Sterkhouder Duivels: "Anderlecht is club van mijn hart"

343
Sterkhouder Duivels:

Nu de tegenstanders in de groepsfase van het komende Europees kampioenschap bekend zijn, kan bondscoach Domenico Tedesco zijn selectie beginnen vormen. Daar zullen ongetwijfeld heel wat spelers met een verleden bij RSC Anderlecht deel van uit maken. Zo ook Orel Mangala.

De middenvelder werd onder Roberto Martinez zo nu en dan wel opgeroepen, maar een vaste waarde was hij allerminst. Daar kwam echter verandering in toen Tedesco het roer overnam als bondscoach. Onder zijn bewind groeide Mangala zelfs uit tot een vaste basiskracht.

Niet geheel onlogisch gezien zijn prestaties op clubniveau. De Brusselaar is bij Nottingham Forest ontbolsterd tot één van de titularissen. Dit seizoen werd hij geselecteerd voor 13 van de 14 Premier League-duels bij zijn club, telkens mocht hij in de basis beginnen.

LEES OOK: Arsenal blijft met zuinige zege in spoor van Man City

Omweg in Duitsland

Nochtans heeft Mangala een opvallend carrièreverloop tot dusver. Zo werkt hij zijn jeugdopleiding destijds af bij Anderlecht. Maar tot een doorbraak bij de eerste ploeg kwam het niet bij Paars-Wit. Zo trok hij al op jonge leeftijd naar Borussia Dortmund.

Daar mocht hij na een huurbeurt van één seizoen echter weer beschikken. Uiteindelijk zou het hem echter toch lukken om door te breken in Duitsland. Eerst bij Hamburg SV, vervolgens ook bij VfB Stuttgart. Zijn prestaties daar leverden hem in 2022 een transfer naar de Premier League op.

Paars bloed

Minuten maken bij de eerste ploeg van Anderlecht lukte hem uiteindelijk dus niet. Maar hij heeft zijn jeugdclub wel nog steeds hoog zitten. "Ik heb geen spijt dat ik nooit voor Anderlecht heb gedebuteerd want ik ben desondanks toch profvoetballer geworden, maar ik had het wel heel graag gedaan. Ik volg Anderlecht ook nog steeds. Het blijft de club van mijn hart", klonk het bij Play Sports.

Mangala is een zekerheid in de EK-selectie ...

Meest recent

Plooien gladgestreken? Allegri looft De Bruyne

De voorbije week stonden de Italiaanse kranten vol van de 'vete' tussen Kevin De Bruyne en ...

8
8
Flick goudeerlijk: "PSG is beter dan ons"

De voetballiefhebber werd dinsdagavond verwend in de Champions Leauge, met maar liefst 40 doelpunten ...

13
13
PSG wint spektakelstuk tegen Barça, knappe assist KDB

Het is dinsdag een spectaculaire avond geworden in de Champions League. Dé kraker was ...

18
18
Turken kijken met nieuwe bondscoach Rode Duivels in de ogen

De Rode Duivels staan er na vier wedstrijden vrij goed voor in de Nations League. Ze staan na vier ...

19
19
'Club siddert: grootmacht gaat in januari voor Tresoldi'

Club Brugge bijft ook na het vertrek van verschillende sterkhouders vorige zomer gewoon indruk ...

118
118
Volgend seizoen Genkse nummer 1? Leysen geeft hint

Vorig weekend liet KRC Genk geen steek vallen in de Croky Cup, want het ging gewoon met 0-2 winnen ...

79
79
Club kijkt oude bekende in ogen: "Lens is favoriet"

Club Brugge hoopt woensdag opnieuw een resultaat neer te kunnen zetten in de Champions League na de ...

255
255
Fenerbahçe met grote domper, Dortmund komt goed weg

In de Champions League stonden er twee matchen op het programma in de vooravond. Om 18u45 gaf ...

37
37
Union SG wint jackpot "20 à 25 miljoen euro"

De naam van Relebohile Mofokeng begint steeds nadrukkelijker rond te zingen op de Europese ...

52
52
'Arne Slot lokt interesse van Premier League-club'

Arne Slot lijkt niet van plan om lang aan de zijlijn te blijven staan. Volgens De Telegraaf staat ...

40
40
Nieuwe attractie in JPL: "Talent voor Premier League"

De Belgische ploegen hebben een geslaagde week achter de rug op het Europese toneel. Union SG ...

339
339
Coach RC Lens looft Club-smaakmaker: "Een topper"

Club Brugge is favoriet voor het treffen met RC Lens. AS Monaco en Olympique Marseille werden al ...

119
119
Van Hazard tot Ivanovic: ex-JPL'ers hun rapport bij Lens

RC Lens is morgen de tegenstander van Club Brugge in de Champions League. De Belgische landskampioen ...

113
113
'Club Brugge stelt Tresoldi teleur: droomtransfer van tafel'

Een exit in januari is onbespreekbaar, maar nadien wordt Nicolo Tresoldi stilaan onhoudbaar voor ...

313
313
Belgische toptrainers in vieze papieren: terug naar JPL?

Tot dusver maakt de Jupiler Pro League zijn reputatie als trainerskerkhof niet echt waar, want na ...

187
187
'Club-grootverdiener forceert breuk: JPL-club staat klaar'

Hij kreeg bij Club Brugge een topcontract tot 2029, maar komt dit seizoen niet aan spelen toe. Deze ...

475
475
'Club Brugge kan cashen: kwartet laat kassa rinkelen'

De afgelopen jaren vonden Europese topclubs alsmaar vlotter hun weg naar Club Brugge, waar het ene ...

142
142
Leko kiest CL-selectie: 2 afvallers bij Club Brugge

Jan Breydel maakt zich al op voor een nieuwe gala-avond in de Champions League. Een week na de stunt ...

325
325
"Lieg niet"-Van Crombrugge haalt vlijmscherp uit na agressie

Hendrik Van Crombrugge beleeft een opvallende periode naast het voetbalveld. Terwijl de voormalige ...

175
175
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 9 bekend

De komende dagen eist het Europese voetbal nog even alle aandacht op, maar nadien wordt in de ...

90
90
Leko speelt open kaart: Vetlesen versus Lemaréchal

Op speeldag drie van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag RC Lens over de vloer. Wellicht ...

186
186
Europese nachtmerrie dreigt plots voor STVV-supporters

De Europese droom van STVV zorgt voor een opvallend probleem bij de Truiense supporters. De tickets ...

185
185
Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander

Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander KAA Gent staat in de Jupiler Pro League aan ...

86
86
Leko waarschuwt Club Brugge: grote vrees voor Lens

Club Brugge won vorige speeldag in de Champions League op het veld van Internazionale. De 3-4 zege ...

169
169
Lukaku boezemt weer angst in: oorlogstaal in Europa

Romelu Lukaku heeft zijn eerste doelpunt bij Fenerbahçe gescoord. Big Rom startte twijfelend ...

73
73

Meer sportnieuws