KRC Genk overschrijdt de grenzen voor dure toptransfer

646 stemmen
KRC Genk overschrijdt de grenzen voor dure toptransfer

KRC Genk heeft vorige zomer grote inspanningen geleverd om de talentvolle aanvaller Christopher Bonsu Baah aan te trekken, ondanks de stevige concurrentie van grotere en kapitaalkrachtige clubs.

Dimitri de Condé vond dat de 18-jarige Ghanees iets speciaals heeft, waardoor de club voor hem iets verder ging dan normaal, en prompt 5,2 miljoen euro op tafel legde. De recordtransfer van Théo Bongonda (7 miljoen euro) zou zelfs benaderd kunnen worden als alle bonussen worden voldaan.

De Condé is uitermate tevreden dat zijn dure aankoop rendeert bij Genk. Hij noemt hem een supertalent met een enorm potentieel, en dat het voor dat soort spelers is dat de club hun spaarpot vergaard heeft.

LEES OOK: 'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Recordtransfer Théo Bongonda in zicht

Vorige zomer verraste KRC Genk vriend en vijand door Christopher Bonsu Baah voor te stellen als hun nieuwste aanwinst. De 18-jarige aanvaller, overgekomen van het Noorse Sarpsborg 08, werd voor een stevige transfersom van 5,2 miljoen euro aangetrokken.

Als de bonussen van bijna 2 miljoen euro worden voldaan, zou hij zelfs in de buurt kunnen komen van de recordtransfer Théo Bongonda, die voor 7 miljoen euro werd overgenomen van Zulte Waregem.

In werkelijkheid voerde Genk al geruime tijd achter de schermen onderhandelingen met Sarpsborg. Dimitri de Condé behandelde het dossier van Bonsu Baah altijd uiterst discreet, met als doel de interesse van grotere en kapitaalkrachtigere clubs te vermijden.

Zelfs in de binnen- en buitenlandse media werd geen melding gemaakt van de Genkse interesse, ondanks de concurrentie van clubs zoals Everton, Club Brugge, Feyenoord en Brighton & Hove Albion, die bereid waren maar liefst tien miljoen euro te betalen aan Sarpsborg en hem vervolgens wilden uitlenen aan Union SG.

De Condé slaagde er echter in om het jonge talent te overtuigen van het project van KRC Genk. Bij de persvoorstelling van Bonsu Baah als kersverse aanwinst benadrukte de Head of Football dat de speler perfect aansluit bij de voetbalvisie van de club.

Hij was extreem blij dat de club erin geslaagd was de jonge aanvaller te overtuigen van hun project. “Bij KRC Genk komt hij terecht in de ideale omgeving om de volgende stappen te zetten in zijn carrière voor hij de overstap maakt richting de Europese top”, aldus de fiere de Condé.

KRC Genk gaat verder dan normaal voor Bonsu Baah

Vorige zomer verwelkomde KRC Genk maar liefst vijf nieuwe aanwinsten, maar het binnenhalen van Christopher Bonsu Baah bracht Dimitri de Condé het meeste voldoening. De sportieve leider van de Limburgse club was maandenlang intensief bezig met het dossier van de Ghanees, en op een bepaald moment bleek de timing perfect om toe te slaan.

Toen De Condé vernam dat Brighton & Hove Albion snel tot actie wilde schakelen voor de aanvaller, rondde hij de transfer van Bonsu Baah af terwijl hij op vakantie was in Kreta, op... een waterfiets.

“Het dossier Bonsu Baah illustreert dat we er steeds beter in slagen om kort op de bal te spelen”, zei de Head of Football aan Het Belang van Limburg.

“De jongen heeft iets speciaals, waardoor we voor hem iets verder gingen dan we normaal doen. Het is heel straf dat dit ons is gelukt, want voor dit soort spelers is de concurrentie enorm geworden in Europa.”

Later dit jaar durfde De Condé zelfs te beweren dat Bonsu Baah zeker hetzelfde niveau heeft als Leon Bailey, de Jamaicaanse sensatie die via Genk naar Bayer Leverkusen (16,7 miljoen euro) en Aston Villa (32 miljoen euro) trok.

Ondanks het beperkte aantal officiële wedstrijden bij Sarpsborg 08, slechts 15 om precies te zijn, besloot KRC Genk toch een stevige transfersom te betalen voor de Ghanese aanvaller.

Wouter Vrancken bestempelde Bonsu Baah onmiddellijk als een rastalent, die niet voor niets op de 59ste plaats stond in de Golden Boy Award, een lijst met de beste voetballers onder de 21 jaar op Europese velden.

De coach stelde dat hij zich wel zal moeten aanpassen aan het fysieke van het Belgisch voetbal. “Maar je ziet zo dat hij dat zal doen. Hij heeft een dribbel zoals Paintsil. Je kan er al eens tegen duwen.”, zei Vrancken in Het Laatste Nieuws.

Met de komst van Bonsu Baah anticipeerde Genk op het vertrek van Mike Trésor, maar vooral op de uitdagingen van de Afrika Cup die gepland staat in januari en februari. In die periode zal Vrancken verschillende spelers moeten missen, waaronder Alieu Fadera, Joseph Paintsil en Bilal El Khannouss.

Bonsu Baah: de linksvoetige versie van Jérémy Doku

Stef Wijnants, analist bij Het Belang van Limburg, probeerde de torenhoge verwachtingen eerste nog wat te temperen. “Bonsu Baah is een talent, maar heeft nog alles te bewijzen. Best nog even wachten voor we hem als het achtste wereldwonder bestempelen.”

Christopher Bonsu Baah maakte echter meteen indruk in zijn eerste wedstrijden voor Genk en op zijn ploegmaats. Joris Kayembe was meteen overtuigd van het grote talent van Bonsu Baah tijdens de eerste trainingen van het seizoen.

“Een geweldige speler”, zei de linksback aan Het Belang van Limburg. “Wat hij op training laat zien, is indrukwekkend. Hij doet me een beetje denken aan de linksvoetige versie van Jérémy Doku.”

“Ik zeg je: Bonsu heeft zoveel kwaliteit. Het is een speler waarvoor je naar het stadion komt. Je moet hem gewoon laten doen”, zei ploeg- en landgenoot Joseph Paintsil op zijn beurt.

“Bonsu Baah is een fantastische speler, dat heeft hij weer getoond. Zijn potentieel is enorm, hij gaat een grote toekomst tegemoet. Maar gelukkig speelt hij nu nog voor KRC Genk”, lachte Bilal El Khannouss na de zege tegen KV Mechelen eind oktober.

KRC Genk gaat geld maken van Bonsu Baah

Christopher Bonsu Baah kon ook Francky Van der Elst bekoren met zijn speelstijl. Zijn enorme snelheid en dribbelvaardigheid is opvallend, maar de Ghanees ziet ook ruimte voor zijn ploegmaats en speelt de bal goed op maat, met de juiste timing en snelheid.

“'t Is niet alleen maar naar binnen komen van rechts en dan met links trappen. Hij heeft ook overzicht”, aldus de Fox in Het Nieuwsblad.

“Rekening houdend met het feit dat hij nog maar 18 jaar is, gaat dit op termijn toch een héél goeie transfer voor Genk blijken. Hij brengt iets als hij aan de bal is. Hij is snel, hij durft, een mooie voetballer om naar te kijken… Genk gaat daar geld van maken.”

Dimitri de Condé was tevreden dat zijn dure aankoop rendeerde bij Genk. Hij noemt hem een supertalent met een enorm potentieel, en dat het voor dat soort spelers is dat de club hun spaarpot vergaard heeft.

“Omdat ik in mijn functie op lange termijn moet denken en dergelijke spelers de waarde van de kern stevig kunnen optrekken”, zei hij aan Het Nieuwsblad. De Condé legde in een gesprek met La Dernière Heure uit dat hij nauw samenwerkt met scout Dirk Schoofs, om op deze manier geen tijd te verliezen bij het schakelen naar eventuele targets.

Zeker in het geval van Bonsu Baah, waar veel clubs achter zaten, moest er snel geschakeld worden. “Ik ben 's nachts geland en we hebben de transfer in 24 uur afgerond, omdat iedereen bij de club overtuigd was. Alles was klaar. Soms vraag ik of de speler het nummer van De Bruyne, Bailey of Ndidi wil om met hem over de club te praten.”

“Een jongen voor wie voetballiefhebbers naar het stadion komen. Ik heb hetzelfde als ik Nusa van Club Brugge zie”, zei De Condé later aan Het Laatste Nieuws. “Dat zijn jongens die op heel jonge leeftijd een niveau halen dat het Belgische voetbal snel zal ontstijgen. Ik ben blij dat zo'n talenten überhaupt op onze velden te zien zijn.”

Bonsu Baah zal Genk ooit de jackpot opleveren

Meest recent

'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

51
51
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

3
3
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

96
96
"Nog niks gedaan" - Tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

66
66
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

610
610
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

308
308
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

387
387
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

43
43
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

329
329
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

299
299
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

217
217
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

21
21
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

105
105
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

59
59
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

104
104
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

286
286
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

81
81
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

183
183
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

476
476
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

166
166
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

93
93
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

106
106
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

226
226
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

258
258
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

102
102

Meer sportnieuws