Deila koud gepakt bij Club: "Ik ben gechoqueerd"

door
Deila koud gepakt bij Club:

In de Conference League wil Club Brugge zich donderdag verzekeren van groepswinst. Daarvoor heeft het nood aan een goed resultaat op het veld van Besiktas JK. Die match werd echter overschaduwd door bommetje dat dinsdagavond werd gedropt.

Daags voor de verplaatsing naar Istanbul, kondigde Blauw-Zwart immers het vertrek van Vincent Mannaert aan. De succesvolle CEO besloot dat het tijd is voor een nieuw hoofdstuk in zijn leven. Hij maakt het seizoen weliswaar nog af in zijn huidige functie, maar zal vervolgens elders een nieuwe uitdaging aangaan. 

Sinds 2011 was Mannaert aan de zijde van preses Bart Verhaeghe dé dragende kracht bij Blauw-Zwart. En hij voerde zijn job tot in de puntjes uit, de sportieve en financiële resultaten spreken voor zich. Maar in het voorbije jaar vielen de prestaties steeds meer tegen en begon de kritiek op het bestuur, zowel extern als intern, toe te nemen.

LEES OOK: 'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Verbazing bij Deila

Bovendien kreeg Mannaert af te rekenen met verschillende professionele en sportieve teleurstellingen, terwijl zijn relatie met Verhaeghe steeds troebeler werd. Na lang beraad maakte hij deze week dan ook bekend dat hij zijn veeleisend functie naast zich neerlegde.

Dat nieuws kwam voor velen als een grote verrassing. Ook coach Ronny Deila werd koud gepakt. "Een trieste dag voor de club. Ik moet zeggen dat ik best gechoqueerd ben door zijn beslissing. Hij was toch een belangrijke reden waarom ik voor Club gekozen heb", werd de Noor geciteerd bij Het Laatste Nieuws.

Blijvend contact

Mannaert zal wel nog tot aan het einde op post blijven en wordt ook betrokken bij de zoektocht naar een opvolger. Deila verwacht echter dat hij daarna nog steeds een rol kan blijven spelen. "Ik kan me niet inbeelden dat ik volgend seizoen geen contact meer met hem ga hebben. Hij zal zich nog wel ten dienste stellen van de club, alleen niet meer op die dagelijkse basis. Vincent laat ten slotte ook wel een 'legacy' achter: Club zal voor kwaliteit en continuïteit blijven staan."

Denkt u dat Deila volgend seizoen nog T1 is bij Club Brugge?

Meest recent

UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

33
33
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

22
22
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

92
92
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

201
201
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

71
71
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

118
118
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

415
415
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

108
108
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

75
75
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

186
186
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

376
376
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

170
170
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

59
59
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

249
249
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

29
29
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

246
246
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

211
211
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

73
73
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

169
169
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

505
505
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

81
81
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

152
152
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

103
103
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

125
125
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

386
386

Meer sportnieuws