Zorgen AA Gent: 4 sterkhouders onzeker voor Europese clash

266 stemmen
Zorgen AA Gent: 4 sterkhouders onzeker voor Europese clash

AA Gent is al zeker dat het na Nieuwjaar aan de bak mag in de Conference League, maar het moet in zijn laatste twee wedstrijden wel nog de groepswinst veiligstellen. Dat zou immers betekenen dat de Buffalo's de play-offs tegen de afvallers uit de Europa League mogen overslaan en meteen instromen in de achtste finales.

Donderdag kunnen ze daarvoor een stap in de goede richting zetten door het Oekraïense Zorya Luhansk te verslaan. In de heenmatch bleef Gent tegen hen steken op een gelijkspel en dus hebben ze iets recht te zetten. Maar evident zal dat niet worden.

LEES OOK: 'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

4 grote vraagtekens bij AA Gent

Hein Vanhaezebrouck dreigt immers stevig te moeten sleutelen aan zijn elftal. Daags voor de wedstrijd lijken er immers vraagtekens te staan achter maar liefst vier absolute sterkhouders. Het Nieuwsblad stelde immers vast dat Sven Kums, Archie Brown, Hyun-seok Hong en Julien De Sart allemaal op de groepstraining ontbraken.

Voor Kums en Brown ziet de situatie er het slechtst uit, want zij trainden helemaal niet mee. De Sart en Hong bleken dan weer een individueel schema te volgen. Die eerste werkte alleen in de gym, Hong trainde apart op het B-veld.

Puzzelen op het middenveld

Vooral op het middenvelder dreigt het zo enorm puzzelen te worden voor Vanhaezebrouck. Zonder Kums, De Sart en Hong zou de trainer immers enkel nog Gandelman, Hjulsager en Gerkens overhouden als opties op de middenstrook.

Het wordt dus hopen dat Gent nog minstens één of twee van hen kan recupereren op donderdagavond. Gent kan immers maar beter winnen van het al uitgeschakelde Zorya, want Maccabi Tel Aviv hijgt hen nog steeds in de nek en volgt op amper één punt.

Zal AA Gent groepswinnaar worden in de Conference League?

Meest recent

‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

15
15
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

105
105
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

82
82
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

710
710
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

42
42
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

285
285
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

133
133
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

470
470
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

557
557
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

72
72
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

132
132
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

720
720
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

86
86
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

67
67
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

64
64
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

41
41
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

150
150
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

118
118
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

110
110
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

96
96
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

143
143
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

48
48
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

113
113
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

227
227
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

279
279

Meer sportnieuws