Sterkhouder Duivels: "Anderlecht is club van mijn hart"

343 stemmen
Sterkhouder Duivels:

Nu de tegenstanders in de groepsfase van het komende Europees kampioenschap bekend zijn, kan bondscoach Domenico Tedesco zijn selectie beginnen vormen. Daar zullen ongetwijfeld heel wat spelers met een verleden bij RSC Anderlecht deel van uit maken. Zo ook Orel Mangala.

De middenvelder werd onder Roberto Martinez zo nu en dan wel opgeroepen, maar een vaste waarde was hij allerminst. Daar kwam echter verandering in toen Tedesco het roer overnam als bondscoach. Onder zijn bewind groeide Mangala zelfs uit tot een vaste basiskracht.

Niet geheel onlogisch gezien zijn prestaties op clubniveau. De Brusselaar is bij Nottingham Forest ontbolsterd tot één van de titularissen. Dit seizoen werd hij geselecteerd voor 13 van de 14 Premier League-duels bij zijn club, telkens mocht hij in de basis beginnen.

LEES OOK: ‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

Omweg in Duitsland

Nochtans heeft Mangala een opvallend carrièreverloop tot dusver. Zo werkt hij zijn jeugdopleiding destijds af bij Anderlecht. Maar tot een doorbraak bij de eerste ploeg kwam het niet bij Paars-Wit. Zo trok hij al op jonge leeftijd naar Borussia Dortmund.

Daar mocht hij na een huurbeurt van één seizoen echter weer beschikken. Uiteindelijk zou het hem echter toch lukken om door te breken in Duitsland. Eerst bij Hamburg SV, vervolgens ook bij VfB Stuttgart. Zijn prestaties daar leverden hem in 2022 een transfer naar de Premier League op.

Paars bloed

Minuten maken bij de eerste ploeg van Anderlecht lukte hem uiteindelijk dus niet. Maar hij heeft zijn jeugdclub wel nog steeds hoog zitten. "Ik heb geen spijt dat ik nooit voor Anderlecht heb gedebuteerd want ik ben desondanks toch profvoetballer geworden, maar ik had het wel heel graag gedaan. Ik volg Anderlecht ook nog steeds. Het blijft de club van mijn hart", klonk het bij Play Sports.

Mangala is een zekerheid in de EK-selectie ...

Meest recent

Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Franky Van der Elst is één van de meest iconische middenvelders van de Rode Duivels. ...

23
23
‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Arsenal won dit seizoen de Premier League en ei zo na de Champions League, na strafschoppen ging het ...

20
20
Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

18
18
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

178
178
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

106
106
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

230
230
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

148
148
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

277
277
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

405
405
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

199
199
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

71
71
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

67
67
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

85
85
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

151
151
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

198
198
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

286
286
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

552
552
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

134
134
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

1061
1061
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

357
357
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

118
118
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

552
552
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

334
334
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

247
247
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

393
393

Meer sportnieuws