'Club neemt opvallende beslissing over opvolger Mannaert'

door
'Club neemt opvallende beslissing over opvolger Mannaert'

Terwijl Ronny Deila en zijn manschappen in de komende weken een inhaalbeweging in de Jupiler Pro League willen maken, staat Club Brugge ook achter de schermen voor een grote uitdaging. Zo zal men een nieuwe CEO moeten vinden. Dinsdag raakte het vertrek van Vincent Mannaert immers bekend.

Sinds 2011 was Mannaert aan de zijde van preses Bart Verhaeghe de dragende kracht bij Blauw-Zwart. En hij voerde zijn job tot in de puntjes uit, de sportieve en financiële resultaten spreken voor zich. Maar in het voorbije jaar vielen de prestaties steeds meer tegen en begon de kritiek op het bestuur, zowel extern als intern, toe te nemen.

Bovendien kreeg Mannaert af te rekenen met verschillende professionele en sportieve teleurstellingen, terwijl zijn relatie met Verhaeghe steeds troebeler werd. De veeleisende job ging daardoor nog zwaarder doorwegen. En dus besloot de manager om de eer aan zichzelf te houden: na het seizoen vertrekt hij definitief bij Blauw-Zwart.

LEES OOK: Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Zelf aan het roer in zoektocht

Club zal dus op zoek moeten naar een geschikte opvolger. Wat dat betreft, werd alvast een opvallende beslissing genomen. Zo zal Mannaert zelf de zoektocht mee in goede banen leiden. "Vincent heeft er als aandeelhouder zelf belang bij een goeie opvolger te vinden", liet Verhaeghe daarover verstaan op de persconferentie.

De ziet er overigens naar uit dat het takenpakket van Mannaert verdeeld zal worden. In iemand die de dagelijkse leiding van het bedrijf Club Brugge voor zijn rekening neemt én iemand die zich buigt over het sportieve beleid. De kans dat de nieuwe CEO opnieuw beide taken zal combineren is erg klein.

Shoppen bij concurrentie

Mannaert maakte zijn beslissing pas deze week bekend, de zoektocht naar opvolging moet dus nog goed en wel van start gaan. Toch doen al de eerste namen de ronde. Zo weet Het Nieuwsblad dat Bob Madou, momenteel aan de slag als 'business manager' kan rekenen op heel wat interne appreciatie. Hij is een grote kandidaat om de dagelijkse leiding te nemen. Een sportieve baas wordt allicht elders gezocht. Sven Jaecques werd alvast genoemd, maar die ligt momenteel vast bij Antwerp FC.

Club heeft nood aan een volledig nieuw bestuur ...

Meest recent

Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

94
94
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

14
14
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

45
45
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

397
397
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

331
331
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

211
211
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

260
260
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

77
77
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

626
626
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

226
226
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

419
419
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

656
656
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

212
212
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

406
406
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

184
184
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

175
175
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

167
167
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

77
77
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

264
264
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

80
80
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

345
345
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

232
232
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

241
241
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

450
450
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

531
531

Meer sportnieuws