TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe jackpot Union, supertransfer Openda'

455 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe jackpot Union, supertransfer Openda'

Het seizoen 2023-2024 draait inmiddels op volle toeren en ook de winterse transferperiode komt steeds dichter. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland zijn dan ook begonnen met het ontrollen van hun transferplannen voor januari. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in het Transferuurtje.

LEES OOK: Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Jupiler Pro League

Door de zware blessure van Paul Nardi, zou AA Gent volgens Het Nieuwsbad de komst van een extra doelman overwegen. Daarvoor hoeft het alvast niet te wachten tot januari, want door de blessure van Nardi staat het bondsreglement een uitzondering toe. Nog voor de wintermercato officieel haar deuren opent mag AA Gent al een sluitstuk aantrekken. Het sein voor Michel Louwagie om meteen in actie te schieten?

Koki Machida lijkt goed op weg om Union SG te verlaten. Eerder raakte al bekend dat de Japanse steunpilaar achterin concrete interesse van Tottenham geniet. Dat wordt nu ook formeel bevestigd door zowel La Dernière Heure als Het Nieuwsblad. Daar klinkt het dat de Spurs zelfs van plan zouden zijn om Machida al in januari naar Londen te lokken. Union zou wel een stevig prijskaartje van maar liefst 15 miljoen euro op de 26-jarige linkspoot hebben geplakt.

Journalist Mike Verweij, clubwatcher van Ajax voor De Telegraaf, kwam via de podcast van de Nederlandse krant met een update over de toekomst van Owen Wijndal. Hij verwacht dat de speler in de zomer zal terugkeren naar Ajax. Antwerp bedong geen aankoopoptie en het ziet er voorlopig niet meteen naar uit dat de Great Old heel wat miljoenen euro’s op tafel zal leggen om Wijndal bij de club te houden.

Buitenland

De sterke prestaties van Loïs Openda bij RB Leipzig blijven niet onopgemerkt bij de Europese topclubs. Zo raakte afgelopen week bekend dat Liverpool FC interesse zou tonen in de Rode Duivel. De Reds zouden echter concurrentie krijgen uit eigen land. Fichajes laat immers ook Chelsea FC vallen als mogelijke nieuwe bestemming voor onze landgenoot. The Blues zijn op zoek naar een aanvallende kwaliteitsinjectie en zien Openda blijkbaar als een geschikte kandidaat.

Volgens Football Insider hebben Tottenham en Brentford grote interesse om Johan Bakayoko in januari naar de Premier League te halen. De Belgische flankaanvaller is aan een fantastisch seizoen bezig bij PSV. De kans is dan ook klein dat hij tijdens de wintermercato vertrekt. Bovendien zal de flankaanvaller een stevig prijskaartje kosten.

Manchester United wil zich in januari op meerdere posities versterken. Volgens BILD wordt het vizier daarbij gericht op Serhou Guirassy. De 27-jarige Guineeër is een sterk seizoen bezig bij VfB Stuttgart en scoorde al 15 keer in 10 optredens in de competitie. Er heerst wel concurrentie voor de spits. Ook Ajax en Atlético Madrid werden al genoemd.

Welke Rode Duivel heeft volgens u het meeste potentieel?

Meest recent

FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

0
0
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

67
67
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

40
40
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

146
146
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

110
110
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

792
792
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

53
53
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

328
328
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

151
151
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

525
525
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

612
612
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

75
75
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

141
141
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

739
739
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

89
89
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

68
68
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

64
64
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

41
41
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

159
159
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

120
120
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

112
112
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

98
98
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

146
146
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

48
48
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

115
115

Meer sportnieuws