Geluk voor Club: "Direct rood was te verantwoorden"

door
Geluk voor Club:

Club Brugge heeft zondagavond bevestigd na de Europese demonstratie op Besiktas. Zo haalde Blauw-Zwart het op eigen veld met 2-0 van Standard. Een verdiende overwinning, al kwamen de Bruggelingen bij momenten ook goed weg.

Na de meest recente interland-break was de druk behoorlijk hoog bij Blauw-Zwart. Club was tot dan bezig aan een uiterst wisselvallig seizoen en had dringend nood aan een inhaalbeweging in het klassement. Die inhaalbeweging lijkt inmiddels ook ingezet.

Na de nipte overwinning in Leuven, werden de drie punten zondag dus ook thuis gehouden tegen een weliswaar matig Standard. Een volledige match domineren zat er niet in. Maar Club kon wel opnieuw de nul houden en won uiteindelijk verdiend.

LEES OOK: Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Vuile fout Vetlesen

Al had de wedstrijd ook anders kunnen verlopen. Zo mag Club van geluk spreken dat Hugo Vetlesen niet vroegtijdig van het veld werd gestuurd. De Noorse middenvelder trapte immers Standard-verdediger Lucas Noubi neer en vertoonde geen intentie om de bal te spelen, toch bleef het bij een gele kaart.

De bewuste fase kwam uiteindelijk niet aan bod bij de wekelijkse terugblik van het Referee Department. Maar maandag werd het in de voetbaltalkshow 'Extra Time' wel besproken. En daar vonden de analisten dat scheidsrechter Jasper Vergoote strenger had kunnen/moeten optreden. "Dit was toch het randje om rood te krijgen. Hij kan niet zeggen dat hij de bal wou spelen", opperde Filip Joos.

Ook bij tweede fase vrijuit

Ook Wesley Sonck vond een gele kaart te weinig. "Voor mij dat een ander 'kartonneke' zijn. Er is nul intentie (om de bal te spelen). Toen ik die fout zag, dacht ik van 'hmm, ...'", aldus de ex-spits, die er op wijst dat Vetlesen later in de match opnieuw goed weg kwam bij een gelijkaardige fase. "Dat had zijn tweede geel moeten zijn. Het is bewust wat hij doet."

Ook Gert Verheyen had zijn bedenkingen bij de scheidsrechterlijke beslissingen. "Dat soort overtredingen zijn volgens mij d'office geel. Maar vaak kom je er mee weg. En als Vetlesen direct rood had gekregen zouden er veel geschrokken zijn, maar was het ergens wel te verantwoorden."

Vetlesen had rood verdiend ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

100
100
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

0
0
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

0
0
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

12
12
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

78
78
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

39
39
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

232
232
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

14
14
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

245
245
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

153
153
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

497
497
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

133
133
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

95
95
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

230
230
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

342
342
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

105
105
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

639
639
Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

430
430
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

75
75
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

136
136
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

152
152
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

273
273
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

82
82
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

302
302
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

39
39
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

55
55

Meer sportnieuws