'Jonge Duivel in januari naar de Premier League'

door
'Jonge Duivel in januari naar de Premier League'

De Rode Duivels ondergingen het afgelopen jaar een stevige verjongingskuur. Heel wat Belgische talenten zijn de voorbije maanden helemaal ontbolsterd en dat maakt dat de toekomst van de nationale ploeg er mooi uitziet. Vooral op het middenveld lijkt er bakken talent te zijn.

Na Nieuwjaar is Kevin De Bruyne weer helemaal fit en de aanvoerder krijgt naast zich heel wat jong geweld. Amadou Onana (22) is intussen niet meer weg te denken uit de basiself en bondscoach Domenico Tedesco liet het voorbije jaar ook Roméo Lavia (19), Aster Vranckx (21), Mandela Keita (21) en Arthur Vermeeren (18) debuteren.

LEES OOK: Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Matazo komt bij Monaco niet meer aan de bak

Bovendien zit er nog talent in de wachtkamer. Zo is bijvoorbeeld ook Eliot Matazo al jaren een vaste waarde bij de Jonge Duivels. De 21-jarige middenvelder is ondanks zijn jonge leeftijd ook al bezig aan zijn vierde seizoen in de A-kern bij AS Monaco, dat hem als tiener wegplukte bij Anderlecht.

Maar dit seizoen zijn de speelkansen voor Matazo beperkt in het Prinsdom. Onder Philippe Clement kwam hij nog vaak aan de bak, maar diens opvolger Adi Hütter lijkt het minder voor onze landgenoot te hebben. Matazo blijft steken op amper 96 speelminuten verspreid over zes invalbeurten. Sinds eind september kwam hij zelfs helemaal niet meer van de bank.

Interesse uit Engeland en Duitsland

Dat is uiteraard een grote teleurstelling voor Matazo, die volgens Sacha Tavolieri dan ook besloten zou hebben dat hij in januari beter Monaco kan verlaten. En er zou alvast de nodige interesse zijn, want verschillende teams uit de Premier League en Bundesliga zouden zijn komst wel zien zitten.

Het wordt voor Matazo wel hopen dat AS Monaco zich wat inschikkelijk opstelt, want hij heeft er nog een contract tot 2026. Transfermarkt schat zijn waarde momenteel op 7 miljoen euro, dus er zal toch een degelijke transfersom op tafel moeten komen om Matazo binnen te halen.

Is Matazo al klaar voor de Premier League?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

105
105
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

71
71
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

18
18
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

49
49
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

130
130
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

94
94
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

31
31
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

86
86
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

148
148
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

106
106
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

149
149
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

217
217
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

217
217
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

750
750
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

166
166
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

92
92
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

142
142
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

186
186
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

59
59
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

340
340
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

49
49
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

453
453
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

23
23
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

338
338
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

231
231
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

589
589

Meer sportnieuws