'Buitenkans' stilaan op een zijspoor bij KRC Genk

552
'Buitenkans' stilaan op een zijspoor bij KRC Genk

KRC Genk draait niet best. De Limburgers spelen veel te wisselvallig en er wordt meer niet dan wel gewonnen. Toch is dat niet het sein voor Wouter Vrancken om een winteraankoop van januari 2023 op te stellen. Anouar Ait El Hadj zit ondertussen in een heel moeilijke situatie.

KRC Genk wist in januari El Hadj voor 2 miljoen euro, plus doorverkooppercentage, weg te halen bij Anderlecht. De fans van Genk waren in hun nopjes met deze ‘buitenkans’, die van Anderlecht waren ontevreden. Een jaar later blijft daar nog maar weinig van over…

LEES OOK: ‘KRC Genk verrast met JPL-transfer’

El Hadj past(e) bij KRC Genk

“Anouar past perfect in de filosofie van RC Genk en verpersoonlijkt het attractief voetbal dat we hier willen brengen. Ik kijk ernaar uit om hem aan de groep toe te voegen. Anouar is een keuze zowel op korte als op middellange termijn”, zei trainer Wouter Vrancken bij de aankondiging van de komst van El Hadj.

Het was begrijpelijk dat hij de eerste maanden weinig zou spelen. Genk draaide toen relatief goed, al ging het niveau stelselmatig naar beneden in de tweede helft van het vorige seizoen. El Hadj tikte af op 10 optredens voor Racing Genk in de competitie. Hij was er voornamelijk invaller.

Steeds meer op een zijspoor

Racing Genk zag Mike Trésor in de zomer vertrekken en zo kwam er een plaatsje vrij als creatieve middenvelder. El Hadj speelde een zeer sterke voorbereiding en leek klaar om voor een basisplaats te knokken in Limburg. Het seizoen begon ook goed voor hem.

De talentvolle middenvelder startte in de basis tegen RWDM en Cercle Brugge, daarnaast kreeg hij ook invalbeurten van minstens 30 minuten tegen Servette (twee keer) en Adana Demirspor. Dat gebeurde allemaal in augustus. Sinds 1 september is het helemaal bergaf gegaan. El Hadj kreeg nog maar 26 speelminuten in de Jupiler Pro League en Conference League. In de Beker van België speelde hij nog 75 minuten mee tegen Visé. Hij scoorde één keer, een prachtig doelpunt tegen KV Mechelen.

In de laatste 6 competitiematchen zat hij 4 keer niet in de selectie en zijn laatste minuten in de JPL dateren al van 22 oktober tegen KV Mechelen. Sindsdien laat Vrancken de 21-jarige middenvelder links liggen. 

Tijd voor een uitleenbeurt?

El Hadj was in zijn eerste seizoen bij Anderlecht een openbaring, maar sinds 2021 gaat het niet al te best met zijn carrière. Sinds het seizoen 2021-2022 speelde hij nog maar 1.297 minuten in de Jupiler Pro League. Hij speelt steeds minder, wat zorgelijk is. El Hadj wordt in april 2024 22 jaar.

Als KRC Genk Europees uitgeschakeld zou worden, zullen zijn speelkansen nog minder groot worden. Het lijkt voor de technisch vaardige middenvelder het best te zijn dat Racing Genk hem in januari elders stalt waar hij minuten kan vergaren. Nog een half seizoen amper aan spelen toekomen, lijkt voor niemand opportuun te zijn. Genk en El Hadj moeten elkaar dringend gaan vinden.

CR

Moet Genk hem in januari uitlenen?

Meest recent

In extremis domper voor AA Gent; Leko kiest type-ploeg

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag een echte klassieker op het menu. Zo kruisen rivalen AA ...

34
34
TRANSFERUURTJE: 'KRC Genk gaat hard, wending Saelemaekers'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

160
160
Theate rondt verrassende terugkeer helemaal af

Verschillende Rode Duivels lijken in de komende dagen nog van club te kunnen gaan wisselen. Met ...

10
10
'Fofana is kieskeurig en stuurt deze club wandelen'

Zaterdagavond was Malick Fofana nog invaller bij Olympique Lyon in het 1-1-gelijkspel tegen Le ...

44
44
Euvrard speelt open kaart: "Hij wil Standard verlaten"

Standard heeft zijn start dit seizoen niet gemist. Het ging zaterdag winnen op het veld van OH ...

113
113
Genk verliest goudhaantje en raakt af van overbodige pion

KRC Genk is nog druk in de weer met heel wat dossiers in het slot van deze transferperiode. Zowel ...

254
254
Chelsea slaat weer toe: Penders krijgt loodzware concurrent

De laatste dagen van de transferperiode brengen altijd nog enkele verrassende deals met zich mee en ...

67
67
'Fernandez-Pardo heeft droomtransfer alsnog beet'

Het is in het slot van de zomermercato is voor verschillende Rode Duivels nog bang afwachten of ze ...

185
185
Neemt Union SG een gigantisch risico?

Union SG liet Promise David vertrekken naar Brighton & Hove Albion. De Brusselaars gaan geen ...

130
130
'Club Brugge heeft beet en is Leverkusen te snel af'

Club Brugge is klaar met zijn transferhuiswerk voor de eerste ploeg. Dat wil niet zeggen dat ...

1021
1021
Saudi Pro League: deze bekende namen (en-ex-JPL) zijn er actief

Saudi-Arabië is al jaren een land dat met héél veel geld smijt om spelers aan te ...

55
55
Marc Coucke is het spuugzat: "Een heel groot probleem!"

Marc Coucke staat doorgaans bekend als een goedlachse en eerder rustige ondernemer, maar die kalmte ...

347
347
Smaakmaker STVV zet laatste stap: toptransfer in 2027

Bij STVV deden ze de afgelopen jaren zeer goede transfers. Eén van hen is nu al gegeerd, maar ...

75
75
Vorig jaar geviseerd, nu absolute sterkhouder bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze er een zeer goede Europese kwalificatie opzitten. Ze wisten overtuigend ...

402
402
‘Anderlecht gaat plots los: WK-transfer van 10 miljoen’

Anderlecht mikt hoog en heeft een opvallende WK-ganger in het vizier. De 25-jarige Ghanees beleefde ...

669
669
Anderlecht met toptransfer? “Beste speler in de competitie”

RSC Anderlecht investeerde al bijna 20 miljoen euro in nieuwe spelers. De tot op heden laatste ...

1251
1251
Club Brugge-lieveling in dubio: laatste seizoen bij Blauw-Zwart?

Bij Club Brugge mag er niemand meer weg van de spelers die regelmatig of vaak spelen. Eén ...

439
439
Anderlecht vindt leider: eerste op blad bij Bruno

Bij RSC Anderlecht kennen ze een goede start van het seizoen, al moeten ze wel punten rapen tegen ...

398
398
De Cat reageert na teleurstellend Bundesliga-debuut

Dit weekend werd ook het seizoen in de Bundesliga op gang getrapt en daarbij was het ook uitkijken ...

478
478
'Witte rook: Genk heeft belangrijke aanwinst beet'

Voor KRC Genk zijn de laatste dagen van de zomerse transferperiode nog behoorlijk druk. De ...

281
281
'Rigaux dreigt transfer van AA Gent te kapen'

AA Gent wist zich deze week te plaatsen voor de league phase van de Conference League, maar dat ...

238
238
Openda is met late goal weer de held van Lyon

Vorig seizoen beleefde Loïs Openda een absoluut rampjaar bij Juventus. Om zijn beste vorm terug ...

180
180
Standard zet prima competitiestart verder tegen zwalpend OHL

Het contrast tussen OHL en Standard kan voorlopig niet groter zijn. Terwijl de thuisploeg na drie ...

133
133
Cercle botst nu ook op promovendus: droomstart voor Lommel

Lommel heeft zich voorlopig probleemloos aangepast aan het niveau van de Jupiler Pro League. De ...

67
67
'Cercle houdt been stijf voor bankzitter'

Cercle Brugge zag deze zomer al Nazinho en Warleson mooie transfers versieren en er lijken in het ...

113
113

Meer sportnieuws