Leegloop duurt voort: Club ziet opnieuw vaste waarde gaan

710
Leegloop duurt voort: Club ziet opnieuw vaste waarde gaan

Club Brugge staat aan de vooravond van een heuse machtswissel. Zo raakte eind vorige maand bekend dat Vincent Mannaert eind dit seizoen na jarenlange dienst afzwaait als CEO. In zijn zog zijn er echter nog meer belangrijke krachten die voor een andere uitdaging kiezen.

Sinds de club in handen kwam van de tandem Mannaert-Bart Verhaeghe, beleefde Blauw-Zwart zowel sportief als financieel een glorieperiode. Maar in de voorbije jaren kwamen steeds meer signalen naar buiten dat er veranderingen aan de top op til zijn. Zo kwam eerst een deel van de aandelen in de Amerikaanse handen van Orkila Capital, vervolgens was er de mislukte beursgang.

Begin dit jaar raakte dan weer bekend dat het bestuur beroep heeft gedaan op zakenbank Raine Group om nieuwe investeerders of zelfs overnemers te vinden. Een volledige verkoop is inmiddels echter van de baan, al blijven nieuwe geldschieters welkom. En eind vorige maand maakte Club dan weer bekend dat Mannaert na het seizoen stopt als CEO.

LEES OOK: Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Ook hoofd scoutingscel vertrekt

De succesvolle manager liet zelf verstaan dat hij nood heeft aan een nieuwe uitdaging. Er wordt momenteel dan ook gezocht naar geschikte opvolging. Daarbij zouden de functies van Mannaert gesplitst worden. In afwachting van een nieuwe dagelijkse manager én sportief directeur, zijn er echter nog meer belangrijke krachten die andere oorden opzoeken.

Sales manager Lucas Tampere kondigde bijvoorbeeld al aan dat hij zich op andere professionele doelen zal storten. En nu heeft ook Kjell Fort via zijn LinkendIn-account laten weten dat hij de meervoudige landskampioen weldra verlaat. In de voorbije 4.5 jaren was hij aan de slag als coördinator van het Brugse scoutings-departement.

Betrokken bij grote transfers

In die hoedanigheid was Fort, die eerder actief was bij consultancy-kantoor BDO, betrokken bij verschillende grote inkomende transfers van Blauw-Zwart. Daarmee droeg hij zijn steentje bij aan het behalen van verschillende prijzen. Maar nu kiest hij dus voor een nieuw avontuur. "Ik ben het bestuur enorm dankbaar voor het vertrouwen om mij het scouting-departement te laten leiden in de voorbije vijf seizoenen. Bedankt Club Brugge voor deze ongelooflijke rit", klinkt het in zijn mededeling.

De scouting van Club hoort bij de absolute top van België ...

Meest recent

Dure flop bij Antwerp: topaanwinst valt door de mand

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

5
5
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

31
31
Coucke krijgt volle laag: pers reageert op oorlogsverklaring

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

97
97
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

104
104
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

80
80
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

161
161
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

233
233
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

202
202
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

87
87
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

63
63
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

206
206
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

41
41
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

111
111
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

208
208
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

797
797
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

96
96
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

155
155
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

199
199
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

219
219
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

76
76
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

133
133
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

138
138
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

243
243
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

456
456
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

154
154

Meer sportnieuws