Gift Orban rekent genadeloos af met Vanhaezebrouck

794
Gift Orban rekent genadeloos af met Vanhaezebrouck

Vorig weekend ging Hein Vanhaezebrouck flink te keer over Gift Orban tijdens de persconferentie na de wedstrijd tegen Union SG. De coach stelde vast dat Orban de doelpunten niet meer ‘binnen stampt’ zoals vorig seizoen, maar desondanks blijft hij nog steeds de meest doeltreffende speler in zijn ploeg.

LEES OOK: Club speelt met vuur: vrees voor grove transferblunder

Vanhaezebrouck: “Hoeveel goals heeft Gift gemaakt dit jaar?”

Vanhaezebrouck maakte er absoluut geen geheim van dat hij Orban niet als een grote meerwaarde beschouwt in zijn gameplan. “Denk je dat we vier kansen afdwingen vanuit de pressing met Orban op het veld?” zei de coach na de wedstrijd tegen Union SG vorig weekend. 

“Hoeveel goals heeft Gift gemaakt dit jaar? Je moet een beetje serieus blijven, hé. Als hij ze binnen stampt zoals vorig jaar, en hij is fit, dan zal hij veel op het veld staan. Je zou moeten zot zijn als je als coach een gast die alles binnen stampt, niet opstelt.”

Orban is geen spits voor ‘high intensity’ voetbal

Orban is pas de derde spits in de Gentse pikorde, mede door zijn beperkte defensieve bijdrage en pressing-intensiteit. Op het gebied van defensieve duels is hij de spits in de Jupiler Pro League die de minste defensieve arbeid verricht.

Daarnaast voert Orban gemiddeld slechts 15 duels per wedstrijd uit, waarbij alleen de statische targetman Alfreð Finnbogason (KAS Eupen) nog minder duels aangaat dan hem onder alle spitsen in de Belgische competitie.

Orban is een emotionele en onvoorspelbare spits, die teert op zijn intuïtie en instinct. Hij is geen groot loopwonder en zijn volume is minder dan dat van zijn concurrenten Hugo Cuypers en Tarik Tissoudali.

Zij werken harder in balverlies, gaan meer duels aan, verrichten meer defensieve acties en ook meer duels. Het is dus zeker geen verrassing dat Orban vandaag pas de derde spits is in de pikorde bij AA Gent, dat een high intensity voetbal nastreeft. 

Orban is nog steeds de meest productieve AA Gent-spits

Ondanks deze kritieken blijft Orban dit seizoen verreweg de meest productieve spits bij AA Gent. Hij heeft 12 doelpunten gescoord in 1.331 minuten, wat neerkomt op een indrukwekkend gemiddelde van 0,81 doelpunt per 90 minuten. Zijn concurrenten Hugo Cuypers (0,64) en Tarik Tissoudali (0,52) halen dit gemiddelde niet.

Enkele dagen later na de verhitte persconferentie kwam Vanhaezebrouck met een opvallende mea culpa. “Ik heb er zelf te veel commotie rond gemaakt”, gaf hij volgens Sporza toe. “Die uitleg over dat drukzetten was onnodig. Het was eigenlijk simpel: als iemand 10 dagen in de lappenmand heeft gelegen en nog maar twee trainingen achter de rug heeft, is het logisch dat die nog niet meteen alles mag spelen.”

AA Gent-spitsen dit seizoen: de cijfers

Orban: 12 goals in 1.331 minuten (0,81 doelpunt per 90 minuten)
Cuypers: 16 goals in 1.959 minuten (0,61 doelpunt per 90 minuten)
Tissoudali: 8 goals in 1.386 minuten (0,52 doelpunt per 90 minuten)

LEES OOK: Gift Orban gaat alle perken te buiten bij AA Gent

Orban moet meer spelen bij AA Gent

Meest recent

José Mourinho slaat keihard terug op Vincent Kompany

José Mourinho is dit seizoen weer de hoofdtrainer van Real Madrid. De Portugese oefenmeester ...

70
70
Antwerp maakt nog last minute-vertrekker bekend

Royal Antwerp FC is bijna klaar op de zomermercato. Terwijl The Great Old nadrukkelijk in verband ...

81
81
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

42
42
‘Antwerp op zucht van stunt: groen licht Vermeeren’

Zien we Arthur Vermeeren binnenkort weer op de Bosuil? De middenvelder brak op jonge leeftijd door ...

233
233
STVV blijft gaan: Belgisch toptalent is elfde zomertransfer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

28
28
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht niet klaar, stunts Antwerp en OHL’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dag bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

244
244
‘Grote verrassing: Mirisola trekt naar JPL-club’

KRC Genk wil op het slot van de zomermercato nog enkele deals afsluiten. Uitgaand wordt Robin ...

240
240
‘Enorme transferdomper: nog één Bertaccini-oplossing’

Adriano Bertaccini wil weg bij RSC Anderlecht en ook Paars-Wit wil de aanvaller lozen. Onder Vitor ...

375
375
'El Hadj blaast zélf transfer af ondanks akkoord Union'

Het slot van de zomermercato zit vol verrassingen. Ook bij Union SG is er een transfersoap van ...

199
199
Cercle krijgt nog nieuwe doelman van Monaco

Cercle Brugge is aan zijn seizoen begonnen met een twee op twaalf en had wellicht toch op meer ...

31
31
Genk heeft opvolger El Ouahdi helemaal binnen

Bij KRC Genk moesten ze in allerijl nog op zoek naar een extra versterking, want ze zagen deze week ...

82
82
Drukke dag Anderlecht: Bruno beoordeelt nieuwkomers

Anderlecht was woensdag zeer druk in de weer op de transfermarkt. Met Andrew Omobamidele, Oleg ...

480
480
'OHL wil ex-speler Club, Japanner voor Charleroi'

Donderdag is ook in België Deadline Day en dus zijn heel wat clubs nog druk in de weer. Bij OH ...

65
65
STVV strikt WK-ganger als ultieme attractie

Bij STVV hebben ze op de valreep ook nog enkele versterkingen aangetrokken. De Kanaries konden nog ...

65
65
'Anderlecht heeft aanwinst 11 klaar: één struikelblok'

Het was dinsdag een zeer drukke dag bij Anderlecht, want dat haalde maar liefst drie nieuwkomers ...

411
411
Anderlecht is gewaarschuwd: "We gaan er onze kans"

KV Kortrijk staat na drie wedstrijden met lege handen, maar volgens coach Michiel Jonckheere vertelt ...

343
343
Fans Anderlecht hoopvol en hebben grote lof voor één man

RSC Anderlecht deed tien zomertransfers. Dat waren er dus een stuk meer dan de vier à vijf ...

379
379
STVV zwaar onder de indruk: "Het blijft een machine"

Union SG won makkelijk met 0-3 van STVV. Daar deed Frédéric De Meyer toch enkele ...

254
254
Meedogenloze De Cat-ingreep na droomdebuut

Nathan De Cat kende een droomstart bij Hoffenheim, maar één week later ziet zijn ...

252
252
AA Gent laat alsnog een speler de club verlaten

AA Gent heeft nog een speler laten vertrekken. De Buffalo's bereikten een akkoord met het ...

135
135
Lommel stunt met transfer, vertrekker bij Club NXT

PEC Zwolle en FC Eindhoven hebben nog zaken gedaan met Belgische clubs. De twee Nederlandse ploegen ...

90
90
Bruno na stevige kritiek na Union: "Dat zie ik graag"

De 3-0-nederlaag tegen Union kwam hard aan bij RSC Anderlecht. Toch weigert trainer Vitor Bruno om ...

237
237
Dendoncker verrast iedereen met nieuwe club

Leander Dendoncker (31) heeft een nieuwe club gevonden. De voormalige Rode Duivel zet zijn ...

49
49
Anderlecht heeft er interessante speler bij: "Kan blijven lopen"

RSC Anderlecht is héél actief op de transfermarkt. Met Romeo Amane haalden ze een ...

328
328
Transfersurprise! 'Nikola Storm terug naar Jupiler Pro League'

Donderdagnacht sluit de transfermarkt ook in België onverbiddelijk zijn deuren. Maar vlak voor ...

264
264

Meer sportnieuws