Geluk voor Club: "Direct rood was te verantwoorden"

door
Geluk voor Club:

Club Brugge heeft zondagavond bevestigd na de Europese demonstratie op Besiktas. Zo haalde Blauw-Zwart het op eigen veld met 2-0 van Standard. Een verdiende overwinning, al kwamen de Bruggelingen bij momenten ook goed weg.

Na de meest recente interland-break was de druk behoorlijk hoog bij Blauw-Zwart. Club was tot dan bezig aan een uiterst wisselvallig seizoen en had dringend nood aan een inhaalbeweging in het klassement. Die inhaalbeweging lijkt inmiddels ook ingezet.

Na de nipte overwinning in Leuven, werden de drie punten zondag dus ook thuis gehouden tegen een weliswaar matig Standard. Een volledige match domineren zat er niet in. Maar Club kon wel opnieuw de nul houden en won uiteindelijk verdiend.

LEES OOK: Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Vuile fout Vetlesen

Al had de wedstrijd ook anders kunnen verlopen. Zo mag Club van geluk spreken dat Hugo Vetlesen niet vroegtijdig van het veld werd gestuurd. De Noorse middenvelder trapte immers Standard-verdediger Lucas Noubi neer en vertoonde geen intentie om de bal te spelen, toch bleef het bij een gele kaart.

De bewuste fase kwam uiteindelijk niet aan bod bij de wekelijkse terugblik van het Referee Department. Maar maandag werd het in de voetbaltalkshow 'Extra Time' wel besproken. En daar vonden de analisten dat scheidsrechter Jasper Vergoote strenger had kunnen/moeten optreden. "Dit was toch het randje om rood te krijgen. Hij kan niet zeggen dat hij de bal wou spelen", opperde Filip Joos.

Ook bij tweede fase vrijuit

Ook Wesley Sonck vond een gele kaart te weinig. "Voor mij dat een ander 'kartonneke' zijn. Er is nul intentie (om de bal te spelen). Toen ik die fout zag, dacht ik van 'hmm, ...'", aldus de ex-spits, die er op wijst dat Vetlesen later in de match opnieuw goed weg kwam bij een gelijkaardige fase. "Dat had zijn tweede geel moeten zijn. Het is bewust wat hij doet."

Ook Gert Verheyen had zijn bedenkingen bij de scheidsrechterlijke beslissingen. "Dat soort overtredingen zijn volgens mij d'office geel. Maar vaak kom je er mee weg. En als Vetlesen direct rood had gekregen zouden er veel geschrokken zijn, maar was het ergens wel te verantwoorden."

Vetlesen had rood verdiend ...

Meest recent

Meunier geeft Club gouden raad: “Dat moet Leko uitbuiten”

Club Brugge staat voor een belangrijke Europese clash tegen Marseille. In het Jan Breydelstadion ...

20
20
Het gaat snel: Anderlecht stelt nieuwe aanwinst voor

RSC Anderlecht werd eerder op de dag nog genoemd voor een nieuwe wintertransfer en op de ...

104
104
Winters vertrek Ordonez? Leko doet boekje open

Club Brugge focust zich volledig op de Europese clash tegen Olympique Marseille, maar achter de ...

56
56
‘Monstertransfer: entourage Haaland onthult grote droom’

Erling Haaland is één van de grote sterren van het huidige topvoetbal. De Noor staat ...

53
53
Club Brugge krijgt gigantisch nieuws over stadiondossier

Club Brugge en het stadiondossier is een ongeziene soap in het Belgische voetbal. Blauw-Zwart wil al ...

289
289
‘KV Mechelen rondt toptransfer af: akkoord gevonden’

KV Mechelen staat op een zucht van een uitgaande toptransfer. Journalist Nicolo Schira laat weten ...

117
117
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

76
76
‘Anderlecht heeft beet: Renard pakt uit met verrassing’

RSC Anderlecht wil nog toeslaan op de wintermercato en volgens Het Laatste Nieuws staat Paars-Wit op ...

559
559
‘Grote Tielemans-vrees: Garcia huivert, Villa grijpt in’

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder bij de Rode Duivels. Dit seizoen is de ...

160
160
TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

359
359
Leko krijgt gigantische opsteker vlak voor Club-Marseille

Club Brugge kijkt woensdag Olympique Marseille recht in de ogen namens de Champions League. ...

316
316
Middenvelder Anderlecht kiest voor straffe Belgische transfer

Bij RSC Anderlecht gaan er ook dit jaar een aantal talenten vertrekken. Vanuit RSCA Futures is er ...

213
213
Vanhaezebrouck snoeihard: “Beschamend voor een topclub”

Naar goede gewoonte neemt Hein Vanhaezebrouck de Belgische clubs onder de loep. Deze keer keek de ...

195
195
‘Club Brugge geeft niet op: nieuw bod op toptarget’

Club Brugge wil deze mercato nog flink uitpakken. Blauw-Zwart kent dit seizoen wisselende resultaten ...

537
537
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

163
163
‘KAA Gent zit niet stil en lonkt naar verdediger'

KAA Gent is niet van plan om af te remmen op de wintermercato. De Buffalo’s willen op het slot ...

256
256
Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Frank Boeckx werd na zijn actieve carrière een meer dan gewaardeerd analist en ...

128
128
‘Oliveir Deman verbaast en heeft knappe transfer beet’

Olivier Deman is op zoek naar een vaste basisstek. De Rode Duivel is volgens Het Nieuwsblad op weg ...

84
84
Club houdt hart vast: veelbesproken ref voor Marseille

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Blauw-Zwart kan zich nog ...

190
190
OM-coach De Zerbi dropt straffe Club Brugge-uitspraak

Woensdagavond is het zover, dan bereikt de League Phase van de Champions League zijn climax. Club ...

601
601
Trainersdebacle bij Anderlecht: "Kompany terughalen?"

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

282
282
'Club drukt door: tweede winteraanwinst in aantocht'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge afgelopen weekend zijn eerste winteraanwinst ...

851
851
Kompany trekt grote ogen: Kane-bommetje bij Bayern

Bayern München verloor afgelopen weekend zijn eerste match in de Bundesliga, maar is voorts ...

117
117
Hoofd Hasi op kapblok: 'ideale opvolger' wordt genoemd

Besnik Hasi blijft tot nader orde de hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Maar als het komende zondag ...

508
508
Grove transferblunder Genk: "Hij is nu al een miskoop"

KRC Genk is bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, enkel de Europese campagne is een ...

956
956

Meer sportnieuws