Geluk voor Club: "Direct rood was te verantwoorden"

878 stemmen
Geluk voor Club:

Club Brugge heeft zondagavond bevestigd na de Europese demonstratie op Besiktas. Zo haalde Blauw-Zwart het op eigen veld met 2-0 van Standard. Een verdiende overwinning, al kwamen de Bruggelingen bij momenten ook goed weg.

Na de meest recente interland-break was de druk behoorlijk hoog bij Blauw-Zwart. Club was tot dan bezig aan een uiterst wisselvallig seizoen en had dringend nood aan een inhaalbeweging in het klassement. Die inhaalbeweging lijkt inmiddels ook ingezet.

Na de nipte overwinning in Leuven, werden de drie punten zondag dus ook thuis gehouden tegen een weliswaar matig Standard. Een volledige match domineren zat er niet in. Maar Club kon wel opnieuw de nul houden en won uiteindelijk verdiend.

LEES OOK: 'Bologna komt aankloppen bij Club én Union'

Vuile fout Vetlesen

Al had de wedstrijd ook anders kunnen verlopen. Zo mag Club van geluk spreken dat Hugo Vetlesen niet vroegtijdig van het veld werd gestuurd. De Noorse middenvelder trapte immers Standard-verdediger Lucas Noubi neer en vertoonde geen intentie om de bal te spelen, toch bleef het bij een gele kaart.

De bewuste fase kwam uiteindelijk niet aan bod bij de wekelijkse terugblik van het Referee Department. Maar maandag werd het in de voetbaltalkshow 'Extra Time' wel besproken. En daar vonden de analisten dat scheidsrechter Jasper Vergoote strenger had kunnen/moeten optreden. "Dit was toch het randje om rood te krijgen. Hij kan niet zeggen dat hij de bal wou spelen", opperde Filip Joos.

Ook bij tweede fase vrijuit

Ook Wesley Sonck vond een gele kaart te weinig. "Voor mij dat een ander 'kartonneke' zijn. Er is nul intentie (om de bal te spelen). Toen ik die fout zag, dacht ik van 'hmm, ...'", aldus de ex-spits, die er op wijst dat Vetlesen later in de match opnieuw goed weg kwam bij een gelijkaardige fase. "Dat had zijn tweede geel moeten zijn. Het is bewust wat hij doet."

Ook Gert Verheyen had zijn bedenkingen bij de scheidsrechterlijke beslissingen. "Dat soort overtredingen zijn volgens mij d'office geel. Maar vaak kom je er mee weg. En als Vetlesen direct rood had gekregen zouden er veel geschrokken zijn, maar was het ergens wel te verantwoorden."

Vetlesen had rood verdiend ...

Meest recent

Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

15
15
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

11
11
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

203
203
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

39
39
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

23
23
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

173
173
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

84
84
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

121
121
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

321
321
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

293
293
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

76
76
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

52
52
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

163
163
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

152
152
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

53
53
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

423
423
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

310
310
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

291
291
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

74
74
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

307
307
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

370
370
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

115
115
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

68
68
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

443
443
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

275
275

Meer sportnieuws