Kompany over negatieve records: "Plots komt uit het niets dit"

door
Kompany over negatieve records:

Vincent Kompany kreeg de afgelopen weken de nodige negatieve statistieken naar zijn hoofd geslingerd. Na de 5-0 tegen Sheffield United schreef hij ook weer positieve geschiedenis. Morgen wacht echter Wolverhampton.

Burnley scoorde tegen Sheffield zijn snelste goal ooit in de Premier League. Daarnaast was de 5-0 de grootste zege ooit van de club in de Engelse eerste klasse. De Clarets willen nu vooral op regelmatige basis punten gaan rapen. Kan dat morgen tegen Wolverhampton?

LEES OOK: 'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Kompany schrijft geschiedenis 

"Zo snel kan het gaan (lacht). Eerst wordt er gepraat over negatieve records en plots komt uit het niets dit. Maar we gaan gewoon verder naar de volgende match. De jongens moeten nu vooral het geloof behouden dat ze ook in andere matchen punten kunnen pakken”, aldus Kompany op zijn persbabbel.

Burnley won, Sheffield verloor en daar gaan ze hun trainer ontslaan. Kompany bleef de afgelopen weken buiten schot, de fans zongen in het begin van de match tegen Sheffield zelfs het befaamde Kompany-lied. 

Ontslag bij Sheffield

"Ik vind dat we al weken goed spelen, maar we kregen niet altijd wat we verdienden. Maar dat hoort ook bij het voetbal. Dat ze bij Sheffield na die nederlaag wellicht van coach gaat wisselen? Iedere club gaat op zijn manier om met dergelijke situaties. Drie, vier maanden geleden was hij een van de beste managers in de Championship. Zoveel kan er niet veranderd zijn inzake zijn manier van werken… Maar de Premier League is van een ander niveau en je moet alles in zijn context plaatsen."

Kompany voelt zich zeer goed in Burnley. “Ik haalde het al eerder aan. Burnley is een rustige club. Er is dagelijks communicatie en er worden geen spelletjes gespeeld. Het gaat over voetbal. Het is echter ook een omgeving waar er geen excuses zijn. Ik weet dat het elders anders is, maar ik hoop dat mijn passage bij Burnley positief zal zijn voor iedereen. Burnley heeft een geschiedenis van stabiliteit inzake trainers. Het hoort bij het DNA van de club."

Hij wil nu vooral punten gaan rapen. “We zijn nog geen Premier League-team. Dat moeten we nog bewijzen. Ik heb vertrouwen in deze groep en deze spelers kunnen doorheen het seizoen nog veel progressie maken.”

Gaat Burnley punten rapen tegen Wolves?

Meest recent

Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

46
46
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

49
49
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

31
31
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

371
371
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

510
510
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

49
49
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

255
255
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

27
27
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

443
443
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

82
82
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

378
378
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

468
468
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

574
574
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

313
313
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

567
567
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

430
430
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

217
217
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

515
515
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

630
630
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

541
541
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

129
129
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

231
231
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

306
306
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

350
350
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

500
500

Meer sportnieuws