'Club neemt opvallende beslissing over opvolger Mannaert'

door
'Club neemt opvallende beslissing over opvolger Mannaert'

Terwijl Ronny Deila en zijn manschappen in de komende weken een inhaalbeweging in de Jupiler Pro League willen maken, staat Club Brugge ook achter de schermen voor een grote uitdaging. Zo zal men een nieuwe CEO moeten vinden. Dinsdag raakte het vertrek van Vincent Mannaert immers bekend.

Sinds 2011 was Mannaert aan de zijde van preses Bart Verhaeghe de dragende kracht bij Blauw-Zwart. En hij voerde zijn job tot in de puntjes uit, de sportieve en financiële resultaten spreken voor zich. Maar in het voorbije jaar vielen de prestaties steeds meer tegen en begon de kritiek op het bestuur, zowel extern als intern, toe te nemen.

Bovendien kreeg Mannaert af te rekenen met verschillende professionele en sportieve teleurstellingen, terwijl zijn relatie met Verhaeghe steeds troebeler werd. De veeleisende job ging daardoor nog zwaarder doorwegen. En dus besloot de manager om de eer aan zichzelf te houden: na het seizoen vertrekt hij definitief bij Blauw-Zwart.

LEES OOK: 'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Zelf aan het roer in zoektocht

Club zal dus op zoek moeten naar een geschikte opvolger. Wat dat betreft, werd alvast een opvallende beslissing genomen. Zo zal Mannaert zelf de zoektocht mee in goede banen leiden. "Vincent heeft er als aandeelhouder zelf belang bij een goeie opvolger te vinden", liet Verhaeghe daarover verstaan op de persconferentie.

De ziet er overigens naar uit dat het takenpakket van Mannaert verdeeld zal worden. In iemand die de dagelijkse leiding van het bedrijf Club Brugge voor zijn rekening neemt én iemand die zich buigt over het sportieve beleid. De kans dat de nieuwe CEO opnieuw beide taken zal combineren is erg klein.

Shoppen bij concurrentie

Mannaert maakte zijn beslissing pas deze week bekend, de zoektocht naar opvolging moet dus nog goed en wel van start gaan. Toch doen al de eerste namen de ronde. Zo weet Het Nieuwsblad dat Bob Madou, momenteel aan de slag als 'business manager' kan rekenen op heel wat interne appreciatie. Hij is een grote kandidaat om de dagelijkse leiding te nemen. Een sportieve baas wordt allicht elders gezocht. Sven Jaecques werd alvast genoemd, maar die ligt momenteel vast bij Antwerp FC.

Club heeft nood aan een volledig nieuw bestuur ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

65
65
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

14
14
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

84
84
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

76
76
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

106
106
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

11
11
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

119
119
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

32
32
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

162
162
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

165
165
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

217
217
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

72
72
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

285
285
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

167
167
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

316
316
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

266
266
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

233
233
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

347
347
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

289
289
Euvrard wil komaf maken met kwalijke ‘reputatie’ bij Standard

Standard verraste vriend en vijand door met 0-5 te winnen op het veld van Royal Antwerp FC. Daardoor ...

82
82
Sibierski doorbreekt stilte rond De Cat

Bij RSC Anderlecht sprak Antoine Sibierski voor het eerst als sportief directeur. De Fransman ...

379
379
‘AS Roma lonkt naar sterkhouder Club Brugge‘

Bij Club Brugge gaat er heel veel volk vertrekken. De Bruggelingen zullen héél wat ...

317
317
Anderlecht krijgt opvallend oordeel over spelerskern

RSC Anderlecht verloor kansloos van Club Brugge. De afgelopen week waren er plots lijstjes over ...

217
217
Kompany scherp voor spelleiding: "Dit zag ik niet, hoor"

Bayern München speelde 1-1 tegen PSG, dat in de heenmatch met 5-4 won in Parijs. De Duitse ...

277
277
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

160
160
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

553
553

Meer sportnieuws