Kompany over negatieve records: "Plots komt uit het niets dit"

door
Kompany over negatieve records:

Vincent Kompany kreeg de afgelopen weken de nodige negatieve statistieken naar zijn hoofd geslingerd. Na de 5-0 tegen Sheffield United schreef hij ook weer positieve geschiedenis. Morgen wacht echter Wolverhampton.

Burnley scoorde tegen Sheffield zijn snelste goal ooit in de Premier League. Daarnaast was de 5-0 de grootste zege ooit van de club in de Engelse eerste klasse. De Clarets willen nu vooral op regelmatige basis punten gaan rapen. Kan dat morgen tegen Wolverhampton?

Kompany schrijft geschiedenis 

"Zo snel kan het gaan (lacht). Eerst wordt er gepraat over negatieve records en plots komt uit het niets dit. Maar we gaan gewoon verder naar de volgende match. De jongens moeten nu vooral het geloof behouden dat ze ook in andere matchen punten kunnen pakken”, aldus Kompany op zijn persbabbel.

Burnley won, Sheffield verloor en daar gaan ze hun trainer ontslaan. Kompany bleef de afgelopen weken buiten schot, de fans zongen in het begin van de match tegen Sheffield zelfs het befaamde Kompany-lied. 

Ontslag bij Sheffield

"Ik vind dat we al weken goed spelen, maar we kregen niet altijd wat we verdienden. Maar dat hoort ook bij het voetbal. Dat ze bij Sheffield na die nederlaag wellicht van coach gaat wisselen? Iedere club gaat op zijn manier om met dergelijke situaties. Drie, vier maanden geleden was hij een van de beste managers in de Championship. Zoveel kan er niet veranderd zijn inzake zijn manier van werken… Maar de Premier League is van een ander niveau en je moet alles in zijn context plaatsen."

Kompany voelt zich zeer goed in Burnley. “Ik haalde het al eerder aan. Burnley is een rustige club. Er is dagelijks communicatie en er worden geen spelletjes gespeeld. Het gaat over voetbal. Het is echter ook een omgeving waar er geen excuses zijn. Ik weet dat het elders anders is, maar ik hoop dat mijn passage bij Burnley positief zal zijn voor iedereen. Burnley heeft een geschiedenis van stabiliteit inzake trainers. Het hoort bij het DNA van de club."

Hij wil nu vooral punten gaan rapen. “We zijn nog geen Premier League-team. Dat moeten we nog bewijzen. Ik heb vertrouwen in deze groep en deze spelers kunnen doorheen het seizoen nog veel progressie maken.”

Gaat Burnley punten rapen tegen Wolves?

Meest recent

'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

KRC Genk gaat in de zomer Konstantinos Karetsas verkopen. De jonge Griek is simpelweg onhoudbaar. ...

3
3
Maat is vol bij Club: sterkhouder pikt vernedering niet meer

Bij Club Brugge is een grens bereikt. Een sterkhouder die op Stayen opnieuw mee de match deed ...

202
202
Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Romelu Lukaku kent een echt horrorseizoen. In de voorbereiding liep hij een zeer zware spierblessure ...

38
38
Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

76
76
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

54
54
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

111
111
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

135
135
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

119
119
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

298
298
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

323
323
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

89
89
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

269
269
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

275
275
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

71
71
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

224
224
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

262
262
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

75
75
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

218
218
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

126
126
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

113
113
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

92
92
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

615
615
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

503
503
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

85
85
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

243
243

Meer sportnieuws