Waarschuwing Duivels: "Enige EK-ambitie die ze mogen hebben"

door
Waarschuwing Duivels:

De Rode Duivels weten sinds zaterdag waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het EK 2024. Zo vormen Roemenië, Slowakije en een land uit de play-offs de tegenstanders van dienst. Een meer dan haalbare kaart, maar dat biedt geen garanties voor het verdere verloop van het toernooi.

De Duivels wisten hun EK-kwalificatiecampagne als groepswinnaar af te sluiten en versierden zo een rol als reekshoofd tijdens de loting. Daarmee wisten ze enkele kleppers als Frankrijk, Engeland en Portugal te ontlopen. Desondanks behoorde een sterke groep nog steeds tot de mogelijkheden.

LEES OOK: Revelatie in de Jupiler Pro League: "Hij verdient lof"

Groepswinst binnen handbereik

Maar de loting was bondscoach Domenico Tedesco gunstig gezind. Zo werden sterke opponenten als Nederland, Denemarken en Italië ontlopen. In plaats daarvan neemt België het op tegen Roemenië, Slowakije en een land uit play-off B (Oekraïne, Bosnië, Israël of IJsland).

Op papier mag deze poule dus geen grote problemen opleveren. "Veel beter hadden we niet kunnen loten. De poule winnen, is de enige ambitie die België mag hebben", stelt analist Peter Vandenbempt tegenover Sporza.

Spanje, Kroatië of Italië?

Met die laatste zin, verstuurt hij meteen ook een waarschuwing. Want zelfs als België zijn groep wint, kan het vervolg van het Europees kampioenschap behoorlijk zwaar uitvallen. Zelfs in de tweede ronde is al een lastige tegenstander mogelijk.

Mits wat tegenspoed zou het dus al snel 'money time' kunnen worden. "Als je je groep wint - daar gaan we toch van uit - dan speel je tegen de derde uit groep A, B, C of D. Uit groep B zou dat zomaar Spanje, Kroatië of Italië kunnen zijn. Uit D kan het Frankrijk of Nederland zijn als een van hen het laat afweten", besluit Vandenbempt.

Wat is volgens u het hoogst haalbare voor de Duivels?

Meest recent

'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

17
17
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

25
25
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

94
94
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

41
41
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

68
68
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

28
28
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

216
216
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

156
156
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

220
220
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

238
238
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

115
115
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

237
237
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

906
906
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

96
96
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

50
50
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

115
115
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

599
599
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

244
244
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

657
657
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

183
183
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

248
248
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

44
44
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

56
56
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

701
701
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

860
860

Meer sportnieuws