Kompany ziet verschil met Anderlecht: "Nooit meegemaakt"

door
Kompany ziet verschil met Anderlecht:

Vincent Kompany krijgt stilaan meer kritiek, maar deze week liet een aandeelhouder nog weten dat de coach allerminst onder druk staat bij Burnley. Morgen moet Burnley winnen van Sheffield United. Kompany blikte vooruit naar deze zeer belangrijke degradatietopper.

Kompany wil eindelijk nog eens winnen. "De hoop is er steeds, maar het is zwaar. Ik hoop dat het zaterdag raak gaat zijn, maar dat dacht ik vorige zaterdag ook. Sheffield zit in dezelfde situatie als ons. We willen samen met de fans die drie punten pakken in eigen huis", zei hij op zijn wekelijkse persbabbel.

Punten rapen tegen Sheffield

Wie Burnley volgt, ziet dat er progressie merkbaar is. Ze staan veel compacter, maar individuele fouten zorgen telkens voor domme tegengoals. Kompany wil nu vooral resultaten boeken. "Tegen Arsenal en Palace was het ook goed, net als tegen West Ham. Maar ik ben pas echt tevreden als we de punten pakken. We presteren goed, maar dat is niet genoeg. Zaterdag willen we die punten rapen."

Kompany moest lachten met de uitspraken van een aandeelhouder over zijn toekomst. "Hij gaat nergens heen". ‘Vince the Prince’ toont, net als bij Anderlecht, in tijden van crisis geen ander gelaat. Hij blijft rustig."‘Er zijn veel aandeelhouders in deze club. Dat weten jullie toch. (lacht) Hij is diegene die heeft gepraat, fijn. In alle eerlijkheid is het altijd leuker zoiets te horen dan het omgekeerde. Maar de communicatie in de club is erg open."

Niet zoals in Anderlecht

Kompany blijft wilskracht tonen. "Je wordt mentaal getest. Als je praat over mentale kracht moet je daar ook mee omgaan als coach. Na afgelopen zaterdag was het de 48 uren nadien niet geweldig. Maar je doet deze job omdat je het graag doet. Ik kan gelukkig snel de focus verleggen en dat is ook mijn taak als trainer. We communiceren goed op dagelijkse en wekelijkse basis. Er is veel transparantie binnen de club. Dat heb ik nog nooit meegemaakt."

In Brussel waren er tijdens zijn laatste seizoen duidelijk bepaalde spelletjes bezig. Zo werden spelers zelfs stiekem benaderd door het bestuur om te praten over de toekomst van de coach. Nadien vertelden de spelers dit aan Kompany. Toen brak er iets tussen Kompany en het bestuur. Dat is dus nog niet het geval op Turf Moor.

"De mensen blijven rustig en steunen elkaar. We kunnen de nodige problemen ook uitpraten. Dat geeft mij het gevoel dat dit wel gaat keren. Maar de waarheid ligt op het veld. De frustratie is er zeker, bij iedereen in de club. De match tegen Sheffield kan niet snel genoeg komen."

Gaat Burnley winnen van Sheffield?

Meest recent

Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

6
6
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

5
5
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

27
27
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

16
16
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

119
119
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

14
14
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

91
91
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

161
161
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

37
37
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

98
98
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

196
196
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

81
81
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

52
52
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

133
133
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

284
284
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

272
272
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

186
186
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

484
484
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

39
39
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

227
227
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

154
154
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

172
172
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

245
245
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

362
362
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

331
331

Meer sportnieuws