'Club neemt opvallende beslissing over opvolger Mannaert'

392 stemmen
'Club neemt opvallende beslissing over opvolger Mannaert'

Terwijl Ronny Deila en zijn manschappen in de komende weken een inhaalbeweging in de Jupiler Pro League willen maken, staat Club Brugge ook achter de schermen voor een grote uitdaging. Zo zal men een nieuwe CEO moeten vinden. Dinsdag raakte het vertrek van Vincent Mannaert immers bekend.

Sinds 2011 was Mannaert aan de zijde van preses Bart Verhaeghe de dragende kracht bij Blauw-Zwart. En hij voerde zijn job tot in de puntjes uit, de sportieve en financiële resultaten spreken voor zich. Maar in het voorbije jaar vielen de prestaties steeds meer tegen en begon de kritiek op het bestuur, zowel extern als intern, toe te nemen.

Bovendien kreeg Mannaert af te rekenen met verschillende professionele en sportieve teleurstellingen, terwijl zijn relatie met Verhaeghe steeds troebeler werd. De veeleisende job ging daardoor nog zwaarder doorwegen. En dus besloot de manager om de eer aan zichzelf te houden: na het seizoen vertrekt hij definitief bij Blauw-Zwart.

LEES OOK: Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

Zelf aan het roer in zoektocht

Club zal dus op zoek moeten naar een geschikte opvolger. Wat dat betreft, werd alvast een opvallende beslissing genomen. Zo zal Mannaert zelf de zoektocht mee in goede banen leiden. "Vincent heeft er als aandeelhouder zelf belang bij een goeie opvolger te vinden", liet Verhaeghe daarover verstaan op de persconferentie.

De ziet er overigens naar uit dat het takenpakket van Mannaert verdeeld zal worden. In iemand die de dagelijkse leiding van het bedrijf Club Brugge voor zijn rekening neemt én iemand die zich buigt over het sportieve beleid. De kans dat de nieuwe CEO opnieuw beide taken zal combineren is erg klein.

Shoppen bij concurrentie

Mannaert maakte zijn beslissing pas deze week bekend, de zoektocht naar opvolging moet dus nog goed en wel van start gaan. Toch doen al de eerste namen de ronde. Zo weet Het Nieuwsblad dat Bob Madou, momenteel aan de slag als 'business manager' kan rekenen op heel wat interne appreciatie. Hij is een grote kandidaat om de dagelijkse leiding te nemen. Een sportieve baas wordt allicht elders gezocht. Sven Jaecques werd alvast genoemd, maar die ligt momenteel vast bij Antwerp FC.

Club heeft nood aan een volledig nieuw bestuur ...

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

79
79
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

23
23
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

20
20
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

75
75
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

68
68
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

60
60
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

107
107
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

45
45
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

139
139
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

113
113
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

22
22
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

158
158
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

367
367
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

238
238
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

72
72
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

755
755
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

491
491
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

507
507
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

373
373
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

685
685
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

339
339
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

515
515
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

139
139
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2172
2172
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

186
186

Meer sportnieuws