Anderlecht gaat in overdrive voor grote toptransfer

990 stemmen
Anderlecht gaat in overdrive voor grote toptransfer

Dit jaar ontwikkelde Anderlecht een groot masterplan rond Yari Verschaeren. Ondanks zijn zware blessure bleef de club hem nauw betrekken bij de eerste ploeg en werd zijn contract verlengd. Beide partijen hadden er belang bij om bij te tekenen, en na dit seizoen komt er mogelijk een nieuwe kans om een grote transfer te maken.

LEES OOK: Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Het noodlot slaat toe voor Verschaeren en Anderlecht

Yari Verschaeren verkeerde vorig seizoen in supervorm. De wisselwerking met Lior Refaelov liep steeds beter en de Israëliër stuwde hem naar een hoger niveau.

“Ik hou ervan om met Yari samen te spelen. Hij is één van de beste voetballers in België, maar heeft iemand nodig die hem gidst, die in hem gelooft en hem de vrijheid geeft om acties te maken”, zei Refaelov toen.

“Ik sta hem graag bij. Meer nog, mijn doel is Yari Verschaeren ooit de Gouden Schoen te laten winnen.” Totdat Verschaeren eind maart zijn kruisbanden scheurde tegen Oud-Heverlee Leuven.

De getalenteerde nummer tien van Anderlecht werd dezelfde week met succes aan zijn knie geopereerd, waarna een langdurige revalidatieperiode begon. Men verwachtte dat Verschaeren pas in januari of februari 2024 weer op het veld zou verschijnen, en zelfs dan was het onzeker of hij zijn oude niveau zou kunnen bereiken.

Anderlecht zou voor een lange periode zonder creatieve nummer tien zitten, en daarom keek Sporting uit naar een (tijdelijke) vervanger voor Verschaeren. “Logisch”, zegt Verschaeren in een interview met Het Laatste Nieuws.

“Het zou ook niet de eerste keer zijn dat ik er concurrentie bij krijg op mijn positie, dat was de voorbije drie seizoenen niet anders."

Verschaeren moet weer sleutelspeler van Anderlecht worden

Ondanks de ernstige blessure van Yari Verschaeren en de onzekerheid over zijn terugkeer naar zijn oude niveau, bleef het vertrouwen van de club intact. Eind april maakte Jesper Fredberg geen geheim van zijn intentie om Verschaeren een contractverlenging aan te bieden.

“Ik zou Yari Verschaeren graag nog jaren bij Anderlecht zien. We zouden zijn contract graag verlengen. We hebben een omgeving gecreëerd waar hij de beste versie van zichzelf kon zijn, we hebben hem gemist die laatste weken.” Het Nieuwsblad stelde dat Verschaeren in de toekomst opnieuw een sleutelpion moet worden.

Het revalidatieproces van Verschaeren werd geschat op ongeveer negen maanden, en de aanvallende middenvelder offerde zelfs zijn zomervakantie op om zo snel mogelijk weer topfit te zijn, zij het zonder overhaaste stappen te zetten.

Anderlecht bleef Verschaeren nauw betrekken bij de eerste ploeg. Zelfs tijdens de zomerstage in het Oostenrijkse Altach was hij aanwezig, ook al moest hij zich beperken tot spierversterkende oefeningen. Hij maakte vorig seizoen met een zwaar ingepakte knie ook de Europese verplaatsing naar AZ Alkmaar mee.

“Coach Brian Riemer ziet in Verschaeren een cruciale pion voor de toekomst en houdt hem graag close bij de kern”, schreef Het Nieuwsblad.

Hoewel zijn revalidatie in de voorbije maanden voornamelijk plaatsvond in Neerpede, bood de betrokkenheid bij de eerste ploeg hem een belangrijke mentale opsteker.

Anderlecht slaagt in masterplan-Verschaeren

Deze betrokkenheid maakte ook deel uit van deel van het masterplan om het contract van Yari Verschaeren, dat in juni 2024 afliep, te verlengen. Die doelstelling werd in september bereikt. Verschaeren en Anderlecht kwamen overeen om zijn contract te verlengen tot medio 2026.

“Een wederzijdse blijk van vertrouwen tussen Anderlecht en z'n jeugdproduct”, schreef Het Laatste Nieuws. “Verschaeren krijgt in alle rust de kans om opnieuw naar zijn beste niveau toe te groeien en Anderlecht riskeert niet langer om Verschaeren op het einde van dit seizoen transfervrij te moeten laten gaan.”

Het Nieuwsblad schreef dat alle partijen er belang bij hadden om bij te tekenen. “Verschaeren wilde graag zekerheid na zo'n zware blessure en Anderlecht wilde zijn marktwaarde niet volledig zien kelderen.”

Volgens La Dernière Heure heeft Verschaeren als doel om snel weer het project op te pakken dat hij voor ogen had voordat hij geblesseerd raakte: een mooie transfer maken naar een grote competitie.

Hoewel Anderlecht oorspronkelijk van plan was om hem na zijn sterke prestaties, vooral in de Conference League afgelopen winter, voor een hoge som te verkopen, er was concrete interesse die zich ontwikkelde in aanloop naar de zomermercato, heeft zijn blessure tijdens de wedstrijd tegen OH Leuven alles veranderd.

Binnen de club overweegt men nu om Verschaeren nog minstens een seizoen te behouden.

Maar als hij zijn comeback met succes maakt en zijn vorm van vóór de blessure hervindt, zou hij in de laatste zes maanden van het seizoen, met name tijdens de play-offs, opnieuw de interesse kunnen wekken van buitenlandse clubs. Op die manier kan hij zijn marktwaarde opnieuw laten stijgen.

Verschaeren snel terug in de basisploeg van Anderlecht

Brian Riemer staat te popelen om Yari Verschaeren weer op te nemen in zijn ploeg. Vrijdag maakte Verschaeren voor het eerst sinds zijn kruisbandblessure in maart al meteen weer deel uit van de wedstrijdkern tegen Westerlo.

“Een fitte Yari Verschaeren is één van de beste spelers in de Jupiler Pro League. Een potentiële Gouden Schoen-winnaar”, zei Riemer. “Elke club in België zou hem zo snel mogelijk terug willen. Ik zie op training een speler die heel hongerig is.”

Riemer heeft eerder Verschaeren vergeleken met de technische kwaliteiten en grote werkkracht van Luka Modric - op het niveau van Anderlecht weliswaar. “Geloof ons vrij, van zodra de nummer 10 over voldoende ritme beschikt, zal Riemer hem opstellen”, stelde Het Nieuwsblad.

Anderlecht speelt dit seizoen snel combinatiespel, wat perfect aansluit bij de kwaliteiten van Verschaeren. Hij zou de metronoom van het team kunnen worden. Ook de samenwerking met Thorgan Hazard belooft veel goeds. “Dat type voetballers hebben vaak een goeie klik”, aldus de krant.

Verschaeren mag niet geblokkeerd worden

Door zowel sportieve als financiële overwegingen lijkt Yari Verschaeren op (korte) termijn verzekerd van een basisplaats bij Anderlecht. Tijdens de wedstrijd tegen KVC Westerlo viel hij vrijdag meteen in en speelde hij al 29 minuten.

De grote vraag is wie plaats moet maken voor Verschaeren. Théo Leoni en Mario Stroeykens lijken in eerste instantie degenen te zijn die het slachtoffer worden van zijn rentree, terwijl de al overbodige Kristian Arnstad en Justin Lonwijk ook op de nummer 10 positie kunnen spelen.

“Dat zal dan wellicht ten koste gaan van Mario Stroeykens en Theo Leoni, want aan het duo Rits-Delaney raakt de coach minder graag”, voorspelt Het Nieuwsblad. “Omdat Verschaeren hun goudhaantje is voor later, mag die niet worden geblokkeerd door een dure aanwinst”, voorspelde de krant eerder al.

Zal Verschaeren weer zijn oud topniveau halen dit seizoen?

Meest recent

KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

0
0
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

17
17
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

26
26
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

49
49
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

80
80
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

22
22
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

103
103
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

31
31
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

153
153
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

46
46
'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Het is voorlopig nog wachten tot de zomermercato van Club Brugge echt losbarst. Achter de schermen ...

249
249
Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

189
189
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

635
635
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

174
174
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

72
72
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

64
64
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

357
357
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

673
673
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

54
54
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

507
507
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

138
138
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

52
52
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

267
267
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

44
44
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

55
55

Meer sportnieuws