Europese pers vol bewondering na masterclass Openda

299 stemmen
Europese pers vol bewondering na masterclass Openda

In de Champions League heeft Manchester City dinsdagavond voor een staffe comeback gezorgd. De titelverdiger boog tegen RB Leipzig immers een 0-2-achterstand om in een 3-2-overwinning. Maar de uitblinker van de avond speelde misschien wel aan Duitse zijde.

Loïs Openda maakte immers een uitstekende beurt bij Leipzig. De spits werd afgelopen zomer voor een pak geld overgenomen van RC Lens, maar blijkt die investering helemaal waard. In de Bundesliga zit de Rode Duivel bijvoorbeeld al aan 9 goals en 3 assist in 12 wedstrijden.

Dinsdagavond maakte hij echter ook indruk op het allerhoogste niveau. Na nog geen kwartiertje spelen kon Openda immers de score openen in het Etihad Stadium. En iets na het halfuur maakte de Luikenaar er zelfs 0-2 van nadat hij zijn enorme snelheid nog eens kon uitbuiten.

LEES OOK: Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Briljante acties

Die fraaie tweeklapper was uiteindelijk niet genoeg voor puntengewin. Maar in de Europese pers zijn de reacties wel bijzonder lovend. "Initieel werd hij dé man van de avond", stelt men bij het Duitse WAZ. Bij Kicker vond men zijn loopactie bij de 0-2 dan weer 'briljant'. 

Het Franse L'Equipe kroonde de Belg tot 'Man van de Match'. "Toen hij na een uur gewisseld werd stond Leipzig nog steeds voor en dat was te danken aan zijn twee fraaie doelpunten. Beide keren schakelde hij zijn tegenstander uit met zijn lichaamsbeweging, nog voor hij de bal raakte."

Scherper dan Haaland

Met Erling Haaland stond overigens een absolute topspits tussen de lijnen, maar die was in de eerste helft behoorlijk ongelukkig. "De Noor had zijn vizier bij diverse mogelijkheden niet op scherp staan in de eerste helft. Dat kon niet gezegd worden van Openda", stelt het Nederlandse Voetbal International.

Het Engelse Sky Sports zag dan weer hoe Openda het 'Etihad Stadium in de eerste helft muisstil kreeg' en beloont hem met een 8 op 10. "Loïs Openda was één van de aantrekkelijkste aanvallers op de voorbije transferperiode. En nu scoorde hij er zowaar twee tegen Manchester City", besluit het Spaanse Marca.

🚀

Opendag hoort dit seizoen bij de 10 beste spitsen van Europa ...

Meest recent

Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

183
183
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

19
19
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

95
95
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

26
26
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

63
63
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

292
292
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

483
483
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

183
183
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

114
114
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

173
173
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

136
136
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

418
418
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

80
80
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

109
109
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

160
160
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

553
553
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

76
76
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

508
508
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

311
311
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

122
122
Garcia spreekt duidelijke WK-ambitie uit voor afreis

De Rode Duivels zitten nu helemaal in WK-modus. Maandagnamiddag zijn ze in Zaventem immers op het ...

213
213
'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

668
668
Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

183
183
Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

88
88
'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

254
254

Meer sportnieuws