Anderlecht gaat in overdrive voor grote toptransfer

990 stemmen
Anderlecht gaat in overdrive voor grote toptransfer

Dit jaar ontwikkelde Anderlecht een groot masterplan rond Yari Verschaeren. Ondanks zijn zware blessure bleef de club hem nauw betrekken bij de eerste ploeg en werd zijn contract verlengd. Beide partijen hadden er belang bij om bij te tekenen, en na dit seizoen komt er mogelijk een nieuwe kans om een grote transfer te maken.

LEES OOK: 'Grote Verschaeren-schok: nieuwe Belgische club op tafel'

Het noodlot slaat toe voor Verschaeren en Anderlecht

Yari Verschaeren verkeerde vorig seizoen in supervorm. De wisselwerking met Lior Refaelov liep steeds beter en de Israëliër stuwde hem naar een hoger niveau.

“Ik hou ervan om met Yari samen te spelen. Hij is één van de beste voetballers in België, maar heeft iemand nodig die hem gidst, die in hem gelooft en hem de vrijheid geeft om acties te maken”, zei Refaelov toen.

“Ik sta hem graag bij. Meer nog, mijn doel is Yari Verschaeren ooit de Gouden Schoen te laten winnen.” Totdat Verschaeren eind maart zijn kruisbanden scheurde tegen Oud-Heverlee Leuven.

De getalenteerde nummer tien van Anderlecht werd dezelfde week met succes aan zijn knie geopereerd, waarna een langdurige revalidatieperiode begon. Men verwachtte dat Verschaeren pas in januari of februari 2024 weer op het veld zou verschijnen, en zelfs dan was het onzeker of hij zijn oude niveau zou kunnen bereiken.

Anderlecht zou voor een lange periode zonder creatieve nummer tien zitten, en daarom keek Sporting uit naar een (tijdelijke) vervanger voor Verschaeren. “Logisch”, zegt Verschaeren in een interview met Het Laatste Nieuws.

“Het zou ook niet de eerste keer zijn dat ik er concurrentie bij krijg op mijn positie, dat was de voorbije drie seizoenen niet anders."

Verschaeren moet weer sleutelspeler van Anderlecht worden

Ondanks de ernstige blessure van Yari Verschaeren en de onzekerheid over zijn terugkeer naar zijn oude niveau, bleef het vertrouwen van de club intact. Eind april maakte Jesper Fredberg geen geheim van zijn intentie om Verschaeren een contractverlenging aan te bieden.

“Ik zou Yari Verschaeren graag nog jaren bij Anderlecht zien. We zouden zijn contract graag verlengen. We hebben een omgeving gecreëerd waar hij de beste versie van zichzelf kon zijn, we hebben hem gemist die laatste weken.” Het Nieuwsblad stelde dat Verschaeren in de toekomst opnieuw een sleutelpion moet worden.

Het revalidatieproces van Verschaeren werd geschat op ongeveer negen maanden, en de aanvallende middenvelder offerde zelfs zijn zomervakantie op om zo snel mogelijk weer topfit te zijn, zij het zonder overhaaste stappen te zetten.

Anderlecht bleef Verschaeren nauw betrekken bij de eerste ploeg. Zelfs tijdens de zomerstage in het Oostenrijkse Altach was hij aanwezig, ook al moest hij zich beperken tot spierversterkende oefeningen. Hij maakte vorig seizoen met een zwaar ingepakte knie ook de Europese verplaatsing naar AZ Alkmaar mee.

“Coach Brian Riemer ziet in Verschaeren een cruciale pion voor de toekomst en houdt hem graag close bij de kern”, schreef Het Nieuwsblad.

Hoewel zijn revalidatie in de voorbije maanden voornamelijk plaatsvond in Neerpede, bood de betrokkenheid bij de eerste ploeg hem een belangrijke mentale opsteker.

Anderlecht slaagt in masterplan-Verschaeren

Deze betrokkenheid maakte ook deel uit van deel van het masterplan om het contract van Yari Verschaeren, dat in juni 2024 afliep, te verlengen. Die doelstelling werd in september bereikt. Verschaeren en Anderlecht kwamen overeen om zijn contract te verlengen tot medio 2026.

“Een wederzijdse blijk van vertrouwen tussen Anderlecht en z'n jeugdproduct”, schreef Het Laatste Nieuws. “Verschaeren krijgt in alle rust de kans om opnieuw naar zijn beste niveau toe te groeien en Anderlecht riskeert niet langer om Verschaeren op het einde van dit seizoen transfervrij te moeten laten gaan.”

Het Nieuwsblad schreef dat alle partijen er belang bij hadden om bij te tekenen. “Verschaeren wilde graag zekerheid na zo'n zware blessure en Anderlecht wilde zijn marktwaarde niet volledig zien kelderen.”

Volgens La Dernière Heure heeft Verschaeren als doel om snel weer het project op te pakken dat hij voor ogen had voordat hij geblesseerd raakte: een mooie transfer maken naar een grote competitie.

Hoewel Anderlecht oorspronkelijk van plan was om hem na zijn sterke prestaties, vooral in de Conference League afgelopen winter, voor een hoge som te verkopen, er was concrete interesse die zich ontwikkelde in aanloop naar de zomermercato, heeft zijn blessure tijdens de wedstrijd tegen OH Leuven alles veranderd.

Binnen de club overweegt men nu om Verschaeren nog minstens een seizoen te behouden.

Maar als hij zijn comeback met succes maakt en zijn vorm van vóór de blessure hervindt, zou hij in de laatste zes maanden van het seizoen, met name tijdens de play-offs, opnieuw de interesse kunnen wekken van buitenlandse clubs. Op die manier kan hij zijn marktwaarde opnieuw laten stijgen.

Verschaeren snel terug in de basisploeg van Anderlecht

Brian Riemer staat te popelen om Yari Verschaeren weer op te nemen in zijn ploeg. Vrijdag maakte Verschaeren voor het eerst sinds zijn kruisbandblessure in maart al meteen weer deel uit van de wedstrijdkern tegen Westerlo.

“Een fitte Yari Verschaeren is één van de beste spelers in de Jupiler Pro League. Een potentiële Gouden Schoen-winnaar”, zei Riemer. “Elke club in België zou hem zo snel mogelijk terug willen. Ik zie op training een speler die heel hongerig is.”

Riemer heeft eerder Verschaeren vergeleken met de technische kwaliteiten en grote werkkracht van Luka Modric - op het niveau van Anderlecht weliswaar. “Geloof ons vrij, van zodra de nummer 10 over voldoende ritme beschikt, zal Riemer hem opstellen”, stelde Het Nieuwsblad.

Anderlecht speelt dit seizoen snel combinatiespel, wat perfect aansluit bij de kwaliteiten van Verschaeren. Hij zou de metronoom van het team kunnen worden. Ook de samenwerking met Thorgan Hazard belooft veel goeds. “Dat type voetballers hebben vaak een goeie klik”, aldus de krant.

Verschaeren mag niet geblokkeerd worden

Door zowel sportieve als financiële overwegingen lijkt Yari Verschaeren op (korte) termijn verzekerd van een basisplaats bij Anderlecht. Tijdens de wedstrijd tegen KVC Westerlo viel hij vrijdag meteen in en speelde hij al 29 minuten.

De grote vraag is wie plaats moet maken voor Verschaeren. Théo Leoni en Mario Stroeykens lijken in eerste instantie degenen te zijn die het slachtoffer worden van zijn rentree, terwijl de al overbodige Kristian Arnstad en Justin Lonwijk ook op de nummer 10 positie kunnen spelen.

“Dat zal dan wellicht ten koste gaan van Mario Stroeykens en Theo Leoni, want aan het duo Rits-Delaney raakt de coach minder graag”, voorspelt Het Nieuwsblad. “Omdat Verschaeren hun goudhaantje is voor later, mag die niet worden geblokkeerd door een dure aanwinst”, voorspelde de krant eerder al.

Zal Verschaeren weer zijn oud topniveau halen dit seizoen?

Meest recent

Pro League dient Vitor Bruno meteen van antwoord

Voor Anderlecht breken drukke weken aan, want tot het einde van de maand zullen ze de voorrondes van ...

10
10
Van Bommel geeft aan hoe hij Rode Duivels wil laten spelen

Bij de KBVB hakten ze na het WK een harde knoop door, want ondanks dat hij zijn doelstellingen ...

33
33
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voor Romback, zesde aanwinst Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

102
102
‘Jackpot OHL voor supertalent: Feyenoord lonkt’

Oud-Heverlee Leuven heeft enkele jonge spelers in de rangen, maar het grootste talent is misschien ...

29
29
‘Straffe wending: verrassende club in pole voor Lukaku’

Romelu Lukaku is naarstig op zoek naar een oplossing voor zijn penibele situatie in Napels. De ...

151
151
‘Nieuwe topclub voor Mika Godts: PSG schiet in actie’

Mika Godts kende een persoonlijk wonderseizoen bij Ajax en deze zomer staat de buitenspeler voor een ...

91
91
Leko hakt meteen knopen door voor opener tegen KV Kortrijk

Club Brugge staat voor de seizoensopener tegen KV Kortrijk? De landskampioen hoopt sterk te beginnen ...

315
315
Genk heeft wéér goud: “De volgende grote toptransfer”

KRC Genk zag deze zomer Konstantinos Karetsas naar Borussia Dortmund vertrekken. Het Griekse ...

315
315
Anderlecht toont spierballen in Europa: “Echte mannenmatch”

RSC Anderlecht heeft een goede uitgangspositie in Europa na de 0-1 overwinning tegen PAOK. Al na ...

199
199
'Standard siddert: sterkhouder alnog weg?'

Standard lijkt zijn transferhuiswerk voor deze zomer al grotendeels op orde te hebben en lijkt ...

168
168
Coosemans zet Anderlecht met voeten op grond na zege

Anderlecht is er donderdagavond in geslaagd een uitstekende uitgangspositie te bemachtigen in de ...

227
227
'Orel Mangala heeft transfer eindelijk beet'

Met de aanstelling van Mark van Bommel als nieuwe bondscoach zullen verschillende spelers hopen op ...

48
48
'Club mag ex-speler én Barça danken voor transfer'

Club Brugge tastte deze week nog diep in de buidel voor de komst van Han-beom Lee en Freddie Potts, ...

529
529
'Essevee wil toeslaan met beproefd transferrecept'

Voor Zulte Waregem begint het nieuwe seizoen zondagnamiddag met meteen een pittige opdracht, want ze ...

153
153
'Club zet zinnen op peperdure opvolger Tresoldi'

Het zijn bij Club Brugge nog zeer drukke dagen op de transfermarkt. Nadat het eerder deze week met ...

465
465
'AA Gent veegt opmerkelijke aanbieding van tafel'

AA Gent ging donderdagavond in zijn heenwedstrijd in de derde voorronde van de Conference League met ...

202
202
Vanhaezebrouck velt eerste oordeel over Vitor Bruno

Anderlecht is voorlopig goed aan het seizoen begonnen, met twee zeges in zijn eerste drie Europese ...

591
591
‘Lukaku zet carrière op het spel bij miljoenenpuinhoop’

Romelu Lukaku wil Napoli verlaten en heeft zijn zinnen op de MLS gezet. De Rode Duivel kan er ...

272
272
'Peperdure Club-flop keert terug naar JPL'

Club Brugge ontpopte zich de voorbije jaren tot de dominante kracht in het Belgische voetbal en ...

471
471
Tevreden De Mil ziet nog twee werkpunten bij AA Gent

AA Gent heeft donderdag opnieuw een grote stap gezet richting Europees voetbal tot Nieuwjaar. Het ...

140
140
'Union pakt weer uit met verrassende aanwinst'

Union heeft er al een zeer actieve zomermercato opzitten, waardoor het met een ruime kern aan het ...

88
88
Bruno doet vlak voor competitiestart verbazend voorstel

Anderlecht heeft donderdagavond een grote stap gezet richting kwalificatie voor de play-offs van de ...

498
498
Nieuwe blamage Vrancken; Godts krikt marktwaarde op

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de resterende heenmatchen van de derde ...

142
142
'Grote Verschaeren-schok: nieuwe Belgische club op tafel'

Sinds zijn contract bij RSC Anderlecht afliep, zit Yari Verschaeren nog steeds zonder ploeg. De ...

891
891
'Real staat perplex: waanzinnige transfertwist Rodri'

Rodri is bezig aan een voor hem onvergetelijke zomer. Nadat hij Spanje naar de wereldtitel leidde en ...

252
252

Meer sportnieuws