'Club neemt opvallende beslissing over opvolger Mannaert'

door
'Club neemt opvallende beslissing over opvolger Mannaert'

Terwijl Ronny Deila en zijn manschappen in de komende weken een inhaalbeweging in de Jupiler Pro League willen maken, staat Club Brugge ook achter de schermen voor een grote uitdaging. Zo zal men een nieuwe CEO moeten vinden. Dinsdag raakte het vertrek van Vincent Mannaert immers bekend.

Sinds 2011 was Mannaert aan de zijde van preses Bart Verhaeghe de dragende kracht bij Blauw-Zwart. En hij voerde zijn job tot in de puntjes uit, de sportieve en financiële resultaten spreken voor zich. Maar in het voorbije jaar vielen de prestaties steeds meer tegen en begon de kritiek op het bestuur, zowel extern als intern, toe te nemen.

Bovendien kreeg Mannaert af te rekenen met verschillende professionele en sportieve teleurstellingen, terwijl zijn relatie met Verhaeghe steeds troebeler werd. De veeleisende job ging daardoor nog zwaarder doorwegen. En dus besloot de manager om de eer aan zichzelf te houden: na het seizoen vertrekt hij definitief bij Blauw-Zwart.

LEES OOK: Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Zelf aan het roer in zoektocht

Club zal dus op zoek moeten naar een geschikte opvolger. Wat dat betreft, werd alvast een opvallende beslissing genomen. Zo zal Mannaert zelf de zoektocht mee in goede banen leiden. "Vincent heeft er als aandeelhouder zelf belang bij een goeie opvolger te vinden", liet Verhaeghe daarover verstaan op de persconferentie.

De ziet er overigens naar uit dat het takenpakket van Mannaert verdeeld zal worden. In iemand die de dagelijkse leiding van het bedrijf Club Brugge voor zijn rekening neemt én iemand die zich buigt over het sportieve beleid. De kans dat de nieuwe CEO opnieuw beide taken zal combineren is erg klein.

Shoppen bij concurrentie

Mannaert maakte zijn beslissing pas deze week bekend, de zoektocht naar opvolging moet dus nog goed en wel van start gaan. Toch doen al de eerste namen de ronde. Zo weet Het Nieuwsblad dat Bob Madou, momenteel aan de slag als 'business manager' kan rekenen op heel wat interne appreciatie. Hij is een grote kandidaat om de dagelijkse leiding te nemen. Een sportieve baas wordt allicht elders gezocht. Sven Jaecques werd alvast genoemd, maar die ligt momenteel vast bij Antwerp FC.

Club heeft nood aan een volledig nieuw bestuur ...

Meest recent

'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

16
16
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

128
128
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

55
55
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

219
219
Hasi maakt zich geen zorgen: “De club weet dit héél goed”

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

85
85
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

209
209
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

320
320
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

130
130
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

115
115
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

205
205
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

47
47
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

328
328
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

312
312
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

61
61
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

336
336
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

166
166
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

162
162
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

94
94
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

243
243
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

102
102
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

189
189
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1452
1452
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

73
73
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

97
97
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

649
649

Meer sportnieuws