Kompany ziet verschil met Anderlecht: "Nooit meegemaakt"

433
Kompany ziet verschil met Anderlecht:

Vincent Kompany krijgt stilaan meer kritiek, maar deze week liet een aandeelhouder nog weten dat de coach allerminst onder druk staat bij Burnley. Morgen moet Burnley winnen van Sheffield United. Kompany blikte vooruit naar deze zeer belangrijke degradatietopper.

Kompany wil eindelijk nog eens winnen. "De hoop is er steeds, maar het is zwaar. Ik hoop dat het zaterdag raak gaat zijn, maar dat dacht ik vorige zaterdag ook. Sheffield zit in dezelfde situatie als ons. We willen samen met de fans die drie punten pakken in eigen huis", zei hij op zijn wekelijkse persbabbel.

LEES OOK: Nicky Hayen beleeft absoluut horrorscenario in Engeland

Punten rapen tegen Sheffield

Wie Burnley volgt, ziet dat er progressie merkbaar is. Ze staan veel compacter, maar individuele fouten zorgen telkens voor domme tegengoals. Kompany wil nu vooral resultaten boeken. "Tegen Arsenal en Palace was het ook goed, net als tegen West Ham. Maar ik ben pas echt tevreden als we de punten pakken. We presteren goed, maar dat is niet genoeg. Zaterdag willen we die punten rapen."

Kompany moest lachten met de uitspraken van een aandeelhouder over zijn toekomst. "Hij gaat nergens heen". ‘Vince the Prince’ toont, net als bij Anderlecht, in tijden van crisis geen ander gelaat. Hij blijft rustig."‘Er zijn veel aandeelhouders in deze club. Dat weten jullie toch. (lacht) Hij is diegene die heeft gepraat, fijn. In alle eerlijkheid is het altijd leuker zoiets te horen dan het omgekeerde. Maar de communicatie in de club is erg open."

Niet zoals in Anderlecht

Kompany blijft wilskracht tonen. "Je wordt mentaal getest. Als je praat over mentale kracht moet je daar ook mee omgaan als coach. Na afgelopen zaterdag was het de 48 uren nadien niet geweldig. Maar je doet deze job omdat je het graag doet. Ik kan gelukkig snel de focus verleggen en dat is ook mijn taak als trainer. We communiceren goed op dagelijkse en wekelijkse basis. Er is veel transparantie binnen de club. Dat heb ik nog nooit meegemaakt."

In Brussel waren er tijdens zijn laatste seizoen duidelijk bepaalde spelletjes bezig. Zo werden spelers zelfs stiekem benaderd door het bestuur om te praten over de toekomst van de coach. Nadien vertelden de spelers dit aan Kompany. Toen brak er iets tussen Kompany en het bestuur. Dat is dus nog niet het geval op Turf Moor.

"De mensen blijven rustig en steunen elkaar. We kunnen de nodige problemen ook uitpraten. Dat geeft mij het gevoel dat dit wel gaat keren. Maar de waarheid ligt op het veld. De frustratie is er zeker, bij iedereen in de club. De match tegen Sheffield kan niet snel genoeg komen."

Gaat Burnley winnen van Sheffield?

Meest recent

'Arsenal nóg sterker: transfervizier op Real Madrid'

De nederlaag van vlak voor de interland-break tegen Brighton kwam hard aan, maar voorts kan Arsenal ...

4
4
Van Bommel laat uitblinker links liggen: "Verbazend"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

281
281
Marc Coucke vloert Sam Baro: "Voor eens en altijd..."

Marc Coucke stond woensdagavond even helemaal in de schijnwerpers in het Gentse Wintercircus. De ...

191
191
Van Dijk over stoppen bij Oranje: "Na één seconde wist ik het"

Virgil van Dijk heeft geen moment getwijfeld toen hem werd gevraagd of hij door wil gaan als ...

10
10
Albert ziet één klein probleem bij de Rode Duivels

De Rode Duivels doen het in de Nations League zonder Thibaut Courtois. Romelu Lukaku en Kevin De ...

57
57
Heeft Nederland eindelijk een 'nieuwe' topspits?

Nederland had vele jaren een spitsenprobleem. Het is te zeggen, ze hadden zoveel luxe dat heel wat ...

27
27
Opvallend: Van Bommel ziet (tijdelijk?) Duivels probleem

België neemt het morgen op tegen Italië. Mark van Bommel wil met de Rode Duivels ...

34
34
'Maamar speelt zich in de kijker: interesse groeit'

Ali Maamar heeft zich nadrukkelijk in de kijker gespeeld. De jonge rechtsachter van Anderlecht ...

171
171
Rodri ziet één gigantisch verschil tussen Guardiola en Flick

Rodri had zich zijn start bij FC Barcelona anders voorgesteld. De Spaanse middenvelder maakte ...

36
36
Antwerp wint tegen Beveren, RSCA verwelkomt Leoni

Deze te lange interlandbreak zorgt ervoor dat de Belgische eersteklassers oefenmatchen moeten spelen ...

127
127
KRC Genk maakt stadionplannen bekend

KRC Genk maakt werk van een ambitieuze toekomst. De Limburgse club wil in totaal 60 miljoen euro ...

490
490
Albert kiest Duivelse elf: grote verrassingen op flanken

Mark van Bommel staat vrijdagavond om 20u45 voor zijn vuurdoop als bondscoach van de Rode Duivels. ...

120
120
'Man Utd hakt knoop door: derde Rode Duivel in 2027'

Manchester United gaat dezer dagen weer een beetje de Belgische toer op. Een jaar geleden streek ...

67
67
Club zit op goud: meer dan 200 miljoen voor kwartet?

Geen Belgische club die de voorbije jaren meer centen ophaalde op de transfermarkt dan Club Brugge. ...

140
140
Reedijk heeft na vertrek bij Beveren nieuwe club beet

SK Beveren keerde dit seizoen na vijf jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro League, maar dat ...

27
27
'Club klopt voor vierde keer op rij aan bij Luzern'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een opvallend sterke connectie met Zwitserland. Met Yann ...

159
159
Union houdt hart vast: weer blessure bij sterkhouder?

Union is alweer zeer sterk aan het seizoen begonnen. Het prijkt na zeven speeldagen aan de leiding ...

76
76
'Nations League weer op schop: belangrijk gevolg Duivels'

Vrijdagavond om 20u45 komen de Rode Duivels voor de eerste keer sinds het WK weer in actie. Dat ...

200
200
Anderlecht kijkt straks een oude chouchou in de ogen

We krijgen voor de eerste keer een extra lange interlandbreak, want de gebruikelijke ...

198
198
Club Brugge verrast fans fraai voor eerste CL-uitmatch

Bij Club Brugge zal het de komende weken zeer rustig zijn. Het vaardigt tijdens de extra lange ...

106
106
TRANSFERUURTJE: 'Bayern richt vizier op PL, Club aast op Spanjaard'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

154
154
Juventus kruist vingers: toekomst Openda al beslist?

Loïs Openda kende een rampjaar bij Juventus en ging afgelopen zomer op huurbasis naar Olympique ...

41
41
Rik De Mil gekortwiekt: opgestoken duim spreekt boekdelen

Het is duidelijk dat er momenteel weinig reden is voor stress bij AA Gent. De Buffalo's zijn ...

142
142
Domper van Bommel: twee Duivels niet mee naar Italië

De Rode Duivels zullen nog een laatste keer trainen in Tubeke voor de reis naar Italië. In het ...

439
439
Oorlog in Nederland: Van Dijk compleet afgemaakt na ruzie

Xavi werd aangesteld als de nieuwe bondscoach van Oranje. Het zit er echter al meteen zwaar tegen ...

101
101

Meer sportnieuws