'Hoofdbrekens Riemer: onuitgegeven basiself bij Anderlecht'

482 stemmen
'Hoofdbrekens Riemer: onuitgegeven basiself bij Anderlecht'

RSC Anderlecht krijgt vrijdagavond de kans om tot op één puntje te naderen van leider Union SG. Dan moet Paars-Wit wel gaan winnen op het veld van KVC Westerlo. En de kans is reëel dat RSCA dan niet op volle sterkte zal kunnen aantreden.

De recordkampioen kroonde zich afgelopen weekend tot één van de grote winnaars van de speeldag. Terwijl concurrenten als Union, AA Gent, Antwerp FC en KRC Genk met punten smodderden, pakte Paars-Wit wél de volle buit. Zo werd met 2-1 gewonnen van RWDM.

Het werd uiteindelijk een verdiende zege voor Anderlecht. Maar het kostte wel krachten om een hele match op te toornen tegen de dubbele muur die RWDM had opgetrokken na zijn voorsprong. RSCA kwam bovendien niet ongehavend uit de strijd.

LEES OOK: Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Dolberg hoogst onzeker

Zo moest Kasper Dolberg vroegtijdig naar de kant. De topschutter incasseerde een trap tegen de voet en vrijwel meteen werd duidelijk dat hij niet meer verder kon. Even werd gevreesd voor een lange afwezigheid, maar de eerste onderzoeken bleken geruststellend.

De Deen zal in de eerstkomende dagen wel nog niet voluit kunnen trainen. Zijn situatie zal nu dag tot dag bekeken worden, maar volgens La Dernière Heure is Dolberg hoogst onzeker voor de match van vrijdagavond tegen Westerlo.

Zorgen om Hazard en Amuzu

Hetzelfde geldt bovendien voor Thorgan Hazard, die zondag al forfait moest geven. En ook Francis Amuzu, die sukkelt met pubalgie, moet mogelijk opnieuw afhaken. Kopzorgen dus voor coach Brian Riemer. Die moet mogelijk overschakelen op een onuitgegeven aanvalslinie met pakweg Luis Vazquez, Mario Stroeykens en Andreas Dreyer. Alexis Flips kreeg tegen RWDM nog eens zijn kans, maar viel andermaal door de mand.

Indien RSCA slechts één speler kan recupereren, wie zou u kiezen?

Meest recent

Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

53
53
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

450
450
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

58
58
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

125
125
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

30
30
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

53
53
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

27
27
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

137
137
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

148
148
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

21
21
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

138
138
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

25
25
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

279
279
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

373
373
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

180
180
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

106
106
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

828
828
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

493
493
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

364
364
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

265
265
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

48
48
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

36
36

Meer sportnieuws