Anderlecht gaat in overdrive voor grote toptransfer

door
Anderlecht gaat in overdrive voor grote toptransfer

Dit jaar ontwikkelde Anderlecht een groot masterplan rond Yari Verschaeren. Ondanks zijn zware blessure bleef de club hem nauw betrekken bij de eerste ploeg en werd zijn contract verlengd. Beide partijen hadden er belang bij om bij te tekenen, en na dit seizoen komt er mogelijk een nieuwe kans om een grote transfer te maken.

LEES OOK: 'Anderlecht wil oude bekende: Renard broedt op ruildeal'

Het noodlot slaat toe voor Verschaeren en Anderlecht

Yari Verschaeren verkeerde vorig seizoen in supervorm. De wisselwerking met Lior Refaelov liep steeds beter en de Israëliër stuwde hem naar een hoger niveau.

“Ik hou ervan om met Yari samen te spelen. Hij is één van de beste voetballers in België, maar heeft iemand nodig die hem gidst, die in hem gelooft en hem de vrijheid geeft om acties te maken”, zei Refaelov toen.

“Ik sta hem graag bij. Meer nog, mijn doel is Yari Verschaeren ooit de Gouden Schoen te laten winnen.” Totdat Verschaeren eind maart zijn kruisbanden scheurde tegen Oud-Heverlee Leuven.

De getalenteerde nummer tien van Anderlecht werd dezelfde week met succes aan zijn knie geopereerd, waarna een langdurige revalidatieperiode begon. Men verwachtte dat Verschaeren pas in januari of februari 2024 weer op het veld zou verschijnen, en zelfs dan was het onzeker of hij zijn oude niveau zou kunnen bereiken.

Anderlecht zou voor een lange periode zonder creatieve nummer tien zitten, en daarom keek Sporting uit naar een (tijdelijke) vervanger voor Verschaeren. “Logisch”, zegt Verschaeren in een interview met Het Laatste Nieuws.

“Het zou ook niet de eerste keer zijn dat ik er concurrentie bij krijg op mijn positie, dat was de voorbije drie seizoenen niet anders."

Verschaeren moet weer sleutelspeler van Anderlecht worden

Ondanks de ernstige blessure van Yari Verschaeren en de onzekerheid over zijn terugkeer naar zijn oude niveau, bleef het vertrouwen van de club intact. Eind april maakte Jesper Fredberg geen geheim van zijn intentie om Verschaeren een contractverlenging aan te bieden.

“Ik zou Yari Verschaeren graag nog jaren bij Anderlecht zien. We zouden zijn contract graag verlengen. We hebben een omgeving gecreëerd waar hij de beste versie van zichzelf kon zijn, we hebben hem gemist die laatste weken.” Het Nieuwsblad stelde dat Verschaeren in de toekomst opnieuw een sleutelpion moet worden.

Het revalidatieproces van Verschaeren werd geschat op ongeveer negen maanden, en de aanvallende middenvelder offerde zelfs zijn zomervakantie op om zo snel mogelijk weer topfit te zijn, zij het zonder overhaaste stappen te zetten.

Anderlecht bleef Verschaeren nauw betrekken bij de eerste ploeg. Zelfs tijdens de zomerstage in het Oostenrijkse Altach was hij aanwezig, ook al moest hij zich beperken tot spierversterkende oefeningen. Hij maakte vorig seizoen met een zwaar ingepakte knie ook de Europese verplaatsing naar AZ Alkmaar mee.

“Coach Brian Riemer ziet in Verschaeren een cruciale pion voor de toekomst en houdt hem graag close bij de kern”, schreef Het Nieuwsblad.

Hoewel zijn revalidatie in de voorbije maanden voornamelijk plaatsvond in Neerpede, bood de betrokkenheid bij de eerste ploeg hem een belangrijke mentale opsteker.

Anderlecht slaagt in masterplan-Verschaeren

Deze betrokkenheid maakte ook deel uit van deel van het masterplan om het contract van Yari Verschaeren, dat in juni 2024 afliep, te verlengen. Die doelstelling werd in september bereikt. Verschaeren en Anderlecht kwamen overeen om zijn contract te verlengen tot medio 2026.

“Een wederzijdse blijk van vertrouwen tussen Anderlecht en z'n jeugdproduct”, schreef Het Laatste Nieuws. “Verschaeren krijgt in alle rust de kans om opnieuw naar zijn beste niveau toe te groeien en Anderlecht riskeert niet langer om Verschaeren op het einde van dit seizoen transfervrij te moeten laten gaan.”

Het Nieuwsblad schreef dat alle partijen er belang bij hadden om bij te tekenen. “Verschaeren wilde graag zekerheid na zo'n zware blessure en Anderlecht wilde zijn marktwaarde niet volledig zien kelderen.”

Volgens La Dernière Heure heeft Verschaeren als doel om snel weer het project op te pakken dat hij voor ogen had voordat hij geblesseerd raakte: een mooie transfer maken naar een grote competitie.

Hoewel Anderlecht oorspronkelijk van plan was om hem na zijn sterke prestaties, vooral in de Conference League afgelopen winter, voor een hoge som te verkopen, er was concrete interesse die zich ontwikkelde in aanloop naar de zomermercato, heeft zijn blessure tijdens de wedstrijd tegen OH Leuven alles veranderd.

Binnen de club overweegt men nu om Verschaeren nog minstens een seizoen te behouden.

Maar als hij zijn comeback met succes maakt en zijn vorm van vóór de blessure hervindt, zou hij in de laatste zes maanden van het seizoen, met name tijdens de play-offs, opnieuw de interesse kunnen wekken van buitenlandse clubs. Op die manier kan hij zijn marktwaarde opnieuw laten stijgen.

Verschaeren snel terug in de basisploeg van Anderlecht

Brian Riemer staat te popelen om Yari Verschaeren weer op te nemen in zijn ploeg. Vrijdag maakte Verschaeren voor het eerst sinds zijn kruisbandblessure in maart al meteen weer deel uit van de wedstrijdkern tegen Westerlo.

“Een fitte Yari Verschaeren is één van de beste spelers in de Jupiler Pro League. Een potentiële Gouden Schoen-winnaar”, zei Riemer. “Elke club in België zou hem zo snel mogelijk terug willen. Ik zie op training een speler die heel hongerig is.”

Riemer heeft eerder Verschaeren vergeleken met de technische kwaliteiten en grote werkkracht van Luka Modric - op het niveau van Anderlecht weliswaar. “Geloof ons vrij, van zodra de nummer 10 over voldoende ritme beschikt, zal Riemer hem opstellen”, stelde Het Nieuwsblad.

Anderlecht speelt dit seizoen snel combinatiespel, wat perfect aansluit bij de kwaliteiten van Verschaeren. Hij zou de metronoom van het team kunnen worden. Ook de samenwerking met Thorgan Hazard belooft veel goeds. “Dat type voetballers hebben vaak een goeie klik”, aldus de krant.

Verschaeren mag niet geblokkeerd worden

Door zowel sportieve als financiële overwegingen lijkt Yari Verschaeren op (korte) termijn verzekerd van een basisplaats bij Anderlecht. Tijdens de wedstrijd tegen KVC Westerlo viel hij vrijdag meteen in en speelde hij al 29 minuten.

De grote vraag is wie plaats moet maken voor Verschaeren. Théo Leoni en Mario Stroeykens lijken in eerste instantie degenen te zijn die het slachtoffer worden van zijn rentree, terwijl de al overbodige Kristian Arnstad en Justin Lonwijk ook op de nummer 10 positie kunnen spelen.

“Dat zal dan wellicht ten koste gaan van Mario Stroeykens en Theo Leoni, want aan het duo Rits-Delaney raakt de coach minder graag”, voorspelt Het Nieuwsblad. “Omdat Verschaeren hun goudhaantje is voor later, mag die niet worden geblokkeerd door een dure aanwinst”, voorspelde de krant eerder al.

Zal Verschaeren weer zijn oud topniveau halen dit seizoen?

Meest recent

Charai na pover duel: "Toch ben ik tevreden"

La Louvière en KVC Westerlo bakten er weinig van. Het werd 0-0 na een matige partij. Beide ...

3
3
De Mos maakt Dolberg nu al met de grond gelijk

Aad de Mos is iemand die al altijd graag scoort met spraakmakende quotes. Hij had een groot ...

27
27
Club ziet af tegen OHL: "Zo 11 in het mandje tegen Bayern"

Club Brugge begon om 18u15 aan zijn match aan Den Dreef in Leuven. Hoe deed Blauw-Zwart het in de ...

70
70
Man Utd heeft eindelijk wereldtopper beet: "Beste niveau"

Manchester United hoopt dit weekend nog eens een statement te maken tegen een topploeg. Ze spelen ...

30
30
Deschacht velt oordeel: "De juiste man voor Anderlecht"

RSC Anderlecht kondigde deze week nog maar eens een (broodnodige) wijziging aan in het organigram. ...

69
69
Haaland de grote held, Witsel frustreert FC Barcelona

Om 16u stonden er heel wat duels op het programma in de Premier League. Zo was het uitkijken naar de ...

36
36
La Louvière en Westerlo stellen teleur, Oyen grote held

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er om 16u twee matchen genoteerd. La ...

30
30
Lokonga trefzeker, Bayern en Dortmund onder druk gezet

In de Bundesliga staat vanavond de absolute topper tussen Bayern München en Borussia Dortmund ...

19
19
OHL - Club Brugge: Hayen hakt knoop door

Club Brugge speelt om 18u15 op het veld van OH Leuven. Een wedstrijd die Blauw-Zwart uiteraard ...

145
145
Witsel legt FC Barcelona zwijgen op met deze héérlijke goal

Axel Witsel is dit seizoen een vaste waarde bij Girona. De 36-jarige middenvelder speelt op dit ...

107
107
Extra optie voor Garcia: "Een potentiële topspeler"

Rudi Garcia lijkt zijn WK-kern al grotendeels klaar te hebben. Alleen moet hij nog op een aantal ...

97
97
Waanzin: Nottingham ontslaat coach 20 minuten na de match

Nottingham Forest verloor met 0-3 van Chelsea. De match was twintig minuten afgelopen en de Engelse ...

112
112
Standard doet straffe belofte: "Gaan we nooit doen"

Standard is al vele jaren op de dool. Het tijdperk onder Roland Duchâtelet en Bruno Venanzi ...

168
168
Fans Viktor Verhulst in tranen: "Veel te vroeg afscheid"

Sommige afscheidscènes komen harder binnen dan anderen. Zeker wanneer ze vroeg vallen. En als ...

35
35
Chelsea en wederoptredende Lavia laten Sels verweesd achter

Chelsea moest om 13u30 aan de bak op het veld van Nottingham Forest. The Blues kenden een zeer ...

21
21
Jonckheere verrast: "Beste U23-ploeg in de CPL"

KV Kortrijk kan een goede zaak doen door het gelijkspel tussen SK Beveren en Beerschot. Dan moeten ...

53
53
Hasi over drie 'vermiste' zomeraankopen: "Maakt progressie"

RSC Anderlecht deed sinds de intrede van Olivier Renard héél veel transfers. Het dient ...

174
174
'Groot schandaal: ex-baas Standard riskeert 25 jaar cel'

De afgelopen jaren doken er héél veel buitenlandse eigenaars op in het voetbal. ...

84
84
JPL-spits droomt hardop: "Naar FC Barcelona of Liverpool"

In de Jupiler Pro League lopen heel veel interessante spelers rond. Voetballers die de Belgische ...

32
32
'Barça-relletje laait weer op: grote naam naar uitgang'

FC Barcelona begint zaterdag aan een zware week met achtereenvolgens duels tegen Girona FC, ...

27
27
Aanwinsten in problemen: code rood voor Anderlecht-duo

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een legertje aan verse krachten in huis. Een aantal van die ...

205
205
Bayern in achterhoofd: 'Hayen puzzelt met basiself Club'

Club Brugge staat dinsdag voor één van zijn zwaarste matchen van het seizoen tot ...

192
192
Spelers met mond vol tanden: Kompany verbaast heel Bayern

In de Bundesliga is het reikhalzend uitkijken naar de kraker van zaterdagavond tussen Bayern ...

533
533
Nieuw tijdstip bekend: Standard bevoordeeld na beker-gate?

De opener van de elfde speeldag in de Jupiler Pro League is geëindigd in mineur. Nadat er ...

447
447
TRANSFERUURTJE: 'Titanenduel Anderlecht vs. Club, Barça strikt topspits'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

224
224

Meer sportnieuws