Waarschuwing Duivels: "Enige EK-ambitie die ze mogen hebben"

door
Waarschuwing Duivels:

De Rode Duivels weten sinds zaterdag waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het EK 2024. Zo vormen Roemenië, Slowakije en een land uit de play-offs de tegenstanders van dienst. Een meer dan haalbare kaart, maar dat biedt geen garanties voor het verdere verloop van het toernooi.

De Duivels wisten hun EK-kwalificatiecampagne als groepswinnaar af te sluiten en versierden zo een rol als reekshoofd tijdens de loting. Daarmee wisten ze enkele kleppers als Frankrijk, Engeland en Portugal te ontlopen. Desondanks behoorde een sterke groep nog steeds tot de mogelijkheden.

LEES OOK: Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

Groepswinst binnen handbereik

Maar de loting was bondscoach Domenico Tedesco gunstig gezind. Zo werden sterke opponenten als Nederland, Denemarken en Italië ontlopen. In plaats daarvan neemt België het op tegen Roemenië, Slowakije en een land uit play-off B (Oekraïne, Bosnië, Israël of IJsland).

Op papier mag deze poule dus geen grote problemen opleveren. "Veel beter hadden we niet kunnen loten. De poule winnen, is de enige ambitie die België mag hebben", stelt analist Peter Vandenbempt tegenover Sporza.

Spanje, Kroatië of Italië?

Met die laatste zin, verstuurt hij meteen ook een waarschuwing. Want zelfs als België zijn groep wint, kan het vervolg van het Europees kampioenschap behoorlijk zwaar uitvallen. Zelfs in de tweede ronde is al een lastige tegenstander mogelijk.

Mits wat tegenspoed zou het dus al snel 'money time' kunnen worden. "Als je je groep wint - daar gaan we toch van uit - dan speel je tegen de derde uit groep A, B, C of D. Uit groep B zou dat zomaar Spanje, Kroatië of Italië kunnen zijn. Uit D kan het Frankrijk of Nederland zijn als een van hen het laat afweten", besluit Vandenbempt.

Wat is volgens u het hoogst haalbare voor de Duivels?

Meest recent

Axel Witsel verbaast iedereen met toekomstplannen

Axel Witsel is inmiddels al 37, maar de verdediger annex middenvelder zit nog steeds bij de Rode ...

7
7
Flops kosten Genk duur: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

144
144
België vs VS op tv: waar kijk je live naar de Rode Duivels?

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

189
189
Alderweireld ontroert met stap die niemand verwacht

Toby Alderweireld was deze week nog te zien in het Play-programma Komen Eten, waar hij een zeer ...

40
40
VS en België sluiten deal: opvallende details oefenduel

De Rode Duivels werken zaterdagavond een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. Die partij zal ...

98
98
Vertrekkansen stijgen: Tresoldi imponeert in Duitsland

Nicolo Tresoldi heeft zich de voorbije weken serieus in de kijker gespeeld bij Club Brugge. Het zal ...

153
153
Godts al gedumpt? Garcia kiest andere Duivel

Mika Godts is eindelijk Rode Duivel, maar dat voelt voorlopig meer als een test dan als een echte ...

134
134
'Afscheid na 89 duels: Kompany stuurt international door'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

46
46
'Atlético, Dortmund, ...: Club is eerste smaakmaker kwijt'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende sterkhouders zal verliezen, staat inmiddels ...

230
230
Verenigde Staten-België: Garcia kiest onuitgegeven basiself

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond aan hun oefenvierluik in aanloop naar het ...

454
454
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

71
71
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

147
147
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

154
154
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

462
462
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

356
356
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

242
242
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

255
255
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

220
220
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

151
151
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

166
166
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

70
70
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

210
210
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

477
477
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

458
458
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

328
328

Meer sportnieuws