KRC Genk overschrijdt de grenzen voor dure toptransfer

646 stemmen
KRC Genk overschrijdt de grenzen voor dure toptransfer

KRC Genk heeft vorige zomer grote inspanningen geleverd om de talentvolle aanvaller Christopher Bonsu Baah aan te trekken, ondanks de stevige concurrentie van grotere en kapitaalkrachtige clubs.

Dimitri de Condé vond dat de 18-jarige Ghanees iets speciaals heeft, waardoor de club voor hem iets verder ging dan normaal, en prompt 5,2 miljoen euro op tafel legde. De recordtransfer van Théo Bongonda (7 miljoen euro) zou zelfs benaderd kunnen worden als alle bonussen worden voldaan.

De Condé is uitermate tevreden dat zijn dure aankoop rendeert bij Genk. Hij noemt hem een supertalent met een enorm potentieel, en dat het voor dat soort spelers is dat de club hun spaarpot vergaard heeft.

LEES OOK: De Mil wisselt drie keer, Genk met onuitgegeven elftal

Recordtransfer Théo Bongonda in zicht

Vorige zomer verraste KRC Genk vriend en vijand door Christopher Bonsu Baah voor te stellen als hun nieuwste aanwinst. De 18-jarige aanvaller, overgekomen van het Noorse Sarpsborg 08, werd voor een stevige transfersom van 5,2 miljoen euro aangetrokken.

Als de bonussen van bijna 2 miljoen euro worden voldaan, zou hij zelfs in de buurt kunnen komen van de recordtransfer Théo Bongonda, die voor 7 miljoen euro werd overgenomen van Zulte Waregem.

In werkelijkheid voerde Genk al geruime tijd achter de schermen onderhandelingen met Sarpsborg. Dimitri de Condé behandelde het dossier van Bonsu Baah altijd uiterst discreet, met als doel de interesse van grotere en kapitaalkrachtigere clubs te vermijden.

Zelfs in de binnen- en buitenlandse media werd geen melding gemaakt van de Genkse interesse, ondanks de concurrentie van clubs zoals Everton, Club Brugge, Feyenoord en Brighton & Hove Albion, die bereid waren maar liefst tien miljoen euro te betalen aan Sarpsborg en hem vervolgens wilden uitlenen aan Union SG.

De Condé slaagde er echter in om het jonge talent te overtuigen van het project van KRC Genk. Bij de persvoorstelling van Bonsu Baah als kersverse aanwinst benadrukte de Head of Football dat de speler perfect aansluit bij de voetbalvisie van de club.

Hij was extreem blij dat de club erin geslaagd was de jonge aanvaller te overtuigen van hun project. “Bij KRC Genk komt hij terecht in de ideale omgeving om de volgende stappen te zetten in zijn carrière voor hij de overstap maakt richting de Europese top”, aldus de fiere de Condé.

KRC Genk gaat verder dan normaal voor Bonsu Baah

Vorige zomer verwelkomde KRC Genk maar liefst vijf nieuwe aanwinsten, maar het binnenhalen van Christopher Bonsu Baah bracht Dimitri de Condé het meeste voldoening. De sportieve leider van de Limburgse club was maandenlang intensief bezig met het dossier van de Ghanees, en op een bepaald moment bleek de timing perfect om toe te slaan.

Toen De Condé vernam dat Brighton & Hove Albion snel tot actie wilde schakelen voor de aanvaller, rondde hij de transfer van Bonsu Baah af terwijl hij op vakantie was in Kreta, op... een waterfiets.

“Het dossier Bonsu Baah illustreert dat we er steeds beter in slagen om kort op de bal te spelen”, zei de Head of Football aan Het Belang van Limburg.

“De jongen heeft iets speciaals, waardoor we voor hem iets verder gingen dan we normaal doen. Het is heel straf dat dit ons is gelukt, want voor dit soort spelers is de concurrentie enorm geworden in Europa.”

Later dit jaar durfde De Condé zelfs te beweren dat Bonsu Baah zeker hetzelfde niveau heeft als Leon Bailey, de Jamaicaanse sensatie die via Genk naar Bayer Leverkusen (16,7 miljoen euro) en Aston Villa (32 miljoen euro) trok.

Ondanks het beperkte aantal officiële wedstrijden bij Sarpsborg 08, slechts 15 om precies te zijn, besloot KRC Genk toch een stevige transfersom te betalen voor de Ghanese aanvaller.

Wouter Vrancken bestempelde Bonsu Baah onmiddellijk als een rastalent, die niet voor niets op de 59ste plaats stond in de Golden Boy Award, een lijst met de beste voetballers onder de 21 jaar op Europese velden.

De coach stelde dat hij zich wel zal moeten aanpassen aan het fysieke van het Belgisch voetbal. “Maar je ziet zo dat hij dat zal doen. Hij heeft een dribbel zoals Paintsil. Je kan er al eens tegen duwen.”, zei Vrancken in Het Laatste Nieuws.

Met de komst van Bonsu Baah anticipeerde Genk op het vertrek van Mike Trésor, maar vooral op de uitdagingen van de Afrika Cup die gepland staat in januari en februari. In die periode zal Vrancken verschillende spelers moeten missen, waaronder Alieu Fadera, Joseph Paintsil en Bilal El Khannouss.

Bonsu Baah: de linksvoetige versie van Jérémy Doku

Stef Wijnants, analist bij Het Belang van Limburg, probeerde de torenhoge verwachtingen eerste nog wat te temperen. “Bonsu Baah is een talent, maar heeft nog alles te bewijzen. Best nog even wachten voor we hem als het achtste wereldwonder bestempelen.”

Christopher Bonsu Baah maakte echter meteen indruk in zijn eerste wedstrijden voor Genk en op zijn ploegmaats. Joris Kayembe was meteen overtuigd van het grote talent van Bonsu Baah tijdens de eerste trainingen van het seizoen.

“Een geweldige speler”, zei de linksback aan Het Belang van Limburg. “Wat hij op training laat zien, is indrukwekkend. Hij doet me een beetje denken aan de linksvoetige versie van Jérémy Doku.”

“Ik zeg je: Bonsu heeft zoveel kwaliteit. Het is een speler waarvoor je naar het stadion komt. Je moet hem gewoon laten doen”, zei ploeg- en landgenoot Joseph Paintsil op zijn beurt.

“Bonsu Baah is een fantastische speler, dat heeft hij weer getoond. Zijn potentieel is enorm, hij gaat een grote toekomst tegemoet. Maar gelukkig speelt hij nu nog voor KRC Genk”, lachte Bilal El Khannouss na de zege tegen KV Mechelen eind oktober.

KRC Genk gaat geld maken van Bonsu Baah

Christopher Bonsu Baah kon ook Francky Van der Elst bekoren met zijn speelstijl. Zijn enorme snelheid en dribbelvaardigheid is opvallend, maar de Ghanees ziet ook ruimte voor zijn ploegmaats en speelt de bal goed op maat, met de juiste timing en snelheid.

“'t Is niet alleen maar naar binnen komen van rechts en dan met links trappen. Hij heeft ook overzicht”, aldus de Fox in Het Nieuwsblad.

“Rekening houdend met het feit dat hij nog maar 18 jaar is, gaat dit op termijn toch een héél goeie transfer voor Genk blijken. Hij brengt iets als hij aan de bal is. Hij is snel, hij durft, een mooie voetballer om naar te kijken… Genk gaat daar geld van maken.”

Dimitri de Condé was tevreden dat zijn dure aankoop rendeerde bij Genk. Hij noemt hem een supertalent met een enorm potentieel, en dat het voor dat soort spelers is dat de club hun spaarpot vergaard heeft.

“Omdat ik in mijn functie op lange termijn moet denken en dergelijke spelers de waarde van de kern stevig kunnen optrekken”, zei hij aan Het Nieuwsblad. De Condé legde in een gesprek met La Dernière Heure uit dat hij nauw samenwerkt met scout Dirk Schoofs, om op deze manier geen tijd te verliezen bij het schakelen naar eventuele targets.

Zeker in het geval van Bonsu Baah, waar veel clubs achter zaten, moest er snel geschakeld worden. “Ik ben 's nachts geland en we hebben de transfer in 24 uur afgerond, omdat iedereen bij de club overtuigd was. Alles was klaar. Soms vraag ik of de speler het nummer van De Bruyne, Bailey of Ndidi wil om met hem over de club te praten.”

“Een jongen voor wie voetballiefhebbers naar het stadion komen. Ik heb hetzelfde als ik Nusa van Club Brugge zie”, zei De Condé later aan Het Laatste Nieuws. “Dat zijn jongens die op heel jonge leeftijd een niveau halen dat het Belgische voetbal snel zal ontstijgen. Ik ben blij dat zo'n talenten überhaupt op onze velden te zien zijn.”

Bonsu Baah zal Genk ooit de jackpot opleveren

Meest recent

'Offensieve versterking: Club vindt nieuw goudklompje'

De vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge zal zijn handen de komende weken meer dan vol ...

2
2
'Mourinho gaat los bij Real: zés grote zomeraanwinsten'

Voorlopig blijft het nog even wachten op de officiële bevestiging. Maar heel vooraanstaande ...

38
38
Optimale sfeer bij Duivels; De Bruyne doet Lukaku schrikken

Binnen een tweetal weken beginnen de Rode Duivels aan hun campagne op het WK in Canada, de VS en ...

42
42
Emotionele Van Gucht haalt snoeihard uit: "Pure onwil!"

Ruben Van Gucht is het spuugzat en dat mag u best letterlijk nemen. De VRT-man ligt de laatste jaren ...

29
29
De Mil wisselt drie keer, Genk met onuitgegeven elftal

Nog één wedstrijd te gaan en het seizoen in de Jupiler Pro League zit er volledig op. ...

36
36
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: kampioen onderneemt actie'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

231
231
Genk onder grote druk: Heymans trekt harde conclusie

KRC Genk staat zondag voor een belangrijke laatste match van het seizoen. De Limburgers gaan op het ...

123
123
'Conte snel van straat: duizelingwekkend salaris gevraagd'

Antonio Conte vertrok vlak na de laatste speeldag van de Serie A bij SSC Napoli. Maar mogelijk volgt ...

110
110
Rellen Waalse derby: bondsparket eist loodzware sancties

De slotspeeldag van de Europe Play-Offs werden overschaduwd door de wantoestanden na ...

202
202
Exodus Club Brugge: víj́f kampioenenmakers naar uitgang

Met het behalen van de 20ste landstitel en een knappe Champions League-campagne, kan Club Brugge ...

379
379
Nieuwe coach voor Liverpool: "Er is maar één man"

Amper een jaar nadat hij de club naar de titel had geloodst, is het verhaal van Arne Slot bij ...

109
109
Ultiem duel Gent vs. Genk: "Zij zijn de favoriet"

Zondagavond wordt de allerlaatste match van het seizoen in de Jupiler Pro League afgewerkt. In de ...

199
199
'Carrick wordt beloond: United haalt Serie A-uitblinker'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

170
170
Union dropt bommetje: Christian Burgess verlaat vicekampioen

Union SG heeft zondagmiddag een drastische beslissing bekend gemaakt. Zo neemt de Belgische ...

411
411
'Alonso meldt zich met Chelsea-miljoenen bij Club Brugge'

Maandag begint Xabi Alonso aan zijn nieuwe avontuur bij Chelsea FC. De Spaanse trainer zal dan ...

749
749
Deschacht verrast vriend en vijand met nieuwe rol

Van de grasmat naar de camera. Olivier Deschacht heeft een opvallende nieuwe uitdaging gevonden na ...

57
57
'Kompany op wenken bediend: Bayern gaat voor WK-ganger'

Vincent Kompany heeft een uitstekend seizoen als coach van Bayern München achter de rug. Maar ...

346
346
De Condé maakt agenda vrij: heftige transferzomer Genk

KRC Genk strijd zondagavond tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar ongeacht de ...

258
258
'Nieuwe club Van Bommel: niemand zag dit aankomen'

Sins Mark van Bommel zo'n twee jaar geleden door de grote poort vertrok bij Antwerp FC, zit de ...

560
560
'Garcia krijgt cruciaal nieuws over toekomst bij Duivels'

Rudi Garcia maakt zich op voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Voor de ...

241
241
TRANSFERUURTJE: 'Bliksemaftocht Jashari, Genk wil international'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

333
333
KRC Genk-smaakmaker hint naar enorme transferwending

KRC Genk moet nog Europees voetbal over de streep zien te trekken tegen KAA Gent. De Limburgers ...

264
264
KAA Gent-fans clashen met speler: “Dat gaat te ver”

KAA Gent speelt een levensbelangrijke barragewedstrijd tegen KRC Genk. De Buffalo’s kunnen nog ...

215
215
Toby Alderweireld roept grote schande na CL-finale

Paris Saint-Germain heeft voor het tweede jaar op rij de Champions League gewonnen. Arsenal kwam op ...

213
213
El Ouahdi onthult last-minute poging KBVB: harde afwijzing

De Rode Duivels zagen de afgelopen maanden heel wat spelers voor een ander land kiezen. De keuze van ...

256
256

Meer sportnieuws