Grote crash bij Club Brugge: extreme waardedaling

560
Grote crash bij Club Brugge: extreme waardedaling

Door de problemen in de spitspositie overweegt Club Brugge een nieuwe aanvaller aan te trekken tijdens de komende wintermercato. Ferran Jutgla wordt op zijn beurt in verband gebracht met een mogelijke transfer naar de Spaanse tweedeklasser Espanyol Barcelona.

Eén jaar geleden was Jutgla nochtans hot in Europa en stond hij dicht bij een selectie voor het Wereldkampioenschap met Spanje. Vandaag ziet Club Brugge de waarde van de spits fors dalen, van een marktwaarde van 14 miljoen euro naar 8 miljoen euro, een keldering van maar liefst 43%.

Vorig jaar claimde SPORT dat Jutgla minstens 20 of 30 miljoen euro waard was. De interesse in de spits komt nu uit de Spaanse tweede klasse, nadat de oorspronkelijke belangstelling van Europese topclubs zoals Atlético Madrid, Arsenal, Lazio en Benfica vandaag onbestaande is.

LEES OOK: Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Jutgla: een spits van 20 à 30 miljoen euro

Eén jaar geleden genoot Ferran Jutgla grote populariteit in Europa. De kleine en behendige pocketspits maakte furore bij Club Brugge in de Belgische competitie en blonk uit in de Champions League.

Tegen FC Porto en Atlético Madrid werd de spits telkens uitgeroepen tot de Man van de Match door de UEFA, waarmee hij bewees een spits van Europese klasse te zijn. Jutgla stond zelfs op het punt om geselecteerd te worden voor de Spaanse nationale ploeg voor het Wereldkampioenschap in Qatar.

De Spaanse spits maakte een stormachtige ontwikkeling door bij Club Brugge, en bij FC Barcelona waren ze teleurgesteld dat ze hem zo gemakkelijk hadden laten vertrekken.

“Het is moeilijk om buiten Barcelona succes te hebben. Hij maakt het verschil voor zijn team en in de Champions League. Dat is ongelooflijk en 'the sky is the limit’”, zei Xavi Hernandez aan Marca.

In de zomer van 2022 drong FC Barcelona er op aan om Jutgla te verkopen aan Club Brugge, waarvoor de Belgische club slechts vijf miljoen euro hoefde te betalen voor de spits. SPORT schreef dat Barça geen terugkoopoptie of weigeringsoptie in de deal had opgenomen, en dat zou de Catalanen weleens flink kunnen beklagen.

“Als Barça in juni nog 5 miljoen ving, dan is hij er nu minstens 20 of 30 waard. Spitsen van dit niveau zijn momenteel niet dik bezaaid”, schreef de krant.

Jutgla: een spits van het hoogste kaliber en voor La Roja

Ferran Jutgla liet meermaals zijn visitekaartje af in de Champions League en dit ging niet onopgemerkt en onbesproken voorbij in zijn thuisland. Jutgla werd hot in Spanje. Door zijn indrukwekkende prestaties in België en in Europa nam Luis Enrique hem zelfs op in zijn voorselectie voor de Nations League-duels.

De Spaanse bondscoach stuurde meermaals een mannetje naar het Jan Breydelstadion in het kader van de Jupiler Pro League alsook naar de Champions League.

“Het is ook onbegrijpelijk dat hij niet in LaLiga speelt... en dat hij niet op het lijstje van Luis Enrique staat voor het WK”, schreef Marca zelfs na afloop van de wedstrijd tussen Club Brugge en Atlético Madrid.

Toen was Jutgla zelfs de meest scorende Spaanse speler in Europa en dan was het uiteraard niet ondenkbaar dat Luis Enrique een eerste selectie zou overwegen voor hem. “Het feit dat Barcelona nu met Lewandowski een van de beste spitsen ter wereld heeft, verdoezelt niet de blunder om Jutglà te laten gaan”, schreef Marca.

“Of nog erger, hem verkopen voor vijf miljoen. In elk optreden voor Brugge laat hij zien dat hij een spits van het hoogste kaliber is.”

Jutglà beschikt over een groot scorend vermogen, hij kan in de bal komen, hij zoekt de diepgang op, hij kan prima kaatsen, hij is snel en hij bezit een enorme arbeidsethos. Het zou zelfs geen verrassing zijn mocht zijn toenmalige marktwaarde - zijn hoogste ooit - van 14 miljoen euro nog stevig afnemen in de nabije toekomst.

Jutgla geen spits van Europese klasse meer: “Hij lijkt het kwijt”

Ferran Jutgla heeft zich op een gegeven moment opgewerkt tot een van de beste aanvallers in de Champions League, waardoor de Spaanse spits een aantrekkelijk doelwit werd voor andere Europese topclubs.

Atlético Madrid en Arsenal toonden interesse, en later nam de buitenlandse belangstelling toe met andere mooie clubs zoals Lazio en Benfica.

Na een succesvol debuutseizoen, waarin hij indruk maakte met vijftien doelpunten, kampte de Spaanse spits met pubalgie, een lastige blessure die hem vijf maanden van het veld hield en een lange revalidatie vereiste.

Hierdoor heeft hij de volledige voorbereiding moeten missen, waardoor hij nog wat ritme mist en conditioneel nog moet opbouwen. Hoewel hij nog aan zijn beste vorm werkt, is hij vastberaden om weer van waarde te zijn voor Club Brugge.

Ronny Deila lijkt zich goed bewust te zijn van de potentie en de kwaliteiten van Jutgla. De Noorse coach nam de tijd om persoonlijk met de Spaanse spits te spreken en benadrukte dat hij in hem een potentiële sleutelspeler ziet.

De coach beschreef Jutgla eerder dit seizoen als een "topspits in België" en benadrukte dat zijn aanwezigheid een waardevolle toevoeging kan zijn in de aanval van Club Brugge. Op enkele flitsen na is Jutgla dit seizoen voorlopig nog maar een schim van de spits van Europese klasse die hij vorig seizoen was.

Jan Ceulemans vroeg zich onlangs af waar Jutlga blijft. “Hij deed het bij Club Brugge vorig seizoen in het begin ook niet slecht. Maar ook hij lijkt het kwijt.” Daarnaast moet de Spanjaard nog veel efficiënter worden, zoals bleek in de wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven vorig weekend.

“Vindt de Spanjaard straks zijn vorm van vorig seizoen terug, dan pas kan blauw-zwart écht vooruit kijken”, stelde Het Laatste Nieuws vast. “De komende weken moet blijken of de Catalaan opnieuw helemaal weer de oude wordt.”

Jutgla keldert: marktwaarde -43%, enkel interesse uit Spaanse tweede klasse

Bij Club Brugge nemen ze geen risico's en kijken ze, mede door de teleurstellende prestaties van de andere spits Igor Thiago, uit naar de komst van een nieuwe aanvaller tijdens de aankomende wintermercato.

De prestaties van de twee spitsen zijn dit seizoen zijn niet in lijn met de oorspronkelijke verwachtingen, waardoor Club Brugge actief de spitsenmarkt verkent via het eigen scoutingdepartement en makelaars.

Zowel permanente transfers als huurovereenkomsten voor een periode van zes maanden worden overwogen. Een jaar later is het positivisme rondom Jutgla duidelijk gaan liggen en is de interesse van grote clubs zoals Atlético Madrid, Arsenal, Lazio en Benfica logischerwijze afgenomen.

Als er nog interesse is, wordt Jutgla nu alleen genoemd bij veel minder hoog aangeschreven clubs. Momenteel wordt hij bijvoorbeeld in verband gebracht met een mogelijke transfer naar Espanyol Barcelona, de club waar hij het grootste deel van zijn jeugdopleiding genoot, uit de Spaanse tweede klasse.

Zijn marktwaarde is gekelderd van 14 miljoen euro naar 8 miljoen, een aanzienlijke daling van 43%. Dat is een schijntje in vergelijking met de voorspelling die SPORT vorig jaar maakte, dat Jutgla toen 20 à 30 miljoen euro waard zou zijn.

Als Club Brugge ervoor kiest Jutgla te verkopen tegen zijn huidige marktwaarde van 8 miljoen euro, zou dit op papier nog steeds een winst van 3 miljoen opleveren ten opzichte van de initiële aanschafwaarde.

Het is echter belangrijk op te merken dat FC Barcelona recht heeft op 10% van de transfersom bij een eventuele doorverkoop.

Is Jutgla een overschatte speler?

Meest recent

Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

42
42
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

34
34
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

40
40
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

409
409
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

65
65
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

88
88
Anderlecht voert druk op: hachje Bruno nog niet gered

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

56
56
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

26
26
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

290
290
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

339
339
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

200
200
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

296
296
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

271
271
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

72
72
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

318
318
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

108
108
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

126
126
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

43
43
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

302
302
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

197
197
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

59
59
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

198
198
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1180
1180
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

97
97

Meer sportnieuws