'Newcastle reserveert miljoenen voor komst Rode Duivel'

349
'Newcastle reserveert miljoenen voor komst Rode Duivel'

Een aantal Belgen in buitenlandse loondienst liet zich dit seizoen al behoorlijk opmerken op het Europese toneel. Zo ook Loïs Openda, die uitstekend van start is gegaan bij RB Leipzig. De Rode Duivel heeft zich inmiddels dan ook meer in de kijker gespeeld van verschillende Europese topclubs.

Na een geslaagde huurbeurt aan het Nederlandse Vitesse, vertrok de 23-jarige spits in de zomer van 2022 definitief bij Club Brugge en waagde hij zich aan een avontuur bij de Noord-Franse club. Dat bleek een uitstekende keuze.

Openda sloot zijn eerste seizoen in de Ligue 1 af met 21 doelpunten op de teller en hielp 'sang et or' zo aan een fraaie tweede plaats in de eindstand. Toch besloot hij de Champions League in te duiken met een andere club. Na amper één jaar volgde echter al een nieuwe transfer.

LEES OOK: Frisse wind bij Rode Duivels: Van Bommel verklaart keuzes

Sensatie in Bundesliga

RB Leipzig verbrak afgelopen zomer zelfs zijn clubrecord om de Openda naar de Bundesliga te halen en telde zo'n 40 miljoen euro neer voor zijn komst. Voorlopig blijkt de pijlsnelle aanvaller die investering echter meer dan waard.

De aanvaller heeft inmiddels 21 wedstrijden op de teller staan namens zijn Duitse werkgever. Daarin was hij goed voor liefst 14 doelpunten en 3 assists. En die knappe prestaties zijn ook bij verschillende topclubs niet onopgemerkt gebleven.

Grof wild in Premier League

Met name in Engeland blijkt Openda er goed op te staan. Zo werd hij vorige week nog gelinkt aan onder meer Chelsea FC en Liverpool FC. Ook Newcastle United trekt al een tijdje aan zijn mouw en volgens FootballTransfers is de interesse van de Magpies nog steeds actueel. In St. James' Park zou men wel beseffen dat Openda een pak geld moet kosten. Een winterse deal lijkt dan ook uitgesloten. Maar komende zomer zou er wel één en ander mogelijk zijn.

Openda is een zekerheid in de EK-selectie ...

Meest recent

Opvolger KVO in zware crisis: rechter grijpt keihard in

De crisis bij KV Diksmuide Oostende neemt een nieuwe wending. Nadat binnen de club verdeeldheid ...

3
3
Nicky Hayen beleeft absoluut horrorscenario in Engeland

Nicky Hayen heeft opnieuw een flinke klap moeten verwerken in Engeland. Burnley leek zaterdag ...

99
99
Verheye en Kerkhofs balen: Beerschot pakt koppositie

De kraker tussen promovendus Sporting Hasselt en leider Beerschot heeft een nipte zege opgeleverd ...

42
42
OHL tankt vertrouwen: Simons en co vloeren gewonde Wolven

Eindelijk! Dat zal ongetwijfeld het gevoel zijn bij de spelers, staff en supporters van OHL. De ...

13
13
Brighton geeft Arsenal pak voor de broek

In de Premier League moest Arsenal aan de bak tegen Brighton & Hove Albion. Een pittige ...

16
16
Lokonga viert, Deman en Werder met dolle slotfase

In de Bundesliga won Bayern München vrijdagavond met 7-0 van Union Berlin. Om 15u30 vatten er ...

10
10
Zes nieuwkomers bij Anderlecht: tijd voor volgende stap

Bij RSC Anderlecht kenden ze een zeer drukke zomer. Er zijn heel wat spelers die zich al positief ...

219
219
KRC Genk sloeg toe: "River Plate was zeer concreet"

KRC Genk investeerde enorm veel geld in nieuwe spelers. Ze betaalden net geen 33 miljoen euro in ...

165
165
Druk neemt toe bij Cercle Brugge: Friis benoemt pijnpunten

Cercle Brugge is met een drie op achttien zwak begonnen aan het nieuwe seizoen. Ze wonnen nog geen ...

64
64
Nieuwe wending in verhaal omtrent Stroeykens?

Mario Stroeykens zal nog tot januari moeten wachten om een nieuwe club te vinden. Hij is momenteel ...

205
205
Aston Villa laat Tottenham wéér balen: exit De Zerbi?

Om 13u30 gaven Tottenham en Aston Villa elkaar partij. Twee clubs die zeer pover aan het seizoen ...

59
59
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel pijnlijk"

Standard had lange tijd uitzicht op een punt tegen AA Gent, maar ging toch onderuit. De Rouches zijn ...

58
58
Na zeperd tegen Union SG: "Veranderen onze aanpak niet"

Union SG is voorlopig te sterk voor heel wat ploegen in de Jupiler Pro League. Lommel SK kreeg er ...

19
19
Thibaut Courtois zorgt voor wondermooi sportverhaal

Thibaut Courtois kennen we vooral als één van de beste doelmannen van zijn generatie, ...

55
55
Verschueren geeft update over stadionplannen van Anderlecht

RSC Anderlecht speelt momenteel in een stadion van 21.000 zitplaatsen. Dat is te klein voor de ...

339
339
'AA Gent weigerde topschutter Jupiler Pro League'

Bij AA Gent kennen ze voorlopig een bijzonder goed seizoen. De Buffalo’s haalden ook een ...

307
307
Opvolger Vanaken? 'Club in transferstrijd van 20 miljoen'

Het seizoen in het clubvoetbal wordt in de komende drie weken even stilgelegd voor een ...

725
725
Vitor Bruno grijpt weer in: vijf wissels in basisploeg

RSC Anderlecht wil de extra lange interland-periode met een goed gevoel inzetten. En dus moeten de ...

324
324
'Dilemma voor Kompany: transferdeal van 40 miljoen'

Bayern München heeft de interland-break ingezet met een klinkende 7-0-overwinning tegen Union ...

71
71
Club casht zwaar in 2027: víj́f sterkhouders nu al grof wild

Net geen 100 miljoen euro. Zoveel verdiende Club Brugge afgelopen zomer met de verkoop van spelers. ...

387
387
Drama voor AA Gent: keihard verdict Ngom bekend

Met 19 op 21 kan AA Gent met een uitstekend rapport de interland-periode induiken. Maar vrijdagavond ...

243
243
TU: 'Real maakt Courtois-statement; pittige Lukaku-uitspraak'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

155
155
Marc Coucke doet zelfs Sidney Sweeney blozen met 'stunt'

Marc Coucke dook deze week op in een wel heel opvallende context. Tijdens Happy Hour op VTM liep de ...

54
54
Standard Luik krijgt serieuze tik: “Heel pijnlijk”

Standard Luik leek op weg naar een gelijkspel tegen leider KAA Gent, maar een kleine tien minuten ...

98
98
Lavia ontketent Chelsea-oorlog: legende reageert furieus

Romeo Lavia was goed aan het seizoen begonnen. De middenvelder is blessurevrij, begon in de basis ...

137
137

Meer sportnieuws