Kranten vlijmscherp: één buis bij winnend Anderlecht

552 stemmen
Kranten vlijmscherp: één buis bij winnend Anderlecht

RSC Anderlecht heeft de heenronde van de reguliere competitie op fraaie wijze afgesloten. Paars-Wit won zondag de derby tegen RWDM en maakte zo opnieuw twee punten goed op leider Union SG. Desondanks was niet iedereen op niveau bij de recordkampioen.

In aanloop naar het duel met de Molenbekenaars, kreeg Anderlecht een flinke tegenvaller te verwachten. Zo moest Thorgan Hazard in extremis forfait geven voor het duel met de werkgever van zijn jongere broer. De zomerse topaanwinst ondervond te veel hinder na een lichte blessure.

Om Hazard te vervangen kon coach Brian Riemer ook al geen beroep doen op de eveneens geblesseerde Francis Amuzu. Mario Stroeykens leek dan ook logische keuze na zijn sterke prestaties van de voorbije weken. Toch was het uiteindelijk Alexis Flips die mocht starten.

LEES OOK: Taravel gooit voorlinie overhoop, één wissel bij KV Mechelen

Te laconieke acties

De Franse spelmaker maakte in de zomer een erg veelbelovende start bij RSCA, maar viel vervolgens helemaal terug en kwam zelden nog aan spelen toe. Zondag kreeg hij dus nog een kans om zijn situatie te keren. Flips viel echter opnieuw compleet door de mand. 

In de beoordelingen van de kranten is hij dan ook de enige RSCA'er die gebuisd wordt. "Kreeg nog eens een kans door de blessure van Hazard. Helaas, maakte hij bijlange geen onuitwisbare indruk. Hij wilde oh zo graag beslissend zijn, maar zijn acties waren te laconiek. Weegt fysiek nog te licht voor dit voetbal", verklaart Het Nieuwsblad zijn 4 op 10.

Ongeschikt voor de flanken

Ook de Waalse kranten geven Flips een onvoldoende. "Eén van zijn voorzetten had beter verdiend, maar voor de rest bracht hij geen oplossingen. Hij heeft zijn kans niet kunnen grijpen", stelt men bij La Dernière Heure. "Kreeg zijn eerste basisplaats sinds 17 september, maar slaagde er niet in om te overtuigen in afwezigheid van Thorgan Hazard. Een rol op de flank ligt hem ook absoluut niet", klinkt het dan weer bij SudPresse.

Anderlecht moet Flips in januari weer laten gaan ...

Meest recent

Taravel gooit voorlinie overhoop, één wissel bij KV Mechelen

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een interessant duel op het programma binnen de strijd ...

2
2
Kookpunt Anderlecht bereikt: harde kern kondigt actie aan

Na de verloren bekerfinale zal RSC Anderlecht het seizoen andermaal met lege handen afsluiten. Voor ...

70
70
TU: 'Trainersbommen Chelsea en Antwerp, tweetal wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

163
163
Cuypers reageert op niet-selectie WK: MLS trekt grote ogen

Hugo Cuypers werd niet geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia voor het WK in de Verenigde Staten, ...

134
134
Toptransfer bij Union SG? “Vergelijkbaar met Vanaken”

Union SG en Club Brugge nemen het vanavond tegen elkaar op in een rechtstreeks titelduel. Bij de ...

111
111
Chelsea stunt met Xabi Alonso: erg straffe ambities onthuld

Chelsea heeft een vervanger gevonden voor Enzo Maresca. De Londense club stelde op de officiële ...

38
38
Antwerp ontslaat Oosting per direct: vervanger al bekend

Royal Antwerp FC zit in desastreuze vorm. The Great Old is volledig uitgeteld in de Europe ...

300
300
Westerlo duwt Charleroi kopje onder: “Dit is wreed”

Het is erg spannend in de Europe Play-Offs, maar Westerlo heeft Sporting Charleroi een ferme ...

16
16
Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

123
123
Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid

De naam van José Mourinho klinkt steeds luider bij Real Madrid en her en der wordt er al ...

69
69
Club-Union: Vossen, Vormer en Simons zien hetzelfde gebeuren

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Het lijkt de beslissende match te worden voor de ...

856
856
Taravel verrast gigantisch met opstelling Anderlecht

RSC Anderlecht wil de bekernederlaag doorspoelen met een zege in eigen huis tegen KV Mechelen. Dat ...

706
706
'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

AA Gent kent een degelijk seizoen, maar ook geen hoogstaand. De Buffalo's hopen de komende jaren ...

229
229
Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

36
36
Romelu Lukaku naar Anderlecht: nu of nooit?

Romelu Lukaku werd afgelopen week 33 jaar. ‘Big Rom’ zit in een moeilijke fase in zijn ...

383
383
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’

Anderlecht zit in een transferslag die snel oplaait. De concurrentie, waaronder Standard, springt ...

364
364
Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

496
496
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

368
368
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

421
421
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

52
52
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

186
186
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

575
575
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

256
256
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

121
121
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

358
358

Meer sportnieuws