Kranten vlijmscherp: één buis bij winnend Anderlecht

door
Kranten vlijmscherp: één buis bij winnend Anderlecht

RSC Anderlecht heeft de heenronde van de reguliere competitie op fraaie wijze afgesloten. Paars-Wit won zondag de derby tegen RWDM en maakte zo opnieuw twee punten goed op leider Union SG. Desondanks was niet iedereen op niveau bij de recordkampioen.

In aanloop naar het duel met de Molenbekenaars, kreeg Anderlecht een flinke tegenvaller te verwachten. Zo moest Thorgan Hazard in extremis forfait geven voor het duel met de werkgever van zijn jongere broer. De zomerse topaanwinst ondervond te veel hinder na een lichte blessure.

Om Hazard te vervangen kon coach Brian Riemer ook al geen beroep doen op de eveneens geblesseerde Francis Amuzu. Mario Stroeykens leek dan ook logische keuze na zijn sterke prestaties van de voorbije weken. Toch was het uiteindelijk Alexis Flips die mocht starten.

LEES OOK: Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

Te laconieke acties

De Franse spelmaker maakte in de zomer een erg veelbelovende start bij RSCA, maar viel vervolgens helemaal terug en kwam zelden nog aan spelen toe. Zondag kreeg hij dus nog een kans om zijn situatie te keren. Flips viel echter opnieuw compleet door de mand. 

In de beoordelingen van de kranten is hij dan ook de enige RSCA'er die gebuisd wordt. "Kreeg nog eens een kans door de blessure van Hazard. Helaas, maakte hij bijlange geen onuitwisbare indruk. Hij wilde oh zo graag beslissend zijn, maar zijn acties waren te laconiek. Weegt fysiek nog te licht voor dit voetbal", verklaart Het Nieuwsblad zijn 4 op 10.

Ongeschikt voor de flanken

Ook de Waalse kranten geven Flips een onvoldoende. "Eén van zijn voorzetten had beter verdiend, maar voor de rest bracht hij geen oplossingen. Hij heeft zijn kans niet kunnen grijpen", stelt men bij La Dernière Heure. "Kreeg zijn eerste basisplaats sinds 17 september, maar slaagde er niet in om te overtuigen in afwezigheid van Thorgan Hazard. Een rol op de flank ligt hem ook absoluut niet", klinkt het dan weer bij SudPresse.

Anderlecht moet Flips in januari weer laten gaan ...

Meest recent

Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

8
8
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

18
18
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

138
138
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

18
18
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

31
31
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

31
31
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

253
253
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

43
43
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

22
22
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

122
122
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

77
77
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

199
199
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

139
139
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

255
255
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

297
297
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

229
229
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

109
109
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

151
151
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

103
103
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

138
138
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

118
118
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

173
173
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

52
52
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

199
199
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

278
278

Meer sportnieuws