Gift Orban rekent genadeloos af met Vanhaezebrouck

794 stemmen
Gift Orban rekent genadeloos af met Vanhaezebrouck

Vorig weekend ging Hein Vanhaezebrouck flink te keer over Gift Orban tijdens de persconferentie na de wedstrijd tegen Union SG. De coach stelde vast dat Orban de doelpunten niet meer ‘binnen stampt’ zoals vorig seizoen, maar desondanks blijft hij nog steeds de meest doeltreffende speler in zijn ploeg.

LEES OOK: Rudi Garcia krijgt evaluatie: grote naam als opvolger?

Vanhaezebrouck: “Hoeveel goals heeft Gift gemaakt dit jaar?”

Vanhaezebrouck maakte er absoluut geen geheim van dat hij Orban niet als een grote meerwaarde beschouwt in zijn gameplan. “Denk je dat we vier kansen afdwingen vanuit de pressing met Orban op het veld?” zei de coach na de wedstrijd tegen Union SG vorig weekend. 

“Hoeveel goals heeft Gift gemaakt dit jaar? Je moet een beetje serieus blijven, hé. Als hij ze binnen stampt zoals vorig jaar, en hij is fit, dan zal hij veel op het veld staan. Je zou moeten zot zijn als je als coach een gast die alles binnen stampt, niet opstelt.”

Orban is geen spits voor ‘high intensity’ voetbal

Orban is pas de derde spits in de Gentse pikorde, mede door zijn beperkte defensieve bijdrage en pressing-intensiteit. Op het gebied van defensieve duels is hij de spits in de Jupiler Pro League die de minste defensieve arbeid verricht.

Daarnaast voert Orban gemiddeld slechts 15 duels per wedstrijd uit, waarbij alleen de statische targetman Alfreð Finnbogason (KAS Eupen) nog minder duels aangaat dan hem onder alle spitsen in de Belgische competitie.

Orban is een emotionele en onvoorspelbare spits, die teert op zijn intuïtie en instinct. Hij is geen groot loopwonder en zijn volume is minder dan dat van zijn concurrenten Hugo Cuypers en Tarik Tissoudali.

Zij werken harder in balverlies, gaan meer duels aan, verrichten meer defensieve acties en ook meer duels. Het is dus zeker geen verrassing dat Orban vandaag pas de derde spits is in de pikorde bij AA Gent, dat een high intensity voetbal nastreeft. 

Orban is nog steeds de meest productieve AA Gent-spits

Ondanks deze kritieken blijft Orban dit seizoen verreweg de meest productieve spits bij AA Gent. Hij heeft 12 doelpunten gescoord in 1.331 minuten, wat neerkomt op een indrukwekkend gemiddelde van 0,81 doelpunt per 90 minuten. Zijn concurrenten Hugo Cuypers (0,64) en Tarik Tissoudali (0,52) halen dit gemiddelde niet.

Enkele dagen later na de verhitte persconferentie kwam Vanhaezebrouck met een opvallende mea culpa. “Ik heb er zelf te veel commotie rond gemaakt”, gaf hij volgens Sporza toe. “Die uitleg over dat drukzetten was onnodig. Het was eigenlijk simpel: als iemand 10 dagen in de lappenmand heeft gelegen en nog maar twee trainingen achter de rug heeft, is het logisch dat die nog niet meteen alles mag spelen.”

AA Gent-spitsen dit seizoen: de cijfers

Orban: 12 goals in 1.331 minuten (0,81 doelpunt per 90 minuten)
Cuypers: 16 goals in 1.959 minuten (0,61 doelpunt per 90 minuten)
Tissoudali: 8 goals in 1.386 minuten (0,52 doelpunt per 90 minuten)

LEES OOK: Gift Orban gaat alle perken te buiten bij AA Gent

Orban moet meer spelen bij AA Gent

Meest recent

Verrassende laatste Antwerp-boodschap aan Gheysens

Paul Gheysens heeft officieel afscheid genomen van Royal Antwerp FC. De zakenman stond tien jaar aan ...

0
0
‘Verrassende club wint strijd om Raskin: ferme som bekend’

Nicolas Raskin kende een sterk WK met de Rode Duivels. De middenvelder was één van de ...

33
33
Meer dan 200 landen steunen Infantino: klacht bij IOC

Gianni Infantino is een veelbesproken figuur dit WK. De president van de FIFA is al jarenlang de ...

46
46
'Wils weigerde deze aanbieding uit de Jupiler Pro League'

Stef Wils koos onlangs om bij Amedspor te tekenen. Niet als hoofdtrainer, maar als assistent-coach ...

62
62
'Van Crombrugge weigert voorstel van Jupiler Pro League-club'

Hendrik Van Crombrugge moet weg bij KRC Genk. De doelman traint zelfs individueel. De ervaren keeper ...

226
226
'Volgende club in de markt voor Saliba, RSCA beslist'

Zeer goed nieuws voor Vitor Bruno. Nathan Saliba is weer terug op RSC Anderlecht. De Canadese ...

388
388
Joos of Vandenbempt? VRT kiest commentator WK-finale

Zondagavond is het zover: dan vechten Argentinië en Spanje uit wie met de wereldtitel aan de ...

508
508
Anderlecht vloekt luidop: extra hinderpaal tegen Hammarby

RSC Anderlecht begint weldra aan zijn nieuwe seizoen. In de tweede voorronde van de Europa League ...

272
272
Kompany vreest mokerslag: Kane kan voor 300M kiezen

Vincent Kompany heeft Harry Kane belangrijker dan ooit gemaakt bij Bayern. Toch dreigt hij zijn ...

228
228
Instorting Engeland zindert na: Tuchel in nauwe schoentjes

Engeland is er wederom niet in geslaagd de WK-finale te halen. Nochtans kwam het in de halve finale ...

232
232
'Transferspektakel Club Brugge: twee topdeals in pijplijn'

Club Brugge is voorlopig niet aan een overtuigende oefencampagne bezig en verloor vrijdagavond ook ...

712
712
Gevolgen Antwerp-overname: transfervuurwerk en (Belgische) trainer

Na een soap van enkele maanden is de overname van Antwerp FC eindelijk rond. Een consortium rond ...

913
913
Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Atlético Madrid speelt het spel keihard. Eén van de smaakmakers wil de club graag ...

141
141
Hoezo, geen geld? Ajax pakt uit met monstertransfer

Ajax is de afgelopen jaren een club op drift. De Amsterdammers zakten ver terug, ook financieel was ...

178
178
Deschamps en Konaté hebben nog één groot WK-doel

Frankrijk en Engeland spelen de match die ze niet wilden spelen: de troostfinale op het WK. Didier ...

37
37
Leko kondigt vertrekker aan bij Club Brugge

Club Brugge gaat nog een drukke zomermercato tegemoet. Er vertrokken al een aantal spelers en er ...

503
503
Pover Club Brugge gaat alweer onderuit in oefenpot

Club Brugge speelde vanavond een oefenduel tegen sc Heerenveen. Er werd vier keer dertig minuten ...

298
298
Fans van Antwerp hebben meteen boodschap voor Vandenhaute

Wouter Vandenhaute is de nieuwe groot baas van Royal Antwerp FC. Samen met heel wat andere ...

566
566
Vandenhaute en Alderweireld met eerste reactie na overname

Royal Antwerp FC is officieel overgenomen. De club maakte dat vandaag officieel bekend. Wouter ...

654
654
'Salah verrast iedereen en heeft akkoord met nieuwe club'

Mo Salah heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De Egyptenaar heeft een mondeling akkoord bereikt ...

169
169
'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Club Brugge houdt de adem in rond Romeo Vermant. De beslissing is nog niet officieel uitgesproken, ...

843
843
Overname een feit: Paul Gheysens met boodschap aan RAFC-fans

Paul Gheysens heeft Royal Antwerp FC dan toch verkocht. De voorzitter vond een akkoord met Wouter ...

316
316
Done deal: Wouter Vandenhaute neemt Antwerp over

De kogel is door de kerk: Wouter Vandenhaute wordt de nieuwe hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp ...

553
553
Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

La Louvière heeft met de komst van Anas Tajaouart een veelbelovende versterking ...

293
293
Sommer verklaart: "Daarom koos ik voor Club Brugge"

Club Brugge haalde met Yann Sommer een grote naam naar de Jupiler Pro League. De 37-jarige Zwitser ...

350
350

Meer sportnieuws