Europese pers vol bewondering na masterclass Openda

299
Europese pers vol bewondering na masterclass Openda

In de Champions League heeft Manchester City dinsdagavond voor een staffe comeback gezorgd. De titelverdiger boog tegen RB Leipzig immers een 0-2-achterstand om in een 3-2-overwinning. Maar de uitblinker van de avond speelde misschien wel aan Duitse zijde.

Loïs Openda maakte immers een uitstekende beurt bij Leipzig. De spits werd afgelopen zomer voor een pak geld overgenomen van RC Lens, maar blijkt die investering helemaal waard. In de Bundesliga zit de Rode Duivel bijvoorbeeld al aan 9 goals en 3 assist in 12 wedstrijden.

Dinsdagavond maakte hij echter ook indruk op het allerhoogste niveau. Na nog geen kwartiertje spelen kon Openda immers de score openen in het Etihad Stadium. En iets na het halfuur maakte de Luikenaar er zelfs 0-2 van nadat hij zijn enorme snelheid nog eens kon uitbuiten.

LEES OOK: 'Bakayoko op straat gezet? Club grijpt keihard in'

Briljante acties

Die fraaie tweeklapper was uiteindelijk niet genoeg voor puntengewin. Maar in de Europese pers zijn de reacties wel bijzonder lovend. "Initieel werd hij dé man van de avond", stelt men bij het Duitse WAZ. Bij Kicker vond men zijn loopactie bij de 0-2 dan weer 'briljant'. 

Het Franse L'Equipe kroonde de Belg tot 'Man van de Match'. "Toen hij na een uur gewisseld werd stond Leipzig nog steeds voor en dat was te danken aan zijn twee fraaie doelpunten. Beide keren schakelde hij zijn tegenstander uit met zijn lichaamsbeweging, nog voor hij de bal raakte."

Scherper dan Haaland

Met Erling Haaland stond overigens een absolute topspits tussen de lijnen, maar die was in de eerste helft behoorlijk ongelukkig. "De Noor had zijn vizier bij diverse mogelijkheden niet op scherp staan in de eerste helft. Dat kon niet gezegd worden van Openda", stelt het Nederlandse Voetbal International.

Het Engelse Sky Sports zag dan weer hoe Openda het 'Etihad Stadium in de eerste helft muisstil kreeg' en beloont hem met een 8 op 10. "Loïs Openda was één van de aantrekkelijkste aanvallers op de voorbije transferperiode. En nu scoorde hij er zowaar twee tegen Manchester City", besluit het Spaanse Marca.

Opendag hoort dit seizoen bij de 10 beste spitsen van Europa ...

Meest recent

Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

1
1
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

25
25
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

12
12
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

22
22
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

85
85
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

50
50
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

30
30
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

57
57
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

91
91
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

149
149
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

369
369
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

207
207
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

34
34
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

145
145
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

31
31
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

167
167
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

407
407
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

95
95
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 van Westerlo. Heel wat ...

446
446
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

192
192
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

53
53
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

192
192
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

626
626
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

165
165

Meer sportnieuws