Gift Orban rekent genadeloos af met Vanhaezebrouck

794
Gift Orban rekent genadeloos af met Vanhaezebrouck

Vorig weekend ging Hein Vanhaezebrouck flink te keer over Gift Orban tijdens de persconferentie na de wedstrijd tegen Union SG. De coach stelde vast dat Orban de doelpunten niet meer ‘binnen stampt’ zoals vorig seizoen, maar desondanks blijft hij nog steeds de meest doeltreffende speler in zijn ploeg.

LEES OOK: Hein Vanhaezebrouck fileert ex-Club speler tot op het bot

Vanhaezebrouck: “Hoeveel goals heeft Gift gemaakt dit jaar?”

Vanhaezebrouck maakte er absoluut geen geheim van dat hij Orban niet als een grote meerwaarde beschouwt in zijn gameplan. “Denk je dat we vier kansen afdwingen vanuit de pressing met Orban op het veld?” zei de coach na de wedstrijd tegen Union SG vorig weekend. 

“Hoeveel goals heeft Gift gemaakt dit jaar? Je moet een beetje serieus blijven, hé. Als hij ze binnen stampt zoals vorig jaar, en hij is fit, dan zal hij veel op het veld staan. Je zou moeten zot zijn als je als coach een gast die alles binnen stampt, niet opstelt.”

Orban is geen spits voor ‘high intensity’ voetbal

Orban is pas de derde spits in de Gentse pikorde, mede door zijn beperkte defensieve bijdrage en pressing-intensiteit. Op het gebied van defensieve duels is hij de spits in de Jupiler Pro League die de minste defensieve arbeid verricht.

Daarnaast voert Orban gemiddeld slechts 15 duels per wedstrijd uit, waarbij alleen de statische targetman Alfreð Finnbogason (KAS Eupen) nog minder duels aangaat dan hem onder alle spitsen in de Belgische competitie.

Orban is een emotionele en onvoorspelbare spits, die teert op zijn intuïtie en instinct. Hij is geen groot loopwonder en zijn volume is minder dan dat van zijn concurrenten Hugo Cuypers en Tarik Tissoudali.

Zij werken harder in balverlies, gaan meer duels aan, verrichten meer defensieve acties en ook meer duels. Het is dus zeker geen verrassing dat Orban vandaag pas de derde spits is in de pikorde bij AA Gent, dat een high intensity voetbal nastreeft. 

Orban is nog steeds de meest productieve AA Gent-spits

Ondanks deze kritieken blijft Orban dit seizoen verreweg de meest productieve spits bij AA Gent. Hij heeft 12 doelpunten gescoord in 1.331 minuten, wat neerkomt op een indrukwekkend gemiddelde van 0,81 doelpunt per 90 minuten. Zijn concurrenten Hugo Cuypers (0,64) en Tarik Tissoudali (0,52) halen dit gemiddelde niet.

Enkele dagen later na de verhitte persconferentie kwam Vanhaezebrouck met een opvallende mea culpa. “Ik heb er zelf te veel commotie rond gemaakt”, gaf hij volgens Sporza toe. “Die uitleg over dat drukzetten was onnodig. Het was eigenlijk simpel: als iemand 10 dagen in de lappenmand heeft gelegen en nog maar twee trainingen achter de rug heeft, is het logisch dat die nog niet meteen alles mag spelen.”

AA Gent-spitsen dit seizoen: de cijfers

Orban: 12 goals in 1.331 minuten (0,81 doelpunt per 90 minuten)
Cuypers: 16 goals in 1.959 minuten (0,61 doelpunt per 90 minuten)
Tissoudali: 8 goals in 1.386 minuten (0,52 doelpunt per 90 minuten)

LEES OOK: Gift Orban gaat alle perken te buiten bij AA Gent

Orban moet meer spelen bij AA Gent

Meest recent

Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

16
16
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

14
14
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

33
33
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

61
61
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

192
192
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

63
63
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

56
56
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

144
144
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

37
37
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

149
149
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

693
693
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

53
53
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

98
98
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

65
65
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

66
66
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

346
346
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

157
157
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

97
97
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

184
184
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

230
230
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

173
173
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

120
120
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

225
225
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

139
139

Meer sportnieuws