"Genk is het beste wat mij in mijn leven al is overkomen"

door

KRC Genk transfereerde de afgelopen jaren bijzonder goed. Daardoor draaien ze steeds vaker mee in de top drie. De Limburgers wisten afgelopen zomer snel te handelen en daarmee waren ze tal van andere clubs te snel af. Ook de absolute top.

KRC Genk betaalde 5,2 miljoen euro om Christopher Bonsu Baah weg te halen bij Sarpsborg. Daarmee waren ze Club Brugge, Everton en Brighton & Hove Albion te snel af. Dat raakte al eerder bekend. 

LEES OOK: KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Testen bij de Europese top

De jonge flankaanvaller testte voordien al bij andere Europese grootmachten. Daar kwamen ze ook onder de indruk van zijn kwaliteiten. Dat laat Bonsu Baah weten aan De Zondag.

"Op mijn veertiende mocht ik al naar een Academy, de Shooting Star, bij Accra (hoofdstad Ghana, red.) en twee jaar later bracht een manager mij in Spanje. Ik mocht overal gaan testen: bij Borussia Dortmund, FC Barcelona, Manchester United … Maar omdat ik nog geen 18 was, kon ik geen profcontract krijgen. (grijnst) Best dat ik veel geduld kan opbrengen", zei hij.

Topper in spe

Hij koos deze zomer op zijn 18de voor Racing Genk. Dat is geen toeval. "Ik kende Genk al langer als de club van Kevin De Bruyne en Thibaut Courtois. Dat ik hier nu ook mag spelen, is het beste wat mij in mijn leven al is overkomen."

Bonsu Baah laat tot op heden een goede indruk achter. Net als alle jonge talenten moet hij nu vooral ervaring opdoen en de komende maanden en jaren efficiënter worden. Het staat nu al vast dat Racing Genk met de flankaanvaller een toptalent pur sang in de rangen heeft.

Gaat hij ooit voor de Europese top spelen?

Meest recent

Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

153
153
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

80
80
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

165
165
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

112
112
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

93
93
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

53
53
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

208
208
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

213
213
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

44
44
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

398
398
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

254
254
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

495
495
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

94
94
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

40
40
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

442
442
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

56
56
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

477
477
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

148
148
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

363
363
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

253
253
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

328
328
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

108
108
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

509
509
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

529
529
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

680
680

Meer sportnieuws