Kompany over negatieve records: "Plots komt uit het niets dit"

113 stemmen
Kompany over negatieve records:

Vincent Kompany kreeg de afgelopen weken de nodige negatieve statistieken naar zijn hoofd geslingerd. Na de 5-0 tegen Sheffield United schreef hij ook weer positieve geschiedenis. Morgen wacht echter Wolverhampton.

Burnley scoorde tegen Sheffield zijn snelste goal ooit in de Premier League. Daarnaast was de 5-0 de grootste zege ooit van de club in de Engelse eerste klasse. De Clarets willen nu vooral op regelmatige basis punten gaan rapen. Kan dat morgen tegen Wolverhampton?

Kompany schrijft geschiedenis 

"Zo snel kan het gaan (lacht). Eerst wordt er gepraat over negatieve records en plots komt uit het niets dit. Maar we gaan gewoon verder naar de volgende match. De jongens moeten nu vooral het geloof behouden dat ze ook in andere matchen punten kunnen pakken”, aldus Kompany op zijn persbabbel.

Burnley won, Sheffield verloor en daar gaan ze hun trainer ontslaan. Kompany bleef de afgelopen weken buiten schot, de fans zongen in het begin van de match tegen Sheffield zelfs het befaamde Kompany-lied. 

Ontslag bij Sheffield

"Ik vind dat we al weken goed spelen, maar we kregen niet altijd wat we verdienden. Maar dat hoort ook bij het voetbal. Dat ze bij Sheffield na die nederlaag wellicht van coach gaat wisselen? Iedere club gaat op zijn manier om met dergelijke situaties. Drie, vier maanden geleden was hij een van de beste managers in de Championship. Zoveel kan er niet veranderd zijn inzake zijn manier van werken… Maar de Premier League is van een ander niveau en je moet alles in zijn context plaatsen."

Kompany voelt zich zeer goed in Burnley. “Ik haalde het al eerder aan. Burnley is een rustige club. Er is dagelijks communicatie en er worden geen spelletjes gespeeld. Het gaat over voetbal. Het is echter ook een omgeving waar er geen excuses zijn. Ik weet dat het elders anders is, maar ik hoop dat mijn passage bij Burnley positief zal zijn voor iedereen. Burnley heeft een geschiedenis van stabiliteit inzake trainers. Het hoort bij het DNA van de club."

Hij wil nu vooral punten gaan rapen. “We zijn nog geen Premier League-team. Dat moeten we nog bewijzen. Ik heb vertrouwen in deze groep en deze spelers kunnen doorheen het seizoen nog veel progressie maken.”

Gaat Burnley punten rapen tegen Wolves?

Meest recent

België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

18
18
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

38
38
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

137
137
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

56
56
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

21
21
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

47
47
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

119
119
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

246
246
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

26
26
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

177
177
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

33
33
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

350
350
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

174
174
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

478
478
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

383
383
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

693
693
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

255
255
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

364
364
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

177
177
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

594
594
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

655
655
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

454
454
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

693
693
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

136
136
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

270
270

Meer sportnieuws