'Jonge Duivel in januari naar de Premier League'

door
'Jonge Duivel in januari naar de Premier League'

De Rode Duivels ondergingen het afgelopen jaar een stevige verjongingskuur. Heel wat Belgische talenten zijn de voorbije maanden helemaal ontbolsterd en dat maakt dat de toekomst van de nationale ploeg er mooi uitziet. Vooral op het middenveld lijkt er bakken talent te zijn.

Na Nieuwjaar is Kevin De Bruyne weer helemaal fit en de aanvoerder krijgt naast zich heel wat jong geweld. Amadou Onana (22) is intussen niet meer weg te denken uit de basiself en bondscoach Domenico Tedesco liet het voorbije jaar ook Roméo Lavia (19), Aster Vranckx (21), Mandela Keita (21) en Arthur Vermeeren (18) debuteren.

LEES OOK: 'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Matazo komt bij Monaco niet meer aan de bak

Bovendien zit er nog talent in de wachtkamer. Zo is bijvoorbeeld ook Eliot Matazo al jaren een vaste waarde bij de Jonge Duivels. De 21-jarige middenvelder is ondanks zijn jonge leeftijd ook al bezig aan zijn vierde seizoen in de A-kern bij AS Monaco, dat hem als tiener wegplukte bij Anderlecht.

Maar dit seizoen zijn de speelkansen voor Matazo beperkt in het Prinsdom. Onder Philippe Clement kwam hij nog vaak aan de bak, maar diens opvolger Adi Hütter lijkt het minder voor onze landgenoot te hebben. Matazo blijft steken op amper 96 speelminuten verspreid over zes invalbeurten. Sinds eind september kwam hij zelfs helemaal niet meer van de bank.

Interesse uit Engeland en Duitsland

Dat is uiteraard een grote teleurstelling voor Matazo, die volgens Sacha Tavolieri dan ook besloten zou hebben dat hij in januari beter Monaco kan verlaten. En er zou alvast de nodige interesse zijn, want verschillende teams uit de Premier League en Bundesliga zouden zijn komst wel zien zitten.

Het wordt voor Matazo wel hopen dat AS Monaco zich wat inschikkelijk opstelt, want hij heeft er nog een contract tot 2026. Transfermarkt schat zijn waarde momenteel op 7 miljoen euro, dus er zal toch een degelijke transfersom op tafel moeten komen om Matazo binnen te halen.

Is Matazo al klaar voor de Premier League?

Meest recent

Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

3
3
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

27
27
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

11
11
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

38
38
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

79
79
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

32
32
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

152
152
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

46
46
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

62
62
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

160
160
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

50
50
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

641
641
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

334
334
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

41
41
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

358
358
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

137
137
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

375
375
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

119
119
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

169
169
Enorm probleem bij Union SG: "Te weinig voor een kampioen"

Wat Union SG liet zien tegen KVC Westerlo, dat deed pijn aan de ogen. Dat was zeker niet de eerste ...

73
73
Vragen bij RSCA-ster: "Kan hij dit ook in de PO's brengen?"

RSC Anderlecht won met 5-1 van OH Leuven. De Brusselaars speelden een uur lang best goed, voordien ...

282
282
Mignolet bedankt Charleroi: "We werden wat geholpen"

Club Brugge pakte de drie punten in Charleroi. Het deed dat in de 100ste minuut via een goal van ...

226
226
'STVV rekent op duurste transfer ooit van de club'

Bij STVV gaan ze komende zomer ongetwijfeld een resem sterkhouders de club zien verlaten. De ...

221
221
Commotie na sleutelfase: Club bevoordeeld op Mambourg?

Na een doelpunt van Joel Ordoñez in de 100ste minuut, ging Club Brugge zondagavond ...

815
815
Enorme mokerslag AA Gent: "In de kleedkamer ..."

AA Gent heeft zijn deelname aan de Champions' Play-Offs zelf te grabbel gegooid. Na twee ...

362
362

Meer sportnieuws