KRC Genk overschrijdt de grenzen voor dure toptransfer

door
KRC Genk overschrijdt de grenzen voor dure toptransfer

KRC Genk heeft vorige zomer grote inspanningen geleverd om de talentvolle aanvaller Christopher Bonsu Baah aan te trekken, ondanks de stevige concurrentie van grotere en kapitaalkrachtige clubs.

Dimitri de Condé vond dat de 18-jarige Ghanees iets speciaals heeft, waardoor de club voor hem iets verder ging dan normaal, en prompt 5,2 miljoen euro op tafel legde. De recordtransfer van Théo Bongonda (7 miljoen euro) zou zelfs benaderd kunnen worden als alle bonussen worden voldaan.

De Condé is uitermate tevreden dat zijn dure aankoop rendeert bij Genk. Hij noemt hem een supertalent met een enorm potentieel, en dat het voor dat soort spelers is dat de club hun spaarpot vergaard heeft.

LEES OOK: Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

Recordtransfer Théo Bongonda in zicht

Vorige zomer verraste KRC Genk vriend en vijand door Christopher Bonsu Baah voor te stellen als hun nieuwste aanwinst. De 18-jarige aanvaller, overgekomen van het Noorse Sarpsborg 08, werd voor een stevige transfersom van 5,2 miljoen euro aangetrokken.

Als de bonussen van bijna 2 miljoen euro worden voldaan, zou hij zelfs in de buurt kunnen komen van de recordtransfer Théo Bongonda, die voor 7 miljoen euro werd overgenomen van Zulte Waregem.

In werkelijkheid voerde Genk al geruime tijd achter de schermen onderhandelingen met Sarpsborg. Dimitri de Condé behandelde het dossier van Bonsu Baah altijd uiterst discreet, met als doel de interesse van grotere en kapitaalkrachtigere clubs te vermijden.

Zelfs in de binnen- en buitenlandse media werd geen melding gemaakt van de Genkse interesse, ondanks de concurrentie van clubs zoals Everton, Club Brugge, Feyenoord en Brighton & Hove Albion, die bereid waren maar liefst tien miljoen euro te betalen aan Sarpsborg en hem vervolgens wilden uitlenen aan Union SG.

De Condé slaagde er echter in om het jonge talent te overtuigen van het project van KRC Genk. Bij de persvoorstelling van Bonsu Baah als kersverse aanwinst benadrukte de Head of Football dat de speler perfect aansluit bij de voetbalvisie van de club.

Hij was extreem blij dat de club erin geslaagd was de jonge aanvaller te overtuigen van hun project. “Bij KRC Genk komt hij terecht in de ideale omgeving om de volgende stappen te zetten in zijn carrière voor hij de overstap maakt richting de Europese top”, aldus de fiere de Condé.

KRC Genk gaat verder dan normaal voor Bonsu Baah

Vorige zomer verwelkomde KRC Genk maar liefst vijf nieuwe aanwinsten, maar het binnenhalen van Christopher Bonsu Baah bracht Dimitri de Condé het meeste voldoening. De sportieve leider van de Limburgse club was maandenlang intensief bezig met het dossier van de Ghanees, en op een bepaald moment bleek de timing perfect om toe te slaan.

Toen De Condé vernam dat Brighton & Hove Albion snel tot actie wilde schakelen voor de aanvaller, rondde hij de transfer van Bonsu Baah af terwijl hij op vakantie was in Kreta, op... een waterfiets.

“Het dossier Bonsu Baah illustreert dat we er steeds beter in slagen om kort op de bal te spelen”, zei de Head of Football aan Het Belang van Limburg.

“De jongen heeft iets speciaals, waardoor we voor hem iets verder gingen dan we normaal doen. Het is heel straf dat dit ons is gelukt, want voor dit soort spelers is de concurrentie enorm geworden in Europa.”

Later dit jaar durfde De Condé zelfs te beweren dat Bonsu Baah zeker hetzelfde niveau heeft als Leon Bailey, de Jamaicaanse sensatie die via Genk naar Bayer Leverkusen (16,7 miljoen euro) en Aston Villa (32 miljoen euro) trok.

Ondanks het beperkte aantal officiële wedstrijden bij Sarpsborg 08, slechts 15 om precies te zijn, besloot KRC Genk toch een stevige transfersom te betalen voor de Ghanese aanvaller.

Wouter Vrancken bestempelde Bonsu Baah onmiddellijk als een rastalent, die niet voor niets op de 59ste plaats stond in de Golden Boy Award, een lijst met de beste voetballers onder de 21 jaar op Europese velden.

De coach stelde dat hij zich wel zal moeten aanpassen aan het fysieke van het Belgisch voetbal. “Maar je ziet zo dat hij dat zal doen. Hij heeft een dribbel zoals Paintsil. Je kan er al eens tegen duwen.”, zei Vrancken in Het Laatste Nieuws.

Met de komst van Bonsu Baah anticipeerde Genk op het vertrek van Mike Trésor, maar vooral op de uitdagingen van de Afrika Cup die gepland staat in januari en februari. In die periode zal Vrancken verschillende spelers moeten missen, waaronder Alieu Fadera, Joseph Paintsil en Bilal El Khannouss.

Bonsu Baah: de linksvoetige versie van Jérémy Doku

Stef Wijnants, analist bij Het Belang van Limburg, probeerde de torenhoge verwachtingen eerste nog wat te temperen. “Bonsu Baah is een talent, maar heeft nog alles te bewijzen. Best nog even wachten voor we hem als het achtste wereldwonder bestempelen.”

Christopher Bonsu Baah maakte echter meteen indruk in zijn eerste wedstrijden voor Genk en op zijn ploegmaats. Joris Kayembe was meteen overtuigd van het grote talent van Bonsu Baah tijdens de eerste trainingen van het seizoen.

“Een geweldige speler”, zei de linksback aan Het Belang van Limburg. “Wat hij op training laat zien, is indrukwekkend. Hij doet me een beetje denken aan de linksvoetige versie van Jérémy Doku.”

“Ik zeg je: Bonsu heeft zoveel kwaliteit. Het is een speler waarvoor je naar het stadion komt. Je moet hem gewoon laten doen”, zei ploeg- en landgenoot Joseph Paintsil op zijn beurt.

“Bonsu Baah is een fantastische speler, dat heeft hij weer getoond. Zijn potentieel is enorm, hij gaat een grote toekomst tegemoet. Maar gelukkig speelt hij nu nog voor KRC Genk”, lachte Bilal El Khannouss na de zege tegen KV Mechelen eind oktober.

KRC Genk gaat geld maken van Bonsu Baah

Christopher Bonsu Baah kon ook Francky Van der Elst bekoren met zijn speelstijl. Zijn enorme snelheid en dribbelvaardigheid is opvallend, maar de Ghanees ziet ook ruimte voor zijn ploegmaats en speelt de bal goed op maat, met de juiste timing en snelheid.

“'t Is niet alleen maar naar binnen komen van rechts en dan met links trappen. Hij heeft ook overzicht”, aldus de Fox in Het Nieuwsblad.

“Rekening houdend met het feit dat hij nog maar 18 jaar is, gaat dit op termijn toch een héél goeie transfer voor Genk blijken. Hij brengt iets als hij aan de bal is. Hij is snel, hij durft, een mooie voetballer om naar te kijken… Genk gaat daar geld van maken.”

Dimitri de Condé was tevreden dat zijn dure aankoop rendeerde bij Genk. Hij noemt hem een supertalent met een enorm potentieel, en dat het voor dat soort spelers is dat de club hun spaarpot vergaard heeft.

“Omdat ik in mijn functie op lange termijn moet denken en dergelijke spelers de waarde van de kern stevig kunnen optrekken”, zei hij aan Het Nieuwsblad. De Condé legde in een gesprek met La Dernière Heure uit dat hij nauw samenwerkt met scout Dirk Schoofs, om op deze manier geen tijd te verliezen bij het schakelen naar eventuele targets.

Zeker in het geval van Bonsu Baah, waar veel clubs achter zaten, moest er snel geschakeld worden. “Ik ben 's nachts geland en we hebben de transfer in 24 uur afgerond, omdat iedereen bij de club overtuigd was. Alles was klaar. Soms vraag ik of de speler het nummer van De Bruyne, Bailey of Ndidi wil om met hem over de club te praten.”

“Een jongen voor wie voetballiefhebbers naar het stadion komen. Ik heb hetzelfde als ik Nusa van Club Brugge zie”, zei De Condé later aan Het Laatste Nieuws. “Dat zijn jongens die op heel jonge leeftijd een niveau halen dat het Belgische voetbal snel zal ontstijgen. Ik ben blij dat zo'n talenten überhaupt op onze velden te zien zijn.”

Bonsu Baah zal Genk ooit de jackpot opleveren

Meest recent

Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

67
67
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge op tweede kerstdag leverde een heus spektakelstuk op, ...

151
151
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

321
321
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

598
598
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

214
214
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

316
316
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

191
191
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

462
462
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

791
791
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

274
274
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

712
712
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

509
509
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

304
304
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

32
32
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

88
88
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

409
409
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

105
105
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

39
39
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

2097
2097
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

422
422
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

285
285
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' ...

437
437
TRANSFERUURTJE: 'Iconische naam voor Ajax, schoktransfer De Winter'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

160
160
Hein vol ongeloof: “Dat is de beste transfer van Antwerp”

Royal Antwerp FC kende een jaar vol ups en downs. Van het mislopen van Europees voetbal en de ...

251
251
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

107
107

Meer sportnieuws