Transfertip voor Genk: "Kunnen hem als spits gebruiken"

door
Transfertip voor Genk:

We haalden het al eerder aan: 2023 is geen goed jaar geweest voor KRC Genk. De resultaten waren veel te wisselvallig. Stef Wijnants ziet ook dat het dit seizoen niet al te best draait in de Cegeka Arena.

"Genk heeft dit seizoen 3 van zijn 13 thuismatchen gewonnen. Dat is toch opvallend voor een ploeg waar enkel Trésor is vertrokken afgelopen zomer”, stelde hij terecht vast bij TVL Sportcafé.

Genk stelt teleur

Het bestuur legde de druk voor het seizoen hoog. Wat ook moet bij een topclub. Zij wilden meespelen voor de prijzen en de groepsfase halen van de Europa League. Top zes was het eerste doel. Druk, maar ook geen onrealistische doelstellingen.

"Ik denk dat de druk te hoog lag, ook vanwege het bestuur. Het zit ook wel wat tegen. En met de zevende plaats is het zo zo. Daar mag je niet blijven staan. Genk moet eens een reeks kunnen neerzetten en dat lukte hen nog niet dit seizoen. Het moet wel eens gaan keren”, verklaart hij.

Zoektocht naar doelpuntenmaker

Of er voldoende kwaliteit is om de ambities waar te maken? "Dat vind ik van wel. Alleen is er een probleem in de spits. Het is niet uit luxe dat ze Sor daar hebben gezet. Ze hadden misschien Vanzeir (studiogast in de aflevering, nvdr.) daar kunnen gebruiken", zegt Wijnants al gekscherend. 

Tolu Arokodare en Andi Zeqiri lieten beiden al goede zaken zien, maar de twee aanvallers konden voorlopig nog niet helemaal overtuigen. Zij moeten hun niveau de komende weken en maanden toch gaan opkrikken.

Zou Genk Vanzeir goed kunnen gebruiken?

Meest recent

‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

15
15
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

23
23
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

43
43
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

43
43
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

217
217
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

54
54
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

219
219
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

91
91
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

553
553
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

367
367
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

98
98
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

470
470
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

535
535
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

845
845
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

154
154
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

111
111
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

134
134
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

169
169
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

199
199
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

73
73
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

254
254
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

90
90
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

101
101
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

560
560
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

481
481

Meer sportnieuws