KRC Genk overschrijdt de grenzen voor dure toptransfer

door
KRC Genk overschrijdt de grenzen voor dure toptransfer

KRC Genk heeft vorige zomer grote inspanningen geleverd om de talentvolle aanvaller Christopher Bonsu Baah aan te trekken, ondanks de stevige concurrentie van grotere en kapitaalkrachtige clubs.

Dimitri de Condé vond dat de 18-jarige Ghanees iets speciaals heeft, waardoor de club voor hem iets verder ging dan normaal, en prompt 5,2 miljoen euro op tafel legde. De recordtransfer van Théo Bongonda (7 miljoen euro) zou zelfs benaderd kunnen worden als alle bonussen worden voldaan.

De Condé is uitermate tevreden dat zijn dure aankoop rendeert bij Genk. Hij noemt hem een supertalent met een enorm potentieel, en dat het voor dat soort spelers is dat de club hun spaarpot vergaard heeft.

LEES OOK: 'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

Recordtransfer Théo Bongonda in zicht

Vorige zomer verraste KRC Genk vriend en vijand door Christopher Bonsu Baah voor te stellen als hun nieuwste aanwinst. De 18-jarige aanvaller, overgekomen van het Noorse Sarpsborg 08, werd voor een stevige transfersom van 5,2 miljoen euro aangetrokken.

Als de bonussen van bijna 2 miljoen euro worden voldaan, zou hij zelfs in de buurt kunnen komen van de recordtransfer Théo Bongonda, die voor 7 miljoen euro werd overgenomen van Zulte Waregem.

In werkelijkheid voerde Genk al geruime tijd achter de schermen onderhandelingen met Sarpsborg. Dimitri de Condé behandelde het dossier van Bonsu Baah altijd uiterst discreet, met als doel de interesse van grotere en kapitaalkrachtigere clubs te vermijden.

Zelfs in de binnen- en buitenlandse media werd geen melding gemaakt van de Genkse interesse, ondanks de concurrentie van clubs zoals Everton, Club Brugge, Feyenoord en Brighton & Hove Albion, die bereid waren maar liefst tien miljoen euro te betalen aan Sarpsborg en hem vervolgens wilden uitlenen aan Union SG.

De Condé slaagde er echter in om het jonge talent te overtuigen van het project van KRC Genk. Bij de persvoorstelling van Bonsu Baah als kersverse aanwinst benadrukte de Head of Football dat de speler perfect aansluit bij de voetbalvisie van de club.

Hij was extreem blij dat de club erin geslaagd was de jonge aanvaller te overtuigen van hun project. “Bij KRC Genk komt hij terecht in de ideale omgeving om de volgende stappen te zetten in zijn carrière voor hij de overstap maakt richting de Europese top”, aldus de fiere de Condé.

KRC Genk gaat verder dan normaal voor Bonsu Baah

Vorige zomer verwelkomde KRC Genk maar liefst vijf nieuwe aanwinsten, maar het binnenhalen van Christopher Bonsu Baah bracht Dimitri de Condé het meeste voldoening. De sportieve leider van de Limburgse club was maandenlang intensief bezig met het dossier van de Ghanees, en op een bepaald moment bleek de timing perfect om toe te slaan.

Toen De Condé vernam dat Brighton & Hove Albion snel tot actie wilde schakelen voor de aanvaller, rondde hij de transfer van Bonsu Baah af terwijl hij op vakantie was in Kreta, op... een waterfiets.

“Het dossier Bonsu Baah illustreert dat we er steeds beter in slagen om kort op de bal te spelen”, zei de Head of Football aan Het Belang van Limburg.

“De jongen heeft iets speciaals, waardoor we voor hem iets verder gingen dan we normaal doen. Het is heel straf dat dit ons is gelukt, want voor dit soort spelers is de concurrentie enorm geworden in Europa.”

Later dit jaar durfde De Condé zelfs te beweren dat Bonsu Baah zeker hetzelfde niveau heeft als Leon Bailey, de Jamaicaanse sensatie die via Genk naar Bayer Leverkusen (16,7 miljoen euro) en Aston Villa (32 miljoen euro) trok.

Ondanks het beperkte aantal officiële wedstrijden bij Sarpsborg 08, slechts 15 om precies te zijn, besloot KRC Genk toch een stevige transfersom te betalen voor de Ghanese aanvaller.

Wouter Vrancken bestempelde Bonsu Baah onmiddellijk als een rastalent, die niet voor niets op de 59ste plaats stond in de Golden Boy Award, een lijst met de beste voetballers onder de 21 jaar op Europese velden.

De coach stelde dat hij zich wel zal moeten aanpassen aan het fysieke van het Belgisch voetbal. “Maar je ziet zo dat hij dat zal doen. Hij heeft een dribbel zoals Paintsil. Je kan er al eens tegen duwen.”, zei Vrancken in Het Laatste Nieuws.

Met de komst van Bonsu Baah anticipeerde Genk op het vertrek van Mike Trésor, maar vooral op de uitdagingen van de Afrika Cup die gepland staat in januari en februari. In die periode zal Vrancken verschillende spelers moeten missen, waaronder Alieu Fadera, Joseph Paintsil en Bilal El Khannouss.

Bonsu Baah: de linksvoetige versie van Jérémy Doku

Stef Wijnants, analist bij Het Belang van Limburg, probeerde de torenhoge verwachtingen eerste nog wat te temperen. “Bonsu Baah is een talent, maar heeft nog alles te bewijzen. Best nog even wachten voor we hem als het achtste wereldwonder bestempelen.”

Christopher Bonsu Baah maakte echter meteen indruk in zijn eerste wedstrijden voor Genk en op zijn ploegmaats. Joris Kayembe was meteen overtuigd van het grote talent van Bonsu Baah tijdens de eerste trainingen van het seizoen.

“Een geweldige speler”, zei de linksback aan Het Belang van Limburg. “Wat hij op training laat zien, is indrukwekkend. Hij doet me een beetje denken aan de linksvoetige versie van Jérémy Doku.”

“Ik zeg je: Bonsu heeft zoveel kwaliteit. Het is een speler waarvoor je naar het stadion komt. Je moet hem gewoon laten doen”, zei ploeg- en landgenoot Joseph Paintsil op zijn beurt.

“Bonsu Baah is een fantastische speler, dat heeft hij weer getoond. Zijn potentieel is enorm, hij gaat een grote toekomst tegemoet. Maar gelukkig speelt hij nu nog voor KRC Genk”, lachte Bilal El Khannouss na de zege tegen KV Mechelen eind oktober.

KRC Genk gaat geld maken van Bonsu Baah

Christopher Bonsu Baah kon ook Francky Van der Elst bekoren met zijn speelstijl. Zijn enorme snelheid en dribbelvaardigheid is opvallend, maar de Ghanees ziet ook ruimte voor zijn ploegmaats en speelt de bal goed op maat, met de juiste timing en snelheid.

“'t Is niet alleen maar naar binnen komen van rechts en dan met links trappen. Hij heeft ook overzicht”, aldus de Fox in Het Nieuwsblad.

“Rekening houdend met het feit dat hij nog maar 18 jaar is, gaat dit op termijn toch een héél goeie transfer voor Genk blijken. Hij brengt iets als hij aan de bal is. Hij is snel, hij durft, een mooie voetballer om naar te kijken… Genk gaat daar geld van maken.”

Dimitri de Condé was tevreden dat zijn dure aankoop rendeerde bij Genk. Hij noemt hem een supertalent met een enorm potentieel, en dat het voor dat soort spelers is dat de club hun spaarpot vergaard heeft.

“Omdat ik in mijn functie op lange termijn moet denken en dergelijke spelers de waarde van de kern stevig kunnen optrekken”, zei hij aan Het Nieuwsblad. De Condé legde in een gesprek met La Dernière Heure uit dat hij nauw samenwerkt met scout Dirk Schoofs, om op deze manier geen tijd te verliezen bij het schakelen naar eventuele targets.

Zeker in het geval van Bonsu Baah, waar veel clubs achter zaten, moest er snel geschakeld worden. “Ik ben 's nachts geland en we hebben de transfer in 24 uur afgerond, omdat iedereen bij de club overtuigd was. Alles was klaar. Soms vraag ik of de speler het nummer van De Bruyne, Bailey of Ndidi wil om met hem over de club te praten.”

“Een jongen voor wie voetballiefhebbers naar het stadion komen. Ik heb hetzelfde als ik Nusa van Club Brugge zie”, zei De Condé later aan Het Laatste Nieuws. “Dat zijn jongens die op heel jonge leeftijd een niveau halen dat het Belgische voetbal snel zal ontstijgen. Ik ben blij dat zo'n talenten überhaupt op onze velden te zien zijn.”

Bonsu Baah zal Genk ooit de jackpot opleveren

Meest recent

Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

1
1
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

7
7
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

14
14
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

67
67
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

25
25
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

87
87
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

146
146
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

281
281
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

101
101
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

156
156
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

105
105
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

508
508
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

520
520
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

39
39
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

362
362
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

167
167
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

207
207
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

216
216
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

442
442
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

570
570
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

136
136
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

124
124
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

68
68
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

75
75
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

243
243

Meer sportnieuws