de slag als coördinator van het Brugse scoutings-departement.

Betrokken bij grote transfers

In die hoedanigheid was Fort, die eerder actief was bij consultancy-kantoor BDO, betrokken bij verschillende grote inkomende transfers van Blauw-Zwart. Daarmee droeg hij zijn steentje bij aan het behalen van verschillende prijzen. Maar nu kiest hij dus voor een nieuw avontuur. "Ik ben het bestuur enorm dankbaar voor het vertrouwen om mij het scouting-departement te laten leiden in de voorbije vijf seizoenen. Bedankt Club Brugge voor deze ongelooflijke rit", klinkt het in zijn mededeling.

De scouting van Club hoort bij de absolute top van België ...

Meest recent

Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

26
26
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

74
74
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

44
44
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

74
74
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

65
65
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

46
46
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

197
197
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

84
84
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

294
294
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

316
316
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

87
87
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

338
338
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

41
41
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

483
483
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

339
339
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

431
431
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

157
157
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

77
77
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

136
136
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

114
114
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

57
57
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

232
232
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

303
303
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

140
140
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

83
83

Meer sportnieuws