Sterkhouder Duivels: "Anderlecht is club van mijn hart"

343 stemmen
Sterkhouder Duivels:

Nu de tegenstanders in de groepsfase van het komende Europees kampioenschap bekend zijn, kan bondscoach Domenico Tedesco zijn selectie beginnen vormen. Daar zullen ongetwijfeld heel wat spelers met een verleden bij RSC Anderlecht deel van uit maken. Zo ook Orel Mangala.

De middenvelder werd onder Roberto Martinez zo nu en dan wel opgeroepen, maar een vaste waarde was hij allerminst. Daar kwam echter verandering in toen Tedesco het roer overnam als bondscoach. Onder zijn bewind groeide Mangala zelfs uit tot een vaste basiskracht.

Niet geheel onlogisch gezien zijn prestaties op clubniveau. De Brusselaar is bij Nottingham Forest ontbolsterd tot één van de titularissen. Dit seizoen werd hij geselecteerd voor 13 van de 14 Premier League-duels bij zijn club, telkens mocht hij in de basis beginnen.

LEES OOK: 'Union waagt tweede poging voor recordtransfer'

Omweg in Duitsland

Nochtans heeft Mangala een opvallend carrièreverloop tot dusver. Zo werkt hij zijn jeugdopleiding destijds af bij Anderlecht. Maar tot een doorbraak bij de eerste ploeg kwam het niet bij Paars-Wit. Zo trok hij al op jonge leeftijd naar Borussia Dortmund.

Daar mocht hij na een huurbeurt van één seizoen echter weer beschikken. Uiteindelijk zou het hem echter toch lukken om door te breken in Duitsland. Eerst bij Hamburg SV, vervolgens ook bij VfB Stuttgart. Zijn prestaties daar leverden hem in 2022 een transfer naar de Premier League op.

Paars bloed

Minuten maken bij de eerste ploeg van Anderlecht lukte hem uiteindelijk dus niet. Maar hij heeft zijn jeugdclub wel nog steeds hoog zitten. "Ik heb geen spijt dat ik nooit voor Anderlecht heb gedebuteerd want ik ben desondanks toch profvoetballer geworden, maar ik had het wel heel graag gedaan. Ik volg Anderlecht ook nog steeds. Het blijft de club van mijn hart", klonk het bij Play Sports.

Mangala is een zekerheid in de EK-selectie ...

Meest recent

'Club heeft beet: miljoenenaanwinst gespot in Brugge'

Club Brugge moest vrijdagavond na strafschoppen zijn meerdere erkennen in de supercup tegen Union ...

40
40
'Antwerp gaat voor stunt: huurbod op Overmars-bekende'

Nu de overname is beklonken, heeft Antwerp FC de inhaalbeweging ingezet op de mercato. Maar de Great ...

111
111
'PSG pakt weer uit: wereldkampioen naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain kroonde zich in de voorbije twee seizoen telkens tot eindwinnaar in de Champions ...

47
47
Antwerp gaat nipt onderuit, extra vertrekker bij Union

Binnen een week trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich weer op gang. Antwerp FC ...

54
54
'Club krijgt groen licht: peperdure aanwinst onderweg'

Club Brugge heeft zondagmiddag het vertrek van Raphael Onyedika wereldkundig gemaakt. Sportief ...

533
533
Vermeeren (met nieuwe look) verbaast vriend en vijand bij Leipzig

Nu Mark van Bommel het roer heeft overgenomen als bondscoach, mag een aantal kandidaat-Rode Duivels ...

343
343
'Concurrentie gruwt: Arsenal pakt uit met nieuwe sterspeler'

Arsenal FC legde afgelopen seizoen voor de eerste keer sinds 2004 beslag op de Engelse landstitel. ...

195
195
Witte rook nabij: opvallende gast bij oefenduel Antwerp

Antwerp FC vertoeft momenteel in Londen waar het een week voor de competitiestart nog twee ...

189
189
Onyedika vertrekt na 183 duels: Club vangt aardige som

Club Brugge heeft afscheid genomen van één van zijn vaste krachten. Zondagnamiddag ...

222
222
Romelu Lukaku brengt met zinderende video fans tot kookpunt

De situatie van Romelu Lukaku is nog steeds hoogst onzeker. De aanvaller kende een sterk WK, maar ...

178
178
Groot Arsenal-debuut Tzolis: Engelse pers deelt cijfer uit

Christos Tzolis versierde in het tussenseizoen een droomtransfer naar Arsenal FC. Zaterdag mocht hij ...

426
426
Anderlecht titelkandidaat? Analist doet voorspelling

RSC Anderlecht is in de Europese voorrondes goed begonnen aan het nieuwe seizoen. De vraag is nu ...

800
800
'Plan Club Brugge onder druk: transferwending Tresoldi'

Met zijn doelpunt in de supercup toonde Nicolo Tresoldi zich bij de start van het nieuwe seizoen ...

854
854
Net rond Infantino sluit zich: "Achterkamertjesachtige deal"

Gianni Infantino heeft zichzelf serieus in de nesten gewerkt. Zijn megalomane 'FIFA Forward ...

324
324
'Transferbom Romelu Lukaku: gesprekken al opgestart'

Nu zijn makelaar heeft aangegeven dat hij zeker geen tweede viool wil gaan spelen bij SSC Napoli, ...

806
806
Union heeft oude bekende beet: transferdetails bekend

Union SG legde vrijdagavond beslag op zijn eerst trofee van het seizoen: het won de supercup na ...

133
133
TRANSFERUURTJE: 'Dubbele deal Anderlecht, Club pusht bij Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

561
561
‘Standard wil nog uitpakken met bekende naam’

Standard Luik leek klaar op de zomermercato, maar nu komt journalist Sacha Tavolieri nog met een ...

214
214
Chambaere reageert op woeste Club-fans: “Klootzakje spelen”

Union SG pakte de eerste prijs van het seizoen door na strafschoppen te winnen van Club Brugge. De ...

179
179
Zulte troeft resem clubs af voor nieuw goudhaantje

Zulte Waregem heeft met Zalan Atrok (20) mogelijk een nieuw goudhaantje in huis gehaald. Tegen ...

309
309
Antwerp-fans verbazen in Engeland: “Nog nooit gezien”

Royal Antwerp FC ging in de oefenwedstrijd tegen Millwall met 1-0 onderuit, maar de supporters ...

269
269
Club Brugge ziet wéér toptalent vertrekken

Club Brugge incasseert deze zomermercato. Niet alleen in de A-kern dreigen er na Christos Tzolis nog ...

182
182
'Antwerp dendert door: nieuwe spits op komst'

Royal Antwerp FC schakelt niet een, maar drie versnellingen hoger op de transfermarkt. De Great Old ...

362
362
'Club Brugge casht opnieuw na talenttransfer'

Wat is er aan de hand bij Club Brugge? De Bruggelingen kunnen amper nog talenten aan boord houden. ...

340
340
Union SG en Olivier Renard ronden transferdeal af

Union SG heeft een volgende speler van de hand gedaan. De Brusselaars deden zaken met Al-Shabab, ...

54
54

Meer sportnieuws