Anderlecht gaat in overdrive voor grote toptransfer

door
Anderlecht gaat in overdrive voor grote toptransfer

Dit jaar ontwikkelde Anderlecht een groot masterplan rond Yari Verschaeren. Ondanks zijn zware blessure bleef de club hem nauw betrekken bij de eerste ploeg en werd zijn contract verlengd. Beide partijen hadden er belang bij om bij te tekenen, en na dit seizoen komt er mogelijk een nieuwe kans om een grote transfer te maken.

LEES OOK: Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Het noodlot slaat toe voor Verschaeren en Anderlecht

Yari Verschaeren verkeerde vorig seizoen in supervorm. De wisselwerking met Lior Refaelov liep steeds beter en de Israëliër stuwde hem naar een hoger niveau.

“Ik hou ervan om met Yari samen te spelen. Hij is één van de beste voetballers in België, maar heeft iemand nodig die hem gidst, die in hem gelooft en hem de vrijheid geeft om acties te maken”, zei Refaelov toen.

“Ik sta hem graag bij. Meer nog, mijn doel is Yari Verschaeren ooit de Gouden Schoen te laten winnen.” Totdat Verschaeren eind maart zijn kruisbanden scheurde tegen Oud-Heverlee Leuven.

De getalenteerde nummer tien van Anderlecht werd dezelfde week met succes aan zijn knie geopereerd, waarna een langdurige revalidatieperiode begon. Men verwachtte dat Verschaeren pas in januari of februari 2024 weer op het veld zou verschijnen, en zelfs dan was het onzeker of hij zijn oude niveau zou kunnen bereiken.

Anderlecht zou voor een lange periode zonder creatieve nummer tien zitten, en daarom keek Sporting uit naar een (tijdelijke) vervanger voor Verschaeren. “Logisch”, zegt Verschaeren in een interview met Het Laatste Nieuws.

“Het zou ook niet de eerste keer zijn dat ik er concurrentie bij krijg op mijn positie, dat was de voorbije drie seizoenen niet anders."

Verschaeren moet weer sleutelspeler van Anderlecht worden

Ondanks de ernstige blessure van Yari Verschaeren en de onzekerheid over zijn terugkeer naar zijn oude niveau, bleef het vertrouwen van de club intact. Eind april maakte Jesper Fredberg geen geheim van zijn intentie om Verschaeren een contractverlenging aan te bieden.

“Ik zou Yari Verschaeren graag nog jaren bij Anderlecht zien. We zouden zijn contract graag verlengen. We hebben een omgeving gecreëerd waar hij de beste versie van zichzelf kon zijn, we hebben hem gemist die laatste weken.” Het Nieuwsblad stelde dat Verschaeren in de toekomst opnieuw een sleutelpion moet worden.

Het revalidatieproces van Verschaeren werd geschat op ongeveer negen maanden, en de aanvallende middenvelder offerde zelfs zijn zomervakantie op om zo snel mogelijk weer topfit te zijn, zij het zonder overhaaste stappen te zetten.

Anderlecht bleef Verschaeren nauw betrekken bij de eerste ploeg. Zelfs tijdens de zomerstage in het Oostenrijkse Altach was hij aanwezig, ook al moest hij zich beperken tot spierversterkende oefeningen. Hij maakte vorig seizoen met een zwaar ingepakte knie ook de Europese verplaatsing naar AZ Alkmaar mee.

“Coach Brian Riemer ziet in Verschaeren een cruciale pion voor de toekomst en houdt hem graag close bij de kern”, schreef Het Nieuwsblad.

Hoewel zijn revalidatie in de voorbije maanden voornamelijk plaatsvond in Neerpede, bood de betrokkenheid bij de eerste ploeg hem een belangrijke mentale opsteker.

Anderlecht slaagt in masterplan-Verschaeren

Deze betrokkenheid maakte ook deel uit van deel van het masterplan om het contract van Yari Verschaeren, dat in juni 2024 afliep, te verlengen. Die doelstelling werd in september bereikt. Verschaeren en Anderlecht kwamen overeen om zijn contract te verlengen tot medio 2026.

“Een wederzijdse blijk van vertrouwen tussen Anderlecht en z'n jeugdproduct”, schreef Het Laatste Nieuws. “Verschaeren krijgt in alle rust de kans om opnieuw naar zijn beste niveau toe te groeien en Anderlecht riskeert niet langer om Verschaeren op het einde van dit seizoen transfervrij te moeten laten gaan.”

Het Nieuwsblad schreef dat alle partijen er belang bij hadden om bij te tekenen. “Verschaeren wilde graag zekerheid na zo'n zware blessure en Anderlecht wilde zijn marktwaarde niet volledig zien kelderen.”

Volgens La Dernière Heure heeft Verschaeren als doel om snel weer het project op te pakken dat hij voor ogen had voordat hij geblesseerd raakte: een mooie transfer maken naar een grote competitie.

Hoewel Anderlecht oorspronkelijk van plan was om hem na zijn sterke prestaties, vooral in de Conference League afgelopen winter, voor een hoge som te verkopen, er was concrete interesse die zich ontwikkelde in aanloop naar de zomermercato, heeft zijn blessure tijdens de wedstrijd tegen OH Leuven alles veranderd.

Binnen de club overweegt men nu om Verschaeren nog minstens een seizoen te behouden.

Maar als hij zijn comeback met succes maakt en zijn vorm van vóór de blessure hervindt, zou hij in de laatste zes maanden van het seizoen, met name tijdens de play-offs, opnieuw de interesse kunnen wekken van buitenlandse clubs. Op die manier kan hij zijn marktwaarde opnieuw laten stijgen.

Verschaeren snel terug in de basisploeg van Anderlecht

Brian Riemer staat te popelen om Yari Verschaeren weer op te nemen in zijn ploeg. Vrijdag maakte Verschaeren voor het eerst sinds zijn kruisbandblessure in maart al meteen weer deel uit van de wedstrijdkern tegen Westerlo.

“Een fitte Yari Verschaeren is één van de beste spelers in de Jupiler Pro League. Een potentiële Gouden Schoen-winnaar”, zei Riemer. “Elke club in België zou hem zo snel mogelijk terug willen. Ik zie op training een speler die heel hongerig is.”

Riemer heeft eerder Verschaeren vergeleken met de technische kwaliteiten en grote werkkracht van Luka Modric - op het niveau van Anderlecht weliswaar. “Geloof ons vrij, van zodra de nummer 10 over voldoende ritme beschikt, zal Riemer hem opstellen”, stelde Het Nieuwsblad.

Anderlecht speelt dit seizoen snel combinatiespel, wat perfect aansluit bij de kwaliteiten van Verschaeren. Hij zou de metronoom van het team kunnen worden. Ook de samenwerking met Thorgan Hazard belooft veel goeds. “Dat type voetballers hebben vaak een goeie klik”, aldus de krant.

Verschaeren mag niet geblokkeerd worden

Door zowel sportieve als financiële overwegingen lijkt Yari Verschaeren op (korte) termijn verzekerd van een basisplaats bij Anderlecht. Tijdens de wedstrijd tegen KVC Westerlo viel hij vrijdag meteen in en speelde hij al 29 minuten.

De grote vraag is wie plaats moet maken voor Verschaeren. Théo Leoni en Mario Stroeykens lijken in eerste instantie degenen te zijn die het slachtoffer worden van zijn rentree, terwijl de al overbodige Kristian Arnstad en Justin Lonwijk ook op de nummer 10 positie kunnen spelen.

“Dat zal dan wellicht ten koste gaan van Mario Stroeykens en Theo Leoni, want aan het duo Rits-Delaney raakt de coach minder graag”, voorspelt Het Nieuwsblad. “Omdat Verschaeren hun goudhaantje is voor later, mag die niet worden geblokkeerd door een dure aanwinst”, voorspelde de krant eerder al.

Zal Verschaeren weer zijn oud topniveau halen dit seizoen?

Meest recent

Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

196
196
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

121
121
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

209
209
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

126
126
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

102
102
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

61
61
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

223
223
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

234
234
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

46
46
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

413
413
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

269
269
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

507
507
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

95
95
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

44
44
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

451
451
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

58
58
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

488
488
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

153
153
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

367
367
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

258
258
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

332
332
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

112
112
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

513
513
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

538
538
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

692
692

Meer sportnieuws