Kranten vlijmscherp: één buis bij winnend Anderlecht

door
Kranten vlijmscherp: één buis bij winnend Anderlecht

RSC Anderlecht heeft de heenronde van de reguliere competitie op fraaie wijze afgesloten. Paars-Wit won zondag de derby tegen RWDM en maakte zo opnieuw twee punten goed op leider Union SG. Desondanks was niet iedereen op niveau bij de recordkampioen.

In aanloop naar het duel met de Molenbekenaars, kreeg Anderlecht een flinke tegenvaller te verwachten. Zo moest Thorgan Hazard in extremis forfait geven voor het duel met de werkgever van zijn jongere broer. De zomerse topaanwinst ondervond te veel hinder na een lichte blessure.

Om Hazard te vervangen kon coach Brian Riemer ook al geen beroep doen op de eveneens geblesseerde Francis Amuzu. Mario Stroeykens leek dan ook logische keuze na zijn sterke prestaties van de voorbije weken. Toch was het uiteindelijk Alexis Flips die mocht starten.

LEES OOK: Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

Te laconieke acties

De Franse spelmaker maakte in de zomer een erg veelbelovende start bij RSCA, maar viel vervolgens helemaal terug en kwam zelden nog aan spelen toe. Zondag kreeg hij dus nog een kans om zijn situatie te keren. Flips viel echter opnieuw compleet door de mand. 

In de beoordelingen van de kranten is hij dan ook de enige RSCA'er die gebuisd wordt. "Kreeg nog eens een kans door de blessure van Hazard. Helaas, maakte hij bijlange geen onuitwisbare indruk. Hij wilde oh zo graag beslissend zijn, maar zijn acties waren te laconiek. Weegt fysiek nog te licht voor dit voetbal", verklaart Het Nieuwsblad zijn 4 op 10.

Ongeschikt voor de flanken

Ook de Waalse kranten geven Flips een onvoldoende. "Eén van zijn voorzetten had beter verdiend, maar voor de rest bracht hij geen oplossingen. Hij heeft zijn kans niet kunnen grijpen", stelt men bij La Dernière Heure. "Kreeg zijn eerste basisplaats sinds 17 september, maar slaagde er niet in om te overtuigen in afwezigheid van Thorgan Hazard. Een rol op de flank ligt hem ook absoluut niet", klinkt het dan weer bij SudPresse.

Anderlecht moet Flips in januari weer laten gaan ...

Meest recent

Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

20
20
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

146
146
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

0
0
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

41
41
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

95
95
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

24
24
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

53
53
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

49
49
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

169
169
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

209
209
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

834
834
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

42
42
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

528
528
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

344
344
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

137
137
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

144
144
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

762
762
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

649
649
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

244
244
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

147
147
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

89
89
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

58
58
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

902
902
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

335
335
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

120
120

Meer sportnieuws