'Buitenkans' stilaan op een zijspoor bij KRC Genk

door
'Buitenkans' stilaan op een zijspoor bij KRC Genk

KRC Genk draait niet best. De Limburgers spelen veel te wisselvallig en er wordt meer niet dan wel gewonnen. Toch is dat niet het sein voor Wouter Vrancken om een winteraankoop van januari 2023 op te stellen. Anouar Ait El Hadj zit ondertussen in een heel moeilijke situatie.

KRC Genk wist in januari El Hadj voor 2 miljoen euro, plus doorverkooppercentage, weg te halen bij Anderlecht. De fans van Genk waren in hun nopjes met deze ‘buitenkans’, die van Anderlecht waren ontevreden. Een jaar later blijft daar nog maar weinig van over…

LEES OOK: Genk-fan Brecel in crisis: VIP-formule verrast iedereen

El Hadj past(e) bij KRC Genk

“Anouar past perfect in de filosofie van RC Genk en verpersoonlijkt het attractief voetbal dat we hier willen brengen. Ik kijk ernaar uit om hem aan de groep toe te voegen. Anouar is een keuze zowel op korte als op middellange termijn”, zei trainer Wouter Vrancken bij de aankondiging van de komst van El Hadj.

Het was begrijpelijk dat hij de eerste maanden weinig zou spelen. Genk draaide toen relatief goed, al ging het niveau stelselmatig naar beneden in de tweede helft van het vorige seizoen. El Hadj tikte af op 10 optredens voor Racing Genk in de competitie. Hij was er voornamelijk invaller.

Steeds meer op een zijspoor

Racing Genk zag Mike Trésor in de zomer vertrekken en zo kwam er een plaatsje vrij als creatieve middenvelder. El Hadj speelde een zeer sterke voorbereiding en leek klaar om voor een basisplaats te knokken in Limburg. Het seizoen begon ook goed voor hem.

De talentvolle middenvelder startte in de basis tegen RWDM en Cercle Brugge, daarnaast kreeg hij ook invalbeurten van minstens 30 minuten tegen Servette (twee keer) en Adana Demirspor. Dat gebeurde allemaal in augustus. Sinds 1 september is het helemaal bergaf gegaan. El Hadj kreeg nog maar 26 speelminuten in de Jupiler Pro League en Conference League. In de Beker van België speelde hij nog 75 minuten mee tegen Visé. Hij scoorde één keer, een prachtig doelpunt tegen KV Mechelen.

In de laatste 6 competitiematchen zat hij 4 keer niet in de selectie en zijn laatste minuten in de JPL dateren al van 22 oktober tegen KV Mechelen. Sindsdien laat Vrancken de 21-jarige middenvelder links liggen. 

Tijd voor een uitleenbeurt?

El Hadj was in zijn eerste seizoen bij Anderlecht een openbaring, maar sinds 2021 gaat het niet al te best met zijn carrière. Sinds het seizoen 2021-2022 speelde hij nog maar 1.297 minuten in de Jupiler Pro League. Hij speelt steeds minder, wat zorgelijk is. El Hadj wordt in april 2024 22 jaar.

Als KRC Genk Europees uitgeschakeld zou worden, zullen zijn speelkansen nog minder groot worden. Het lijkt voor de technisch vaardige middenvelder het best te zijn dat Racing Genk hem in januari elders stalt waar hij minuten kan vergaren. Nog een half seizoen amper aan spelen toekomen, lijkt voor niemand opportuun te zijn. Genk en El Hadj moeten elkaar dringend gaan vinden.

CR

Moet Genk hem in januari uitlenen?

Meest recent

Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Zulte Waregem kende een wisselvallig seizoen. Essevee zat in een goede reeks en zag zelfs even naar ...

1
1
Lapoussin slaat keihard terug: "Ik was België beu!"

Loïc Lapoussin maakte op de Belgische velden vooral het mooie weer bij Union SG en vervolgens ...

19
19
D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Er zijn al veel ...

76
76
Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

KV Kortrijk is dit seizoen één van de promotiekandidaten, maar tegen Francs Borains ...

54
54
'Gigantische verrassing bij Anderlecht rond Rits'

Mats Rits is al geruime tijd naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht, maar onder Jeremy ...

236
236
Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

De naam van Rob Schoofs blijft onlosmakelijk verbonden met KV Mechelen, ook al draagt hij vandaag ...

79
79
‘Drama voor Lavia: rampscenario bij Chelsea in de maak’

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense club hoopte het tij te keren met de ...

50
50
De Ketelaere in diep dal: zorgen nemen razendsnel toe

De zorgen rond Charles De Ketelaere nemen opnieuw toe. Na zijn blessure en moeilijke weken lijkt hij ...

72
72
Stassin heeft vleugels na selectie: “Het is ongelooflijk”

Lucas Stassin kreeg een mooie verrassing in de bus. De aanvaller werd geselecteerd door bondscoach ...

25
25
Taravel heeft erg opvallend plan met De Cat

Nathan De Cat is opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de middenvelder moet eerst nog met RSC ...

107
107
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

214
214
Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

436
436
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

153
153
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

131
131
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

34
34
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

74
74
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

273
273
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

87
87
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

213
213
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

309
309
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

179
179
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

16
16
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

596
596
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

25
25
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

123
123

Meer sportnieuws