Zorgen AA Gent: 4 sterkhouders onzeker voor Europese clash

door
Zorgen AA Gent: 4 sterkhouders onzeker voor Europese clash

AA Gent is al zeker dat het na Nieuwjaar aan de bak mag in de Conference League, maar het moet in zijn laatste twee wedstrijden wel nog de groepswinst veiligstellen. Dat zou immers betekenen dat de Buffalo's de play-offs tegen de afvallers uit de Europa League mogen overslaan en meteen instromen in de achtste finales.

Donderdag kunnen ze daarvoor een stap in de goede richting zetten door het Oekraïense Zorya Luhansk te verslaan. In de heenmatch bleef Gent tegen hen steken op een gelijkspel en dus hebben ze iets recht te zetten. Maar evident zal dat niet worden.

LEES OOK: 'Vidarsson verrast: topjob lonkt bij nieuwe Belgische club'

4 grote vraagtekens bij AA Gent

Hein Vanhaezebrouck dreigt immers stevig te moeten sleutelen aan zijn elftal. Daags voor de wedstrijd lijken er immers vraagtekens te staan achter maar liefst vier absolute sterkhouders. Het Nieuwsblad stelde immers vast dat Sven Kums, Archie Brown, Hyun-seok Hong en Julien De Sart allemaal op de groepstraining ontbraken.

Voor Kums en Brown ziet de situatie er het slechtst uit, want zij trainden helemaal niet mee. De Sart en Hong bleken dan weer een individueel schema te volgen. Die eerste werkte alleen in de gym, Hong trainde apart op het B-veld.

Puzzelen op het middenveld

Vooral op het middenvelder dreigt het zo enorm puzzelen te worden voor Vanhaezebrouck. Zonder Kums, De Sart en Hong zou de trainer immers enkel nog Gandelman, Hjulsager en Gerkens overhouden als opties op de middenstrook.

Het wordt dus hopen dat Gent nog minstens één of twee van hen kan recupereren op donderdagavond. Gent kan immers maar beter winnen van het al uitgeschakelde Zorya, want Maccabi Tel Aviv hijgt hen nog steeds in de nek en volgt op amper één punt.

Zal AA Gent groepswinnaar worden in de Conference League?

Meest recent

WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

21
21
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

12
12
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

35
35
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

59
59
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

47
47
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

117
117
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

166
166
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

123
123
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

471
471
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

132
132
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

138
138
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

171
171
'Mannaerts verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

502
502
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

46
46
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

201
201
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

120
120
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

155
155
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

74
74
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

349
349
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

309
309
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

79
79
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

229
229
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

453
453
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

579
579
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

1211
1211

Meer sportnieuws