TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe jackpot Union, supertransfer Openda'

455 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe jackpot Union, supertransfer Openda'

Het seizoen 2023-2024 draait inmiddels op volle toeren en ook de winterse transferperiode komt steeds dichter. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland zijn dan ook begonnen met het ontrollen van hun transferplannen voor januari. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in het Transferuurtje.

LEES OOK: 'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Jupiler Pro League

Door de zware blessure van Paul Nardi, zou AA Gent volgens Het Nieuwsbad de komst van een extra doelman overwegen. Daarvoor hoeft het alvast niet te wachten tot januari, want door de blessure van Nardi staat het bondsreglement een uitzondering toe. Nog voor de wintermercato officieel haar deuren opent mag AA Gent al een sluitstuk aantrekken. Het sein voor Michel Louwagie om meteen in actie te schieten?

Koki Machida lijkt goed op weg om Union SG te verlaten. Eerder raakte al bekend dat de Japanse steunpilaar achterin concrete interesse van Tottenham geniet. Dat wordt nu ook formeel bevestigd door zowel La Dernière Heure als Het Nieuwsblad. Daar klinkt het dat de Spurs zelfs van plan zouden zijn om Machida al in januari naar Londen te lokken. Union zou wel een stevig prijskaartje van maar liefst 15 miljoen euro op de 26-jarige linkspoot hebben geplakt.

Journalist Mike Verweij, clubwatcher van Ajax voor De Telegraaf, kwam via de podcast van de Nederlandse krant met een update over de toekomst van Owen Wijndal. Hij verwacht dat de speler in de zomer zal terugkeren naar Ajax. Antwerp bedong geen aankoopoptie en het ziet er voorlopig niet meteen naar uit dat de Great Old heel wat miljoenen euro’s op tafel zal leggen om Wijndal bij de club te houden.

Buitenland

De sterke prestaties van Loïs Openda bij RB Leipzig blijven niet onopgemerkt bij de Europese topclubs. Zo raakte afgelopen week bekend dat Liverpool FC interesse zou tonen in de Rode Duivel. De Reds zouden echter concurrentie krijgen uit eigen land. Fichajes laat immers ook Chelsea FC vallen als mogelijke nieuwe bestemming voor onze landgenoot. The Blues zijn op zoek naar een aanvallende kwaliteitsinjectie en zien Openda blijkbaar als een geschikte kandidaat.

Volgens Football Insider hebben Tottenham en Brentford grote interesse om Johan Bakayoko in januari naar de Premier League te halen. De Belgische flankaanvaller is aan een fantastisch seizoen bezig bij PSV. De kans is dan ook klein dat hij tijdens de wintermercato vertrekt. Bovendien zal de flankaanvaller een stevig prijskaartje kosten.

Manchester United wil zich in januari op meerdere posities versterken. Volgens BILD wordt het vizier daarbij gericht op Serhou Guirassy. De 27-jarige Guineeër is een sterk seizoen bezig bij VfB Stuttgart en scoorde al 15 keer in 10 optredens in de competitie. Er heerst wel concurrentie voor de spits. Ook Ajax en Atlético Madrid werden al genoemd.

Welke Rode Duivel heeft volgens u het meeste potentieel?

Meest recent

Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

4
4
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

4
4
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

73
73
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

129
129
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

114
114
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

34
34
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

441
441
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

349
349
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

338
338
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

273
273
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

506
506
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

292
292
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

423
423
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

120
120
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

1847
1847
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

163
163
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

245
245
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

218
218
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

74
74
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

337
337
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

318
318
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

159
159
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

157
157
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

222
222
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

186
186

Meer sportnieuws