'Hoofdbrekens Riemer: onuitgegeven basiself bij Anderlecht'

482
'Hoofdbrekens Riemer: onuitgegeven basiself bij Anderlecht'

RSC Anderlecht krijgt vrijdagavond de kans om tot op één puntje te naderen van leider Union SG. Dan moet Paars-Wit wel gaan winnen op het veld van KVC Westerlo. En de kans is reëel dat RSCA dan niet op volle sterkte zal kunnen aantreden.

De recordkampioen kroonde zich afgelopen weekend tot één van de grote winnaars van de speeldag. Terwijl concurrenten als Union, AA Gent, Antwerp FC en KRC Genk met punten smodderden, pakte Paars-Wit wél de volle buit. Zo werd met 2-1 gewonnen van RWDM.

Het werd uiteindelijk een verdiende zege voor Anderlecht. Maar het kostte wel krachten om een hele match op te toornen tegen de dubbele muur die RWDM had opgetrokken na zijn voorsprong. RSCA kwam bovendien niet ongehavend uit de strijd.

LEES OOK: Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Dolberg hoogst onzeker

Zo moest Kasper Dolberg vroegtijdig naar de kant. De topschutter incasseerde een trap tegen de voet en vrijwel meteen werd duidelijk dat hij niet meer verder kon. Even werd gevreesd voor een lange afwezigheid, maar de eerste onderzoeken bleken geruststellend.

De Deen zal in de eerstkomende dagen wel nog niet voluit kunnen trainen. Zijn situatie zal nu dag tot dag bekeken worden, maar volgens La Dernière Heure is Dolberg hoogst onzeker voor de match van vrijdagavond tegen Westerlo.

Zorgen om Hazard en Amuzu

Hetzelfde geldt bovendien voor Thorgan Hazard, die zondag al forfait moest geven. En ook Francis Amuzu, die sukkelt met pubalgie, moet mogelijk opnieuw afhaken. Kopzorgen dus voor coach Brian Riemer. Die moet mogelijk overschakelen op een onuitgegeven aanvalslinie met pakweg Luis Vazquez, Mario Stroeykens en Andreas Dreyer. Alexis Flips kreeg tegen RWDM nog eens zijn kans, maar viel andermaal door de mand.

Indien RSCA slechts één speler kan recupereren, wie zou u kiezen?

Meest recent

Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

4
4
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

6
6
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

57
57
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

72
72
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

93
93
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

43
43
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

119
119
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

158
158
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

73
73
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

41
41
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

181
181
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

90
90
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

165
165
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

185
185
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

46
46
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

75
75
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

379
379
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

261
261
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

218
218
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

979
979
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

393
393
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

162
162
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

205
205
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

101
101
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

232
232

Meer sportnieuws