'Buitenkans' stilaan op een zijspoor bij KRC Genk

552
'Buitenkans' stilaan op een zijspoor bij KRC Genk

KRC Genk draait niet best. De Limburgers spelen veel te wisselvallig en er wordt meer niet dan wel gewonnen. Toch is dat niet het sein voor Wouter Vrancken om een winteraankoop van januari 2023 op te stellen. Anouar Ait El Hadj zit ondertussen in een heel moeilijke situatie.

KRC Genk wist in januari El Hadj voor 2 miljoen euro, plus doorverkooppercentage, weg te halen bij Anderlecht. De fans van Genk waren in hun nopjes met deze ‘buitenkans’, die van Anderlecht waren ontevreden. Een jaar later blijft daar nog maar weinig van over…

LEES OOK: Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

El Hadj past(e) bij KRC Genk

“Anouar past perfect in de filosofie van RC Genk en verpersoonlijkt het attractief voetbal dat we hier willen brengen. Ik kijk ernaar uit om hem aan de groep toe te voegen. Anouar is een keuze zowel op korte als op middellange termijn”, zei trainer Wouter Vrancken bij de aankondiging van de komst van El Hadj.

Het was begrijpelijk dat hij de eerste maanden weinig zou spelen. Genk draaide toen relatief goed, al ging het niveau stelselmatig naar beneden in de tweede helft van het vorige seizoen. El Hadj tikte af op 10 optredens voor Racing Genk in de competitie. Hij was er voornamelijk invaller.

Steeds meer op een zijspoor

Racing Genk zag Mike Trésor in de zomer vertrekken en zo kwam er een plaatsje vrij als creatieve middenvelder. El Hadj speelde een zeer sterke voorbereiding en leek klaar om voor een basisplaats te knokken in Limburg. Het seizoen begon ook goed voor hem.

De talentvolle middenvelder startte in de basis tegen RWDM en Cercle Brugge, daarnaast kreeg hij ook invalbeurten van minstens 30 minuten tegen Servette (twee keer) en Adana Demirspor. Dat gebeurde allemaal in augustus. Sinds 1 september is het helemaal bergaf gegaan. El Hadj kreeg nog maar 26 speelminuten in de Jupiler Pro League en Conference League. In de Beker van België speelde hij nog 75 minuten mee tegen Visé. Hij scoorde één keer, een prachtig doelpunt tegen KV Mechelen.

In de laatste 6 competitiematchen zat hij 4 keer niet in de selectie en zijn laatste minuten in de JPL dateren al van 22 oktober tegen KV Mechelen. Sindsdien laat Vrancken de 21-jarige middenvelder links liggen. 

Tijd voor een uitleenbeurt?

El Hadj was in zijn eerste seizoen bij Anderlecht een openbaring, maar sinds 2021 gaat het niet al te best met zijn carrière. Sinds het seizoen 2021-2022 speelde hij nog maar 1.297 minuten in de Jupiler Pro League. Hij speelt steeds minder, wat zorgelijk is. El Hadj wordt in april 2024 22 jaar.

Als KRC Genk Europees uitgeschakeld zou worden, zullen zijn speelkansen nog minder groot worden. Het lijkt voor de technisch vaardige middenvelder het best te zijn dat Racing Genk hem in januari elders stalt waar hij minuten kan vergaren. Nog een half seizoen amper aan spelen toekomen, lijkt voor niemand opportuun te zijn. Genk en El Hadj moeten elkaar dringend gaan vinden.

CR

Moet Genk hem in januari uitlenen?

Meest recent

Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

0
0
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

3
3
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

59
59
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

212
212
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

39
39
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

64
64
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

127
127
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

81
81
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

48
48
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

78
78
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

102
102
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

173
173
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

390
390
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

131
131
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

217
217
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

35
35
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

154
154
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

31
31
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

174
174
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

416
416
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

99
99
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 van Westerlo. Heel wat ...

456
456
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

196
196
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

54
54
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

193
193

Meer sportnieuws