Riemer ziet 'onzichtbare' uitblinker: "Hij doet het voortreffelijk"

217
Riemer ziet 'onzichtbare' uitblinker:

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel veel weelde op het middenveld. Brian Riemer is zeer tevreden over de opties die hij er heeft. Op zijn persbabbel had de Deense coach de nodige lof voor een van de ervaren spelers van de Brusselse club. 

Anderlecht wist afgelopen zomer een opmerkelijke transfer af te ronden. Ze haalden Mats Rits voor 2 miljoen euro weg bij Club Brugge. De 30-jarige middenvelder is uitgegroeid tot een vaste kracht bij de Brusselaars.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Rits geruisloos belangrijk

Rits begon het seizoen nog als ‘8’, maar overtuigend waren zijn prestaties niet. Dankzij de ontbolstering van Théo Leoni en Mario Stroeykens, plus de komst van Thomas Delaney, werd hij de ‘6’ bij Anderlecht. Die rol ligt hem beter. Rits zorgt voor het evenwicht en speelt sober. Uitblinken zonder op te vallen.

Riemer had lof voor hem. “Mats doet het voortreffelijk. Hij speelde eerst op de 8 en dat deed hij goed. Maar op de 6 voelt hij zich zeer goed in zijn sas. Hij is positioneel sterk en is de spelmaker voor de defensie. Dat ligt hem zeer goed. Ik ben zeer tevreden over hem en hij verdient veel krediet. Rits zorgt voor de balans in het team”, aldus de coach.

Een tevreden Riemer

Riemer is tot op heden tevreden over het seizoen van Anderlecht. “We hebben een aantal punten laten liggen, zoals in Kortrijk. Ook de match in Genk was niet goed. Ik ben dus niet helemaal tevreden, want ik wil altijd meer. Maar over de totaliteit van de punten ben ik wel tevreden. We kunnen niet klagen, want we pakten ook punten waar we dat minder verdienden. Het team staat waar het moet staan momenteel. Dat is een goede positie."

Hij sprak over zijn eigen functioneren. “Ik wil mijzelf niet beoordelen. Het was de bedoeling om Anderlecht weer op de rails te zetten en dat hebben veel mensen mee gedaan. Ik kreeg de kans om hier coach te worden en anderen mogen mij beoordelen. Zelf is dat wat moeilijk. Ik geniet er elke seconde van. Ik voel mij goed bij Anderlecht en heb nog grote ambities bij de club. Persoonlijk wil ik nog meer bereiken bij deze prachtige club.”

Is Rits een meevaller bij Anderlecht?

Meest recent

Dure flop bij Antwerp: topaanwinst valt door de mand

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

3
3
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

28
28
Coucke krijgt volle laag: pers reageert op oorlogsverklaring

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

94
94
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

104
104
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

79
79
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

161
161
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

232
232
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

201
201
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

87
87
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

62
62
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

205
205
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

41
41
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

111
111
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

207
207
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

794
794
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

96
96
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

155
155
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

199
199
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

219
219
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

76
76
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

133
133
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

138
138
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

243
243
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

455
455
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

152
152

Meer sportnieuws