TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe jackpot Union, supertransfer Openda'

door
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe jackpot Union, supertransfer Openda'

Het seizoen 2023-2024 draait inmiddels op volle toeren en ook de winterse transferperiode komt steeds dichter. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland zijn dan ook begonnen met het ontrollen van hun transferplannen voor januari. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in het Transferuurtje.

LEES OOK: 'Drie fraaie pistes dienen zich aan voor Openda'

Jupiler Pro League

Door de zware blessure van Paul Nardi, zou AA Gent volgens Het Nieuwsbad de komst van een extra doelman overwegen. Daarvoor hoeft het alvast niet te wachten tot januari, want door de blessure van Nardi staat het bondsreglement een uitzondering toe. Nog voor de wintermercato officieel haar deuren opent mag AA Gent al een sluitstuk aantrekken. Het sein voor Michel Louwagie om meteen in actie te schieten?

Koki Machida lijkt goed op weg om Union SG te verlaten. Eerder raakte al bekend dat de Japanse steunpilaar achterin concrete interesse van Tottenham geniet. Dat wordt nu ook formeel bevestigd door zowel La Dernière Heure als Het Nieuwsblad. Daar klinkt het dat de Spurs zelfs van plan zouden zijn om Machida al in januari naar Londen te lokken. Union zou wel een stevig prijskaartje van maar liefst 15 miljoen euro op de 26-jarige linkspoot hebben geplakt.

Journalist Mike Verweij, clubwatcher van Ajax voor De Telegraaf, kwam via de podcast van de Nederlandse krant met een update over de toekomst van Owen Wijndal. Hij verwacht dat de speler in de zomer zal terugkeren naar Ajax. Antwerp bedong geen aankoopoptie en het ziet er voorlopig niet meteen naar uit dat de Great Old heel wat miljoenen euro’s op tafel zal leggen om Wijndal bij de club te houden.

Buitenland

De sterke prestaties van Loïs Openda bij RB Leipzig blijven niet onopgemerkt bij de Europese topclubs. Zo raakte afgelopen week bekend dat Liverpool FC interesse zou tonen in de Rode Duivel. De Reds zouden echter concurrentie krijgen uit eigen land. Fichajes laat immers ook Chelsea FC vallen als mogelijke nieuwe bestemming voor onze landgenoot. The Blues zijn op zoek naar een aanvallende kwaliteitsinjectie en zien Openda blijkbaar als een geschikte kandidaat.

Volgens Football Insider hebben Tottenham en Brentford grote interesse om Johan Bakayoko in januari naar de Premier League te halen. De Belgische flankaanvaller is aan een fantastisch seizoen bezig bij PSV. De kans is dan ook klein dat hij tijdens de wintermercato vertrekt. Bovendien zal de flankaanvaller een stevig prijskaartje kosten.

Manchester United wil zich in januari op meerdere posities versterken. Volgens BILD wordt het vizier daarbij gericht op Serhou Guirassy. De 27-jarige Guineeër is een sterk seizoen bezig bij VfB Stuttgart en scoorde al 15 keer in 10 optredens in de competitie. Er heerst wel concurrentie voor de spits. Ook Ajax en Atlético Madrid werden al genoemd.

Welke Rode Duivel heeft volgens u het meeste potentieel?

Meest recent

Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

8
8
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

53
53
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

59
59
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

117
117
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

212
212
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

30
30
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

100
100
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

41
41
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

484
484
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

133
133
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

219
219
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

262
262
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

231
231
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

170
170
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

93
93
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

66
66
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

105
105
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

446
446
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

232
232
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

343
343
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

170
170
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

239
239
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

284
284
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

687
687
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

259
259

Meer sportnieuws