Gift Orban rekent genadeloos af met Vanhaezebrouck

794 stemmen
Gift Orban rekent genadeloos af met Vanhaezebrouck

Vorig weekend ging Hein Vanhaezebrouck flink te keer over Gift Orban tijdens de persconferentie na de wedstrijd tegen Union SG. De coach stelde vast dat Orban de doelpunten niet meer ‘binnen stampt’ zoals vorig seizoen, maar desondanks blijft hij nog steeds de meest doeltreffende speler in zijn ploeg.

LEES OOK: Oefenduels: Union slikt doelpuntenkermis, Genk gaat onderuit

Vanhaezebrouck: “Hoeveel goals heeft Gift gemaakt dit jaar?”

Vanhaezebrouck maakte er absoluut geen geheim van dat hij Orban niet als een grote meerwaarde beschouwt in zijn gameplan. “Denk je dat we vier kansen afdwingen vanuit de pressing met Orban op het veld?” zei de coach na de wedstrijd tegen Union SG vorig weekend. 

“Hoeveel goals heeft Gift gemaakt dit jaar? Je moet een beetje serieus blijven, hé. Als hij ze binnen stampt zoals vorig jaar, en hij is fit, dan zal hij veel op het veld staan. Je zou moeten zot zijn als je als coach een gast die alles binnen stampt, niet opstelt.”

Orban is geen spits voor ‘high intensity’ voetbal

Orban is pas de derde spits in de Gentse pikorde, mede door zijn beperkte defensieve bijdrage en pressing-intensiteit. Op het gebied van defensieve duels is hij de spits in de Jupiler Pro League die de minste defensieve arbeid verricht.

Daarnaast voert Orban gemiddeld slechts 15 duels per wedstrijd uit, waarbij alleen de statische targetman Alfreð Finnbogason (KAS Eupen) nog minder duels aangaat dan hem onder alle spitsen in de Belgische competitie.

Orban is een emotionele en onvoorspelbare spits, die teert op zijn intuïtie en instinct. Hij is geen groot loopwonder en zijn volume is minder dan dat van zijn concurrenten Hugo Cuypers en Tarik Tissoudali.

Zij werken harder in balverlies, gaan meer duels aan, verrichten meer defensieve acties en ook meer duels. Het is dus zeker geen verrassing dat Orban vandaag pas de derde spits is in de pikorde bij AA Gent, dat een high intensity voetbal nastreeft. 

Orban is nog steeds de meest productieve AA Gent-spits

Ondanks deze kritieken blijft Orban dit seizoen verreweg de meest productieve spits bij AA Gent. Hij heeft 12 doelpunten gescoord in 1.331 minuten, wat neerkomt op een indrukwekkend gemiddelde van 0,81 doelpunt per 90 minuten. Zijn concurrenten Hugo Cuypers (0,64) en Tarik Tissoudali (0,52) halen dit gemiddelde niet.

Enkele dagen later na de verhitte persconferentie kwam Vanhaezebrouck met een opvallende mea culpa. “Ik heb er zelf te veel commotie rond gemaakt”, gaf hij volgens Sporza toe. “Die uitleg over dat drukzetten was onnodig. Het was eigenlijk simpel: als iemand 10 dagen in de lappenmand heeft gelegen en nog maar twee trainingen achter de rug heeft, is het logisch dat die nog niet meteen alles mag spelen.”

AA Gent-spitsen dit seizoen: de cijfers

Orban: 12 goals in 1.331 minuten (0,81 doelpunt per 90 minuten)
Cuypers: 16 goals in 1.959 minuten (0,61 doelpunt per 90 minuten)
Tissoudali: 8 goals in 1.386 minuten (0,52 doelpunt per 90 minuten)

LEES OOK: Gift Orban gaat alle perken te buiten bij AA Gent

Orban moet meer spelen bij AA Gent

Meest recent

'Nieuw bestuur aan zet: twee grote vertrekkers bij Antwerp'

Antwerp FC beleefde een kalme transferperiode tot dusver. Dat had natuurlijk alles te maken met het ...

48
48
'Club Brugge bibbert: steenrijke ploeg lonkt naar Seys'

Joaquin Seys maakt handig gebruik van zijn verlofperiode na een lang en slopend seizoen. Zo liet hij ...

197
197
'Westerlo wil uitpakken: gesprekken voor eenmalige Duivel'

KVC Westerlo beleefde tot dusver een bijzonder lucratieve mercato. Maar om al die vertrekkers op te ...

29
29
'Toptransfer Diego Moreira: hinderpaal van 10 miljoen'

Youri Tielemans trok naar Manchester United, Thomas Meunier koos Sunderland en Leandro Trossard ...

53
53
KV Mechelen ruikt miljoenen; Ndongala terug naar België

De start van het nieuwe seizoen op de Belgische velden nadert met rasse schreden. De ploegen uit de ...

94
94
Club scherpt de messen: vijf inkomende deals op agenda

Club Brugge haalde tijdens de huidige transferperiode al een drietal versterkingen in huis. Maar ...

524
524
Hommeles bij Fransen: "Zo'n gedrag zag ik nog nooit"

Frankrijk heeft het WK 2026 met lege handen moeten verlaten. In de troostfinale om de bronzen ...

125
125
Vandenbempt bekent kleur: lichte favoriet in WK-finale

Zondagavond betwisten Argentinië en Spanje de finale van het WK 2026. Peter Vandenbempt zal in ...

111
111
"Een nachtmerrie" - Frankrijk spuwt één speler massaal uit

Frankrijk heeft zaterdagnacht een flinke tik gekregen in de troostfinale van het WK. Zo werd met ...

156
156
'Genk krijgt cruciaal transfernieuws: deal van 60 miljoen'

KRC Genk wil in de zomermercato stevig cashen op bepaalde spelers. Met name Konstantinos Karestas ...

521
521
'Union schrikt op: plotse toptransfer Kjell Scherpen'

Union SG moet komend seizoen al snel aan de bak in de voorrondes van de Champions League. Maar de ...

83
83
'Bayern legt megacontract klaar: bij drie beste verdieners'

Zijn WK werd er eentje met ups en downs, maar over het algemeen kan Michael Olise terugblikken op ...

246
246
Loting Europa League: Anderlecht vreest zware dobber

RSC Anderlecht begint aanstaande donderdag aan zijn nieuwe seizoen. Maar maandag volgt ook al een ...

693
693
Club haalt miljoenenzak boven: dríé topaanwinsten onderweg

Club Brugge is goed op weg om opnieuw meer dan 100 miljoen euro te verdienen op de transfermarkt. ...

1131
1131
DAZN-soap krijgt staartje: voetballiefhebber grote winnaar

De soap ronde wedstrijdbeelden in het Belgische voetbal deden afgelopen seizoen heel wat stof ...

795
795
Einde Garcia in zicht? "Gaat niet lang meer bondscoach zijn"

Terwijl dit weekend de ontknoping van het WK 2026 wordt afgewerkt, is de KBVB-top volop bezig met ...

633
633
Totale afgang Frankrijk: superster barst in tranen uit

Het WK 2026 is uitgedraaid op een flinke sisser voor Frankrijk. Na de uitschakeling in de halve ...

154
154
Antwerp-achterban neemt standpunt in na komst Vandenhaute

Antwerp FC kan beginnen aan een nieuw hoofdstuk. Vrijdagavond werd de overname van de Great Old ...

635
635
TRANSFERUURTJE: 'Bom in Premier League, exodus Club Brugge'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

591
591
Anderlecht verschaft update over grasmat-perikelen

RSC Anderlecht opent aanstaande donderdag zijn seizoen in Zweden, waar het in de tweede voorronde ...

211
211
'Onyedika out: Club Brugge richt pijlen op vervanger'

Op inkomend gebied haalde Club Brugge met Yann Sommer, Cheveyo Tsawa en Andrej Vasovic al drie ...

658
658
Hoe Donald Trump vanavond voor een groot WK-dilemma staat

Vanavond wacht ongetwijfeld een zinderende finale tussen Spanje en Argentinië, het absolute ...

256
256
'Bruno hakt knopen door: basisploeg Anderlecht bekend'

De start van het nieuwe seizoen nadert met rasse schreden voor RSC Anderlecht, dat donderdag al vol ...

584
584
'Club Brugge verbaast: sterkhouder weg aan spotprijs'

Club Brugge staat internationaal bekend als een ploeg die zijn huid doorgaans duur verkoopt aan de ...

513
513
Lionel Messi deelt WK-boodschap die niemand verwachtte

Enkele uren voor een wedstrijd die geschiedenis kan schrijven, kiest Lionel Messi niet voor ...

194
194

Meer sportnieuws