Sterkhouder Duivels: "Anderlecht is club van mijn hart"

door
Sterkhouder Duivels:

Nu de tegenstanders in de groepsfase van het komende Europees kampioenschap bekend zijn, kan bondscoach Domenico Tedesco zijn selectie beginnen vormen. Daar zullen ongetwijfeld heel wat spelers met een verleden bij RSC Anderlecht deel van uit maken. Zo ook Orel Mangala.

De middenvelder werd onder Roberto Martinez zo nu en dan wel opgeroepen, maar een vaste waarde was hij allerminst. Daar kwam echter verandering in toen Tedesco het roer overnam als bondscoach. Onder zijn bewind groeide Mangala zelfs uit tot een vaste basiskracht.

Niet geheel onlogisch gezien zijn prestaties op clubniveau. De Brusselaar is bij Nottingham Forest ontbolsterd tot één van de titularissen. Dit seizoen werd hij geselecteerd voor 13 van de 14 Premier League-duels bij zijn club, telkens mocht hij in de basis beginnen.

LEES OOK: Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

Omweg in Duitsland

Nochtans heeft Mangala een opvallend carrièreverloop tot dusver. Zo werkt hij zijn jeugdopleiding destijds af bij Anderlecht. Maar tot een doorbraak bij de eerste ploeg kwam het niet bij Paars-Wit. Zo trok hij al op jonge leeftijd naar Borussia Dortmund.

Daar mocht hij na een huurbeurt van één seizoen echter weer beschikken. Uiteindelijk zou het hem echter toch lukken om door te breken in Duitsland. Eerst bij Hamburg SV, vervolgens ook bij VfB Stuttgart. Zijn prestaties daar leverden hem in 2022 een transfer naar de Premier League op.

Paars bloed

Minuten maken bij de eerste ploeg van Anderlecht lukte hem uiteindelijk dus niet. Maar hij heeft zijn jeugdclub wel nog steeds hoog zitten. "Ik heb geen spijt dat ik nooit voor Anderlecht heb gedebuteerd want ik ben desondanks toch profvoetballer geworden, maar ik had het wel heel graag gedaan. Ik volg Anderlecht ook nog steeds. Het blijft de club van mijn hart", klonk het bij Play Sports.

Mangala is een zekerheid in de EK-selectie ...

Meest recent

Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

76
76
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

47
47
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

5
5
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

63
63
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

46
46
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

57
57
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

233
233
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

30
30
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

382
382
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

257
257
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

342
342
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

24
24
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

33
33
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

68
68
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

91
91
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

111
111
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

67
67
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

430
430
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

166
166
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

334
334
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

128
128
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

479
479
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

292
292
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

241
241
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

180
180

Meer sportnieuws