Deila koud gepakt bij Club: "Ik ben gechoqueerd"

door
Deila koud gepakt bij Club:

In de Conference League wil Club Brugge zich donderdag verzekeren van groepswinst. Daarvoor heeft het nood aan een goed resultaat op het veld van Besiktas JK. Die match werd echter overschaduwd door bommetje dat dinsdagavond werd gedropt.

Daags voor de verplaatsing naar Istanbul, kondigde Blauw-Zwart immers het vertrek van Vincent Mannaert aan. De succesvolle CEO besloot dat het tijd is voor een nieuw hoofdstuk in zijn leven. Hij maakt het seizoen weliswaar nog af in zijn huidige functie, maar zal vervolgens elders een nieuwe uitdaging aangaan. 

Sinds 2011 was Mannaert aan de zijde van preses Bart Verhaeghe dé dragende kracht bij Blauw-Zwart. En hij voerde zijn job tot in de puntjes uit, de sportieve en financiële resultaten spreken voor zich. Maar in het voorbije jaar vielen de prestaties steeds meer tegen en begon de kritiek op het bestuur, zowel extern als intern, toe te nemen.

LEES OOK: Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Verbazing bij Deila

Bovendien kreeg Mannaert af te rekenen met verschillende professionele en sportieve teleurstellingen, terwijl zijn relatie met Verhaeghe steeds troebeler werd. Na lang beraad maakte hij deze week dan ook bekend dat hij zijn veeleisend functie naast zich neerlegde.

Dat nieuws kwam voor velen als een grote verrassing. Ook coach Ronny Deila werd koud gepakt. "Een trieste dag voor de club. Ik moet zeggen dat ik best gechoqueerd ben door zijn beslissing. Hij was toch een belangrijke reden waarom ik voor Club gekozen heb", werd de Noor geciteerd bij Het Laatste Nieuws.

Blijvend contact

Mannaert zal wel nog tot aan het einde op post blijven en wordt ook betrokken bij de zoektocht naar een opvolger. Deila verwacht echter dat hij daarna nog steeds een rol kan blijven spelen. "Ik kan me niet inbeelden dat ik volgend seizoen geen contact meer met hem ga hebben. Hij zal zich nog wel ten dienste stellen van de club, alleen niet meer op die dagelijkse basis. Vincent laat ten slotte ook wel een 'legacy' achter: Club zal voor kwaliteit en continuïteit blijven staan."

Denkt u dat Deila volgend seizoen nog T1 is bij Club Brugge?

Meest recent

'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

5
5
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

16
16
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

141
141
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

76
76
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

32
32
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

195
195
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

10
10
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

94
94
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

434
434
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

55
55
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

74
74
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

228
228
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

222
222
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

203
203
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

168
168
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

138
138
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

180
180
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

291
291
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

289
289
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

83
83
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

45
45
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

192
192
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

466
466
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

367
367
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

254
254

Meer sportnieuws