Geluk voor Club: "Direct rood was te verantwoorden"

878 stemmen
Geluk voor Club:

Club Brugge heeft zondagavond bevestigd na de Europese demonstratie op Besiktas. Zo haalde Blauw-Zwart het op eigen veld met 2-0 van Standard. Een verdiende overwinning, al kwamen de Bruggelingen bij momenten ook goed weg.

Na de meest recente interland-break was de druk behoorlijk hoog bij Blauw-Zwart. Club was tot dan bezig aan een uiterst wisselvallig seizoen en had dringend nood aan een inhaalbeweging in het klassement. Die inhaalbeweging lijkt inmiddels ook ingezet.

Na de nipte overwinning in Leuven, werden de drie punten zondag dus ook thuis gehouden tegen een weliswaar matig Standard. Een volledige match domineren zat er niet in. Maar Club kon wel opnieuw de nul houden en won uiteindelijk verdiend.

LEES OOK: Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Vuile fout Vetlesen

Al had de wedstrijd ook anders kunnen verlopen. Zo mag Club van geluk spreken dat Hugo Vetlesen niet vroegtijdig van het veld werd gestuurd. De Noorse middenvelder trapte immers Standard-verdediger Lucas Noubi neer en vertoonde geen intentie om de bal te spelen, toch bleef het bij een gele kaart.

De bewuste fase kwam uiteindelijk niet aan bod bij de wekelijkse terugblik van het Referee Department. Maar maandag werd het in de voetbaltalkshow 'Extra Time' wel besproken. En daar vonden de analisten dat scheidsrechter Jasper Vergoote strenger had kunnen/moeten optreden. "Dit was toch het randje om rood te krijgen. Hij kan niet zeggen dat hij de bal wou spelen", opperde Filip Joos.

Ook bij tweede fase vrijuit

Ook Wesley Sonck vond een gele kaart te weinig. "Voor mij dat een ander 'kartonneke' zijn. Er is nul intentie (om de bal te spelen). Toen ik die fout zag, dacht ik van 'hmm, ...'", aldus de ex-spits, die er op wijst dat Vetlesen later in de match opnieuw goed weg kwam bij een gelijkaardige fase. "Dat had zijn tweede geel moeten zijn. Het is bewust wat hij doet."

Ook Gert Verheyen had zijn bedenkingen bij de scheidsrechterlijke beslissingen. "Dat soort overtredingen zijn volgens mij d'office geel. Maar vaak kom je er mee weg. En als Vetlesen direct rood had gekregen zouden er veel geschrokken zijn, maar was het ergens wel te verantwoorden."

Vetlesen had rood verdiend ...

Meest recent

Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

5
5
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

21
21
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

18
18
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

49
49
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

45
45
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

261
261
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

552
552
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

291
291
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

292
292
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

272
272
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

36
36
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

220
220
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

24
24
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

231
231
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

34
34
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

38
38
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

84
84
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

135
135
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

192
192
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

872
872
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

195
195
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

234
234
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

230
230
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

221
221
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

312
312

Meer sportnieuws