Geluk voor Club: "Direct rood was te verantwoorden"

door
Geluk voor Club:

Club Brugge heeft zondagavond bevestigd na de Europese demonstratie op Besiktas. Zo haalde Blauw-Zwart het op eigen veld met 2-0 van Standard. Een verdiende overwinning, al kwamen de Bruggelingen bij momenten ook goed weg.

Na de meest recente interland-break was de druk behoorlijk hoog bij Blauw-Zwart. Club was tot dan bezig aan een uiterst wisselvallig seizoen en had dringend nood aan een inhaalbeweging in het klassement. Die inhaalbeweging lijkt inmiddels ook ingezet.

Na de nipte overwinning in Leuven, werden de drie punten zondag dus ook thuis gehouden tegen een weliswaar matig Standard. Een volledige match domineren zat er niet in. Maar Club kon wel opnieuw de nul houden en won uiteindelijk verdiend.

LEES OOK: ‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Vuile fout Vetlesen

Al had de wedstrijd ook anders kunnen verlopen. Zo mag Club van geluk spreken dat Hugo Vetlesen niet vroegtijdig van het veld werd gestuurd. De Noorse middenvelder trapte immers Standard-verdediger Lucas Noubi neer en vertoonde geen intentie om de bal te spelen, toch bleef het bij een gele kaart.

De bewuste fase kwam uiteindelijk niet aan bod bij de wekelijkse terugblik van het Referee Department. Maar maandag werd het in de voetbaltalkshow 'Extra Time' wel besproken. En daar vonden de analisten dat scheidsrechter Jasper Vergoote strenger had kunnen/moeten optreden. "Dit was toch het randje om rood te krijgen. Hij kan niet zeggen dat hij de bal wou spelen", opperde Filip Joos.

Ook bij tweede fase vrijuit

Ook Wesley Sonck vond een gele kaart te weinig. "Voor mij dat een ander 'kartonneke' zijn. Er is nul intentie (om de bal te spelen). Toen ik die fout zag, dacht ik van 'hmm, ...'", aldus de ex-spits, die er op wijst dat Vetlesen later in de match opnieuw goed weg kwam bij een gelijkaardige fase. "Dat had zijn tweede geel moeten zijn. Het is bewust wat hij doet."

Ook Gert Verheyen had zijn bedenkingen bij de scheidsrechterlijke beslissingen. "Dat soort overtredingen zijn volgens mij d'office geel. Maar vaak kom je er mee weg. En als Vetlesen direct rood had gekregen zouden er veel geschrokken zijn, maar was het ergens wel te verantwoorden."

Vetlesen had rood verdiend ...

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

44
44
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

22
22
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

45
45
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

40
40
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

72
72
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

202
202
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

166
166
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

282
282
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

355
355
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

93
93
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

150
150
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

140
140
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

79
79
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

115
115
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

288
288
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

927
927
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

390
390
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

291
291
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

789
789
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

220
220
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

726
726
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

492
492
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

152
152
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1058
1058

Meer sportnieuws