Kranten vlijmscherp: één buis bij winnend Anderlecht

door
Kranten vlijmscherp: één buis bij winnend Anderlecht

RSC Anderlecht heeft de heenronde van de reguliere competitie op fraaie wijze afgesloten. Paars-Wit won zondag de derby tegen RWDM en maakte zo opnieuw twee punten goed op leider Union SG. Desondanks was niet iedereen op niveau bij de recordkampioen.

In aanloop naar het duel met de Molenbekenaars, kreeg Anderlecht een flinke tegenvaller te verwachten. Zo moest Thorgan Hazard in extremis forfait geven voor het duel met de werkgever van zijn jongere broer. De zomerse topaanwinst ondervond te veel hinder na een lichte blessure.

Om Hazard te vervangen kon coach Brian Riemer ook al geen beroep doen op de eveneens geblesseerde Francis Amuzu. Mario Stroeykens leek dan ook logische keuze na zijn sterke prestaties van de voorbije weken. Toch was het uiteindelijk Alexis Flips die mocht starten.

LEES OOK: Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

Te laconieke acties

De Franse spelmaker maakte in de zomer een erg veelbelovende start bij RSCA, maar viel vervolgens helemaal terug en kwam zelden nog aan spelen toe. Zondag kreeg hij dus nog een kans om zijn situatie te keren. Flips viel echter opnieuw compleet door de mand. 

In de beoordelingen van de kranten is hij dan ook de enige RSCA'er die gebuisd wordt. "Kreeg nog eens een kans door de blessure van Hazard. Helaas, maakte hij bijlange geen onuitwisbare indruk. Hij wilde oh zo graag beslissend zijn, maar zijn acties waren te laconiek. Weegt fysiek nog te licht voor dit voetbal", verklaart Het Nieuwsblad zijn 4 op 10.

Ongeschikt voor de flanken

Ook de Waalse kranten geven Flips een onvoldoende. "Eén van zijn voorzetten had beter verdiend, maar voor de rest bracht hij geen oplossingen. Hij heeft zijn kans niet kunnen grijpen", stelt men bij La Dernière Heure. "Kreeg zijn eerste basisplaats sinds 17 september, maar slaagde er niet in om te overtuigen in afwezigheid van Thorgan Hazard. Een rol op de flank ligt hem ook absoluut niet", klinkt het dan weer bij SudPresse.

Anderlecht moet Flips in januari weer laten gaan ...

Meest recent

Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

17
17
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

29
29
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

48
48
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

13
13
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

202
202
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

154
154
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

195
195
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

40
40
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

199
199
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

131
131
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

43
43
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

70
70
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

792
792
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

495
495
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

178
178
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

94
94
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

179
179
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

366
366
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

89
89
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

304
304
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

146
146
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

289
289
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

281
281
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

231
231

Meer sportnieuws