TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe jackpot Union, supertransfer Openda'

door
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe jackpot Union, supertransfer Openda'

Het seizoen 2023-2024 draait inmiddels op volle toeren en ook de winterse transferperiode komt steeds dichter. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland zijn dan ook begonnen met het ontrollen van hun transferplannen voor januari. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in het Transferuurtje.

LEES OOK: 'Liverpool verrast met vergeten Duivel als opvolger Salah'

Jupiler Pro League

Door de zware blessure van Paul Nardi, zou AA Gent volgens Het Nieuwsbad de komst van een extra doelman overwegen. Daarvoor hoeft het alvast niet te wachten tot januari, want door de blessure van Nardi staat het bondsreglement een uitzondering toe. Nog voor de wintermercato officieel haar deuren opent mag AA Gent al een sluitstuk aantrekken. Het sein voor Michel Louwagie om meteen in actie te schieten?

Koki Machida lijkt goed op weg om Union SG te verlaten. Eerder raakte al bekend dat de Japanse steunpilaar achterin concrete interesse van Tottenham geniet. Dat wordt nu ook formeel bevestigd door zowel La Dernière Heure als Het Nieuwsblad. Daar klinkt het dat de Spurs zelfs van plan zouden zijn om Machida al in januari naar Londen te lokken. Union zou wel een stevig prijskaartje van maar liefst 15 miljoen euro op de 26-jarige linkspoot hebben geplakt.

Journalist Mike Verweij, clubwatcher van Ajax voor De Telegraaf, kwam via de podcast van de Nederlandse krant met een update over de toekomst van Owen Wijndal. Hij verwacht dat de speler in de zomer zal terugkeren naar Ajax. Antwerp bedong geen aankoopoptie en het ziet er voorlopig niet meteen naar uit dat de Great Old heel wat miljoenen euro’s op tafel zal leggen om Wijndal bij de club te houden.

Buitenland

De sterke prestaties van Loïs Openda bij RB Leipzig blijven niet onopgemerkt bij de Europese topclubs. Zo raakte afgelopen week bekend dat Liverpool FC interesse zou tonen in de Rode Duivel. De Reds zouden echter concurrentie krijgen uit eigen land. Fichajes laat immers ook Chelsea FC vallen als mogelijke nieuwe bestemming voor onze landgenoot. The Blues zijn op zoek naar een aanvallende kwaliteitsinjectie en zien Openda blijkbaar als een geschikte kandidaat.

Volgens Football Insider hebben Tottenham en Brentford grote interesse om Johan Bakayoko in januari naar de Premier League te halen. De Belgische flankaanvaller is aan een fantastisch seizoen bezig bij PSV. De kans is dan ook klein dat hij tijdens de wintermercato vertrekt. Bovendien zal de flankaanvaller een stevig prijskaartje kosten.

Manchester United wil zich in januari op meerdere posities versterken. Volgens BILD wordt het vizier daarbij gericht op Serhou Guirassy. De 27-jarige Guineeër is een sterk seizoen bezig bij VfB Stuttgart en scoorde al 15 keer in 10 optredens in de competitie. Er heerst wel concurrentie voor de spits. Ook Ajax en Atlético Madrid werden al genoemd.

Welke Rode Duivel heeft volgens u het meeste potentieel?

Meest recent

'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

10
10
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

109
109
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

187
187
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

83
83
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

68
68
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

163
163
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

332
332
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

137
137
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

330
330
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

118
118
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

174
174
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

161
161
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

243
243
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

628
628
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

157
157
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

266
266
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

67
67
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

225
225
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

110
110
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

163
163
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

342
342
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

299
299
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

154
154
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

355
355
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

260
260

Meer sportnieuws