"Genk is het beste wat mij in mijn leven al is overkomen"

510

KRC Genk transfereerde de afgelopen jaren bijzonder goed. Daardoor draaien ze steeds vaker mee in de top drie. De Limburgers wisten afgelopen zomer snel te handelen en daarmee waren ze tal van andere clubs te snel af. Ook de absolute top.

KRC Genk betaalde 5,2 miljoen euro om Christopher Bonsu Baah weg te halen bij Sarpsborg. Daarmee waren ze Club Brugge, Everton en Brighton & Hove Albion te snel af. Dat raakte al eerder bekend. 

LEES OOK: Croky Cup: Club Brugge ontvangt Lokeren, RSCA naar het Kiel

Testen bij de Europese top

De jonge flankaanvaller testte voordien al bij andere Europese grootmachten. Daar kwamen ze ook onder de indruk van zijn kwaliteiten. Dat laat Bonsu Baah weten aan De Zondag.

"Op mijn veertiende mocht ik al naar een Academy, de Shooting Star, bij Accra (hoofdstad Ghana, red.) en twee jaar later bracht een manager mij in Spanje. Ik mocht overal gaan testen: bij Borussia Dortmund, FC Barcelona, Manchester United … Maar omdat ik nog geen 18 was, kon ik geen profcontract krijgen. (grijnst) Best dat ik veel geduld kan opbrengen", zei hij.

Topper in spe

Hij koos deze zomer op zijn 18de voor Racing Genk. Dat is geen toeval. "Ik kende Genk al langer als de club van Kevin De Bruyne en Thibaut Courtois. Dat ik hier nu ook mag spelen, is het beste wat mij in mijn leven al is overkomen."

Bonsu Baah laat tot op heden een goede indruk achter. Net als alle jonge talenten moet hij nu vooral ervaring opdoen en de komende maanden en jaren efficiënter worden. Het staat nu al vast dat Racing Genk met de flankaanvaller een toptalent pur sang in de rangen heeft.

Gaat hij ooit voor de Europese top spelen?

Meest recent

'Zeer opmerkelijke transferwending rond Jadon Sancho'

In 2021 legde Manchester United nog 85 miljoen euro op tafel om Jadon Sancho op tafel te leggen, ...

1
1
De Cat geeft dé reden voor zijn keuze voor Hoffenheim

In maart maakte hij nog zijn debuut als Rode Duivel, maar in de eerste selectie van Mark van Bommel ...

14
14
EK-ticket voor grijpen: Swerts benoemt groot werkpunt

Terwijl de Rode Duivels tijdens deze interlandperiode in de Nations League een nieuwe start nemen, ...

10
10
Van Bommel stuurt stevige waarschuwing voor Turkije

Mark van Bommel beleefde vorige week een droomdebuut als bondscoach van de Rode Duivels, want hij ...

47
47
Diatta heeft na drie maanden eindelijk nieuwe club beet

Hoewel de transfermarkt intussen alweer een dikke maand gesloten is, vallen er her en der nog altijd ...

16
16
SK Beveren kan eindelijk op topaanwinst rekenen

SK Beveren keerde dit seizoen terug op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen op straffe wijze ...

31
31
STVV krijgt stevige pak slaag van topclub

Vorig seizoen eindigde STVV nog tot ieders verbazing als derde in de Jupiler Pro League. Die knappe ...

68
68
Lukaku op de bank: Van Bommel vertelt waarom

De eerste wedstrijden van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zijn behoorlijk goed ...

130
130
'Man City onthult bewijs van onschuld, klachten op komst'

Engeland staat momenteel in rep en roer nadat Manchester City schuldig bevonden werd aan een ...

79
79
Wullaert ziedend na uitspraak Deschacht: “Dit getuigt van zo weinig respect”

De uitspraken van Olivier Deschacht over vrouwenvoetbal blijven voor heel wat reacties zorgen. Een ...

315
315
Afwezigheid en terugkeer Courtois: Lammens geeft mening

In zijn eerste wedstrijden als bondscoach heeft Mark van Bommel meteen zijn stempel gedrukt op het ...

55
55
Van Bommel kondigt al minstens twee wijzigingen aan

Vrijdag om 20u45 staan de Rode Duivels al voor hun derde opdracht in de Nations League. Daarin komt ...

294
294
'Wissel van de wacht bij Bayern: Kompany stelt één eis'

Vincent Kompany pakte vorig seizoen met Bayern München de Duitse dubbel en strandde in de halve ...

39
39
'Rode Duivels kunnen doodsteek geven aan Turken'

De Rode Duivels begonnen hun campagne in de Nations League met een drie op zes, na winst in ...

62
62
Van kwaad naar erger: KV Kortrijk krijgt nieuwe mokerslag

Na zeven speeldagen zitten enkele teams al zwaar in de problemen in de Jupiler Pro League. Zo is er ...

197
197
'Raskin heeft keuze te over: 8 clubs op de loer'

De voorbije zomermercato was voor de Rode Duivels een zeer drukke periode. Heel wat landgenoten ...

66
66
Courtois: "Hij moet de Gouden Bal winnen"

Na de interlandbreak gaat het vizier weer op het clubvoetbal, maar ook op dé belangrijkste ...

118
118
Haalt Stijnen grote naam als nieuwe trainer Patro?

Donderdagvoormiddag viel er bij Patro Eisden toch wel opmerkelijk nieuws te rapen. Na maar liefst ...

153
153
Van Bommel krijgt dubbele opsteker daags voor Turkije

De wedstrijden blijven elkaar in sneltempo opvolgen voor de Rode Duivels. Maandag gingen ze nog met ...

358
358
TRANSFERUURTJE: 'Real heeft opvolger Courtois, Keita miste transfer'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

105
105
Vannieuwkerke schrikt hevig: supportersbom barst aan kust

De onrust bij KV Diksmuide Oostende neemt opnieuw toe. Terwijl de club probeert vooruit te kijken, ...

71
71
Nicolò Tresoldi dropt grote hint over toekomst

Nicolò Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge vlotjes en trekt die ...

124
124
Stijnen barst in tranen uit: drastische ingreep Patro

Stijn Stijnen is niet langer de hoofdtrainer van Patro Eisden, dat maakte de oefenmeester zelf op ...

161
161
Genkse blunder met Godts onthuld: "Dat gaf echt een kick"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week een positieve start genomen onder Mark van Bommel, ...

276
276
'Standard schrikt: titanenstrijd om verrassend talent'

Standard lijkt dit seizoen sportief een stap vooruit gezet te hebben en hoopt mee te kunnen strijden ...

134
134

Meer sportnieuws