'Jonge Duivel in januari naar de Premier League'

door
'Jonge Duivel in januari naar de Premier League'

De Rode Duivels ondergingen het afgelopen jaar een stevige verjongingskuur. Heel wat Belgische talenten zijn de voorbije maanden helemaal ontbolsterd en dat maakt dat de toekomst van de nationale ploeg er mooi uitziet. Vooral op het middenveld lijkt er bakken talent te zijn.

Na Nieuwjaar is Kevin De Bruyne weer helemaal fit en de aanvoerder krijgt naast zich heel wat jong geweld. Amadou Onana (22) is intussen niet meer weg te denken uit de basiself en bondscoach Domenico Tedesco liet het voorbije jaar ook Roméo Lavia (19), Aster Vranckx (21), Mandela Keita (21) en Arthur Vermeeren (18) debuteren.

LEES OOK: Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Matazo komt bij Monaco niet meer aan de bak

Bovendien zit er nog talent in de wachtkamer. Zo is bijvoorbeeld ook Eliot Matazo al jaren een vaste waarde bij de Jonge Duivels. De 21-jarige middenvelder is ondanks zijn jonge leeftijd ook al bezig aan zijn vierde seizoen in de A-kern bij AS Monaco, dat hem als tiener wegplukte bij Anderlecht.

Maar dit seizoen zijn de speelkansen voor Matazo beperkt in het Prinsdom. Onder Philippe Clement kwam hij nog vaak aan de bak, maar diens opvolger Adi Hütter lijkt het minder voor onze landgenoot te hebben. Matazo blijft steken op amper 96 speelminuten verspreid over zes invalbeurten. Sinds eind september kwam hij zelfs helemaal niet meer van de bank.

Interesse uit Engeland en Duitsland

Dat is uiteraard een grote teleurstelling voor Matazo, die volgens Sacha Tavolieri dan ook besloten zou hebben dat hij in januari beter Monaco kan verlaten. En er zou alvast de nodige interesse zijn, want verschillende teams uit de Premier League en Bundesliga zouden zijn komst wel zien zitten.

Het wordt voor Matazo wel hopen dat AS Monaco zich wat inschikkelijk opstelt, want hij heeft er nog een contract tot 2026. Transfermarkt schat zijn waarde momenteel op 7 miljoen euro, dus er zal toch een degelijke transfersom op tafel moeten komen om Matazo binnen te halen.

Is Matazo al klaar voor de Premier League?

Meest recent

Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

9
9
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

99
99
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

43
43
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

247
247
Unieke beelden: camera's leggen zege-speech De Mil vast

Rik De Mil heeft zijn grootste succes tot dusver geboekt als hoofdcoach van KAA Gent. Zondag nam hij ...

84
84
"Pak je boeltje" - Fans Anderlecht duiden zondebok aan

RSC Anderlecht heeft geen gepast vervolg kunnen breien aan de bekertriomf van afgelopen donderdag. ...

310
310
Bayern-sterren onthullen: dít zei Kompany in kleedkamer na rothelft

Bayern München heeft zaterdagavond andermaal een statement gemaakt in de Bundesliga. Zo ging de ...

247
247
AA Gent wreekt bekerfrustratie met heroïsche comeback

Revanche hing in de lucht in de Planet Group Arena. Wat eerder deze week nog woede en frustratie had ...

186
186
Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

De trainerswissel van KRC Genk heeft voorlopig nog niet het gewenste effect opgeleverd. Zo verloren ...

159
159
'Vrancken beloond: STVV vol voor transferdubbelslag'

STVV heeft een uitstekend seizoen achter de rug tot dusver en is goed op weg om zich te plaatsen ...

149
149
Penaltydiscussie bij Gent-Anderlecht: De Bilde spreekt zich uit

AA Gent wou zondagmiddag op eigen veld revanche nemen op RSC Anderlecht voor de bekeruitschakeling ...

527
527
Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

283
283
'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

85
85
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

69
69
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

896
896
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

139
139
Onterechte Gouden Schoen? Boskamp velt hard verdict

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

356
356
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

361
361
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

58
58
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

234
234
Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Dante Vanzeir heeft zijn debuut bij Cercle Brugge achter de rug. De aanvaller ging van KAA Gent naar ...

76
76
Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Het was een opvallende aankondiging: Marouane Fellaini die plots aan de slag ging als adviseur bij ...

144
144
Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Radja Nainggolan maakte de overstap van Lokeren naar Patro Eisden. De middenvelder werd al een ...

171
171
KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

De perikelen rond DAZN blijven nazinderen. De rechtenhouder besloot de stekker uit het TV-contract ...

341
341
Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

220
220

Meer sportnieuws