Charles Vanhoutte sneert richting Cercle: "Om te lachen"

door
Charles Vanhoutte sneert richting Cercle:

Met de rug tegen de muur moet Union vanavond de wei in tegen het Franse Toulouse. Vorig seizoen bereikte de traditieclub nog de kwartfinale van de Europa League, nu heeft het een paar flinke stunts nodig om nog door te stoten.

LEES OOK: Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Met rug tegen de muur

In eigen competitie doen de Unionisten het uitstekend, in de Europa League kwam het met Liverpool, LASK en Toulouse in een zeer moeilijke poule terecht. Met 'slechts' vier punten uit evenveel wedstrijden is een perfect rapport een must om nog door te stoten.

Eén van de spelers die dit seizoen regelmatig uitblinkt is Charles Vanhoutte. De middenvelder kwam deze zomer over vanuit Cercle Brugge en is zowat het verlengstuk van Blessin op het veld bij de traditieclub.

"Was om te lachen"

Het vertrek bij de Vereniging kwam toch enigszins verrassend en liet ook een zuur gevoel na bij Vanhoutte. "Ik wou eigenlijk niet echt weg bij Cercle, tot ze mij een contractvoorstel deden dat echt om te lachen was", zo klonk het hard bij GVA.

"Ik werd bij Cercle eigenlijk al onderbetaald, iets wat vaak het geval is bij spelers die doorstromen uit de eigen jeugd. Ik heb daar nooit over geklaagd en had dat aanvaard, maar vorig seizoen had ik wel gewoon een beter contractvoorstel verwacht. Toen dat niet kwam, heb ik de kat uit de boom gekeken.”

Uiteindelijk volgde dus een zeer geslaagde transfer naar Union. Ook met AA Gent en Hein Vanhaezebrouck was er contact, Vanhoutte wou zelf naar de Buffalo's maar gaf in datzelfde interview aan dat het 'te lang aansleepte'. Vandaag hoopt de middenvelder zijn club alvast te helpen aan een stuntzege in Frankrijk.

Zal Union stunten in Toulouse?

Meest recent

'KV Mechelen wil uitpakken met komst absolute smaakmaker'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

32
32
Antwerp even in paniek: "Hij was buiten westen"

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

45
45
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

302
302
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

90
90
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

34
34
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

64
64
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

202
202
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

138
138
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

21
21
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

423
423
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

264
264
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

119
119
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

305
305
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

603
603
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

86
86
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

150
150
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

345
345
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

237
237
Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

168
168
'Bloedmooie Sydney Sweeney slaat topvoetballer aan de haak'

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

185
185
‘Verschaeren weg in januari: Anderlecht-vraagprijs bekend’

De wintertransferperiode komt eraan en de Belgische clubs zijn volop in de weer. Ook bij RSC ...

276
276
Hayen komt met duidelijk antwoord op Club Brugge-fans

Nicky Hayen kende grote successen bij Club Brugge, maar na een mindere periode werd hij genadeloos ...

749
749
Burgess haalt stevig uit na rode kaart: “En dan nog zeggen…”

Union SG speelde 1-1 gelijk op het veld van Cercle Brugge. In de wedstrijden trok Lothar ...

437
437
Woedende Vandenbroeck verwoest DAZN-journaliste

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen Royal Antwerp FC. Essevee kon al sinds oktober niet meer ...

495
495
Hasi: "Hij komt in januari niet naar Anderlecht"

Olivier Renard zal in januari de fouten van afgelopen zomer moeten rechtzetten. Daardoor is er ...

344
344

Meer sportnieuws