Kranten vlijmscherp: één buis bij winnend Anderlecht

door
Kranten vlijmscherp: één buis bij winnend Anderlecht

RSC Anderlecht heeft de heenronde van de reguliere competitie op fraaie wijze afgesloten. Paars-Wit won zondag de derby tegen RWDM en maakte zo opnieuw twee punten goed op leider Union SG. Desondanks was niet iedereen op niveau bij de recordkampioen.

In aanloop naar het duel met de Molenbekenaars, kreeg Anderlecht een flinke tegenvaller te verwachten. Zo moest Thorgan Hazard in extremis forfait geven voor het duel met de werkgever van zijn jongere broer. De zomerse topaanwinst ondervond te veel hinder na een lichte blessure.

Om Hazard te vervangen kon coach Brian Riemer ook al geen beroep doen op de eveneens geblesseerde Francis Amuzu. Mario Stroeykens leek dan ook logische keuze na zijn sterke prestaties van de voorbije weken. Toch was het uiteindelijk Alexis Flips die mocht starten.

LEES OOK: ‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

Te laconieke acties

De Franse spelmaker maakte in de zomer een erg veelbelovende start bij RSCA, maar viel vervolgens helemaal terug en kwam zelden nog aan spelen toe. Zondag kreeg hij dus nog een kans om zijn situatie te keren. Flips viel echter opnieuw compleet door de mand. 

In de beoordelingen van de kranten is hij dan ook de enige RSCA'er die gebuisd wordt. "Kreeg nog eens een kans door de blessure van Hazard. Helaas, maakte hij bijlange geen onuitwisbare indruk. Hij wilde oh zo graag beslissend zijn, maar zijn acties waren te laconiek. Weegt fysiek nog te licht voor dit voetbal", verklaart Het Nieuwsblad zijn 4 op 10.

Ongeschikt voor de flanken

Ook de Waalse kranten geven Flips een onvoldoende. "Eén van zijn voorzetten had beter verdiend, maar voor de rest bracht hij geen oplossingen. Hij heeft zijn kans niet kunnen grijpen", stelt men bij La Dernière Heure. "Kreeg zijn eerste basisplaats sinds 17 september, maar slaagde er niet in om te overtuigen in afwezigheid van Thorgan Hazard. Een rol op de flank ligt hem ook absoluut niet", klinkt het dan weer bij SudPresse.

Anderlecht moet Flips in januari weer laten gaan ...

Meest recent

'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

241
241
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

15
15
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

25
25
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

45
45
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

156
156
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

158
158
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

329
329
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

368
368
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

168
168
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

227
227
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

381
381
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

338
338
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

252
252
'KAA Gent gedoemd: grote struikelblokken De Mil bloot'

Rik De Mil moet KAA Gent weer op de rails zien te krijgen na het pijnlijke vertrek van coach Ivan ...

202
202
'Nieuwe bondscoach' Kameroen maakt Brys compleet af

De situatie van Marc Brys bij Kameroen blijft escaleren. Samuel Eto’o stelde met David Pagou ...

235
235
Arthur Theate roept ferme taal richting Rudi Garcia

Arthur Theate is een vaste waarde bij Eintracht Frankfurt en onder bondscoach Rudi Garcia heeft de ...

110
110
Hasi krijgt volle laag: “Zinkend schip van Anderlecht”

RSC Anderlecht verzoop volledig in de eerste helft tegen Royal Antwerp FC. Paars-Wit keek dan ook ...

380
380
Leko vol aan de bak: “Club Brugge nog meer onthoofd”

Ivan Leko moet Nicky Hayen doen vergeten bij Club Brugge. De Kroatische oefenmeester liet KAA Gent ...

485
485
Antwerp ruikt jackpot met goudhaantje: “Speelt écht goed”

Royal Antwerp FC heeft zich de afgelopen jaren volledig gefocust op de jeugdopleiding en dat begint ...

344
344
Vanhaezebrouck snoeihard na KAA Gent-Club: “Bedroevend”

De topper tussen KAA Gent en Club Brugge wordt nog fel besproken. Blauw-Zwart trok aan het langste ...

117
117
Anderlecht of de VS? Vincent Janssen dropt grote hint

Vincent Janssen werd de afgelopen dagen genoemd bij als een optie bij RSC Anderlecht, maar mogelijk ...

641
641
Lukaku komt met emotioneel eerbetoon voor papa Roger

Romelu Lukaku kwam in de Supercoppa niet in actie bij Napoli, maar toch was de Rode Duivel uitbundig ...

32
32
Degryse vreest voor De Mil: “Dan is het kruis erover”

KAA Gent krijgt stevige klappen. Coach Ivan Leko vertrok naar Club Brugge en de Buffalo’s ...

634
634
Verrassende top 6-kandidaat: “Hangt magie in de lucht”

Royal Antwerp FC komt weer volledig boven water onder Joseph Oosting. De Nederlander werd aangesteld ...

338
338
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club clashen, Origi naar JPL?’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

515
515

Meer sportnieuws