'Anderlecht drukt door voor tweede winteraanwinst'

door
'Anderlecht drukt door voor tweede winteraanwinst'

RSC Anderlecht blijft vlot meedraaien aan de top van de Jupiler Pro League en pakte vrijdag ook op het veld van Westerlo de volle buit. Ondertussen zijn de Brusselaars al volop bezig met het ontrollen van hun winterse transferplannen. Zo is er extra versterking onderweg naar het Lotto Park.

Paars-Wit toonde zich nochtans al bijzonder slagkrachtig tijdens de voorbije zomermercato. CEO Sports Jesper Fredberg haalde toen alles uit de kast en voorzag zijn landgenoot Brian Riemer van een aanzienlijk versterkte selectie. In totaal haalde de Deen bijna een volledig elftal aan verse krachten in huis.

Die aanpak werpt nu ook zijn vruchten af gezien de sportieve resultaten. Maar de selectie staat nog niet volledig op punt. Achter het duo Jan Vertonghen en Zeno Debast zijn de opties erg beperkt in het centrum van de defensie. En dus wil men in januari, na het aantrekken van spits Keisuke Goto, ook een extra verdediger halen.

LEES OOK: 'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Ierse seizoensrevelatie

Vorige maand raakte bekend dat RSCA daarvoor zijn vizier op Schotland heeft gericht. Zo zouden de Brusselaars een oogje hebben laten vallen op Liam Scales. De 25-jarige international van Ierland speelt momenteel bij Celtic Glasgow en is daar bezig aan een goed seizoen, maar gaat komende zomer zijn laatste contractjaar in.

Die interesse zou nog steeds actueel zijn. Volgens YardBraker blijft Anderlecht de prestaties van Scales van dichtbij opvolgen en zouden de Brusselaars een eerste bod aan het voorbereiden zijn om hem in januari naar het Lotto Park te halen.

Celtic wil verkopen

Eerder raakte wel bekend dat coach Brendan Rodgers liefst het contract van Scales verlengd zou zien worden. Maar volgens analist Andy Walker, zelf goed voor zo'n 150 matchen namens Celtic, zal de Schotse topclub bij een goed bod toch meewerken aan een transfer. "De selectie is momenteel te klein voor het Champions League-niveau. Maar als iemand met een hoog bod komt, zal Celtic verkopen. Dat hebben ze altijd al gedaan en daarom zijn ze ook succesvol in Schotland", aldus Walker bij Go Radio.

Anderlecht heeft voldoende kwaliteit om kampioen te spelen ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

24
24
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

56
56
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

53
53
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

167
167
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

50
50
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

85
85
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

81
81
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

60
60
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

153
153
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

189
189
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

145
145
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

504
504
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

145
145
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

191
191
'Mannaert verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

536
536
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

51
51
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

221
221
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

133
133
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

162
162
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

74
74
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

360
360
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

313
313
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

83
83
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

233
233
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

467
467

Meer sportnieuws