TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe jackpot Union, supertransfer Openda'

door
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe jackpot Union, supertransfer Openda'

Het seizoen 2023-2024 draait inmiddels op volle toeren en ook de winterse transferperiode komt steeds dichter. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland zijn dan ook begonnen met het ontrollen van hun transferplannen voor januari. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in het Transferuurtje.

LEES OOK: Dikke streep door Genkse rekening: "Zie enkel nadelen"

Jupiler Pro League

Door de zware blessure van Paul Nardi, zou AA Gent volgens Het Nieuwsbad de komst van een extra doelman overwegen. Daarvoor hoeft het alvast niet te wachten tot januari, want door de blessure van Nardi staat het bondsreglement een uitzondering toe. Nog voor de wintermercato officieel haar deuren opent mag AA Gent al een sluitstuk aantrekken. Het sein voor Michel Louwagie om meteen in actie te schieten?

Koki Machida lijkt goed op weg om Union SG te verlaten. Eerder raakte al bekend dat de Japanse steunpilaar achterin concrete interesse van Tottenham geniet. Dat wordt nu ook formeel bevestigd door zowel La Dernière Heure als Het Nieuwsblad. Daar klinkt het dat de Spurs zelfs van plan zouden zijn om Machida al in januari naar Londen te lokken. Union zou wel een stevig prijskaartje van maar liefst 15 miljoen euro op de 26-jarige linkspoot hebben geplakt.

Journalist Mike Verweij, clubwatcher van Ajax voor De Telegraaf, kwam via de podcast van de Nederlandse krant met een update over de toekomst van Owen Wijndal. Hij verwacht dat de speler in de zomer zal terugkeren naar Ajax. Antwerp bedong geen aankoopoptie en het ziet er voorlopig niet meteen naar uit dat de Great Old heel wat miljoenen euro’s op tafel zal leggen om Wijndal bij de club te houden.

Buitenland

De sterke prestaties van Loïs Openda bij RB Leipzig blijven niet onopgemerkt bij de Europese topclubs. Zo raakte afgelopen week bekend dat Liverpool FC interesse zou tonen in de Rode Duivel. De Reds zouden echter concurrentie krijgen uit eigen land. Fichajes laat immers ook Chelsea FC vallen als mogelijke nieuwe bestemming voor onze landgenoot. The Blues zijn op zoek naar een aanvallende kwaliteitsinjectie en zien Openda blijkbaar als een geschikte kandidaat.

Volgens Football Insider hebben Tottenham en Brentford grote interesse om Johan Bakayoko in januari naar de Premier League te halen. De Belgische flankaanvaller is aan een fantastisch seizoen bezig bij PSV. De kans is dan ook klein dat hij tijdens de wintermercato vertrekt. Bovendien zal de flankaanvaller een stevig prijskaartje kosten.

Manchester United wil zich in januari op meerdere posities versterken. Volgens BILD wordt het vizier daarbij gericht op Serhou Guirassy. De 27-jarige Guineeër is een sterk seizoen bezig bij VfB Stuttgart en scoorde al 15 keer in 10 optredens in de competitie. Er heerst wel concurrentie voor de spits. Ook Ajax en Atlético Madrid werden al genoemd.

Welke Rode Duivel heeft volgens u het meeste potentieel?

Meest recent

Oosting moet puzzelen: ziekenboeg Antwerp puilt uit

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

3
3
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

73
73
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

122
122
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

38
38
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

23
23
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

141
141
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

29
29
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

53
53
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

137
137
Raman breekt helemaal na moeilijke periode

KV Mechelen zette vorig weekend een grote stap richting het veiligstellen van deelname aan de ...

49
49
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

79
79
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

201
201
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

127
127
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

436
436
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

72
72
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

106
106
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

47
47
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

132
132
'Diplomaprobleem Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Anderlecht zette op 1 februari Besnik Hasi op straat. Sindsdien zorgde het trainersdossier al voor ...

260
260
'Union sluit nieuwe megadeal met Benfica'

Union zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zijn titel te verlengen. Het ...

115
115
Van der Elst trekt keiharde conclusie over Leko en Club

De 28ste speeldag belooft enkele pittige affiches te brengen. De meeste ogen zullen gericht zijn op ...

460
460
Straffe stoot Vanderbiest: "Als je dat ziet..."

In de komende drie weken wordt de strijd om de Champions' Play-Off helemaal beslist. Union, Club ...

109
109
'Genk moet zich haasten: ervaren sterkhouder krijgt aanbod'

Bij KRC Genk gaat alle aandacht in de komende weken naar het veiligstellen van de zesde plaats. ...

285
285
'Standard krijgt plots drie gigantische opstekers'

Standard deed vorige week een enorme slechte zaak door 1-1 te spelen tegen La Louvière. De ...

186
186
'Club Brugge twijfelt: dure 'flopaankoop' al na jaar weg'

Club Brugge heeft een brede kern en daardoor zijn er een aantal spelers die minder aan bod komen. ...

390
390

Meer sportnieuws